Rázovitý vesnický chlapík Bohuš Stejskal žije sám v rozpadající se chalupě, pracuje jako dřevař, většinu času tráví s kumpány popíjením slivovice. Jeho život se změní, když mu advokát Ulrich oznámí, že zdědil obrovský majetek. Druhý den mu tetka ze sousedního domu oznámí, že se mu uškrtila koza. Nešťastný milionář se rozhodne uspořádat na její počest velkolepou smuteční hostinu. Kamarády, navlečené do svátečních šatů, odveze do brněnské luxusní restaurace, kde parta způsobí ostudu. Večer Bohuš navštíví s kamarádem Košťálem masážní salón, kde je tak nadšen službami prostitutky Ireny, že ji přesvědčí, aby se k němu nastěhovala. Pro dívku, uvyklou luxusu, je však Bohušova chalupa šok, stejně jako jeho chování. I když je pro peníze ochotná udělat téměř cokoli, nakonec ho opustí. Bohušovi se podaří přesvědčit Vlastu, aby se k němu vrátila, a zaplatí celé vesnici zavedení plynu. Všichni mu závidí a každý něco chce. Když se objeví zuřivý Ulrich se zprávou, že Bohuš nic nezdědil, protože byl jen nevlastní syn, odvrátí se od něj kamarádi, Vlasta i ostatní. (TV Nova)

smalda

Film založený převážně na sprostých slovech,ale u kterého to jako vůbec jednoho z mála nevadí, ba naopak! Některé "hlášky" jsou již legendární! Vtipná komedie. ()

majklfly

Prývy český humor v podání Bolka Polívky. Celá pointa vtipu leží v tom nejkrásnějším a nejdůleřitějším na filmu, v jeho scénáři. Vtipná komedie, která prostě nutí být citována a tvrdím, že co do české kinematografie jeden z nejlepších kousků srovnatelný snad jen s Vesničko má středisková a Slunce, seno,...K pěti, nebo aspoň 4 hvězdičkám by ale potřebovalo i kus toho filmového umění, ne jen nezapomenutelné hlášky. těch 75% to akorát vystihuje... ()

corax8

Já ten film mám rád. Ač je trochu jiná Chytilová, tak je stále dobrá. Mám rád prodtotu hlavního hrdiny. Výtku bych k filmu měl také, příjde mi trochu lacině natočený. ()

TradeMark

Klasika, kterou si nikdy nenechám ujít i když jí znám nazpaměť. Pravidelní návštěvníci vesnické hospody v čele s věrně zahraným (jak jinak) ožralou Polívkou hlásí jak o život. Poměrně dost hlášek z filmu je dnes již kultovních. Vrcholem je pak scéna večeře v restauraci, při které vždy umírám smíchy. "Jak na dno? Do dna!" ()

qwxyz

80%.U první půlky filmu jsem se nasmál bohatě. Druhá půle už není tak výborná, ale celkově jsem se pobavil velmi dobře. Rozumím tomu, že toto není komedie pro každého. Bolek Polívka a Miroslav Donutil jsou výborní. Nezapomenutelná je pro mě scéna u hotelu SLAVIA. Ta je vynikající :-) "Co děláš machra ? Kdo si myslíš, že jsi ? Myslíš si, že já jsu nějakej hňup, ty hňupe ?". ()

Blood311

Z prva jsem čekal spíše katastrofu, když jsem zjistil že tam hraje Polívka, ale když jsem viděl film tak jsem celkem koukal na zdařilou komedii československé tvorby :-).. ()

marocco

Toto je pre mňa kultová záležitosť. Bolek je vo svojej úlohe prakticky bezchybný a hlášky z tohto filmu používam dodnes a nie som sám. ()

radostR

Tenhle film mě napoprvé příliš nechytil. Teprve při dalším koukání (a teď se na něj podívám ráda) jsem ho patřičně ocenila - pravou, nefalšovanou atmosféru vesnické chasy v čele s náhle zbohatnuvším Bohušem, bezradného a podřízeného právníka, rivalitu Bohušových přítelkyň , skvělé, rychle zlidovělé hlášky ......Irénko, dyť já tě mám rád aj bez peňazí!...... ()

axelson

Veselé a komické,trochu vulgarnější přesto zajímavé.Vesnický balík v podání Bolka Polívky co zdědil peníze a majetek,asi žádný ze současných hercu by to nezahrál lépe.Jo a Bohušu nežer pořád tu majku. ()

Rahowaa

Velice povedený film....Ukazuje co udelají z člověka peníze, jak se z obyčejného dělníka, stává bohém milujíci "sex, drogy a rock and roll..."Moc dobrý film na, který se pokaždé rád podívám! ()

johael

No tak tohle je čistokrevný kult. Nehledejte v tom sílu příběhu, briskní scénář nebo převratnou práci s kamerou, ale najděte v tom sílu ostrovtipu nesmrtelných hlášek, briskní moravštinu a převratnou one - man show. Jasně zásadní dobronáladové dílo: co pět minut, to hláška na Moravě spontánně citovaná hojněji, než povinně školní monology Praotce Čecha na Řípu nebo Babičky před plotem. ()

vojtazz

Opravdu povedená česká komedie. Hlášky, které by byli v jiném filmu hloupé či trapné, jsou v Bolkově podání jednoduše geniální. ()

Elvis Jagger

Každý kto to hodnotí záporne je pokrytec. Možno je to už časom okukané, stále to niekde chodí, ale kultových hlášok je tu nespočítateľne. Netreba to sledovať denne, ale raz za rok poteší. ()

Marcey199

Dědictví mě prostě nebere... Až na pár scén mi tenhle film nijak úžasný nepřijde a citované hlášky jdou mimo mě. ()

Walley

Nezapomenutelná klasika, Bolek toho ochlastu snad ani moc nemusel hrát, naplno souhlasím s 80% ,,Bohumile, kurva se neříká!!" ()

Rangerek

Výborně natočená a snad se dá říct, že opravdu kultovní komedie Věry Chytilové z prvních polistopadových let. Ve spoustě vtipných situací září Polívka s Donutilem, kterým sekunduje řada dalších kvalitních herců. Myslím, že se není potřeba zabývat nějakými moralitami, je to prostě komedie, jak má být. Několik hlášek z ní zlidovělo. ()

amlug

Po prvním shlédnutí mi to přišlo trapné a laciné. Až po pár letech jsem se donutila podívat se ještě jednou. A docela to na mě fungovalo. Ale jak čtu komentáře je nás tu takových víc. Nemůžu říct, že bych se nějak válela smíchy, ale Polívkovo buranctví mi rázem přišlo vcelku sympatický. Asi se ze mě s věkem stává cynik. Jinak morality bych v tom nehledala. Tady je snad jediné ponaučení, že štěstí sedne i na vola. ()

Zemřel zpěvák Karel Gott

Zemřel zpěvák Karel Gott

02.10.2019

Ve věku 80 let zemřel nejznámější a nejúspěšnější český zpěvák Karel Gott. Gott se na hudební scéně pohyboval od roku 1958, kdy se přihlásil do soutěže amatérských zpěváků. Právě tady započala jeho… (více)

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů

MFF KV nabízí velkou nabídku filmů