Výpravná historická podívaná, která se podobně jako Želary odehrává během 2. světové války, vypráví dramatický příběh matky a posléze její dcery. Krev zmizelého začíná po vypuknutí 2. světové války milostným pří-během baltského šlechtice Arna von Lieven (Václav Jiráček) a Češky Helgy (Vilma Cibulková). Arno utíká před sovětskou hrozbou do finské války. V jednom z bojů je raněn a převezen do německého lazaretu, kde mu Helga zachrání život. Prožívají vášnivou lásku, ale Arno je povolán zpět do válečné hrůzy Z krátkého vztahu se Helze narodí dcera Dorli (Ester Geislerová). Právě dítě se pro Helgu stává jediným smyslem života. Musí svou dceru ochránit a pokusit se přežít navzdory všem útrapám složité doby... Děj Krve zmizelého je rozvržen do čtyř ročních dob, které jsou pozadím pro strhující dramatický příběh, odehrávající se v divoké přírodě moravských hor, ale také v exotickém belgickém Kongu. Režisér Milan Cieslar barvitě a citlivě vypraví příběh žen ve vyhrocené historické situaci. Svým způsobem navazuje na svůj předcházející film Pramen života (2000), ke kterému také napsal scénář Vladimír Körner a který byl s úspěchem uveden na Berlinale 2000 a získal hlavní ceny na mezinárodních filmových festivalech Troja, Laon, Gottbus, Rimouski, Chemnitz. (oficiální text distributora)

mira007

Oceňuji každý film, který není vztahový ze současnosti. Výborné herecké výkony, snaha o zachycení atmosféry válečné a poválečné, solidní výprava . Snad jenom ten konec mohl být trochu veselejší. ()

Jacek

Ambiciózní záměr předně trpí jakousi negativní schematičností. Körnerův pesimismus absurdně graduje a špatně a ještě hůř je „úplně všechno“, svět se mění v bažinu utrpení a lidé v přežívající trosky. Toho je určitě příliš. Cieslar se Körnerovu bolestivost snaží na jednu stranu opřít o technicky nedůvěryhodný „drsný realismus“ (slabost má pro mrtvá těla) a na druhou stranu vyvážit jistou deklamativností a romantičností. Nechtěně ale dosahuje absurdního ladění – nedůvěryhodná tragičnost čvachtá v nadbytečné telenovelistické zasněnosti (opravdu výborné jsou především „lyrické“ pasáže s incestním podtextem). I toho je příliš. Výsledek tak je skutečně bolavý – ale dle všeho jinak, než bylo zamýšleno. Netřeba našlapovat po špičkách a pokrytecky chválit nevydařené dílo jen pro autorskou velikost jednoho z tvůrců. Toto není dobrý film. ()

Greg25

Mírně na rozpacích jsem byla z tohodle filmu, když přišel do kin a tyto rozpaky bohužel ještě posílil čtyřdílný seriál ČT, jestli šlo o filmu říci, že je důraz kladen na uměleckou stránku a bohužel méňě už na samotný scénář a smysl děje, tak o seriálu to platí nepřekvapivě dvojnásob. Rozhodně je to jeden z filmů, který "hraje na city" a drsně pravdivou realitu válečných a poválečných let ukazuje věrohodně a bez příkras. Naprosto špičkové jsou herecké výkony všech představitelů hlavních rolích, ačkoliv opravdu mystrný výkon předvádí Vilma Cibulková. Za film 75% za seriál 65%, celkově 70%. ()

panmroz

z tohoto člověk (tvůrce, divák) nemůže mít pražádnou radost! postavy (Igor Bareš, onanující při pohledu do plynové komory) jako by napsal sám život! ()

Curunír

Již od začátku do Vás scénárista Körner a režisér Ciesler hustí jeden bezútěšný obraz za druhým. Při tom všem ale zapomínají na to, že se divák musí citově ztotožnit s postavami, aby se mohl dojímat jejich osudy a to se alespoň mne nepodařilo. Velký podíl má na tom má snaha o široký záběr,film se odehrává během 30 let, a to nutně vede k tomu, že jednotlivé charaktery jsou jen lehce načrtnuté a tím pádem chybí hlubší prožití příběhu, tedy spíše shluku epizodních výseků, které se nám snaží ukázat jak ta doba byla strašná... Což zajisté byla, ale podle mého názoru by bylo mnohem zajímavější a působivější, kdyby se autoři rozhodli soustředit na jeden konkrétní časový úsek.. Přesto se jedná o poměrně zajímavou podívanou, tu a tam s působivými scénami a kvalitními hereckými výkony. ()

IBBY

...je to neuvěřitelně silný příběh a já jen lituju toho že zpracování v seriálové podobě mě minulo...zhuštění osudů do dvouhodinové stopáže ubralo ději na srozumitelnosti postavám na věrohodnosti a filmu celkově na prokreslenosti...přesto vysoké hodnocení...skvělé herecké výkony a režie která nezapře svého tvůrce... ()

