Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

sidddo

Od lovce jelenů sem asi čekal moc, něco ve stylu bezkonkureční Coppolovi Apokalypsy, nebo skvělé čety! Ale dostal sem podle mě průměrný válečný film, který byl místy až moc zdlouhavý a vůbec mi celej film přišel celkově nevěryhodný. Akorát za zmínku stojí skvělý Robert De Niro a právě kvůli němu dávám tři hvězdy jinak by to bylo za ještě míň....60% ()

masiko

Nejpůsobivější jsou rozhodně herecké výkony a také síla toho banálního příběhu, když si uvědomíme, že Lovec Jelenů byl první. De Niro je tradičně skvělý, ale Walken, který zde De Nira překonává, dělá snímek nezapomenutelný už jen svou poslední scénou. ()

bolan

Dobrá psychárna, ale mám raději když to aspoň trochu odsejpá. Chápu záměr navození rodinné nálady, aby pak přišlo peklo, ale seznamování s pouhými osobami trvalo tak týden. ()

rotel

Nemám rád filmy o vojne vo Vietname - bez výnimky. Nakoniec v tomto filme to nie je veľká časť, no bol som zvedavý. Po záverečných titulkoch som bol sklamaný, podľa mňa strata času. ()

RomeroIsGod

Ten film i přes to nesnesitelně pomalý tempo(hlavně první hodina) zůstane v hlavě. A to na dlouho, protože je to vopravdu o čirým zoufalství. Známá scéna ruský rulety je emotivně hodně silná, stejně jako další utrpení v zajetí. Doporučuju, ale musí na to bejt chuť. 80% ()

tomisaburo

MAU! lísk.. MAU! lísk.. MAU! .... scény, při kterých si Michael a spol. užívají příslovečné asijské pohostinnosti v zajateckém táboře jsou tak sugestivní, že mohou náchylnému divákovi způsobit rasovou nesnášenlivost trvalého charakteru. Nádherná hudba. Nejlepší film o Vietnamu. ()

Gagner

Další film o (ne)vyrovnávání se s následky kruté války s důrazem na přátelství. Tento patří mezi ty kvalitní. ()

amfetamin

Nedokážu se přenést přes tu nesmyslnou stopáž, když by se film dal klidně zkrátit o polovinu. První hodinu jsem si nebyla jistá, jestli fakt sleduju film o (budoucích) válečných veteránech nebo nesetříhané rodinné video. Vietnam je skvělej, nepamatuju si film, kde bych těm postavám tak moc věřila každej výraz jejich tváře, jenže Vietnam je odbytej ruletou a následuje další nesmyslná omáčka než se konečně dostaneme k jádru pudla. Kdyby mě to aspoň nenudilo (jsou filmy, pro které jsou i tři hodiny málo), ale bohužel, nudilo. ()

helmiczka

Je možné, že film obsahoval nejaké zásadné, "kulervoucí" scény, ale pravdepodobne mi ušli, pretože po tom hodinovom intre som už nemal silu vnímať. Napríklad ten všetkými užívateľmi vychválený geniálny lov na jeleňa.... niečo také tam tuším bolo, lenže tou dobou som už bol myšlienkami niekde úplne inde. ()

hemul

Ak by bolo jediným morálnym ponaučením tohto filmu, že zabijať živé tvory pre športové potešenie je zlé, tak to stačí. Niekto to vie sám od seba, niekto to musel zistiť vo Vietname. ()

xkupka07

Pro trpělivé. Můj jeden z best filmů. Pár zajímavostí: 1)John Cazale, bez debat geniální herec, teto film točil na smrtelné posteli(rakovina kosti). Když se studio dozvědělo o jeho nemoci(ještě před natáčením), rozhodlo o změně hereckého obsazeni. Nicméně, Meryl Streep a režisér Michael Cimino se za něj postaviil a pohrozili odmítnutím se na filmu podílet, kdyby Cazale byl vyměněn. Studio ustoupilo. Všechny scény s Cazalem byly točeny úmyslně jako první, aby se vyšlo vstříc jeho zdravotnímu stavu. On sám se uvedení filmu nedožil a neviděl z filmu ani minutu. 2) Meryl Steep v té době byla snoubenkou umírajícího Cazale a tuto životní tragédii emočně musela překonat během natáčení. DeNiro byl také Cazaleho nesmírně blízký přítel. 3) Cazale se za celou hereckou kariéru jako jediný herec v historii objevil jen ve filmech, které vždy byly nominovány na Oskara za nejlepší film(Kmotr atd) a všechny filmy s ním jsou v IMDB v top 250filmů. Vždy hrál záporné nebo nesympatické role, ale jinak v reálném životě to byl údajně absolutní opak. Nesmírně sympatická a inteligentní osoba. ()

