Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Foxlady1

Váhala jsem mezi hodnocením odpad a jednou hvězdičkou. Odpad sem ještě nedala žádnému filmu, ale tenhle měl doopravdy nakročeno. Vyjímečně se mi stane, že nedokážu dokoukat film. Zkusili jsme to včera večer dokoukat do poloviny, ale oba jsme řekli, že tohle je fakt strašně nezáživná a nudná sračka...sorry ale zatím jediný dobrý film s tématem války ve Vietnamu byly Oběti války. Četa je taky příšernost, ještě se psychicky odhodlávám na Olověnou vestu. Ať žije Rambo 2, tam se alespoň něco dělo. Né v téhle parodii na film, kde hodinu čumím na ruskou svatbu a pak 20 minut jak se dva blbečci hádají o boty :-P ()

MamaChola

Nuda (asi 3/4 hodiny se plácáme na řecké svatbě)-šok (jsme vymeteni do vietnamského pekla)-příběh (o přátelství)-šok (zjištění, že válka kupodivu může mít dopad na psychiku) - sentiment (ještě, že máme s kým sdílet svá traumata). Výsledek tedy půl na půl a kdyby to šlo dám 2,5. Ale protože je to oblíbený film mého dobrého přítele, dávám 3. ()

Vaelor

Takhle, v budoucnu, zabít další tři hodiny mého života, tak si zahraji ruskou ruletu sám se sebou. Cimino má štěstí, že už nežije, jinak bych ho vyzval. Pravda je, že Nebeské bráně se to ovšem nevyrovná. ()

CaptainPixel

Tohle opravdu neni valecny film, tohle je velmi na divaka narocne psychologicke drama o zivote po navratu z valky ve Vietnamu. Neco jako prvni Rambo, jenom bez buzerujicich policajtu. Silne herecke vykony, pribeh i kamera, jenom ten strih misty drhne. ()

burg

Usnout dvakrát během první hodiny filmu o vietnamském traumatu a po probuzení si uvědomit, že ti týpci stále paří na svatbě a nejsou ani na hony vzdálení Vietnamu, to je krapet frustrující. Nečekal jsem žádné zázraky, ale na druhou stranu jsem si až u tohohle filmu uvědomil, proč beru všechny filmy o válkách mimo WWII jako naprostou nudu - prostě mám všechny ostatní válečná dramata a traumata naprosto u prdele. Ať už je to Korea, Vietnam, nebo blízký východ. Nedotýkají se mě, nemám na ně žádnou citovou vazbu. Prostě mě nudí. A ani tady to nebylo jinak. Možná, kdyby to bylo o hodinu kratší. Takhle je spíš peklo to sledovat, než prožívat utrpení jedince ve válce, která mohla být onomu jedinci naprosto ukradená. Jedna hvězda za ruskou ruletu. ()

Ospalek

Je to skvělé pojednání o rozpolcenosti mladých mužů, kteří prošli válkou. Jinak je to ale celkem málo napínavé a plné hluchých míst. ()

hovnocuc

Tohle je fakt zoufalstvi a radim ho k neprecenovanejsim filmum tady. Vykony hercu jsou slusny, ta myslenka jako takova asi taky neni uplne od veci, ale pribeh by vydal na serialovou stopaz. Zoufale natahovany sceny absolutne nedulezitejch dejovejch sekvenci...zejmena teda ta svatba, to je fakt majstrstych -cumite jak dementi tri ctvrtehodinu, jak si nekdo prolejva hubu a absolutne nic se nestane. Kdyby se tam objevili ty hlavni postavy a v minute zahlasili "ja jsem se ozenil", "ja jsem se vdala", "my jsme jim sli za svedky" a "vsichni jsme se tam vozrali" prakticky by to beze zbytku nahradilo celou scenu. Nektery pasaze slusny, ale to nestaci ani na tri hvezdy. ()

Ruthen odpad!

Hodnotiť tento film vysoko len preto, že tu hrá RDN je dosť stupidné. Ani jedna hviezda! DeNirov najslabší film. Neberiem ho ako vojnový film ale tá nuda. Čučať na to ako sa RDN váľa nahý po zemi alebo 20 min svadby, proste hodinu a pol sa nedeje vôbec nič podstatné potom trápny výbuch granátu, ruská ruleta a zas hovno no jbm na taký film ()

abanek

Jo, dal jsem to nadvakrat, uznavam...Dam tomu nekdy jeste sanci, zatim me to uplne nepresvedcilo, ale kvality tomu neupiram...prvni hodina je doost dlouha... ()

