Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Eleanor05

Další ze zpracování jedné z nejbolestivějších kapitol amerických dějin. Aneb tříhodinový 'výlet' z poklidného sousedství do Vietnamu a zase zpět s výborným Robertem De Nirem v hlavní roli. Zbytečně roztáhané a místy hodně nudné, nicméně dobré herecké výkony všech zúčastněných táhnou snímek nahoru... ()

Nyck

Začíná se radostí, rozpustile a bezmyšlenkovitě. Končí se v bolesti, s výčitkami a smutkem. Mezi tím proběhla válka. ... Lovec jelenů se u mě rozdělil na tři třetiny: 1) ohromně nudná první část, která by šla shrnout ve dvaceti minutách. 2) to nejlepší z filmu je z Vietnamu, akorát je škoda, že toho nebylo víc. 3) trochu zdlouhavá třetí část s vynikajícím vyvrcholením. Když to vezmu kolem a kolem, vychází mi to na tři hvězdičky, a to zejména kvůli mizernému začátku. ()

Jacob23

Prvni pule je strasne rozvlekla(ale samozrejme musi ve filmu byt),ta druha uz ma grady!konec(ve Vietnamu)je naprosto zdrcujici a nikdy na nej nazapomenu.. ()

Spock

Jaká je síla přátelství a kam až může dojít snaha o to dostát svému slibu? Takové a mnohé další otázky divákovi vyplynou na mysl potom, co vzhlédne tento filmový klenot. Obyčejný život s „obyčejnými“ problémy se může lidem zdát poněkud nudný, ale má své výhody. Kontrast mezi tímto životem před a po vietnamské dobrodružství je pro skupinku tří kamarádu propastný. Ti dva, co se vrátili nemohou zůstat stejní. Vietnam se jim zapsal hluboko do jejich srdce. Scéna s ruskou ruletou kdesi u bezejmenné řeky je úchvatnou ukázkou toho, jak zašlapat charakter člověka a zbavit ho jeho důstojnosti, je to hra o život jako nástroj pobavení. Po tomto zážitku nemůže nikdo zůstat takový jako dříve. O to cennější je pak návrat jednoho z nich zpátky do Vietnamu najít „ztraceného“přítele. Tím více se pak divákovi vyjeví tragická symbolika jejich opětovného setkáni opět u „hry“, jenž nemá vítěze ale pouze poražené. Symbolika jedné kulky procházející nenápadně celým příběhem se na závěr opět naplňuje. Jedna kulka znamenající smrt člověka, který ovšem zemřel už dávno u bezejmenné řeky při podobné události. Závěrečná mše za mrtvého a oslava je pak jakýmsi smířením se všech zúčastěných s tím, co jim válka přinesla a snaha o to tuto minulost pohřbít a pokusit se zase žít normální život. Robert De Miro a Christopher Walken podali úžasné výkony a jejich účast kvalitu filmu pozvedla o pár stupínků výše. Nedokážu si představit nikoho jiného v jejich rolích. Pro někoho příliš dlouhé a rozvláčněné, pro mě však naopak příliš krátké drama několika obyčejných lidí v perspektivě vietnamské války. ()

ganz

Film který komplexně zachycuje celou cestu budoucího vojáka, úmorný čas ve válce, a návrat po kterém už nic nebude jako dříve. Když jsem film zapínal, čekal jsem mnoho bojových scén z džungle, nakonec mi ale vůbec nevadilo že jsem se jich nedočkal, film jde mnohem dál. Nezabírá pouze to jak se voják cítí přímo ve válce, ale i nadšení před a ... no prostě pocit po ní. Scéna s ruskou ruletou je pro mě hrozně silná( vlastně tedy obě ) a navždy se mi vryla do paměti.10/10 ()

jitrnic

Tak už je to pár let, co jsem to viděl, moje hodnocení možná nebude objektivní, ale pamatuju si, že to na mně hodně působilo dojmem, že film vypráví o tom, jak se hodní Američané, kteří to se všema myslí dobře, dočkali velmi ošklivého zacházení od hnusných a zlých Vietnamců. ()

J-o-k-e-r

Očekával jsem válečný film. Jenže on skutečně není zrovna tím ´pravým´ válečným filmem. Řadí se mezi filmy o postraumatických zkušenostech, vyvolané po válce (konkrétně Vietnam). Lovec jelenů není akcí nabitý film, pojednává hlavně o síle přátelství, soudržnosti, lásky a ...také o lovu jelenů, o obyčejných věcech, které se mezi přáteli dějí. Ač je délka enormní, a někdy i dle mého zbytečně(scéna na svatbě, oproti Vietnamu, kterému věnovali hodně krátkou stopáž)....míň než pět hvězdiček dát zkrátka nemohu. Už jen za úžasný (právem oscarový) výstup Ch. Walkena a (pro mě neustále) skvělého R. de Nira. ()

mirec88

Nedá mi neporovnávať Lovca jeleňou s Apokalypsou http://www.csfd.cz/film/1634-apokalypsa/. Obe sú úžasne antivojnové a obe sú o vojne vo Vietname. No kým v Apokalypse je to hlavne o nezmyselnosti vojny a je tam hlboká psychológia a celý film je značne nepríjemný (v dobrom), tak Lovec jeleňov je film hlavne o priateľstve 3 kamarátov (až po filme som si prečítal zaujímavosti, kde sa píše o inšpirácií Remarquovými Troma kamarátmi, ktorú mi veľmi pripomenul tento film), ktorí v tom Vietname prídu až na úplné dno svojej duše a psychických i fyzických síl. Fakt scény, ktoré trhajú srdce i myseľ - ruská ruleta, príchod domov, neuveriteľný a strašne smutný záver - nemôžu nikoho nechať chladnými. Ale ten záver ma tak dostal, že až. Bohužiaľ, tu sa nájde relatívne dosť nudiacich scén a prvá hodina by mohla byť kľudne skrátená do 20 minút. Taktiež po príchode po vojne to mohli skrátiť. Ale keď si to odmyslím, je to naozaj silný film. ()

mcleod

Film o přátelství tří chlapů a psychických obětech války, a to jak v osobní rovině, tak v rovině sociální. Film by šel rozdělit do tří částí. První z nich je čas před válkou, což bych označil za bezstarostnou nudu. V této části se nic neděje, je zbytečně roztahaná a ve zbytku filmu na ní není vůbec odkazováno... což jsem trochu čekal, když to bylo asi hodinu dlouhé. Druhá část je z války ve Vietnamu, která je víceméně redukovaná pouze na souboj v ruské ruletě. No, dobře, proč ne, i když bych si dokázal představit lepší příběh. Tato část trvá velmi krátkou dobu, což zase na druhou stranu oceňuji, protože nemám zálibu ve válečných filmech. Třetí část filmu se odehrává po válce. Tam se teprve zcela odkrývá téma celého filmu. Přesto i tato část mi připadá trochu nedokonalá, možná i trochu sentimentální. Co mi ale na této části i celém filmu vadilo nejvíc, byly ty debilní scény s ruskou ruletou... to si nemohli scénáristé vymyslet něco lepšího než... Ty to dokážeš Stevie! Ukaž jim, že to dokážeš! Odpal si mozek Stevie... Neuvěřitelné. ()

Miki8888

Většina z vás si nadělala do kalhot jen díky pár scénám rulety a hned je z toho super film. Zbylé dvě a třičtvrtě hodiny byla tak ukrutná nuda. První hodina naprosto o hovně, to si můžete pustit vlastní svatební video. V tu ránu vás najednou vzbudí plamenoment a ocitnete se někde ve Vietnamu..Následuje půlhodiny, kdy si řeknete, že byste to nakonec nemuseli celé prospat. Omyl. Depresivní prostředí, vliv na psychiku? To mě asi minulo.... ()

