• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

• kinej

Hm, do lezení trochu dělám. Tenhle film je absolutní hovadina. Už začátek je špatný, ale to, co se děje potom, musí každého lezce urazit. Takovej Messner, když šel na K2, tak ve výšce dejme tomu od 6000 m, se při výstupu opíral o cepín a každých 25 kroků si dával pauzy. Bušilo mu srdce, a v plicích, pocit jako by se měli roztrhnout. A tady Chris O´Donnell běhá a skáče přes propasti. He he. Myslím, že jsem tam dokonce zahlédl, že si tam někdo zapáli cígo. Nevím jak by se mu v té výšce kouřilo. Scéna s výstupem z vrtulníku je ubohá, ale je čajíček oproti tomu, kdy se pomalu trhá ledový převis. Kus ledu praskne, nakloní se a nespadne, pomalu se posouvá... to je dokonalé popření vlastností ledu. Nevím kdo tenhle "film" spáchal, ale o lezení měl zřejmě jen velmi mlhavé představy. Fuj tajxl.(9.1.2005)

Jeden z mých nej .. a to ani nevím pořádně proč ..(21.5.2008)

Velmi efektivně natočená kupa nesmyslů. Adrenalinovka, jako žádná jiná...(23.11.2002)

• Le_Chuck

Zase jeden zúfalo priemerný film, spár napínavými momentmi a prudkou predvídateľnosťou. 50%(13.6.2005)

• Jara.Cimrman.jr

"Je jako pes. Když něco uvidí, chce to hned sežrat. A když to nemůže sežrat, tak to roztrhá. A když to nemůže roztrhat, tak to počůrá." Cyril a Malcolm Benchové mě bavili, stejně tak ostřílený vlk Montgomery Wick. To ostatní mi moc zajímavé nepřipadalo, protože i když jsem dosud nestál na žádném vrcholu osmitisícovky, tak si troufnu tvrdit, že vystoupat ze základního tábora rovnou na vrchol K2 by nedokázal ani Chuck Norris. Ale ponechme stranou horolezecké nesmysly a porušování fyzikálních zákonů a soustřeďme se na film. Ten ve mně vzbudil pocit, že kdybych šel náhodou kolem K2 a měl s sebou sandály s protiskluzovou podrážkou, tak bych na ten kopeček asi taky vylezl. Nejsem si zcela jist, zda-li jsem měl získat tento pocit, ale jinak to byla pouze nuda, při které se lezlo, padalo, vybuchovalo, vraždilo, dusilo ... a takhle napsané to vůbec nevypadá tak zle.(10.5.2016)