Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

skonsam

Všemožné pokusy jak zvládnout tak kruté válečné podmínky ve Vietnamu. O velikém přátelství,naději,odvaze a pomoci. Sáhnutí až na své dno s sebou ale nese často následky. Člověka to uvádí k zamyšlení v jaké pozoci by se mohl ocitnout on sám. Nechte se provést sice delším pokoukáním ale zato kvalitním. ()

kykloop1995

Christopher Walken je démonicky výborný, a dlouhé rozvleklé scény na začátku ,umocňují zážitek z následující vietnamské části filmu, hezká je podobnost pekla v továrně a pekla války samotné. Herci jsou rozhodně skvělí a krásně působí kontrast klidu hor a jelenů, oproti válce...Vlastně jak se nad tí tak zamýšlím dopadá na mě smysl filmu čím dál víc. ()

Indio

Jediná vítka- předlouhá svadba. Vím, že tím chtěli ukázat pouta přátelství všech kamarádů co jdou nadšeně do boje ale taková doba? ()

Feimon

Ako veľký fanúšik Roberta De Nira som sa na tento film veľmi tešil,ale bol som dosť sklamaný.Cimino výborne popísal život pred a po Vietname.Čo ma najviac sklamalo bolo, že svadbe a príprave venoval skoro hodinu filmu a scénam zo zajatia len pár minút.Až na pár dobrých scén sa film strašne ťahal a bez vynikajúceho výkonu Christophera Walkena by som to asi nedopozeral ()

Alva

Jeden z filmov, ktorý zanechá ešte dlho hlboký dojem. Porovnal by som trochu s Unavení slnkom, taktiež na začiatku pomaly plynúci dej a oproti tomu zverstvá vojny vo Vietname. Výborne vykreslená atmosféra „ocelového“ mesta. ()

andy60

Nebýt toho zdlouhavého začátku, ještě bych jednu hvězdu přidal. Ta čtyřicetiminutová svatba byla těžko stravitelná, už jsem si myslel, že nikdy neskončí, že se do Vietnamu nepojede a budeme se dívat, jak se chlapi opírají o barový pult, nasávají, tancují a tak pořád dokola. Pak přijde střih - Vietnam a vše je jinak. Působivé, silné, dojemné, srdcervoucí, nezapomenutelné. Ještě poznámka ke zvuku - avizované 5.1 je zavádějící (zadní repro nevydají ani hlásku). já bych tomu dal označení MONO. ()

PORTER44

Válečný snímek tak asi 20 min a to ještě z Vietnamského vězení než z válčení,jinak je to drama z normálního života kamarádů,kteří se většinu času baví než příjde Vietnam který to změní.Ruská ruleta z Vietnamského vězení byla dost dobrá scéna. ()

mombasamomo

Skvělý film, jen to chce trochu trpělivosti. Režisér si potrpí na pomalé tempo (svatba, lov), které ale v zápětí vystřídají rychlé zběsilé scény z války, následované poválečnou depresí v normálním vyprávěcím rytmu. ()

Elanornegra

Zaciatok prijemny, partia si uziva posledne dni pred narukovanim,.... oslava lov, uz som cakal ze ta vojna tam ani nebude. Ihned ma to ale vtiahlo, a hned som si spomenul na Apocalpse now, realisticke temne, ruska ruleta mi dala novy vyznam, a potom prichod De Nira domov.... nech mi nikto neohovori ze vojna cloveka nepoznaci. Nadpriemerny vykon Roberta, ukazka silneho charakteru pocas celeho filmu Christopher Walken prijemne prekvapil fakt mozno najlepsi vykon co som od neho videl, klobuk dole...90% ()

funesfilm

Silne emocionálne. Prvá hodina však zbytočne dlhá, nudná. Možno stačilo na zoznámenie sa s postavami či s prostredím ich domova, ruskej komunity na americkej pôde, o niečo menej minút vhodne postrihaných. Zvyšné dve hodiny už zobrazujú jasne, čo znamená vojna a jej dôsledky prejavujúce sa konaním, zmýšľaním...ľudí na nej sa zúčastňujúcich, no aj v neposlednom rade poznačenie osudov príbuzných, priateľov...veteránov z Vietnamu. Začiatok radosť, na konci smútok, žiaľ, ťažoba. ()

joffreydepeyrac

Ano, je to rozvláčné. Bohužel to nikdo nikdy nedá od osmé večerní, tudíž není legrace to dokoukat, když to většinou začíná po jedenácté. Při jednom takovém pokusu o reprízu jsem dokonce usnul. Ale to nic nemění na tom, že je to jeden z nejlepších filmů historie. Záblesk poznání v očích Ch. Walkena (byť dlouhý jen zlomek sekundy) mi rezonuje i po mnoha letech. ()

fw.nina

Neviem, či je emotívnejšie a ťažšie sledovať fyzicky zmrzačeného Stevena, alebo neprítomného, strateného a duševne vyprahnutého Nicka. Chcela by som toho napísať tak veľa, ale jednoducho...nemám slov. Obraz poslednej scény s ruskou ruletou mi zostane v mysli ešte veľmi dlho. ()

