• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

Úžasně natočeno v extrémních podmínkách. Napětí by šlo krájet. Co na tom, že je to v podstatě oddechový film, když mi dává možnost naplno zažít horský výstup v Himálaji, který asi nikdy nezažiju. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=XwuQWgw0z0s&NR=1(17.2.2009)

• Lima

Nechtěně zábavná hovadina, při které má bránice dostala pořádně zabrat. Film vypadá skoro jako parodie, ale to, že je míněn vážně, jeho komičnost ještě zvyšuje. Ať jde o scény s vylitým nitroglycerinem, či horolezkyní visící na skalní stěně, v pohodě překonávající i lavinu. Vrcholem všeho je pak setkání jedné z postav se svojí zmrzlou manželkou v prostředí papundeklových kulis, to už jsem prostě nevydržel a svíjel jsem se smíchy. Měl jsem pocit, jako bych se díval na sled skečů od Monthy Python. Tuhle komedii bych pouštěl horolezcům v base-campu před výstupem, pobavili by se a při nějakém splínu by si prostě vzpomněli na Vertical Limit a hned by se jim lezlo lépe :o). Jinak O´Donnell je zoufale necharismatický a navíc špatný herec a lavina všemožných klišé je vážně smrtící. Mám rád filmy z horolezeckého prostředí, hory mně odjkaživa fascinovaly, ale tohle vážně NE.....A mimochodem, úvodní scéna je ukradena ze staršího francouzského filmu "Pozvednu svůj hrob výše", kde se nachází navlas stejná situace.(26.8.2002)

• Brouk

Nebyla by to špatná akční adrenalinovka kdyby... kdyby, ale na kdyby se nehraje. Největším úrazem, proč jsem se nezkamarádil s hlavními postavami byla jejich nepřirozená umělost a prkennost. V závěru filmu jsem místo toho, abych se řádně napnul nad dramatickým vyvrcholením, jsem fakt čekal až O´Donell vytáhne např. hřeben a vetře si pomádu do kštice či I.Scorupco vytáhne nějaký přenosný fén a začne se upravovat.... a už jen ta možnost, že by to tak bylo rozechvěla mou bránici a udělal jsem si z toho sám pro sebe pěknou šaškárnu... však to taky chvilkama pěkná šáškarna byla...(14.9.2005)

Tak tenhle scénář má díry velikosti Macochy, k tomu nepříliš sympatické hlavní hrdiny... Jako akčně-dobrodružná podívaná to ujde, jen v tom nehledejte realitu. Když film o horolezcích, raději se podívejte na střízlivěji natočenou "K2", "Vertical limit" lze doporučit snad jedině teenagerům.(13.1.2009)

Rozpočet $75miliónovTržby USA $69,243,859Tržby Celosvetovo $215,663,859║ Adrenalínová jazda, ohlušujúca smršť ako sa patrí. /videl v kine: 80%/(30.6.2005)

• - V scéne, kedy sa otec Petra Garretta (Stuart Wilson) odreže v strachu o ich život, sa nemal čoho báť. Všetky frendy (istenie, na ktorom viseli) majú podľa normy udržať v ťahu 2,2 tony. V konečnom dôsledku by však toto istenie pri tak veľkom páde dvoch ľudí nevydržalo za žiadnych okolností a zabili by sa všetci. (Jumar)

• - Vo filme používajú namiesto klasického osmičkového uzla, ktorý používajú všetci lezci, vodcovskú slučku, ktorá sa na lezenie neodporúča. (Jumar)

• - Upravený plakát filmu se objevuje u snímku Killer Mountain (2011). (zelenymuzik)