Sydney umí počítat tak možná do šesti, protože víc čísel na kostkách není. Jeho ruce jsou jemně vycvičené na všechny způsoby hazardní hry a v očích mu svítí dolary, sotva se ráno probudí. Rád by předal své zkušenosti někomu mladšímu, a tak začne v hráčském doupěti uprostřed Nevady pořádně školit Johna. Mimo něj se ještě stará o Clementine, mladou a krásnou prostitutku, která se snaží s jeho pomocí poznat tu hezčí stránku života. Jen slepý by přehlédl, že Clementine a John k sobě začali cítit něco víc, než jen přátelskou náklonnost. Jedna láskyplná noc se ale nešťastně zvrtla v otřesný šok, ze kterého bude těžké se probrat. Zvlášť tehdy, když John začne tušit strašné tajemství, které skrývá Sydney. (oficiální text distributora)

agassi68

Philip Baker Hall je známa tvár z množstva hitov, kde hráva vedľajšie úlohy. Tentokrát sa dostal na čelo a a bola radosť ho sledovať. Dosť mi pripomenul Jeana Gabina najmä tým kamenným výrazom tváre vo vypätých momentoch. Philip Seymour Hoffman tiež nepotrebuje dlhé minúty na to aby zaujal. Spolu s Reillym tvoria dvorných hercov v Andersonových filmoch, ktorý sa Gamblerom vlastne uviedol do veľkého sveta filmu.. ()

Spooner

Hodně zajímavý Andersonův debut, který mě bavil hlavně ve své první půli, která dokonale vystihovala atmosféru kasín a dobré hry. O postavách se to navíc člověk dozví jen to co potřebuje, což je v tomhle filmu docela plus. Škoda jen, že v druhé půlce, se tam Anderson pokouší namáčknout cosi jako příběh a to už tak úplně nefunguje. Režie je ale pořád výborná a herci jsou bezchybní (vedle famózního Halla zaujme hlavně mladý John C. Reilly). ()

viperblade

Debut režiséra, který později natočil filmy jako Boogie Nights a There Will Be Blood (na film Magnolia se už delší dobu chystám) se opravdu povedl. Je zde poznat, že film natáčí někdo, kdo je u kamery poprvé (většinou je totiž kamera staticky umístěna, takže vidíme o něco delší scény) ale to mi vůbec nevadilo, protože Paul umí vyprávět nevšední příběhy. Například tenhle má poselství NÁZNAK SPOILERU!!! "nikdo nic nedělá jen tak" KONEC NÁZNAKU!. Navíc už tenkrát měl Paul čich na skvělý casting (Philip Baker Hall byl opravdu skvělý, Samuel tradičně parádní, Reilly správný ňouma, kterého je třeba postrčit a Paltrow taky nebyla k zahození). Navíc ta pointa je podaná skvěle, takže hlavně za ní neváhám a dávám tvrdou osmdesátku. 80 %. ()

Anderton

Anderson natočil ako jeden zo svojich prvých filmov povedzme že typického predstaviteľa americkej nezávislej produkcie. Prekvapiho ho neodmietli veľké hviezdy, takže sa film dostal do širšieho povedomia divákov. Ťažko hladať v trilerovom scenári realistickosť, je to žánrový film, ktorý zrejme hľadal inšpiráciu aj u Tarantina. No a taktiež nie je tak preafektovaný, ako Magnolia. Videl som ho dvakrát. ()

AGO

Chytlavý príbeh, ktorý som ale nedokázal prežívať. Určite za to nemôže réžia Paula Thomasa Andersona. Aj herecké výkony boli na štandardnej úrovni. Na vine je scenár, kvôli ktorému som bol pasívny voči dianu na obrazovke a nevytvoril som si vzťah k žiadnej z postáv. Je to skôr čistý priemer, ako 3*. ()

• Asistent kameramana Michael G. Riba odmietol dva týždne práce na Vodný svet (1995), ktorý bol lepšie platený, aby mohol pracovať na tomto filme. Riba bol odvtedy asistentom kameramana na každom filme Paula Thomasa Andersona. (Bilkiz)