šerminator

Asi je to zklamání pro lidi, kterí od toho čekali válečný film. Toto je více psychologické, než válečné. Sice dlouhé, ale nezapomenutelné. Válka jako taková je vyborazena pocity hlavních hrdinů, kdy se nejdříve těšili a poté... Vynikající herecké výkony. Jen ta délka. ()

vyfuk

Když tři hodiny koukáte na Apokalypsu, máte pocit, že to všechno je prožité to poslední minuty a má to švih. Love jelenů je film, který mohl mít dle mého odhadu asi hodinu a půl, na nejvýš dvě. Nakonec se dočkáme skoro stejné délky jako u zmiňovaného předchozího. Je to efektivní. Absolutely Fucking not. Film by si vystačil klidně i s tou hodinou a půl a ještě bych byl rád, že to mám za sebou. Upřímně řečeno. Ani nevím o čem film je. O válce? Ne. O lásce? Ne. Já skoro ani nevím o čem to bylo. Chtěl jsem sát čtyři alespoň za dobrý zpracování, ale je to těžký, když skoro nic na tomto filmu nedokážu ocenit. Asi zatím nejslabší kousek o válce z Vietnamu. V celku zklamání. ()

Autogram

Tento film to neuveriteľne prehnal s dĺžkou, má presne o tri hodiny viac, ako by mi bolo milé. Ťažko by som našiel iný prvoligovo obsadený film, ktorý by ma tak strašne nezaujal. Podľa komentárov som myslel, že bude o jednej svadbe a o vojne vo Vietname a nakoniec je o ruskej rulete, ktorá ako jediná vec prináša nejaké dramatické momenty, ale aj tie sú iba samoúčelné. Aj by sa film mal volať Ruská ruleta, pretože lovenie jeleňov pozostáva z jedného výstrelu a pohľadu na umierajúce zviera s nejakým hlbokým významom. Moje hodnotenie: stratený čas. ()

manonfire

Přestože na rozdíl od jiných nerad kritizuji delší rozjezdy filmů, protože je třeba poznat postavy v jejich poklidném "reálu", abychom si vychutnali kontrast jejich chování po zlomovém tématickém okamžiku děje, tak zde je to přeci jen trochu dlouhé. Na druhou stranu tento film je méně podbízivý, než jiné snímky s "Vietnamskou" tematikou a zejména scény s podvodní ruletou a jejím následným vlivem pro životní etudy Walkenova hrdiny, jsou mistrovské. Ty nezapomenete a pokud je vklidu přejdete, tak je to minimálně zvláštní 80% ()

Nepi

De Niro v další charakterní roli v jednom z nejpovedenějších filmů o vietnamském traumatu a velkém přátelství. Spolu s Coppolovou Apokalypsou můžeme Lovce jelenů zařadit mezi nejlepší filmy o vietnamské válce vůbec. Film je také památkou Johna Cazalea, který hned po dotočení zemřel. Nejsilnější scény jsou samozřejmě ty s ruskou ruletou a zajetím. ()

weselow

Nejlepší válečný film, co jsem kdy viděl... nejde jenom o intenzivní popis válečného utrpení, ale popisuje ho od původních vztahů, přes válečné peklo až po tragickou dohru osudů rodin, jejichž členové byli ve válce. ()

Jello Biafra

Film približujúci trauma vietnamskej vojny a osudy veteránov, ktorí sa z tejto vojny nikdy nespamätali. Sledujeme príbeh priateľstva, ktoré táto nezmyselná vojna zničila. Zážitok z filmu je nezabudnuteľný. De Niro a Walken hrajú jak o život. ()

latvar

Slabší 4 hvězdy, ve filmu se mi nejvíce líbila část svatba, a když byli američtí vojáci zajati ve Vietkongu, zbytek filmu už byl průměrný a nekonečné scény s ruskou ruletou dosti nudily. Parádní herecký výkon předvedl Christhpher Walken. 70% ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz