Robin využije pozvání svého snoubence, aby si od přemíry práce odpočinula na týdenní dovolené v tropech. Odletí do francouzské Polynésie a odtud malým, poněkud chatrným letadlem stárnoucího Quinna Harrise na ostrov Makatea. Po příjemném večeru, kdy ji Frank požádá o ruku, se však Robin ráno dozví, že musí pracovně na jeden den odletět na Tahiti. Nezbývá jí, než najmout Harrise, jediného dostupného pilota. Jeho letadlo se však dostane do bouře a po zásahu bleskem je nuceno nouzově přistát na neobydleném ostrově. Robin, která katastrofu nevnímala, protože si vzala silné prášky, se ráno s pilotem pohádá, když zjistí, že jsou na ostrově a bez možnosti spojení se světem. Zatímco Frank a pilotova milenka Angelika čekají na výsledky pátrací akce, dvojice se na ostrově hádá kvůli každé maličkosti. Druhý den zahlédnou u ostrova kotvit jachtu, když se k ní vydají v nafukovacím člunu, zjistí, že loď přepadli piráti. Stanou se svědky vraždy majitele jachty. Pokusí se pirátům uniknout, po velké honičce jsou chyceni. Přežijí jen díky duchaplné Robin, která pirátům namluví, že má na druhé straně ostrova jachtu plnou zlata. Cestou k neexistující lodi se dvojici podaří uprchnout. Nemají ale vyhráno, protože jsou stále uprostřed neobydleného ostrova a v patách mají krvelačné piráty. (TV Nova)

helrohir

Jednoduchá, predvídateľná komédia s dobrými hercami, ktorých potenciál však nie je dostatočne využitý. Okrem toho sa mi nepozdávala drastická zmena z komédie na drámu, ktorá prišla z ničoho nič pri objavení sa pirátov, čoho následkom film skĺza do klišovitosti filmov boja o záchranu v exotickom prostredí. ()

Gothard

Příjemný film, který neurazí a od kterého se nedá nic moc očekávat, prostě oddychová dobrodružná komedie a variace na stokrát zpracované téma. Bez Harrisona Forda by to asi byl nepříliš záživný film, ale takto je možné shlédnout i opakovaně, aniž by byl divák otráven a unuděn. Příjemně překvapil David Schwimmer. Pořád si ale myslím, že celkem dobrý scénář by bylo možné přetvořit v mnohem lepší film, jen kdyby v křesle režiséra seděl někdo jiný než Ivan Reitman. ()

anyonecek

Průměrný film s moc hezkým ostrovem, sympatickými hlavními hrdiny, ale bohužel tam trochu chybělo toho vtipu a bylo to až moc typicky romantické viz ten naprosto předpokládaný závěr. Chápu že režisér se snažil zaujmout a nenudit diváky, ale nějací piráti, kteří nahání na ostrově 2 zničený trosečníky, kteří si ještě během toho stihnout opravit letadlo a odletět to už bylo trošičku přehnané. Za shlédnutí to stojí ale nic od toho neočekávejte. ()

Tominni

Příjemný romantický film, kde to po nouzovém přistání na neznámém ostrově začne mezi Harrisonem Fordem a Anne Heche jiskřit. Nečekejte něco výrazného, ale jako odpočinkový film jednou za čas to fungovat bude. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 5,8/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 36%, Audience Score - 36% | FDb.cz - 73.5% | Harrison nás snad nikdy nezklame! Opravdu velmi vtipný a dobře vymyšlený film se srandovním a jako vždy velmi dobrým Harrisonem Fordem, uječenou Anne Heche, škatulkou Schwimmem, který se z Rose už asi nedostane a jako piráti Danny Trejo a Cliff Curtis... Jinak první polovina je suprová originální a vtipná, ten let letadlem a vzájemné popichování a samozřejmě nezapomenutelná "příšera v šortkách". Ale když na scénu přijdou piráti (poslední pořádně vtipná scénka:-), tak to jde z kopce. Vtipů je poskrovnu, navíc Anne Heche už je mírně otravná a samozřejmě extrémně klišé konec... Holt Reitman to nedotáhl, ale přesto je to velmi dobré nezávazné dobrpdružství, které vždy potěší a dokazuje, že Harrison je pan herec, který zvládne akční role, dramatické i komediální skvěle. ()