Mlle

Když jsem ten film viděla naposledy, před deseti lety, byl to film o hrůzách časů, které máme dávno za sebou. O historickém dědictví, které nás provázelo po celé minulé století, až jsme se s ním dokázali rozloučit. O nemocných zrůdách, kteří v těžkých časech našli příležitost pro své patologické touhy. Strašlivá vzpomínka na dobu, která pohnula osudem rodičů, příbuzných, předků, známých… Když se na film dívám teď, v roce 2016, dívám se na film o lidech, kteří žijí mezi námi. Uplynulo sto let, ale oni se nezměnili. To, čím jsou, předávají svým dětem. Mnoho desetiletí skrývali, co si opravdu myslí. Dívám se na film s devianty, kteří žijí mezi námi a čekají na novou příležitost. Pokud se tak stane a bude jim dána – protože vše vždy ovlivnit nemůžeme – slibme si, že proti každé takové jednotlivé svini uděláme vždy všechno, co je v naší moci. Ale to je často něco úplně jiného než boj. ()

Heavyman

Slušná zápletka, dobří herci. Jen snad co bylo zase přitažené za uši, že esessák nebyl zase tak špatný a nehajloval ani při převzetí válečného vyznamenání..no ale budiž.. Bareš zahrál pěknýho hajzla a ukázáno bylo, že i naši se chovali jako hovádka. ()

Kakho-oto

Není to špatný film, válečné drama, jak se patří. Ovšem o historické objektivitě se nedá mluvit. Scénárista Körner asi zapomněl, kdo mu 7. 5. 1945 poblíž Uhřičic na Hané zastřelil jeho otce, příslušníka odbojové skupiny Viktor. Pane Körnere, byli to němečtí nacisté, konkrétně příslušníci německé armády! ()

Primavera

Zaujímavý osud ženy vlečenej osudom poznamenaným vojnou a jej nelogikou a ľuďmi, ktorí vyťažili za každého režimu, krátkou láskou (alebo skôr vášňou?), ktorá poznamená celý jej zvyšok života.... Vilma Cibulková to zahrala dokonale. Martina Hubu som ako herca vnímala vždy s antipatiami, tuná v úlohe charakterného Žida, čo si prežil v koncetráku svoje, ma presvedčil, že vie hrať excelentne. Miestami však nelogické. Áno, ani mne ako ostatným nesedel prechod cez hranice. Vykombinované, nepresvedčivé, smiešne.... Škoda. ()

E lan

Trochu promarněná příležitost zajímavé tématiky. Herecké výkony jsou spíše slabší, utlumené. Některé chvilky jsou relativně silné, ale celkově je to natočeno dost nudně a bez nějakého silnějšího sdělení. Navíc závěr se vyloženě nepovedl. ()

Inozuka

Je mi to líto, ale musím říct, že tohle se moc nepovedlo. Dílčí epizody: Livonský hrabě ve finské armádě - potažmo ve Waffen SS, léčící se v Sudetech, divoký odsun, padesátá léta, Kongo ... jsou všechny jednotlivě skvělé, ale jako celek prostě nefungují. Ten je hrozně nesourodý a působí dojmem poslepovaných tragických životních etap. Potíží je, že tam není nic mezi, co by nám dovolilo lépe poznat hrdiny v době klidu, ne jen ve vypjatých chvílích. Problém mám rovněž s ne moc přesvědčivými hereckými výkony Václava Jiráčka, Vilmy Cibulkové a Ester Geislerové. Ani jednomu jsem jeho postavu nevěřil a všichni na mě dělali hodně statický a křečovitý dojem. Jako protiklad k nim stojí Vladimír Dlouhý, který svou vedlejší postavou válcuje všechny zmíněné a totéž platí o pár vteřinové sekvenci Marka Vašuta, jehož postava vysloužilého ss-mana živícího se jako žoldák kdesi v Kongu je tématem na samostatný film. Jako celek tedy jen průměr, což bych u spojení Cieslar-Körner fakt nečekal. A to jsem tomuto filmu dal šanci hned několikrát ... PS: vsadil bych se, že klavírista, kterého po dohrání skladby v kavárně odvádějí komunisté do lágru je sám Vladimír Körner. Jistý si ale nejsem. ()

RedOctober

Dějiny velmi často semelou lidi, kteří si to nezaslouží.  Bude to taky tím, že je píšou vítězové. Ale někdy se stává, že vítězů se stanou poražení a naopak. Pak dějiny melou někoho jiného, kdo si to nezasloužil a byl na straně starých vítězů. A pak jsou lidi, kteří vždy poznají, kdy změnit strany. ()

Fanak

Především zásluhou výborných herců si zaslouží tento snímek výborné hodnocení. Především zásluhou ultrasilného námětu už tento film podruhé vidět nemusím. Jako podobenství o osudech několika válkou postižených etnik, které jsou personifikovány do jednotlivých postav jde o fascinující drama, které však ztrátí tím více na působivosti, čím méně se divak orientuje v historických souvislostech. Na své syrovosti však rozhodně nikoliv. ()

Arccos

Příliš patetické. Ale předevšm kvůli sestříhání z mnohem delší stopáže (to jsem se ovšem dozvěděl až tady) se vytrácí dějová linie, špatně se sleduje motivace postav. Vůbec nemám z výsledku dojem uceleného filmu. ()