mirliflore

Krásný film s hrdiny vpravdě remarkovskými. Šli do války, prožili si tu hrůzu a už pro ně není cesta zpět, ani veškerá snaha Roberta de Nira vrátit přítele zpět do normálního života nepomůže. Příběh obyčejných lidí poznamenaných Vietnamem. Cimino se opravdu vytáhl. Nejvíc oceňuji jeho "smysl pro chaos". Scény jako např. svatba Johna Savageho se odehrávají na pozadí velké párty jak má být. Hrdinové se spolu baví, jsou různě přerušováni, okolo je slyšet rozličný hluk, hlasy, veselí. Nevím, jestli jsem se vyjádřil dost přesně, ale když se na Deer Huntera podíváte, určitě pochopíte, o čem jsem mluvil. Všem samozřejmě vřele doporučuju tento krásný a smutný film, který si Oscara nepochybně zaslouží. Když jsem se na něj koukal, enormě se mi sice nelíbil střih z civilu na válku, ale ona válečná část z Vietnamu je jenom relativně krátkou epizodou a tak vcelku toto přeskočení nevadí, poněvadž snímek není o válce, ale o vyrovnávání se s válkou."Nicky, pamatuješ na stromy? Na různý druhy stromů? Vzpomínáš? Co? Na hory?" "Jo." "Vzpomínáš si? Jeden výstřel. Jeden výstřel. Jedna rána. Ano?" Jo." ()

Honza dAve

Výborné a drsné válečné drama nejen o válce ve Vietnamu, ale i nelehkém životě potomků ruských přistěhovalců v průmyslovém městě doma v USA. Děsivé válečné scény, pozdněválečný Saigon a ruská ruleta .... obrovská fabrika .... hospoda a lov na vysokou. Nářez. Lovec jelenů je ale také dojemný film o poutech, důveře a obětech mezi přáteli. Michael Cimino se vyznamenal a Robert De Niro a Meryl Streep hrají tak krásně ..... . U posledního lovu na jelena poznamenaného vietnamskými zážitky až zamrazí nebo slza ukápne. ()

Martyr

Ej veru, ze som cakal poriadu davku adrenalinu z vietnamskych pralesov. A aj som ju dostal. Skoda len, ze asi po hodine a pol filmu a aj to nie velmi dlhu. Nerozumiem naco boli uprednostnene 'nezaujimave' sceny zo svatby (dobrych 30 minut) a z lesa (mozno dalsich 30 minut) pred dychberoucou castou z Vietnamu, pri ktorej mi naozak tuhla krv v zilach. Mozno som ocakaval prilis vojnovy film, pretoze tento bol hlavne o zivote pred vojnou a nasledkoch, ktore si z nej ludia prinasaju. Z tohto pohladu je to vyborne natocena drama v ktorej De Nirovi naozaj exceluje. U mna vsak len za 3, mozno kvoli prehnanemu ocakavaniu. ()

Zeek

Herecký výkonu jsou na Oscarové úrovni. Ruská ruleta taky super. Příběh dojemný, vše super, ale na 5* to není. Neříkám, že to bylo dlouhý, ale cely film nebyl stoprocentní. Ačkoliv bych rád, tak mi něco říká, že to na plný počet hvězdiček není. Moje hodnocení: 85% ()

Driscoll

Cimino na to šel v zásadě dobře: Vzal partu kamarádů, představil je divákovi v civilní podobě, pak některé z nich poslal do Vietnamu a vrátil je zpět, aby předvedl, co s nimi válka udělala. Zní to lépe, než to vypadá. Svatba je zbytečně natahovaná, zatímco (mnohem zajímavějšímu) lovu jelenů je věnován prostor minimální a "akční" sekvenci před zajetím si mohl Cimino odpustit, protože je trapná. Teprve druhá půlka filmu dostává určitě grády, takže za ni, a za slušnou atmosféru první hvězda, za Walkena a Cazaleho druhá, za DeNira třetí. Ve srovnání s "Apokalypse Now" nebo "Četou" však nemá Lovec jelenů šanci. ()

IBBY

...je zvláštní že se film na první dva pokusy nedokoukaný vyšplhal až do top ten ale to je život...je jasný, že prokousat se (a pak i zamilovat si) uvodní tzv.seznamovací scény, které se táhnou a táhnou zatímco vy čekáte co bude...to chce určitou pokoru a snad i podprahové vnímání ještě nevypuknuvšího dramatu...zatimco prvních pár desítek minut můžete v klidu nasávat pohodovou atmosféru a popíjet u toho kávičku, brzo zapomenete že vám nějaká stojí na stole a bojíte se i vydechnout...a některé scény ze zajetí znám bohužel (i bohudík) jen zvukově protože dívat se na ně je nad mé síly... ()

Saur.us

Předlouhé zamyšlení nad přátelstvím navzdory osudu. Největším mínusem Lovce jelenů je jeho zbytečné protahování. Proč tolik nesmyslně dlouhých scén? Děj v domovině by bohatě stačil poloviční a obsáhl by toho tak akorát. Samotný Vietnam, podle mě nejlepší část filmu, bohužel z celého Lovce Jelenů zabírá sotva čtvrtinu. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz