New York budoucnosti je obrovským vězením, místem, kde si zločinci vytvořili svět s vlastními zákony. Právě sem se zřítí letadlo s prezidentem USA, jenž se stane rukojmím těchto lidí. Na jeho záchranu se vydává zkušený veterán Snake Plisken. Jeho mise nebude nijak jednoduchá a půjde mu o život! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

gezper

Carpentrovo klasické béčko s dobrým tvrďákem Russelem. Potěší i Van Cleef známější především díky druhému a třetímu pokračování Leoneho volné spaghetti trilogie. Atmosféra a hudba je zde docela zajímavá, ale zub času je z dnešního pohledu neúprosný. Možná kdyby mě to zasáhlo v dětství, přesto na milé a silné 3 to dá s přehledem. [60%] ()

wick

Nejlepší režisérské období Carpentera, s Hadem Russellem, jejich apokalyptické dobrodružství vyvolalo méně zdařilé kopie. ()

pursuer

Slusne zpracovana scifka s nenarocnym scenarem a typickym osmdesatkovym bouchacem, ale boze, jak se na to pohodove divalo! Dobra hudba, tak charakteristicka pro Carpenterovy filmy. Na jedenaosmdesaty rok slusna grafika a perfektni atmosfera z Deus Ex :D Jak je videt, i osmdesatkovy nizkorozpoctovy akcnak jde natocit na lepší 3 hvezdy. A jeste mu stari neuskodi. ()

Delmondo

John Carpenter nebyl jen výborný rejža hororů, ale rád a dobře točil i akčňáky a Escape from New York je jedním z nich. Kultovní, vizionářský, postapokalyptický a přitom tak jednoduchý film s vynikajícím Kurtem "Snakem" Russellem v hlavní roli. Moje srdeční záležitost už dětství. ()

ThereskaD

Když člověk překousne tu příšernou "osmedástkovost" a podezřele divnej hereckej výkon Russela, je to vlastně docela dobrý a ten nápad ohledně prostředí příběhu je super. ()

Sunwheel

80-ková videoherná arkádovka na filmovom plátne. Jednoduchá, priamočiara, béčková jazda, ktorá sa na nič nehrá a rýchlo ubehne. Pukancová záležitosť pre retro chvíľku, ktorá poteší niekoho kto si v zlatej minulosti rád zahral na herných automatoch (prípadne kazetovej videohernej konzole) nejakú tú sci-fi strieľačku. Nesmrteľný drsný mačo, kozatá slečna, neobmedzená munícia a v záverečnom levely čierny zlosyn! ()

F2003F

Béčko ako hrom, ale čakal som oveľa horší odvar akčnej blbiny. Vo výsledku pobehujú väčšinu čašu len zmätene z miesta na miesto bez účelu a v slabej (aj keď stále fajn) atmosfére a prostredí. Nepochopím, čo práve na tomto vidí taký Tarantino, keď s len o rok neskorším Thing sa to kvalitovo ani kultovo nedá porovnať absolútne. Námet veľmi sľubný. avšak žalostne malo využitý. Pritom prvá polhodina aj celkom navnadí na poriadne drsný príbeh, ale napokon len skĺzne do bežne nezvládnutej lepšej odnože žánru. Neškodne pôsobivý akčňák bez výraznejšie trápnejších momentov s rutinnými postavami a zápletkou. ()

Holoch

K tomuto filmu som sa dostal až včera, je to slušný náter. Hustá desivá atmosféra nevyhnutnej antibudúcnosti roku 1997. Kde ľudský život ma cenu iba pre jeho majiteľa. A Kurt Russel ako Snake Plisken, neje ochotný túto cenu zaplatiť. Preto pod nátlakom vlády (predsa len ide mu o holi život) je vyslaný na Manhattan - polostrov najhorších zločincov ( v skvelých kostýmoch, plus neprekonateľná Snakeova pirátska páska cez oko) aby zachránil prezidenta, ktorý sa tam nešťastnou náhodou ocitol, keď sa ho pokúsilo odstrániť nejaké militantne anarchistické hnutia za ľudské pravá. Skvelý film, skvelá réžia, skvelý Kurt, akurát je mi ľúto, že som ten film nevidel ešte ako priek. Ale to nemení aj tak, že tento film sa zaradil do mojich top. Som rád že rok 1997 sa nakoniec nedial, ale téma je stále aktuálna. ()

epsyn5

Kurta mám relativně rád, ale co předváděl za "herectví" v tomto filmu patří tak do zábavné sekce na youtube ()

xxxdvorixxx

Dnes už se to dá považovat za béčko, kde se špatně hraje a nízký rozpočet je cítit na míle daleko. Natož ještě udělat z nejprogresivnější částí NY věznici. Ale Kurt je dobrý, hudba je taky výborná... ()

Voxel

Vzhledem k roku vzniku až nečekaně kvalitně udělaný New York přeměněný na velké vězení a osídlený nejrůznějšími gaunery. Sympatický antihrdina (koukněte se na youtube na vynechané scény), napínavý děj a velmi dobrá atmosféra a temná melodická hudba. Škoda, že Útěk z L.A. je naprostá sračka, když si uvědomím, že to točil stejný režisér je to pro mě nepochopitelné. ()

