• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

• troufalka

Akční dobrodružný thriller? Jste si jistí, že nejde o parodii? Horolezci se musí mlátit smíchy, páč vážně se to brát nedá. Dost velká katastrofa. Odpad jsem nedala jen z respektu k horám a skutečným horolezcům. Hudba pěkná - pokud by byla k úplně jinému filmu ... Tohle se prostě nepovedlo.(9.9.2013)

Stejně jako v případě Twistera je to docela zklamání, neboť i když efekty jsou slušné a herci taky, celkově o ničem.(7.6.2005)

rozpočet : $75 million tržby celosvetovo : $215,663,859(4.1.2007)

• Jacinda

jeden z těch filmů, kde kvůli jednomu životu zemře dalších deset, nebo minimálně utrpí aspon strašlivá zranění na těle i na duši(26.1.2011)

Velmi efektivně natočená kupa nesmyslů. Adrenalinovka, jako žádná jiná...(23.11.2002)

• - Upravený plakát filmu se objevuje u snímku Killer Mountain (2011). (zelenymuzik)

• - V scéne, kedy sa otec Petra Garretta (Stuart Wilson) odreže v strachu o ich život, sa nemal čoho báť. Všetky frendy (istenie, na ktorom viseli) majú podľa normy udržať v ťahu 2,2 tony. V konečnom dôsledku by však toto istenie pri tak veľkom páde dvoch ľudí nevydržalo za žiadnych okolností a zabili by sa všetci. (Jumar)

• - Režisér Martin Campbell točil poprvé ve své domovině (Nový Zéland). (džanik)