kamilao

Tak pozor vážení, miluju tyhle typy filmů a co je úplně nejvíc, tak miluju De Nira. Celý problém tohohle filmu je první půlka děje. Neděje se tam totiž nic, jen příšerná svatba a krákorání a tančení a jinak nic. Jediný důvod proč jsem film nepřepnula, byl již zmiňovaný Rob.....celkově je příběh silný a úžasný, ale celému dramatu to zkrátka kazí první polovina...........takže souhrn...shlédla jsem to jen díky Robertovi a už se na to nikdy znovu nepodívám. Navíc nějak moc nechápu, jak to, že je to tak dobře ohodnoceno....asi jsem blbá ženská a nerozumím tomu. To jak to dopadlo se Stevenem byl masakr a to jak to dopadlo s Nickem - ještě větší masakr...Hodnotím 3,8, ale čtyři zkrátka nedám.... ()

myself24

Tento film jsem objevila nedavno a zacla jsem se na neho divat kvuli hvezdnemu obsazeni a dobremu hodnoceni. Nevadila mi dlouha pasaz svatby, vyrostla jsem na Formanovskych filmech, kdy je tato balast vlastne podstatou celeho filmu a clovek si musi vse spojit v jeden celek. Nejak me ale minul film o hrdinstvi a pratelstvi, stigma z valky se take nekonalo. Scena ruske rulety je nepopiratelne uzasna a clovek si pri ni zatina prsty do dlane. Navrat do normalniho zivota jsem cekala vic bohatsi, nebot tu kazdy mluvi o traumatu z valky. Ale necekejte nic prekvapiveho, Robert de Niro se vrati domu ke sve manzelce, zahraje si kuzelky, jde na lov jelenu jako predtim, pak jde za jednim kamaradem z valky, ktery je v nemocnici pro veterany, protoze se nechce vratit domu kvuli amputaci nohou a druheho nachazi v miste konani valky, kde pokracuje ve hre ruske rulety, nebot neni schopen se vyrovnat s hruzou, kterou prozil. Pro me velmi kratka pasaz, abych v ni nasla to prave pratelstvi, i kdyz tento typ filmu patri k mym nejoblibenejsim: hrdinstvi, pratelstvi, lidsky hyenismus, tedy ceho je clovek schopen udelat nebo neudelat, kdyz mu jde o zivot. ()

vhatp

Film o válce, jehož záměrem ovšem není vzrušovat akcechtivé mladíky a lámat rekordy v hladinách vyplaveného adrenalinu, přestože si v obém počíná slušně. Oceňuju snahu o vykreslení reality, o vykreslení fenoménu války skrz její účinky na psychiku zúčastněných. Autoři zřejmě nemají potřebu omšele přiživovat americký patriotismus a hodnoty jako rodina nebo partnerská láska (byť by snadno mohli), za což jsem věru rád. Místo toho se soustředí se na vztahy mezi přáteli-spolubojovníky a provádí tedy dojemnou psychologickou sondu, o které by mě něpřekvapilo, že se zakládá na realitě. Připravte se jen na poněkud delší stopáž, dnes již nezvykle dlouhé (ale účelné) atmosferické scény, naproti tomu dějové zkratky kladoucí nároky na divákův důvtip. Základní znalosti o vietnamské válce taky napomůžou pochopení. ()

ja003

[plytký popis děje] od toho legendárního Lovce jelenů jsem asi čekal trochu víc, než hodinu h*ven (svatba, hospoda,..), půl hodiny honu za jelenem, půl hodiny ruské rulety ve Vietnamu, hodinu h*ven (návrat domu, další střílení na jelena) a zas půl hodiny rulety + pohřeb. Fakt snad jeden z nejhorších filmů, co sem kdy viděl. Na tohle téma už jsem toho viděl opravdu hodně a tenhle je zdaleka nejhorší. Všechny dialogy typu: heey, yo, man, how are you?, you ok?, fuckin A. Nekonečný scény vo hovně...všechno špatně prostě ()

mfaky

Okomentovat tento film, není vůbec jednoduché. Film pojednává o životě a smrti několika hrdinů před a po návratu z Vietnamského konfliktu. Excelentní herecké výkony a to nejen hlavních představitelů, syrová atmosféra. Mě osobně však chybělo trošku více válečných scén a některé scény bych označil za příliš dlouhé až nudné(je jich však minimum). Spiler: Velmi na mne zapůsobil konec, kdy všichni u stolu zpívají americkou hymnu. Film lze určitě doporučit. ()

Nag0

Od svadby až po pohreb. Od nerozlučného zoskupenia až po boj o súdržnosť. Od streľby na jelene až po streľbu na samých seba. Zdrvujúci vývin udalostí pre trojicu obyvateľov amerického priemyselného mestečka, ktorých jednoduchý život točiaci sa okolo miestnej továrne, návštev obľúbeného pohostinstva, vození sa na rokmi overenom automobile a občasnou poľovačkou, bude natrvalo poznačený zverstvom, akým je vojna. Široký záber čo sa týka osudov ľudí, popritom prvotriedne zvládnuté z hľadiska hereckého, tak aj režisérskeho, so skutočne nezabudnuteľnými scénami. ()

Dstar

Nadprůměrné herecké výkony hlavních postav.Výprava vcelku dobrá a děj ale trocha nudnější na začátku a na konci. Kuli tomu jsem dal jen 4 hvězdičky.Ale realita a scénář prostě = Áčkový film. ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz