Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

Jayem

Jedna z vydarených kriminálok 60 rokov, v ktorej sa toho až tak nenahovorí ale aj tak zaujme dosť prepleteným príbehom, Stevom McQueenom a velmi presvedčivou automobilovou nahánačkou. ()

Jorge-Z

Steve McQueen jako detektiv Bullit. Kultovní snímek pro fandy automobilismu. Honička Bullitova Fordu Mustang proti Dodge Chargeru je opravdu fenomenální, ten zvuk V8 je neskutečný. Jinak zbytek filmu mě spíše zklamal, a nepovažuji ho za nějak výjimečný. ()

aLPaC

Pouze průměrná kriminálka, na to jak moc je slavná. Ospalý děj vytrhne pouze legendární automobilová honička s nejlepším autem co kdy bylo vyrobeno. ()

Mikino00

Je to taková obyčejná kriminálka na 3*, ale k tomu se přidá Steve McQueen a hned je to o třídu lepší. Výborně hraje i Vaughn, skvělá honička a fakt že se s tím Bullitt neštve, utváří dobrý výsledek. Jaké by to bylo kdyby se sešli v jednom filmu Bullit a Callahan? ()

Movie Gourmet

Výborná a legendární kriminálka se Stvem McQueenem v hlavní roli. Oblíbený herec, který je typickým představitelem kladných rolí, které mu výborně sedí. Obklopen krásnými ženami tento herec vytváří řadu nezapomenutelných rolí silných (fyzicky i psychicky) hlavních hrdinů. Nezapomenutelná automobilová honička ulicemi San Francisca, která je stejně výborná jako ta ve filmu Francouzská spojka s Genem Hackmanem v hlavní roli. Jedinou výtkou vůči tomuto filmu je podle mne poněkud utnutý závěr. Verdikt: 4* a 80 %. ()

Brejlil

Síla tohoto filmu je dnes, myslím, jen v obraze a zvuku. A Stevenu McQueenovi. Zápletka není zrovna objevná a asi nebyla ani v době natočení. Co mně fascinuje, je kamera. Neustále těká mezi konvenčním umístěním, případně skoro dokumentárně bloudí davy, aby zčistajasna byla na místech, kde by jste ji nečekali (římsa domu, těsně u země). Bullitt je také zvláštně tichý, neužívá hudbu k dokreslení scén, režisér spoléhá na sílu obrazu a zvuk motorů, kvílení pneumatik a rachot plechů. Tak je předvedena slavná honička ulicemi San Francisca, tak ale vypadá i naháněčka na letišti. Ani ve vypjatých scénách se nekřičí, nikdo nehysterčí, dokonce nejvypjatější scéna mezi Bullittem a jeho přítelkyní se obejde bez hysterického křiku. Některé scény ovšem svědčí o roce vzniku více, než je zdrávo: večeře v baru s jazzem, skorohádka mezi Bullittem a jeho dívkou na břehu mořského zálivu, která je plná nic neříkajících klišé... A také estetika obyčejnosti, nic nevypadá přikrášlené, všude je prach, špína, otlučené zdi... Dalším minusem je samozřejmě Bissetová. Její role není nic jiného, než předvádění dlouhých nohou. ()

Pedro Morales

Drsnej Steve McQueen, legendární Ford Mustang v ještě legendárnější automobilové honičce a roztomilá Jacqueline Bisset, jejíž role mi však ve filmu přišla naprosto zbytečná. A o je vlastně všechno, co by stálo za řeč, obtížně se mi hledá něco, v čem by Bullit vybočoval z průměru. Ale sakra, čtyři hvězdy tomu po chvilce rozmýšlení prásknu, protože bavil jsem se u toho dobře a o to snad jde. ()

kubyno

Rád bych dal 4*, ale nakonec bohužel ne. Bullitt má spoustu skvělých momentů - ať je to jízda taxíkem, krásná Jacqueline, atmosféra klasické Ameriky a mnoho dalšího (a ano, i ta honička je supr, i když ani zdaleka ne nejlepší vůbec), ale taky je pěkně roztahanej a má pár slepých míst. Je to velice zajímavý snímek, je to klasika, ale mohl být o maličko lepší. ()

Grafito

Tenhle film stojí za shlédnutí především proto, aby mohl člověk závidět McQueenovi charisma, auto a mladičkou ultrasexy Žaklínu Bissetovou.. ()

atlet

jsem mírně rozladěn...tento film mi byl doporučen jako pecka...pecka? možná kdybych žil v 60.letech...neříkám, že legendární automobilová scéna, na kterou jsem by před filmem upozorněn mě nedostala...ale to bylo všechno...nuda...velká nuda...snažil jsem se najít na tom filmu nějaké pozitivum...Steve McQueen zahrál na výbornou, některé záběry velmi povedené...ale děj nuda...nuda...a ještě jednou to zopakuju...nuda...a co je nejhorší na tomto filmu, že jsem se nějak ztratil v těch osobách a nevěděl jsem, kdo je kdo a proč ten dělá to a ten zas tohle...jedna hvězdička za nádhernou Jacqueline, toť jedno z mála pozitiv! ()

barteca

Souhlas Karlos80, mezi Jacqueline a Stevenem to rozhodně jiskří, honička v autech nezapomenutelná. Ve své době klenot v krimi žánru. ()

Venous666

Je sice pravda že samotný film není až tak dobrý, ale Steve McQueen se ho snaží celou dobu udržet svým hereckým výkonem.A patřičně se mu vede. Tento snímek jsem viděl snad 100x a po každé, když ho najdu, že ho budou dávat v bedně, tak si na něj vyhradím čas, PROTOŽE ta finální scéna s tím nádherně drsným Mustangem je k nezaplacení. Jak si to prohání po SF schodech. Grrrr ()

joudas

Nic moc, čekal jsem od toho bohužel mnohem víc. A to platí jak pro film jako celek, tak i pro tu slavnou vyhypovanou automobilovou honičku. ()

chelsea17

Starší americké filmy mají něco do sebe, a to, že si na nic nehrajou. Bullitův případ představuje klasický krimi příběh, který bohužel nijak neoslní. Nejlepší na tom je zhruba 5ti minutová automobilová honička, jinak nic jiného nenadchne, což je škoda. ()

Cermbo

Sice mě dost pobavil týpek s bouchačkou v letadle, ale super podívaná. Honička velice zdařilá, na svou dobu to muselo být WOW. ()

Gastovski

Těžce tuctová, chcíplá kriminálka, kterou nezachrání ani Steve, ani kultovní honička, která mi přišla vcelku obyčejná. Prostě dvě auta projela pár ulic, střihla pár začátek a to je všechno. Po opravdu kvalitní honičce má být zdemolována alespoň půlka města. V případě San Francisca se musí rozsračkovat i tamní ikonické tramvaje, že, pane Connery. Jediné plus toho všeho je parádní kulervoucí řev starého Mustanga. Aby v hvězdně obsazené krimi byl jediným světlým (zajímavým) bodem řvoucí motor auta, je asi něco špatně. Slaboučké 2*. ()

jorgus

Film nudnej a automobilová honička kvůli které je film známý umělá a plná chyb..stále se opakující auta atd. Hodně precenovany film, který své hvezdicky od ostatních dostává tak nějak že zvyku:(nuda:( ()

HH

Otázka pro všechny. Je to, že se zelený VW brouk ve slavné honičce objevuje čtyřikrát na různých místech, záměr, nebo náhoda? :-) ()

gootchy

Myslete si co chcete, ale míň hvězdiček dát nemůžu. Steve umí, skvěle hrát i řidit. Pan Vaughn je správně slizký i když hraje toho dobrýho. Záporáci jsou málomluvní profíci, o to víc nechávaj promlouvat svoje zbraně. Zápletka je z dnešního pohledu zastaralá, ale ve své době šlo o slušný kousek. Co byste taky chtěli po čtyřicet let starým filmu??? Steve sice jezdí ve Fordu ale hlavní neživá hvězda je přece Dodge:) Tohle auto bylo pro film tak nabušený, že ujíždělo panu McQueenovi( což nebylo ve scénáři). Proto mu museli upustit gumy. Taková potupa pro Mustanga:) Jistěže auta nejsou všechno, ale já jsem to sem musel napsat. Když to shrnu: San Francisco + Steve + Gangstas + 2 brutální káry ( jedna víc) + Odprásklej svědek = Správný mix na deštivé odpoledne. Prostě srdcovka. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)