Lovec jelenů

• USA The Deer Hunter (více)

Michael, Steven a Nick jsou mladí tovární dělníci z Pensylvánie, kteří musí narukovat do Vietnamu. Před tím, než odejdou, Steven se žení s těhotnou Angelou a jejich svatba je zároveň slavností na rozloučenou. Po mnoha hrůzách, které tři přátelé prožijí, všichni upadnou do rukou Vietkongu a dostanou se do tábora rukojmích, kde jsou nuceni hrát sami se sebou ruskou ruletu. Slavné válečné drama režiséra Michaela Cimina patří k uměleckým vrcholům vlny filmů o vitnamském traumatu. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

armin

Výjimečný po-/válečný, psychologický epos o přátelství a traumatech války... život před válkou, smrt ve válce a utrpení po ní... k hvězdnému hereckému obsazení a hvězdným hereckým výkonům (zvláště de niro, walken, ale i streep) snad netřeba nic dodávat... pro mě osobně vrchol filmů s vietnamskou tématikou... snad jen ten úvodní klid před bouří mohl být méně utahaný:) ()

vincbenet

Nevím, kde jsem to vzal, ale vždycky jsem si myslel, že Robert De Niro je herec, který neumí zahrát více hereckých poloh a charakterů. Tento film mě vyvedl z omylu. Herec s neskutečným talentem a darem. Tenhle film je klasika a nejen De Niro předvádí jeden z vrcholů své herecké kariéry, ale i ostatní. Walken, Savage, Streep a Cazale. Lovec jelenů byl první větší americký snímek, který se zabýval válkou ve Vietnamu. Má několik ohromně silných scén, které ve vás zůstanou napořád. Válka je kurva a každý voják v ní umřel. I ten, který přežil.. Velicé krásná a dojemná byla i ústřední melodie filmu. ()

DeTomaso

Nejspíš nejnudnější film, co jsem kdy viděl. Stopáž 183 min, z toho tak 100 min neskutečné nudy a záběrů o ničem. Soudě podle předchozích komentářů nejsem zdaleka jediný, kdo se dobral až k závěrečných titulkům jen díky rychloposuvu. ()

Leila75

Tak tenhle film byl síla!Musím napsat,že válečné filmy nemám moc ráda,a předem jsem měla obavy,které zmizely hned v začátku,partička kamarádů,kteří se navzájem neustále špičkují,veselka jak má být,síla velkého přátelství.To všechno končí odchodem do války s Vietnamem,pak už jenom Ruská ruleta a beznaděj.Nic nemůže být stejné po pekle prožitém ve válce.Noblesní herecké výkony hlavních postav,můj velký oblíbenec R.Niro má u mě další body k dobru...! ()

Assshack

Souhlasím s kleopatrou. Ano, i podle mne Lovec Jelenů není válečným filmem, ale filmem o velmi pevném přátelství. Je smutné vidět, jak moc se mění hlavní hrdinové a jak moc na ně působí silné trauma. Opravdu velmi dojemný film... Musím uznat, že Robert De Niro, John Cazale, John Savage, Christopher Walken a Meryl Streepová předvedli naprosto fantastický výkon !!! ()

JoudaCZ

Lovec jelenů je jeden z nejsugestivnějších válečných filmů z Vietnamu. Ne svými bojovými scénami, ty byly v Četě lepší, ale ve svých "komornějších" pasážích, v zobrazení dopadu válečného zážitku na jednotlivce. DeNirovo odcizení po návratu do Ameriky až hmatatelně ukazuje nesdělitelnost tohoto zážitku, z toho není cesty zpátky, přes snahu jeho i okolí. A Walkenova ruská ruleta, to je opravdové psychické peklo. Je až neuvěřitelné, že tohle natočil režisér bez jakéhokoli jiného zaznamenáníhodného (ježiš, to je slovo :-)) zářezu ve své filmografii, a to před ani po. ()

