Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

billcarson

Želvy nežeru! To je vůl kaviárový tousty. Já bych si dal taky to médium. Já už nevečeřám od Kuvajtu napadení. Kurfa to je pařák. To je sfiňa to prase. Dva sifony. A mohl bych pokračovat donekonečna. Takové množství hlášek které zlidovělo z tohoto jednoho filmu, tím se nemůže pochlubit žádný jiný český film. Bohuš - Bolek s elegancí a grácií předvádí venkovského burana světové extratřídy. Ty první světová skupino - legendární český film, porevoluční svěží vánek v českém filmovém rybníčku a jedna z nejlepších komedií vůbec. Tady nikdo není, tady se válí jenom ožralý spací pytel. Že mu dáte? ona ti dá - nedá. Gutentág. ()

burg odpad!

Naprosto nechápu, co na tomhle (k)análu kdo vidí. Naprosto buranský film, při jehož sledování jsem měl ksicht protažený až hanba. Doporučuju servírovat při zácpě a dalších zažívacích potížích. Spolu s trilogií Slunce seno kopanec do zádele českého filmu. Nikdy víc! ()

Profík

Jedna z nejvtipnějších komedií, která možná paradoxně trochu víc zestárla, než mnohé starší, ale na vtipnosti jí to neubírá. Skvělí herci Polívka a Donutil. 90%. ()

pankritik61

Česká klasika. Bolek jako milionář očividně ví co s penězi a jako vesnický balík si to dokáže užít. Hlášek je zde neskutečné množství a i dnes se dají skvěle použit. Jen ať není další díl jak bylo původně v plánu. Tohle totiž už trumfnout nejde. ()

mcac88

Stejně jako Pelíšky pro mě nejlepší komedie všech dob. Žádné laciné americké kraviny ale tohle je klasika. ()

mirec2211

Perfektná československá komédia na ktorej sa nedá nesmiať. U mňa jeden z top filmov vôbec. Humor mi neskutočne sedí a Bolek Polívka s Miroslavom Donutilom, no úžasní. Zlatý klenot našej kinematografie. ()

Marshall007

V dnešní době už pro mě kultovní komedie a jeden z mála českých filmů, které mě opravdu baví, i když se na ně dívám po několikáté. Typický vesnický vidlák Bohuš v podání Bolka Polívky prostě nemá chybu a znovu a znovu mě dokáže rozesmát tím tvrdým humorem, který si v žádném případě nebere servítky. Tohle si 5 hvězdiček určitě zaslouží oprávněně. ()

bratr_jezek

Pokud milujete Bolka a alkohol, obojího se vám dostane v míře vrchovaté. Některé hlášky zlidověly, některým scénám se zasmějete i po několikáté, na druhou stranu je tu pár výkonů o ničem a trochu moc filozofický závěr, přitažený za vlasy o motiv s andělem ()

Bigbany

Česká klasika,příběh vesnického burana Bohumila Stejskala,kterého zahrál Bolek Polívka..no vlastně..(Jak kdyby to ani nehrál .. ) Tahle role prostě panu Polívkovi sedla náramně a když se k tomu přidá výkon Miroslav donutila,který zde Bolkovi skvěle sekunduje,tak ten film nemůže být přece špatný ne ? .) ()

NikoKovac

Říkejte si, co chcete, ale tohle je kult. Většina hlášek se uchytila, role Bohuše v podání Bolka Polívky je jednou z nejlepších rolí v českém filmu vůbec. Můžu to vidět mnohokrát a stejně mě to vždy pobaví. Pro mě jasných 100%. ()

722018954 odpad!

NE!!! tohle že má hodnocení 80%?typoval bych maximálně 40% bohuš si tady hraje na flegmatického frajírka a těm ostatním se taky moc nepovedlo a samé vulgarity. ()

Lucinka591

Tento film možem pozerať aj každý deň, už ho mám tak napozeraný,žeby som mohla dabovať :) Neskutočný Bolek mi vždy vyčarí úsmev na tvári,nielen v tomto filme. Už sa teším na pokračovanie !! ()

Filmdiv

Podle mě jedna z nejlepší komedií co u nás vznikla, důkazem je to, že se člověk s hláškami z tohoto filmu potkává stále a stále... ()

SONNY07

Říkalo se, že je to škvár, ale to jsme ještě nevěděli co se na nás valí za sračky ! Bolek excelentní, Veškrnka nádherná.... Jsem přesvědčen , že po tzv, "sametové revolici" je to nejlepší komedie! ()

Megan

Dedictví na mňa neurobilo veľmi dobrý dojem.. Hlavná postava je krajne nesympatická, vizuálne film je film nezaujímavý, humor mi tiež veľmi nesadol. Čo ale v mojich očiach zachraňuje celý tento film je námet intelektuálne slabšieho človeka v konfrontácii s veľkými peniazmi, ktorý je v dnešnej dobe veľmi aktuálny. ()

brondy

niektoré filmy budú vždy nasledujúcimi generáciami nepochopené. pre nás, ktorí sme "kúúúúrva..." videli v rokoch kedy vyšiel, bude navždy kultovou vecou.. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů