Anakonda: Honba za krvavou orchidejí

Anakonda 2: Lov na krvavú orchideu

Anakonda: Honba za krvavou orchideou

Dobrodružný / Horor / Thriller / Akční

USA, 2004, 93 min

Edward Neumeier, Jack Epps Jr. (původní scénář), Jim Cash (původní scénář)

Verna Harrah

Kostýmy:

Terry Ryan

Sežerte je všechny.(17.2.2008)

• -bad-mad-wolf-

Anakonda na Borneu... jo? Kdysi se zvířata v ekohororech prezentovala jako OBROVSKÁ, protože co je velký, to budí respekt a hrůzu, víc to sežere a člověk to hůř umlátí lopatou. S nástupem CGI éry však šlo lecos do kelu, neboť zvířata najednou začala ignorovat i ty nejelementárnější zákony fyziky, pohybovat se nepřirozeně rychle, popírat gravitaci i vlastní hmotnost a především vypadat naprosto idiotsky. Druhá anakonda nenabízí nic víc, než kolekci otravných a okoukaných žánrových klišé, přesto je často docela vtipná. Navíc jsem tvůrce místy podezíral, že šlo o humor záměrný.(28.9.2015)

• viperblade

Jedničku jsem neviděl, tak nemohu srovnávat, ale tohle bylo teda něco. Souhlasím se všeobecným názorem, že nejlépe tam hrála ta opička.. :-)(16.2.2008)

• Radyo

Už po 10 minutách se dá s poměrně velkou úspěšností odhadnout, kdo přežije a kdo bude použit namísto myši ke krmení hadů. Scénář mi přijde tak na úrovni prvního ročníku scénáristické fakulty a pokud takovíto nedostudovaní scénáristé stávkovali ještě nedávno (únor 2008) v Hollywoodu za vyšší honoráře, odpovídám jim rázně: TRHNĚTE SI! Dialogy i scény obsahují tolik klišé, že by se z nich uživily ještě další dvě béčka, herci hrají toporně a jejich výrazivo je tak prosté, jako by byli po obrně. Vyhazují-li se statisíce až miliony dolarů za točení podobných blábolů, pak asi na tomto světě opravdu není cosi v pořádku.(17.2.2008)

• kingik

Veterán Dwight H.Little se pokusil v dobré víře navázat na úspěch jedničky, ve které si anakonda nestačila pochutnat na Jennifer Lopez. Bez účasti této hlavní hvězdy se případný nášup nekonal a došlo na pěkný sešup. Ačkoliv se na pokračování podílelo hned trio scenáristů, tak je jejich práce velkým fiaskem. V tropech totiž vedle pijavic, dusna a druhořadého hereckého ansámblu, nepřišli s ničím, co by v dobrém ohledu divácky překvapilo. Herecké obsazení má televizní charakter a chybí v něm nějaká zajímavá postava. Scénář je nudně, a taktéž televizně vystavěný, a ospalá režie tomu dodává všechno, jenom ne dynamiku, která je přítomna asi jen v jedné scéně za celý film(!). Hlavní atrakce filmu, jež měl být větší počet anakond, se omezuje jen na pár scén, ve kterých než se obří had obtěžuje doplazit na scénu, tak divák dávno zhebne nudou, protože plaz je tentokrát v podstatě odsunut na druhou kolej. Je otázkou, jak takové slibné téma může skončit jako zcela jalový a fádně pojatý akční horor nehoror. Předně, ze slabého scénáře by kvalitní extrakt nevydoloval ani o třídu lepší režisér než je Little, ale ani toho neomlouvá, že ve filmu se více dlouze kecá, než se jedná. To je pak velmi jednoduché si na prstech jedné ruky spočítat, kolik akčních scén si režisér pro diváky přichystal. A bylo jich opravdu žalostně málo. Technické provedení anakond mně přišlo znovu nepříliš propracované, vesměs stejný pocit mě provázel u celkem akcí, i zajímavě využitým prostředí, nabité jedničky. Anakonda chtěla rdousit, škrtit a hltat své oběti, ale režisér z toho vyvařil nezáživný spektákl, ve kterém by bylo nejzajímavější, kdyby se had svlékl z kůže, někam si šel lehnout a na celý filmový štáb se vykašlal. Nemusel bych se tím pádem dívat na takovou kravinu, která je zvadlejší, než květ orchideje po utržení, o kterém je ve filmu řeč. Mé hodnocení: 40%(13.7.2014)