BOIKOT

Lovec Jelenů Je pro mě opravdu srdcová záležitost tímto filmem pro mě začal zájem o světový film.Jedná se o příběh jenž začíná krátce po vypuknutí války ve Vietnamu , tři nejlepší kamarádi (Michael, Steven a Nick ) se rozhodnou že nejprve oslaví svou svatbu a poté se vydají do válečného pekla.Po odjezdu jsou Všichni tři kamarádi roztroušeni po Vietnamu a setkají se společně až asi v polovině filmu Bohužel toto setkání bude tragické Vietnamské jednotky je zajmou a donutí hrát ruskou ruletu ve velmi obtížných podmínkách.Michael jenž je takovým neoficiálním vůdcem party se rozhodne uskutečnit riskantní plán který se mu naštěstí podaří. Tři přátelé tedy uniknou jisté smrti a dále se jen dozvídáme o osudu Michaela jenž se dostane domů kde pocítí že něco v něm zemřelo. Už ho nebaví lovit jeleny ani si už neužívá života jako předtím teď už jenom myslí na své dva kamarády kteří tam někde ještě jsou. Jednoho kamaráda najde na vozíčku jako invalidu později ( jestli si to tedy dobře pamatuji ) se mu podaří odvézt ho domů . druhého kamaráda najde v jedné z Vietnamských putyk při hraní Ruské rulety (bohužel už mu jaksi hráblo a není schopen komunikovat ) Michaela , jak už je omámený a znavený válkou ,nepoznává…… Konec nechci prozrazovat řeknu jen to že končí tragicky a nebudete mi mít doufám nikdo za zlé to že mě dojal až k slzám.- herecké výkony jsou úžasné Robert De Niro se přehrává asi jako vždy ale i ostatní hrají velice pěkně. Nejvíce mi vadila asi hodinu a půl dlouhá svatba ovšem pro úplný zážitek je povinná. Tento film je především o bolesti a skoku z mírumilovné svatby v Ruském stylu ( kde se tančí kozáček a pije Vodka v jednom kuse ) do Vietnamské džungle plné krvavých dramat. ()

DarthRag

Velmi dobré psychologické drama, kterému vévodí tesknivá hudba a herecké výkony trojice De Niro, Streep, Walken. Přesto na mě film nezapůsobil natolik abych mu dal o tu jednu * víc. ()

MacoLM

Vynikajúca vojnová dráma s rovnako vynikajúcim obsadením. V tomto filme je vojna vo Vietname len akousi kulisou a dotvára atmosféru udalostí, ktoré sú zodpovedné za osudy ľudí, ktoré tento konflikt ovlyvnil. Film nie je o bezhlavom zabíjaní nepriateľov, ale práve o obyčajných ľuďoch, ktorí boli do tohto konfliktu zatiahnutí a ich životy boli navždy poznačené. Odcudzili sa pôvodnému životu a priateľom. Vznikla medzi nimi zdanlivo neprekonateľná priepasť, s ktorou bojuje hlavná postava filmu (Robert De Niro), snaží sa opäť spojiť osudy svojich priaťeľov a o návrat do pôvodného stavu udalostí. Toto sa však nikdy už nepodarí úplne dosiahnuť. ()

Thrakan

Dosti přechválený film. De Nira mám hodně rád a taky zahrál pěkně, hlavně ve Vietnamu. Film je bohužel moc dlouhý, chvílema neskutečně nudný! Ačkoliv je tento snímek slavný nemohu dát víc než 2 hvězdy. ()

Grr

Dlouhé, občas nudné, ale přesto skvělé. Nemůžou být všechny filmy od začátku do konce perfektní. 90%, Grrrrr ()

JARDAHONDA

Lovec jelenů mě moc nenadchnul, první půlhodina filmu, kde se odehrává ruská svatba mě zcela nudila... Zajímavé to bylo až v druhé půli, kde se ve Vietnamu začla hrát ruská ruleta...Od filmu, kde hraje Roberto De Niro jsem očekával víc.. sorry!! Pouze 2 ** ()

