Od chvíle, kdy Štěpán Šafránek nastoupil do ústavu pro mentálně postižené děti, uplynulo deset let. Ústav byl zrušen a Štěpán se vrací do nemocnice jako lékař u záchranky. Stále žije s pragmatickou lékárnicí Ute. Navíc mu zemřela maminka a musí se postarat o pohřeb i pozůstalost. V dispečinku záchranky slyší sestru Toničku vyprávět o řediteli Sahulákovi, který chtěl skočit z okna, a doma ho vyhledá Kendy, kterého vyhodila manželka. Když se zastaví za Ute, narazí na zrzku Annu a nabídne jí svezení. Majitel prosperujícího autosalonu Karas ho přemlouvá, aby se přihlásil do konkurzu na nového ředitele nemocnice, ale on o tom nechce ani slyšet. Pohádá se s Ute a poté opět narazí na Annu. Napíše pro ni básničku a další den Karasovi řekne, že se rozhodl kandidovat. Dál se schází s Annou. V konkurzu vyhraje a stane se novým ředitelem nemocnice. Začátky nejsou snadné. Navíc přijde o svou novou lásku Aničku, která zahlédla Ute, jak přichází ke Štěpánovi domů s kufrem. Marně ji hledá, v nemocnici se pouze dozví, že otěhotněla a odstěhovala se. Štěpán se odmítne zaplést do podvodných machinací a vrátí se k záchrance. O sedm měsíců později je nahlášen akutní porod... (TV Nova)

vlkcz

Tenhle díl už nevnímám moc jako komedii, ale o to lepší je oproti jedničce i čtyřce. Ono kolem té čtyřicítky je skutečně hodně těžké neztrácet naději. Život už nepřináší samé radosti a člověk je musí hledat, i když má mladou duši, začínají odcházet rodiče, partneři a známí, někteří nadobro, jiní jen z vašeho života, prostě mládí pryč a do důchodu daleko. Od pěti * mě odradilo skutečně příliš reklamy a některé na můj vkus násilně "vtipné" scény, jinak bych neváhal, jen už by to nebylo v žánru komedie. ()

Mydlan

Na první tři díly to nemá, ale je to stále dobré. Ano spousta věcí poplatných době, atd. Ale i tak to jsou stále Básníci. A navíc, je to prostě oddechovka a docela kvalitní, zkusme k tomu tak přistupovat. ()

Alusshka

Poslední leč nejméně vydařený pokus. Opadající a nic neříkající zápletky pomalu zestárlého Štěpána Šafránka. Ostatní díly jsou lepší nenáročnější a z doby výraznější než tato poslední verze Básníků. Snaha byla, ale postupem času je tatam. Když už básníky, tak první díly. Tento opravdu nedoporučuji. ()

satto66

K tomu nejlepšímu v celé serii co se u nás natočilo i když nejslabší dil.Bohužel veškerá konkurence se nemůže pochlubit tak zdařilými snímky,což je nedobré pro nás, co dilka sledujeme. A protože se mně to celé líbí/u tohoto dílu realita na naši společnost pasuje skoro ukázkově/ dávám 80%. Ono to v podstatě byl záměr tvůrců ve všech dílech a dosti se podařil. Vtipně vyjádřit naši společnost ve všech průnicích ,jak v čase,tak v osobnostech. ()

Ferguson odpad!

Bezkonkurenčně nejhorší film, který jsem kdy viděl. Spojuje všechno špatné, co se v současném českém komerčním filmu objevuje. Trapné herecké výkony, nulový scénář, reklama kam oko dohlédne, hraní si na lidovou filozofii a jalová režie bez jakéhokoliv nápadu. ()

blazenfilmov

Samá reklama, trapné vtípky které mohou jenom se závistným obličejem vzhlížet na první dva nejlepší díly. Slabé velmi slabé. ()

nihiliste

Po trojce jsem od čtyřky moc nečekal, ale byl jsem příjemně překvapen, pobavil jsem se. Jen doufám, že brzy přijde pětka :-D ()

zelvapetr

No tak od prvního dílu se toho hodně změnilo,ale musím přiznat,že jsem se docela pobavil.A když tam přidali krásné ženské a super ťamana s jeho češtinou byl pokrok oproti čtyřce.Je jasný,že u pátýho dílu je potřeba počítat,že už tam nebude moc co vylepšovat a humor který na začátku bavil bude trošku ohraný,ale tentokrát se to pvovedlo docela slušně. ()

str0001

Tento díl je sice v úplně jiném duchu, než předchozí díly. Podle mě se však nedá říct, že horší. Ideální film pro pohodu nedělního odpoledne. ()

hofiktom

Po 4. dílu, který nestál za řeč, je tento film podle mě docela obstojný, i když na první tři rozhodně nemá. I tak se ale na něj rád kouknu když ho dávají. :) 60% ()

Trucker odpad!

Kdyby se tvůrci drželi rčení, že "v nejlepším přestat" a skončili s básnickou sérií po třetím dílu, udělali by určitě dobře. Čtvrtý díl už zdaleka nedosahuje kvalit svých předchůdců a tahle pátá slátanina absolutně nemá co nabídnout a celou básnickou sérii tak akorát degraduje. ()

plutofv

Svěží setkání se starými známými a hlavně s inteligentním humorem pánů Pecháčka a Kleina. Zejména baví romantická linie s Veverkou včetně tradičního veršování. herecky je film velice silně obsazen a své party odevzdávají herci s chutí a cahrazmatem - jak Kříž, tak Matásek, Vaculík, Topfer, Somr, Táborský. veverce nelze upřít půvab - a hlavně z celého filmu dýchá příjemný nadhled. ()