Hrobař

Na tehdejší poměry asi pecka, dnes už to ale spíš nudí. Na čtyři jít nemůžu to dávám u filmů u kterých jsem se obstojně bavil tady jsem se chvílema šťoural v ...., dvojka je málo a trojka se vůbec nehodí, protože průměrem to rozhodně není. Kurta jsem viděl zřejmě podruhé po Tarantinově auťákovým zabijákovi a v mládí mu to tolik nesekne. Exteriéry a interiéry jsou vcelku dobře zvládnutý s ohledem na rozpočet, zbraně jsou trochu moc scifi, ale proč ne a zdrhání z baru přes rodinnej barák mělo konečně trochu spád a logickej postup. No jak tak na to koukám s přimhouřením oka na datum výroby mu tu čtyřku nakonec dám. Ale zázrak od toho nečekejte. ()

Biges

S postupujícím dějem se film překlepává z kategorie B do kategorie „špatné B“ a následně zřejmě C. Mizerné herecké výkony, velmi špatná kamera (zejména technicky a opticky), tragický scénář, kolty s nekonečnou zásobou střeliva... šlo to dokoukat a dobrat se k dost zoufalému konci. Jedna hvězdička za auto s lustry (no kdo z vás to má?). ()

3k7

#obsahuje_spoiler: Skvělá atmosféra po dobu celého filmu. Mizerné boje, ale o těch to asi nebylo. Scéna v ringu - extrémně trapná, ta z toho udělala béčkovej film. Ale líbilo se mi zmlknutí všech po zatlučení hřebu do hlavy oponenta. Toť k té atmosféře. A konec jsem vlastně nějak nepochopil. Delší záběry typické pro filmy z 80.let. Občas nějaká ta drsná hláška. Další trapárna, kdy prezident střílel jako kdyby trénoval střelbu každej den. Konečný dialog s prezidentem chápu, že měl naznačit povrchnost, ale úplně bych to vynechal. Ale ten konec s trhajícím "médiem" jsem prostě nepobral. Zkrátka mi to připadlo vcelku povrchní, konec bych asi udělal trošku jinak při zachování "hrdosti" hlavního hrdiny. Tohle ale asi byl konec, jaký byl pro tehdejší dobu přijatelný. Touha po odplatě i přes splnění nutných povinností. Střih byl zvláštní. Ale hodnotil bych ho spíš pozitivně. Na druhou stranu ze střihu nemám pocit, jako z mistrovského díla. Hodně se prokázal špatný střih během rvaček. Tam by s lepším střihem šlo dosáhnout mnohem lepších výsledků. Měl jsem pocit, že během rvaček si střihač moc práce se střihem nedal. Jak to zhodnotit? Ten film se mi na béčko hodně líbil. V mnohém mě překvapil. Jednou větou? Celou dobu má film skvělou atmosféru, než se to ke konci tak trošku podělá. Během celého filmu jsem chtěl filmu dát 4 hvězdy. Nakonec přijel konec, je to takový konec ve stylu "vlk se nažral, koza zůstala celá". Takže 3 hvězdy. Kdyby mě nezklamal konec a mizerné boje v druhé polovině filmu, ty hvězdy by byly 4. Jestli stojí za shlédnutí? Tak na takovou ošuntělou sobotní noc, když máte touhu po nějakém béčku to není špatné. Asi bych Vám to i doporučil, ale musí vám sednout nálada, nesmíte po filmu mít velké nároky na začátku a budete velmi mile překvapení. Očekávejte diody, displeje, monitory, "počítačovou grafiku" z 80.let a budete si film po většinou vychutnávat. Pobavil mě revolvér na konci, který střílel a střílel a střílel a nikoho nenapadlo, že by se vystřílený neustále střílející revolvér mohl i přebíjet. Normálního diváka, nebo milovníka filmů z 80.let to nenapadne, tak se tím nenechte znepokojovat. 3 hvězdy mluví za sebe. Jsou to ale hodně poctivé 3 hvězdy, při velkém zaokrouhlení na 4 hvězdy už bych z toho hodnocení neměl tak dobrý pocit. 69% je na béčko hodně dobré hodnocení, takže s hodnocením zde na CSFD více méně souhlasím. Doporučuji, podruhé bych se na to už asi nedíval, ale některé scénky tam byly pěkné, to se musí uznat. Nevhodné pro zamilované páry, nevhodné pro děti, nevhodné pro diváky, kteří chtějí aby se děla každou chvíli nějaká akce. Tady je ten děj zdlouhavější, něco se tam pořád děje, má to skvělou atmosféru, ale máte u toho spíš atmosféru pozorovatele, neokusujete si napětím nehty, takže je to povětšinou taková příjemná podívaná. ()

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

Scarlett Johansson mezi dinosaury?

25.03.2024

Čas neúprosně kvapí a nadcházející přírůstek do dinosauří rodinky je blíž a blíž. Další díl Jurského parku nás totiž oficiálně stále čeká už příští rok 2. července, přičemž doposud nevíme nic… (více)

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

Rodriguez a nový Útěk z New Yorku?

25.03.2017

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

Strážci Galaxie s Kurtem Russellem

18.02.2016

Kdo uteče z New Yorku?

Kdo uteče z New Yorku?

30.08.2014

Hollywood se snaží Snakea Plisskena vzkřísit už nějaký ten pátek. Slavný tvrďák z Útěku z New Yorku a Útěku z L.A. by ale nadále neměl disponovat tváří Kurta Russella. Na scénu nastoupí mladá tvář,… (více)