Trepak

Úloha napísaná pre Roberta de Nira (rovnako ako Misia a Taxikár). Neviem, prečo ho má niekto potrebu stále tlačiť do gangster filmov, kde neukáže nič. ()

Laosa

skvely film ! dala by som aj plne hodnotenie, skoda ze ma zabila zbytocne dlha uvodna tretina z ktorej som sa uz roztapala... ()

Lenykov

Dlouhé (chvílemi nudné) čekání na jednu z nejsilnějších scén z války a vůbec, jaké jsem u filmu viděla. Ale všechno má svůj smysl..svatba a následný lov jelenů nahlíží do duší prostých a obyčejných lidí (skvělé herecké výkony v podání De Nira, Walkena...) , kteří se vydali válčit do Vietnamu, aby jsme pak na konci viděli, jak je tato hrůzná zkušenost úplně změnila.. Za příliš dlouhou stopáž dávám 4 hvězdičky. ()

lebono

Lovec jelenů je pro mě jednou provždy jedním z nejpodmanivějších příběhů o neotřesitelném přátelství na pozadí válečné vřavy, které velí hlavnímu hrdinovi nasadit svůj krk pro svoje kamarády a naplnit tak bezobsažné šílenství nějakým smyslem. Bez patosu a syrově. Zároveň jsem se zde poprvé setkal s herectvím Roberta De Nira, jeho klidným chlapským, fascinujícím "cool" projevem, který mi udělal díru do srdce, v tomhle případě ovšem spíše do hlavy..Pár věcí tady prostě bylo poprvé. Ruská ruleta je k vidění pouze tady, jinde si její mrazivé napětí tak neužijete. Jedině kdybyste si naládovali bubínek ostrejma a zkusili si to sami, tak jak to prosadil Robert De Niro při natáčení tohoto skvostného bijáku. Oscarový, spektakulární, mimořádně dramatický a zároveň velmi uvěřitelný příběh o trojici kamarádů, které semlela historie nepřináší pouze hluboký prožitek z nefalšované bolesti ze ztráty skutečných přátel, nejde tady jen o zmar a lítost nad zkurveným osudem. Michael vám dává naději, že ať zažijete cokoliv, vždycky se můžete zvednout a jít dál zkoušet naplnit smysl svého života, najít svou Lindu, dělat co Vás opravdu naplňuje, pokud na to máte koule. Romantická povaha Nicka a nedospělé klukovství Stevena, jakkoliv jsou jejich charaktery velmi lidské, pochopitelné a dobře vykreslené, se zde dostaly do příkrého rozporu se skutečností, na kterou neměli odpověď. Lovec jelenů je i se svou krátkou válečnou stopáží nejdrsnějším filmem o vietnamském pekle, se svými dlouhými nikoliv nudnými civilními pasážemi jednou z nejzajímavějších sond do života obyčejných lidí a jejich charakterů v jednom průmyslovém zapadákově Ameriky a dost možná nejlepším filmem s remarqueovskou tematikou oslavujícím skutečné přátelství bez nahořklé patetické pachuti a zbytečných změkčilostí. Pro mě 100%. Díky hoši. ()

3logix

pointa filmu je fajn... ale vzhladom na umele natahovanie a neskutocne dlhe hluche sceny je to u mna len na tri *... ()

De Niro a válka s vnukem

De Niro a válka s vnukem

05.10.2016

Robert De Niro a Christopher Walken se v roce 1978 sešli ve válečném filmu Lovec jelenů. Výsledkem byl pětioscarový hit, který patří mezi největší americké klasiky a dal kariéru Meryl Streep. Tihle… (více)

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

Zemřel Michael Cimino, režisér Lovce jelenů

03.07.2016

V 77 letech nás v sobotu opustil Michael Cimino, jeden z nejnadějnějších režisérů 70. let. Cimino pomáhal v roce 1973 napsat druhý film s drsným Harrym (Magnum Force) a Clintu Eastwoodovi se zalíbil… (více)

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz