• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

Jelikož mám moc rád filmy o horolezcích, tak samozřejmě i tento akční klenot z prostředí výpravy na nejnebezpečnější horu světa mě nemohl minout. Vertica Limit si své fanoušky určitě časem ještě najde, je to sice pro Martina Campbella trošku ústup z vydobytých pozic, ale žádný průser se nekoná. Umím si představit že při uvedení do kin byl film vnímán s mnohem většími rozpaky. Přece jen některé nelogičnosti prostě nejdou zakrýt. Naši horolezci zdolávají výškové metry jakoby se nechumelilo, prakticky udělali z výšlapu na K2 pouťák na který si stačí vzít hlavně dostatek vody. Takže k hodnocení filmu, akce slušná, sněhu dost, boj o přežití a Scott Glenn. 55%(14.4.2011)

• LiVentura

Až trochu moc akční film o nešvarech vysokohorského lezectví... Dost nevyrovnaný snímeček.(17.1.2010)

Stejně jako v případě Twistera je to docela zklamání, neboť i když efekty jsou slušné a herci taky, celkově o ničem.(7.6.2005)

Úvodná scéna bola veľmi silná a režisér na to asi išiel pekne zostra, pretože v priebehu filmu nepovoľuje a ide na plný plyn. Nechápem ako niekto môže do hlavnej úlohy obsadiť Ch. O´Donnella, ale ok, prežil som to. Na druhej strane treba pochváliť chlapácku postavu S. Glenna, ale i ostatné obsadnie sa celkom vydarilo. Aby ste si film naozaj užili, musíte trochu vypnúť mozog. Ak sa vám niektoré scény v Cliffhangerovi zdali prehnané, tak tu to vynásobte minimálne krát 2. Adrenalín tu je takmer v každej scéne, natočené sú veľmi zručne, stále sa tu niečo deje a film rozhodne nenudí. Pochváliť treba i hudbu J. N. Howarda, ktorá film výborne poháňa. Chápem, že praví horolezci sa asi chytajú za hlavu, ale ako film jednoducho klape a ja ho mám celkom rád. 80%.(10.9.2016)

• igi B.

...Dřeň nadlenvin vám v tomto akčňáku možná nějaký ten hormon uvolní, leč při tom se vám vzpění krev a stoupne tlak ze zoufale upocené story a vlastně docela marné a zbytečné popcornové filmové rutiny... Ne průměrný - podprůměrný film!(25.2.2006)