Velmi nebezpečné známosti

• USA Cruel Intentions (více)

Kathryn (Sarah Michelle Gellar) a Sebastian (Ryan Phillippe) jsou dva bohatí zhýčkaní teenageři z té nejluxusnější části Manhattanu. A také papíroví sourozenci, protože jejich nechutně bohatí rodiče spolu uzavřeli manželství. Výraz zlatá mládež se ani zdaleka nepřibližuje jejich dekadentnímu životnímu stylu. Sebastian poznal všechny krásné dívky z Manhattanu a také Kathryn je na svůj věk neskutečně zhýralá. O to víc ji rozzuří, když dostane kopačky od svého přítele, který vyměnil její rafinovaný půvab za panenskou nevinnost naivní Cecile (Selma Blair). Kathryn proto s bratříčkem uzavře ďábelskou a náležitě pomstychtivou sázku. Pokud playboy Sebastian, kterému ještě nedokázala odolat žádná dívka, připraví Cecile o panenství a navíc dokáže svést další květ andělské nevinnosti Annette (Reese Witherspoon), připraví mu nevlastní sestřička noc plnou nadpozemské rozkoše. Pokud Sebastian prohraje, přijde o svého milovaného Jaguara, ročník 56... (oficiální text distributora)

Ryuuhei

A hle, tak zle nebylo. Viděl jsem všechna volně navazující pokračování a leč jde zase o na první pohled hloupou sázku bez dobré pointy, naopak zde dochází k charakterovým proměnám a od poslední čtvrtiny i k citlivějšímu podání do té doby až bezcitnému námětu. Pro fanouška romantiky příjemné pohlazení. 70% ()

Tomasso001

Na originál to sice nemá, ale ztrácí to u mě jen jednu hvězdičku, protože se mi film líbil. Jako jediný z celé série, která bude po něm ještě následovat. Film je zajímavě obsazen a má i skvělou hudbu. Celý soundtrack se dá dobře poslouchat ()

BS

Mám rád Placebo, mám rád Sarah Michelle Gellar, mám rád Reese Witherspoon a tak se mi tenhle film líbil, není to nic světoborného, ale já si v tom zalíbení našel :) ()

_DAVE_

Klasicke "intrikanske" teenagerske drama, kde jsou vsichni lide mladi, krasni (hlavne Reese) bohati a neskutecne znudeni luxusem. Obcas chodi do skoly, ale jinak hlavne vymysleji ony intriky. Tenhle film mi dost pripomel serial Merlloce Place kde hlavni protagoniste taky nemeli prakticky nic jineho na praci. Velmi nebespecne znamosti ale patri k tomu lepsimu v zanru. Libit se bude hlavne mladym, a obecne zenam. PS: Musim zminit velmi povedeny soundtrack. ()

asirtes

Chabá teenegerská znetvorenina geniálneho románu a nemenej skvelého filmu s Malkovichom. Zo dna žumpy to zachraňuje už len dekolt R.W. Ten proste hrá. ()

Tomik. odpad!

Jak tady již někdo napsal „Vytříbená rokoková předloha degradovaná do buranské současnosti“, souhlasím na 101%. Pro mě největší zklamání v poslední době. Nezlobte se na mě, ale označovat tohle za romantický film? To snad ne! Hlavní hrdina, který si s prominutím celý život naráží libovolnou dívku na potkání (jeho arogance a vůbec způsob chování a uvažování mě rozpalovala do běla) se ze dne na den šíííleně zamiluje do něžné dívky Annette a rozhodne se skoncovat se svou temnou minulostí. Vše probíhá klasicky, první ho nechce, pak se dají dohromady, on jí řekne pravdu, Annette je na něj naštvaná a nakonec filmu z oné šílené a bezmezné lásky k ní (jak jinak samozřejmě, je to taková klasická něžná romantická duše už od narození) ji zachrání skokem pod auto a sám umře. Závěr opravdu „nečekaný“ (snad každý čekal nějakou akci po hodině a půl klišovitého příběhu). Mně osobně nejvíce vadilo, že jsem Sebastianovi jeho vztah k Annette vůbec nevěřil. Neměl jsem ani na chvíli pocit, že by to myslel vážně a vůbec nikomu tam se nedalo pořádně věřit (všude samé intriky, lsti a podvody). Pro mě určitě něco, co bych ve svém životě a v okruhu svých nejbližších nikdy zažít nechtěl. Dále Sebastianova věčně nadržená sestra, třešnička na dortu celého filmu, byla asi nějak mentálně fixovaná na slovíčko „fuck“ (otřesné), vidět tohle v cenzurované verzi, tak mi asi bude pípat v hlavě ještě celou noc. Sečteno podtrženo, tuctový film s ohraným námětem, nepřinášející nic nového, akorát hromadu trapných, perverzních a primitivních scén určených pro nadržené teenagery a obrázek dnešní upadající lidské společnosti (pokud se někdy dostaneme do stavu, že bude zcela normální, aby měl partner ve vztahu podobnou minulost jako Sebastian a bude to bráno z pohledu partnerky jako „to byl úlet, on se změnil, bla bla…“, tak to amen s námi). ()

lennyd

Sebastianovi (Ryan Phillipe) neodolá žádná. Se svými penězi a vizáží nemá problém svést jakoukoliv dívku - jenže to pro něj není žádná výzva. Až když se do města přistěhuje mladá Annette (Reese Witherspoon), která o sobě prohlašuje, že si své panenství schovává až pro toho pravého, vsadí se Sebastian se svoji nevlastní sestrou Kathryn (Sarah Michelle Gellar), že Annette dostane. Pokud ano, splní mu Kathryn jakékoliv přání - pokud ne, přijde o svoje milované auto, Jaguára 56. Vše se ale zkomplikuje, když se Sebastian do Annette zamiluje ... Na Velmi nebezpečných známostech je vidět, že teenagerský film (zdráhám se použít slovo komedie, i když minimálně do tří čtvrtin se tak film tváří) nemusí obsahovat spousty trapných scén či fekálního humoru. A když se zvolí příjemné herecké obsazení (Ryan Phillipe - dokonalý, Sarah Michelle Gellar - dokonalá - jen Reese Witherspoon mi moc nesedla, vyměnil bych ji třeba za Jennifer Love Hewitt, abychom tuto trojku měli komplet), tak není co řešit. Příjemná hudba Edwarda Shearmura (hlavně ve vážnějších fázích filmu) už jen podtrhla můj dobrý pocit z filmu.. ()

anli

Příběh o Valmontovi v moderní podobě a současnosti.Velmi slušně napsaný,dychtivě režírovaný(včetně silně erotické mluvy)a uvěřitelně zahraný.Sarah je opravdu"extramrcha" a Ryana a Reese si musí každý oblíbit. I ostatním hercům role sedí a i když je to vlastně dobře známý příběh,jen nově vyprávěný a na první pohled je zcela obyčejný bez nějakého extra nápadu,příjemně se na něj dívá a vzápětí se dostaví,jak pobavení,tak ponaučení.Ještě bych vyzdvihl opravdu skvělý soundtrack,který se poslouchá,jak víno.Film je samozřejmě cílen pro mladší publikum,neb právě tam nalezl větší pochopení a odezvu.Konec bude možná pro někoho smutný,ale to tak v těhle příbězích bývá.Myslím,že tahle verze pro teenagery se celkem vydařila,i když zpracováním jim to mírně nadbíhá a občas se film příliš"rozevlaje",aby vzápětí zase"zastavil".Takže,komu se nelíbí příběh amerických,bohatých a velmi se nudících teenagerů,může samozřejmě šáhnout po klasickém zpracování od Frearse nebo Formana.Osobně mám nejradši zpracování Formanovo,pro tu krásnou a jemnou poetiku,ale každý ať si vybere sám.Tady dávám nebezpečných 75% a zkusím se chvíli nudit. ()

Pavlínka9

Ten film mám v životě již 24let a pořád pro mě má určité "kouzlo". Co si budeme - tím kouzlem je Ryan a soundtrack, který mám doteď aktivně v playlistu. Znám i Nebezpečné známosti z 1988, které mám taky velice ráda. Nicméně je zajímavé se na film podívat již v dospělejším věku a nechci si to nějak "hanit" ,tudíž počet hvězd zůstává. ()

sahe

Super... Vynikající sountrack, to bych chtěla vyzdvihnout... scénka s ksichtíky Reese W. je zábavná... líbací zas byla použita jinde jako antiscéna... jízda autem a do toho hudba...hmmm.... :-))) ___Na začátku filmu – pokoj je hozen do zeleno-hnědé a jsou tam extra růžové květiny... /// zajímavý posed „sestřičky“ – zkřížení nohou /// Hláška - prostě si ráda zasouložím a je fakt, že někdy pomýšlím i na sebevraždu... /// tuto chutná jinak než jak ledový čaj – (odpověď) – je z Long inland /// a já chci souložit – (odpověď) – a já ne! ()

dANo

Priemerné spracovanie nesmrteľného príbehu o Valmontovi, ktoré však u mňa zabodovalo skvelým soundtrackom a preto pridávam jednu *. Najradšej mám však Formanove spracovanie románu Choderlose de Laclose, ktorého prostredie sa mi hodí oveľa viac k tomuto námetu. ()

sskrblik

Taková bomba abych tomu dal 5 hvězdiček to nebyla, ale hodně dobrý příběh o vztazích to určitě je. Gellar tu vystupuje jako opravdová mrcha. Krom toho i velice příjemný soundtrack. ()

majkl44

Bezvadné přenesení příběhu do současnosti, skvělé herecké umění, výborná hudba a ta nálada, která vyzařuje z celého filmu. Prostě super. Ten film mě zřejmě nikdy neomrzí. ()

Brain-D

Tolik různých filmových vydání, ale tohle podle mě osloví spíše mladší lidi. Hlavně díky jednoduché svižné srozumitelnosti a vkusu. ()

Když si někdo koleduje o „odpad“

Když si někdo koleduje o „odpad“