Bojuje se zločinci i s místními politiky... Policejní poručík Frank Bullitt (Steve McQueen) dostává velmi důležitý úkol: ochránit po dobu 48 hodin klíčového svědka Johnyho Rosse, který má vypovídat před senátním výborem proti mafiánské organizaci. Tímto úkolem ho pověřil ambiciózní politik Chalmers (Robert Vaughn), který chce rozkrytím této organizace získat kladné politické body pro svou plánovanou kandidaturu do Kongresu. Svědek Ross je bývalým členem této organice a před klíčovým slyšením se ukrývá v hotelovém pokoji, který má Bullitt střežit společně se svými kolegy. Brzy ovšem do pokoje vniknou dva muži, strhne se přestřelka a Ross na následky postřelení umírá. Poručík Bullitt se rozhodne zprávu o jeho smrti zatajit, pouští se do nebezpečného vyšetřování a na vlastní pěst pátrá po pozadí celého podivného případu... Akční kriminální snímek Bullittův případ se v době svého uvedení v roce 1968 setkal s velkým úspěchem a byl oceněn Oscarem za nejlepší střih. V současnosti lze snímek zařadit mezi klasiky kriminálního žánru, proslulý je zejména automobilovou honičkou v ulicích kopcovitého San Francisca a hereckým výkonem Stevea McQueena v roli mlčenlivého a zatvrzelého policisty. (Česká televize)

Biopler

Rev motorov počas nekončiacej automobilovej naháňačky bez pridanej hudobnej vložky je tým čo preslávilo toto dielo. Priznám sa, mal som vyššie očakávania. Príbeh nie je ničím extra zaujímavý, tempo je pomalé. Policajt Bullitt je priam nepreniknuteľný a nezachráni to akási otázka do svedomia, ktorú mu položí po vyše hodine jeho milá. Navyše scény kedy sa blízko operácií v nemocnici prechádzajú policajti len tak, akoby boli personálom, sú nanajvýš čudné. Finále pridlhé a nudné, bez nápadu či prekvapenia. ()

franzkfk

Jako střípek špinavé práce čistého policisty to ujde. Dá se říct, že to má slušný analytický náboj. Jinak je to ale naprosto otřesný. ()

geek.ondra

Legendární kriminálka která je ať už akcí, použitím hercům či vystavováním děje vzorem pro dnešní žánrovky. Klenot na který se bohužel celkem rychle zapomnělo. 8,5/10 ()

dalziel

Prvý krát som to videl ešte ako malý šušeň. Naši vyrazil niekam za večernou zábavou a nechali nás samých doma. Samozrejme, že sme si sme si rodičovské inštrukcie drobátko poupravili. Zhodou okolností dávali zrovna Bullitov prípad. Nič také som dovtedy nevidel. Je to taký môj etalón pre husté kriminálky. Tá naháňačka na autách je suverénne najlepšia v dejinách kinematografie. ()

Razzor_82

"Žiješ ve stoce Franku, den co den." "Poctivá filmařina šedesátých let. Yates často snímá hlavního hrdinu ruční kamerou. Výborný Steve McQueen v roli drsného a nemluvného policejního poručíka. Nejslavnější automobilová honička v rozpálených ulicích San Francisca je prostě dodnes kultovní. Steve to zajel sám bez použití kaskadéra a ten burácející zvuk jeho Mustanga je prostě i po letech cool. Všechno reálné bez počítačových triků. To je to kouzlo těchto snímků. 8/10 ()

Lord Fuck

Nejlepší filmová honička všech dob. Bez zbytečné hudby, s netečnou kamerou a skvělejma řidičskejma schopnostma McQueena. Tady je přesně vidět, jak honička vynikne bez hudby, jen s fascinujícím zvukem motoru. Škoda že pro dnešní tvůrce je hudba a klipovitý střih přednější. ()

Aldamir

Steve McQueen ve svý nejklasičtější roli, napětí až na půdu a zajímavej závěr... Pátá hvězda za super káry a ultramegahustou honičku... ()

SMJSmoK

Skvělý pohled na atomsféru tehdejší doby (a hlavně auta tehdejší doby)...jinak asi nic, ale ono to stačí :-D ()

waska

Poměrně průměrná kriminálka, ve kterém ovšem vyčnívá výkon Stevea McQueena a nezapomenutelná automobilová honička městem San Francisco. Díky těmto dvěma lahůdkám je to jeden z těch lepších. ()

BDMarty007

Tenhle film je zajímavý asi jedině tou legendární honičkou v autech, včetně úžasného zvuku starého klasického Fordu Mustang. Inu, pokud jde o motor, obsah ničím nenahradíš! U filmu to platí také. Steve Mc Queeen je super, Ford Mustang také, ale na film to nestačí. Díky Hudymu jsem si koupil DVD, jak se ukázalo, tak akorát kvůli cca pětiminutové honičce. Ale je fakt, že lepší zvuk jsem slyšel akorát na Nurbergringu. ()

sehe

Trochu ospalá krimi s legendárnym Steve McQueenom.Odporúčam pozrieť v lietadle na ceste zo San Francisca a predtým jazdiť na požičanom Dodge Chargery po strmých uliciach slnkom zaliateho San Francisca.Toto sa mi podarilo. ()

vincchuppo

Jedna z nejpeckovějších automobilových honiček ever made! Charakter detektiva, kterého zde stvárnil McQueen je tak hustě suchá a nonvrbálně vypointovaná postava, že klobouk dolů. Sweet oldschool! True nice! Ale přece jen na mě trochu pomalé tempo, krásné, ale zrychlil bych. I když to by už asi nebylo tak úplně ono. ()

danny_21

pittBullitov případ - by se možná dal tenhle snímek nazvat, protože když se Stevie zakousne, nepustí. Děj plyne potichounku, pomalounku, člověk si pěkně užije tu legendární honičku Mustangem ve strmých ulicích San Franciska. Kriminálka ze staré školy, která ale nicméně pořád pobaví a zaujme, i přes ten dnes u skoro 50-ti letý odstup - 65 % ()

mira.l

Nebýt té legendární automobilové honičky, která je mistrovská, o to nic, bez nějakých dnes běžných digitálních efektů, tak by to byla velmi tuctová detektivka. Ne, nebyla by. Ona je. ()

neo93

Výborný snímek. Steve McQueen a jeho případ, jeho film. Poručík Frank Bullitt je jistě jednou z jeho největších rolí. Silné charisma, které po celou dobu z něj vychází je značné a zaručeně obdivuhodné a vytváří vlastně tak celý film. Bullitt toho však nabízí ještě víc. Napínavé akční scény na různých místech jako je hotel, nemocnice nebo letiště. Poutavou hudbu, která se velmi hodí ke stylu hlavního hrdiny. Další postavy jako je neústupný Chalmers v podání skvělého Roberta Vaughna, který chce za každou cenu dostat výpověď od svého svědka, stálý kolega Bullitta Delgetti jehož hraje Don Gordon nebo nádherná přítelkyně Cathy v zastoupení Jacqueline Bisset. A neposlední řadě má film nezapomenutelnou automobilovou honičku ulicemi San Franciska, díky které se snímek nesmazatelně zapsal do filmových dějin. Taková se jen tak nevidí. Nejprve pozorujeme, jak zločinci v černém Dodge Chargeru 440 sledují vůz Bullitta, tedy tmavě zelený Ford Mustang GT ročník 1968 za intenzivního doprovázení hudby, načež se role prohodí a on pronásleduje je. Pomalu je stíhá, ovšem za chvilku se zločinci naplno rozjíždějí a chtějí zmizet Bullittovi. Ten se však stále za nimi drží zuby nehty. Přihlížíme této zběsilé jízdě skrz vnitřní kabiny obou vozidel, tak i pomocí venkovních záběrů na obě zběsilá auta a to pouze za mohutného chrčení motorů a brzdění pneumatik. Úžasná podívaná, která naprosto oslní každého automobilového i filmového fanouška. Navíc když si vezmeme, že Steve McQueen si jej celou odřídil sám, bez kaskadéra, což není divu při jeho velké zálibě v závodění, je honička i film ještě úchvatnější. ()

D.I.G

Charizmatický hrdina, super príbeh, a hopsačka s výkonnými športiakmii po San Franciských uliciach:-)) ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

18.11.2022

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

Smrtící Zvěrokruh Davida Finchera

15.06.2006

Pravděpodobně nejznámějším skutečným sériovým vrahem v Americe je the Nash Bridges. Ti všichni a mnoho dalších jsou více či méně ovlivnění Zodiakem. V Bullittově případu se Steve McQueen inspiroval… (více)