JosefTomas

Na Šest dní, sedm nocí se krásně kouká a vlastně se na něj nedá moc zlobit. On totiž představuje klasiku podle šablony, která funguje nadmíru skvěle, ale ničím extra nepřekvapuje. V tom je sice její největší trumf, protože člověk nemusí přemýšlet a jen se baví (dokonce v příjemné společnosti charismatického Forda a krásné Heche), ale zároveň neduh pro všechny, kteří od filmů čekají víc, než jen příjemnou oddechovku. Ale kdyby všechny žánrové jistoty vypadaly takhle, vůbec bych se nezlobil, protože pro tyhle filmy tu místo bude vždycky. ()

ostravak30

Ivan Reitman má čich na zajímavé dvojice a opět dohromady svedl dva zajímavé protipóly. Harrison Ford známý jako akční i dobrodružný hrdina a poměrně neznámá, křehce působící Anne Heche. Komedie má všechny znaky klasické romantiky, kdy se dva hlavní hrdinové sbližují až posléze vlivem katastrofy, která je postihla. Nejde ale jen o přežití na pustém ostrově, ale též o piráty v zádech. Jako taková oddechová komedie s očekávanými klišé, ke kterým se ale tvůrci dopracují neočekávaně film docela funguje. Je to prostě svěží konverzační a dobrodružná komedie přesně ve stylu režiséra s českým původem, která poodhaluje chování muže a ženy vzhledem ke svým přirozeným sklonům jako pohlaví v podobné situaci. Mnozí si možná vzpomenou při stanování v lese. ()

Weirdman

7/10... Baviť sa o okatej vykonštruovanosti zápletky, nemá najmenší zmysel. To už tu asi padlo 100-krát... To mi ani najmenej neprekážalo. Práve naopak. Veľmi dobre sa mi s vypnutou mozgovňou pozeralo na dosť sympatickú dvojicu Ford-Heche a ešte príjemnejšie pocity vo mne vyvolalo samotné prostredie exotického ostrova, z ktorého priam sála prímorskosť a dovolenkový feeling, aký sa dá zažiť len takom mieste... ()

djPeťál

Zábavný film, kde Harrison Ford a Anne Heche společně tvoří komediálně naprosto údernou dvojku, především ze začátku, když si předhazují svojí rozdílnost a následně když musí chtě nechtě spolupracovat. ()

mr.bredok

Konce některých filmů vypadají jako točené přes kopírák. Všechno by bylo fajn, kdyby ona odletěla do Ameriky a on zase lítal mezi ostrovy, ale ne. Harrison Ford se musel ztrapnit závěrečnou scénkou na letišti...Nakonec je to možná dobře, alespoň nemusím usínat s traumatem z nenaplněné lásky. Film je vtipný, má spád a celá ta robinsonáda dobře dopadne....až moc dobře na můj vkus. Ale přesto mě film dal pocit příjemně stráveného sobotního večera a to není málo. ()

SB

Hloupoučká, slaďoučká sračka nacpaná stokrát omletými klišé s jediným dobrým vtipem: "Jak bys ohodnotil svoji holku, od 1 do 10?" ... ()

yazik

Příjemný film s pro mne příjemnými herci, který mne nejednou rozesmál. Rád se podívám kdykoliv znovu. ()

natalanka

Ále jo. Annina vzteklounka mě pokaždé dostává a jeji obličej namačkaný na okénku ztroskotaného letadla a zvednutý prostředníček....je zábavný. A Ford v celku není špatný společník na pustém ostrově :-)) ()

Mikecat

Harrison skvelý, Anne Heche tiez prekvapivo dobrá, zaujímavý príbeh, pekná myšlienka - zo začiatku zdanlivo nevýrazný nudný a nesympatický človek môže mať v sebe niečo zaujímavé čo nás nakoniec chytí za srdce ...a "nepredvídaný" happyend ma tentolrát aj potešil. ()

route60

Šest dní, Sedm nocí je filmová pohoda z výborným hereckým výkonem Harrisona Forda a Anne Heche tady našel Ivan Reitman svou notu. ()

Zemřela herečka Anne Heche

Zemřela herečka Anne Heche