• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

• gouryella

Ani obcas velmi dobre natocene horske sekvence nemuzou divakovi nahradit zklamani z hodne spatneho filmu, ktery nema prakticky co nabidnout.(31.7.2002)

• mysicka

Cely to bylo takovy divny, pro me horsi prumer..(12.11.2003)

• tron

Režisér Martin Campbell svojimi snímkami ZLATÉ OKO alebo ZORROVA MASKA predviedol cit pre tempo, atmosféru a hereckú chémiu, ale vo svojej filmografii má aj priemerné až rutinné filmy a snežný VERTICAL LIMIT patrí práve medzi ne. Na tom sa rovnakou mierou podpísal neprekvapivý scenár, atmosféra/výprava nedosahujúca ani polovicu z CLIFFHANGERA a z nudného hereckého obsadenia vybočujú len profesionál Scott Glenn (MLČANIE JAHNIAT), nadrogovaná dvojica a zaujímavý Bill Paxton (VOTRELCI). Naopak, snímke škodí Chris O´Donnell, ktorý je príšerný takmer vo všetkom (s výnimkou VYPRÁŽANÝCH ZELENÝCH PARADAJOK) - keď sa tento nahladko oholený skaut z BATMAN A ROBIN bavil s vetrom šľahaným Glennom na tému „Zabijem ho.“ –„Nedovolím vám to“, znepokojilo ma to ešte viac, ako keď nikomu neišla para z úst.(8.9.2006)

Jeden z mých nej .. a to ani nevím pořádně proč ..(21.5.2008)

Pamatuji si, že když jsem Vertical Limit viděla prvně, byla jsem nehorázně nachlazená, byla mi strašná zima a třeštila mi hlava. Když jsem si představila, že bych se ocitla, tam kde oni, začala mi být ještě mnohem větší zima, a celková atmosféra prostředí i samotného děje na mě působila až neúnosně stísněně a klaustrofobicky. Takže toto ve spojení s mým nachlazením vytvořilo skutečně autentický zážitek z filmu:)(10.12.2011)

• - Noha bez prstů "Montgomeryho Wicka" ze začátku filmu ve skutečnosti patří horolezci Marku Wetu, který o prsty přišel během noci strávené venku ve výšce přes 8,5 kilometru během pokusu o výstup na Everest v roce 1994. (džanik)

• - Jako pozadí pro horské scenérie posloužila hora Mt. Cook (3754 m) na Novém Zélandu a její štít taky ve filmu představoval štít K2. Skutečná hora K2 (8611 m), druhá nejvyšší hora světa, se nachází v pohoří Karákoram na hranici Pákistánu a Číny. (džanik)

• - Dvě filmové postavy, Tom McLaren a Frank Williams, dostaly svá jména podle úspěšných závodníků formule 1. (džanik)