F_Sanchez

Má to neskutečně silné scény, a tím nemyslím jen ruskou ruletu, ale spíše vše, co následovalo - útěk, léčení a jak se projeví takové brutální zážitky do životů jednotlivých postav. Na druhou stranu jako celek je to zdlouhavé (což mě a priori nevadí), ale připadá mi, že čím více bezvýznamná scéna, tím je více natahovaná a naopak jiné scény s velkým potenciálem, např. lov po návratu, utečou strašně rychle, a to zamrzí. Jistě bylo potřeba ukázat ten kontrast mezi životem před a po Vietnamu, ale v konečném důsledku to přepálení některých scén zabilo celkové vyznění filmu. Ale i tak to jsou jednoznačné 4 hvězdy. ()

Silverstone

Domov sladký domov. Je jedno odkud pocházíte a kde žijete. Jedno je ale jisté - ať už v životě zažijete hezké i ošklivé věci, vždy se budete rádi vracet domů. Domov nemusí být ani překrásný ani idylický, může být klidně drsný, tvrdý a špinavý... Ale ve stínu toho, co nás v životě potká nám bude nakonec připadat jako jediné místo na světě, které opravdu za všechny ty útrapy stálo... Ta scéna ve vietnamském zajetí s ruskou ruletou mi zůstane asi navěky vytesaná v paměti. ()

CreepyJoe

Hluboké komorní(psychologické?) drama, sociální realismus. Trochu se jen  zapomíná, že válka ve Vietnamu měla dvě fáze, ta první byla vítězná, ve kterých USA dosáhí cílů, které ve Vietnamu celou dobu chtěli a ta se odehrála za republikánských prezidentů, pak je druhá fáze a ta neni ničím jiným, než fází zrádnou a vypočívatou, čímž skončila porážka jižního Vietnamu a ta se odehrála tradičně za demokratů, stejně jako Afgánistán a stažení z Iráku... ()

freebob

Klasický film a oskarový vítěz roku 1978.Michael Cimino nenatočil opravdu kvalitní psychologické drama nejen o vietnamské válce.Jedinou výtku bych měl jen k několika trochu rozvleklým scénám,ale jinak film na který nezapomenu. ()

pt93

Nemohu říct, že je to špatný film. Jen je zbytečně natažen do 3 hodin. Dlouhé a nudné pasáže filmu, bez kterých bychom se obešli, jsou po celé délce filmu. Celé by to šlo zkrátit na hodinu a půl a o nic bychom nepřišli. ()

Piraka

Jedině člověk bez trpělivosti, lidskosti a určité vyspělosti charakteru tomuhle může dát 2 a méně hvězdiček. Zdrcující dopady války na obyčejné lidi a jejich komunitu. Herecké výkony geniální a intenzivní. Nuda je to jen pro oněmnělého pablba ()

Maxtrix

Lovec jelenů je proslaven svými náhlými střihy, napjatými scénami s ruskou ruletou a špičkovými hereckými výkony. Tohle všechno jsem tam viděl, ale stejně tak táhlé nudné scény, které byly tak náhlé, až mi místy přišly nesouvislé. První část (před válkou) je na papíře geniální - potkáváte hlavní hrdiny ještě před zvratem a mají si získat vaše sympatie, načež vás má zaskočit bombardování. Zní to krásně, ale postavy mi přes hodinové sbližování nechaly chladným. Hlavně takhle část šla udělat líp. Chvilkové napětí ve Vietnamu na mne naopak zapůsobilo a moc se mi líbí nápad ukazovat trauma, které vyvolalo. Proto mě mrzí, že ani návrat do USA nevyšel a taky šel udělat líp. Zejména mě vadilo, že se film zaměřil pouze na osud jedné postavy. Chápu, že šlo o to, jak zbylé dva přeživší nalezne, ale osudy zbylých dvou chlapíků by mohly být zajímavější ba i emočně silnější. V těchto chvílích jsem uvažoval dát 2 hvězdy, ale návrat do Vietnamu to zachránil. Scéna "poslední rulety" je opravdu silná a jsem rád, že jsem film zkoukl alespoň kvůli ní. Konec by taky šel udělat líp. Když si to shrneme, 3 hodiny jsou opravdu dlouhý čas na tolik vynechaného příběhu a zejména první hodina se opravdu vleče. Místy filmu napomáhá hudba, jindy hezký záběr, ale taky na to nejde spolehnout. Co bych doporučoval, je zkouknout nějaký dvacetiminutový kecání o tom, proč je Lovec paroháčů nejlepší film všech dob, a pak si tu scénu s ruletou pustit. Máte tak tříhodinovou klasiku za půl hoďky, a vlastně o tolik nepřijdete. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz