• Německo

Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Německo, 2000, 118 min

• monolog

pokud vám nevadí, že mozkové buňky při tomto filmu zapojíte jen na vlastní riziko, dá se na to koukat. ale ono se dá koukat na kdeco, že? výstup do kolika že? osmi tisíc metrů za jeden den? to už mi v mozku zabzučelo jak palubnímu počítači lodi Nostromo při přijmutí záchranného signálu z planety LV 426. následných několik scén s nitroglycerinem a s lezením do hor mě však opět usadilo do křesla s výrazem debilního idiota. proti tomuhle jsou dobrý i Rodinný pouta, tam aspoň člověk ví, do čeho leze. úvodní scéna je sice celkem zajímavá, ale kolikrát jsme už něco podobnýho viděli třeba v medicopter nebo kdekoliv jinde, že?(17.1.2006)

Tento film mám celkem rád. Úvodní scéna je hodně dobrá a zbytek filmu nadprůměrně zajímavý. Napětí někdy na té nejvyšší úrovni. Značný počet supr vychytaných horských scén. 75%(4.1.2008)

Velmi efektivně natočená kupa nesmyslů. Adrenalinovka, jako žádná jiná...(23.11.2002)

Některé scény hodně přehnané (přeskakování z vrtulníku), ale proč ne - hezky se na to kouká. Chris je nevýrazný jako obvykle, ale jako obvykle zajímavou postavu vytváří Scott Glenn. No a krásně akční hudba James Newtona Howarda.(7.7.2003)

rozpočet : $75 million tržby celosvetovo : $215,663,859(4.1.2007)