Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

Kozlowski8

Štěpánova kariéra konečně nabere směr vzhůru, když po práci obvoďáka a lékaře záchranky získává místo ředitele místní nemocnice. To ale znamená vypořádat se s podvody a korupcí, které jsou s chodem nemocnice spojené. Navíc se dostavují problémy ve vztazích s Ute i jeho novou láskou Aničkou. Podobně jako ve čtvrtém díle zde postrádám ten inteligentní humor, nadsázku, krásné dialogy a hlavně celkovou uvolněnost a pohodu, která vyzařovala z prvních dílů. Vše se asi přenáší i na herecké výkony, které jsou nepřesvědčivé, což ale neplatí pro Davida Matáska - ten je skvělý. Pane Kleine, dejte už básníkům klid a zkuste něco jiného. 45%. ()

ariari

pre mňa je tento film celkom určit v top 10 filmovej klasiky . v tomto dieli vyniká zmes remarkovsko-švejkovského nádychu, žiadny lacný humor ,ale dobre prepracované trpko sladké bonmoty.  MIlujem to a vyrástla som na podobnom v severočeskej časti rodiny. Kleopatra aj Cival sa môžu s ich IQ hojdací koník v tomto prípade bodnúť, to akoby zhadzovali   nudné zlátaniny  románov Erich Maria von Remarqua, pretože im nesadol.  všetko sedí. Nakupuj lacno, predaj draho a faktúry plať neskoro :-) well done! ()

Švédy

Nejhorší díl celé série o básnících. Děj bez děje a trapné herecké výkony. Občas sem se i zasmál ale jinak je to prostě nuda. ()

giros11

Básníky jsem nikdy nemusel, tohle je navíc dost o ničem, ale nejhorší je to, jakym způsobem je tu udělanej product placement - z toho je mi fakt na blití ()

badajajuak

Neskutečná kravina marně pátrající po slávě předcházejících tří velmi dobrých a jedné dobré části. I takový ten klasický „básníkovský“ humor, kterým byly předcházející části protknuté mi tady jaksi chybí anebo vyznívá trapně. Hlavně z nostalgie k předcházejícím částem je moje hodnocení takové, jaké je. ()

Rosie

Po sérii básníků, které ráda nemám, ale občas se zde najdou i vtipné scénky, mě toto pokračování "starých" studentů ani nepřekvapilo. Děj absolutně o ničem a o hereckých výkonech se také nedá mluvit úplně kladně. Nečekala jsem nic světoborného, ale tohle? Měla jsem veliký problém to dokoukat do konce a poté jsem šla spát zklamána, i když se to vlastně dalo čekat. Propagace a možná spíše trapné vnucování sponzorských značek filmu také moc nepřidalo na kvalitě. Dávám 1* a to snad jen proto, že jsem se opravdu zasmála Evě Jeníčkové, která na mě zapůsobila jako domina:D ale další díl už prosím NE! ()

saaaky

Další z rozporuplných částí této " básnické ságy ". Na jednu stranu velmi pěkné a vtipné scény a příjemná vyváženost humoru, romance a těch opravdu správných trapasů. Na stranu druhou nepříliš vydařený pokus o navrácení do starých dobrých kolejí. Holt Kříž už není co byl a tak ani básníci již nebudou to co byli ... ()

blackperseus

Pár nesúvislých poznámok k filmu: 1) Mám pocit, že sa v tomto filme nedialo nič podstatné. 2) Mám pocit, že sa v tomto filme nedialo nič zábavné. Tie "fórky", to bolo čo, preboha? 3) Vážne bola potrebná taká dlhá stopáž? Netvrdím, že by to niečo zachránilo, to len pre lepší pocit... 4) Silno nesúhlasím s niektorými názormi na femme fatale, podľa mňa je najpôsobivejšia z celej pentalógie. Baretka a kolieskové korčule rulez! Polovica hviezd je len vďaka nej. ;-) 5) Tri hviezdy. Trochu nadnesené, ale nech... ()

dochvvv

Tohle bylo pravdu nevtipné...ostatní díly měli cosi v sobě, co vytvářelo úsměv na rtech. U tohohle jsem se fakt strašně nudil. ()

iwee23

tenhle film mě docela příjemně překvapil. Po čtvrtém pokračování Básníků jsem byla opravdu zklamaná a od pátého jsem tudíž čekala úplný propadák, ale nakonec jsem se při několika scénách docela pobavila. Výhrady mám k některým scénám (kondolence na pohřbu byla trapná) a postavám, resp. jejím představitelům (Kořínková nebo Mareš, jehož hlas i projev mě skutečně iritoval), ale celkově hodnotím lépe než Konec básníků v Čechách. ()

wex666

Tak tento díl se opravdu nepoved to už opravdu není ono a myslím si že je to hlavně tím že je tendto pravděpodobně poslední díl básníků natočen až 10 let po čtvrtém pokračování a navíc panu Kleinovi se 2 porevoluční díly nepodařily navázat na ty staré a nedokázal je již jak si zasadit do této doby.Objektivně dle mého názoru dávám jen 2 hvězdy a tak 45% ale z nostalgie bych dal o trošku víc tak 3 hvězdy 60% asp k vůli Štěpánkovy. :) ()