pursulus

Neděkujte.¬         Protože jsem věrným příznivcem věrohodnosti a soudnosti, nelze mi jinak, než označiti tento snímek za pitomost. Poněvadž nalévati lidem blbiny do hlavy (a tím je nepřímo podváděti) není v konsumní společnosti trestné (ba ani, obávám se, trestuhodné), lze předpokládati, že pachatelé si užili na svobodě svůj, asi nevelký, zisk ze svého jádra. Samotný děj se skládá ze snůšky faktických nesmyslů, několika rádobyvtipných hlášek a jedné opravdu zajímavé postavy super-hackera, která v celém amatérismu jak scénáře, tak jeho provedení plave jako žralok. Bože. Ne, neděkujte mi, že jsem vám ušetřil čas a oči před tímto snímkem. Já ho totiž také doporučuji: jako jarmareční scifitragikomedii, což je, napadá mi, nový umělecký žánr. ()

VanTom

Naprosto seriózní, přitom tááááák hloupoučký a prostoduchý katastrofický spektákl! Tolik nesmyslů na centimetr čtverečný z něj zároveň činí poměrně zábavnou, byť neplánovaně srandovní podívanou (demonstrace upečení Země na jablku před vyjevenými generály vede, ale veškeré "vědecké" teorie a hantýrka nezůstávají pozadu). Škoda, že samotný průběh mise v druhé polovině svými klišé (hrdinná sebeobětování, nepředvídané překážky, nezvratná rozhodnutí, B/C/D plány, ignorování rozkazů shůry, náznaky romance) spíše nudí. ()

lykan9

Koukat se sice na to dá, ale film takového zpracování a kvality si rozhodně nezaslouží stopáž 126 minut. Kvalita speciálních efektů je hrozná a díky délce se člověk místy i nudí. Co však film zachraňuje je herecké obsazení a tím myslím každého bez výjimky. Jinak znám mnoho podobných filmů, které jsou lepší volbou než Jádro. ()

-ELFKA-

Zoberme si Armageddon a namiesto von z planéty ho otočme do planéty a dostaneme Jadro. Hoci bol aj Armagedon komerčná vecička, Jadro sa po ňom iba opičí a ani zďaleka nedosahuje jeho štandard. Dej je tak absurdný a ľahko predvídatelný, že som to brala ako nevydarený žart. Ale odporúčam ak sa chcete škodoradostne zasmiať na filmovej stupidite. ()

Ravi

Tohle pálení žáhy rychle odezní a jeho firemní logo "Jádro" říká vše podstatné o příběhu. Pokud máte na kontě alespoň tři katastrofické snímky, tak vás obsazení nemůže ničím vyrušit z klidu a ani děj není až tak nápaditý, jak jsem si maloval. Ale na průměr to stačí. 50% = 2+/5 ()

Autogram

Fyzikálne nezmysly by mali mať vo filme svoje hranice a tento film ich prekročil. Značne. Dopozerať sa to dalo len za tým účelom, aby som videl, čo všetko ešte dokážu vymyslieť a do akej absurdity to vedia dohnať. Keď sa cestuje do vesmíru, tak sa všeličo dá prepáčiť v rámci dobrých efektov, ale tu ani tie efekty nefungovali. ()

Molir

Tak jsem si rikal, ze nikoho snad ani nenapadne natocit film, ve kterem by bylo vice klise nez v Armageddonu. Bohuzel Jadro tento muj predpoklad vyvraci. Ta jedna * je za tech par vtipnych hlasek, obzvlaste "me kung-fu je silnejsi" a "Chci vsechny nahravky Xeny a koblihy." ()

manonfire

Jak může jít dospělý člověk na tohle do kina? Kdyby to bylo animované a posádku tvořil krteček, nebo Lemmingové tak dejme tomu. 20% ()

zolo23

Celkom zaujímavé herecké obsadenie priemerného katastrofického filmu. Jeden z mála takýchto filmov kde je záchrana naozaj len v rovine fantázie. Ale keď ja mám tak rád tento žáner.. ()

jenik71

Spíše než sci-fi bych to nazval dobrodružnou katastrofickou pohádkou. Pokud to takto budete brát, asi zklamáni nebudete. Nenáročná oddechová podívaná se solidními efekty. Hlavně že se nám ta matička Země točí ... ()

Narcis

Bavil jsem se perfektne - napinavy, nenudici dej a sympaticti herci. Vic neni ani potreba. Samozrejme ze Armageddonu a Dnu nezavislosti se to nevyrovna - spise jen Drtivemu dopadu. ()

Aqualung

Tak zase jeden pokus o planetární inženýrství.Hrstka statečných a geniálních se pokouší roztočit zemské jádro, které nějací moulové přibrzdili.To vše okořeněno romantickou směsí statečnosti, charakteru, sebeobětování.A vše končí obvyklým happy endem.A přece se točí....Mám na tváři široký úsměv.Nic víc. ()

Smileface

Americký sci-fi extremismus obsahuje mnoho fyzikálních nesmyslů,obhajuje funkci zbraní hromadného ničení jako nástroje k "nakopnuti zeme" a zdevastuje nesmrtelný Řím.Jinak celkem nuda s hláškama který nejsou vtipný a hercama jejichž postavy nejsou realistické.....vlastně jako všechno t této odlehčené zábavě. ()

Looser

Slabý odvar Armagedonu, kdokoliv kdo trochu zná trochu fyziku bude u tohoto filmu trpět jako zvíře. Na závěr nepřekvapí americký patos a hrdinství...ach bože zase hapy end :-))) ()

solskjaer

Jádro je špatný film. Ve všech ohledech popírá logiku a vědu samu a to je hodně špatné. Je zde tolik hloupostí, že jsem snad ani na všechny nepřišel. Ne, zde nebylo z čeho těžit. Žádný potenciál , prostě nic. Zbytečný film. ()

sedm.1

Trochu si teď pomohu takovou malou berličkou,ale budu porovnávat,neboť Jádro se dle mého úsudku chtělo svést na úspěchu katastrofických snímků,viz.Armagedon,Drtivý dopad.A nedopadlo to dobře.Přes slibný začátek se film rozpadl do směsi nezáživných a směšných "příhod ve středu země",opravdu špatných efektů a naprosto nedramatických dramatických scén.Vykrádačka scén z již zmiňovaných filmů je navíc tak do očí bijící,až je to trapné. ()