Harry Potter a Kámen mudrců

• Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 2001, 152 min (Special Edition: 159 min)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

dexempa

Po dlouhé době okouzlující a propracovaný (díky předloze) svět kouzel pro děti. Ach, dokonalý svět pohádek, být tak znovu děcko a jít na to do kina...asi bych taky pak rok chodila v kouzelnické čepici a urputně se dožadovala dalšího dílu. Pro klid své dětské duše dávám maximum. ()

adooo

naivné, ako aj kniha, ale tak je to fajn oddychovka...ale nad LotR trilógiu nič nemá :) čo sa týka fantasy ()

Swordmaster

Čekal jsem mnohem víc.Nuda největší,přetrapné dialogy.Kvalitou ani nedosahuje Eragona (pěkně vymaštěného) a přitom je hyper-super vychvalovaný.S Heráčem se běžte vycpat. ()

prcko

Dávno, videl som – „excited“ [natešený]. Nedávnejšie, čítal som – „astonished“ [žasol som]. Pred chvíľou, videl som znovu – „puzzled“ [zmätený]. A hovorím si: „Pán Malfoy junior, vôbec ste ma nepresvedčil!“ {lousy}. Harryho príbehy na mňa zatiaľ zapôsobili, všeobecne, najviac – knižne v originále. Ako príbeh a úvod do všetkého nového vo svete kúziel a čarov celkom zaujímavé, aj keď nebyť fanúšik, neviem či by ma film tak úplne zaujal. A pripadlo mi, že nielen Draco nebol úplne presvedčivý. A to nehovorím o veciach, ktoré sa po ceste z knihy do filmu stratili, alebo pomenili. ALE, ukážte mi aspoň jeden príklad, kde je tento prechod dokonalý. Nič nie je dokonalé. A vlastnej predstavivosti sa cudzí s odlišným charakterom a myslením ťažko priblížia. 70 % ()

JohnyBlaxx

To už je let co začla "Potter mánie". Ještě dneska si pamatuju jak mluvili v televizi Nova o filmu s čarodějem, který uchvátil děcka ve Velké Británii a chtějí kvůli tomu nosit stejné brýle jako on. ()

Dejvidos

Rozprávkové a natočené s istou dávkou afektu, ale keď vezmem do úvahy, že hlavné postavy sú deti, tak to sa asi lepšie s takým materiálom natočiť nedalo. Trochu ma štval metlobal, ktorý zjavne nemal žiadne priestorové obmedzenia a skoro žiadne pravidlá, ale budiš. 50% ()

dadiak22

Keď som mal 5 rokov tak som prvý krát v uvidel tento film a odvtedy sa mi vryl do pamäti. Film, ktorý celý čas baví a je to skvelý film pre celú rodinu. Najviac sa mi na Harrymu páčili tie pekné guľaté okuliare. 95% ()

BigLoser

Jediná dětská fantasy, kde mě hlavní hrdinové absolutně neser... neiritují, moc hezky se na to kouká, Columbus to zvládl na výbornou, jen je to na mě zkrátka až moc pro "děti". Prostě taková pohodovka. 4 magické *. ()

mahulenka

Jsem obrovská fanynka knížek o Harry Pottrovi. S kamarádkou jim říkáme Herák a aspoň jednou ročně celou sérii přečteme. Film pro mě byl velkým zklamáním, které jsem opět zažila ve větší či menší míře s každým novým dílem. Chápu, že každý při natáčení filmu podle knížky se musí oploštit scénář. Ale proč proboha oplošťovat a uhlazovat postavy? Harry má být ze začátku nesmělý a vykulený kluk, ze kterého se stane naštvaný puberťák, po celou dobu prožívající silné emoce. Ale ve filmu se z něj stane uhlazená, nudná a nic neříkající postava. Navíc má být malý, neduživý, s křiklavě zelenýma očima a rozcuchanými neučesatelnými vlasy. Proč se z něj najednou stal ulízaný debílek s modrýma očima? To stejné Hermiona: v knize je nesnesitelná šprtka v obrovskýma zubama. Porč je z ní ve filmu ulízaná slečinka? A tak bych mohla pokračovat dál a dál, moje fantazie prostě Harryho a jeho příběh vykreslila úplně jinak, než jak je předvádí sterilní filmy. ()

dispokd

Velkofilm o mladém čarodějovi, natočený spíše v pohádkové atmosféře. Dobrodružná zábava se skvělými efekty, která potěší mnoho filmových nadšenců. ()

Majkee.S

První dva díly filmové ságy( v knižní serii je to jinak) o brýlatém čaroději považuji osobně za nejhorší z celé ságy( ještě jsem neviděl Relikvie smrti). Dětští herci mi nevadí, i když nehrají dvakrát nejlíp. Vadí mi, že film je pouhý rutinní, otrocký přepis knihy do filmového jazyka bez špetky vlastní intervence a navíc je zacílen převážně na mladší členy rodiny. Pochválit mohu výborný hudební podklad a výpravu, díky které si film drží atmosféru. U filmu se nenudím a celkově mám rád vše okolo Harry Pottera, proto možná trochu neobjektivně za 4* ()

oleg121

Lepší začiatok si ani nedokážem predstaviť. Pre niekoho to už bude zrejme okukané, ale pre mňa bude tento film navždy zážitkom. Čo si budeme nahovárať. Je to jednoducho naivná rozprávka, ktorá má ale niečo, čo už jednoducho iná nemá, a pravdepodobne už ani nebude mať. Ten film má niečo originálne, čo vytvára jeho čaro. Nádherný soundtrack, atmosféra a dokonca sa začínajúci detskí herci snažia hrať, a celkom im to aj ide. Wonderful! ()

le_loulou

Na těchto filmech(/knížkách!) jsem vyrostla a kouzelný svět Harryho Pottera mi doslova učaroval. Proto si nedovolím jít pod čtyři hvězdičky;). Na prvním díle mi vždycky přišlo nejlepší, že se kouzelný svět tolik liší od "mudlovského". Mají vlastní hry, vlastní jídlo a pití, kouzelné tvory... A zároveň je úžasné, jak je v příběhu důležitá lidská stránka člověka. Jinak s ohledem na ostatní díly, je neuvěřitelné, jak se Rowlingová dokáže vrátit k drobnostem z prvních dílů a udělat z nich důležité věci v dílech pozdějších... (tady je ale opravdu účinnější si přečíst tu knížku :)) ()

ulukaj

Oddychovka, ale upřímně takových jsou tisíce a s mnohonásobně menším rozpočtem a "hypem" okolo. Harry Potter je učebnicovou ukázkou snadné zmanipulovatelnosti vkusu mas. Průměrné až podprůměrné filmové dílko, které vzbuzuje davovou hysterii. Zatímco například mnohem zajímavější Stardust zapadne bez většího povšimnutí.. Tři hvězdičky dávám jen díky Dursleyovým, bez nich letí index zábavnosti rapidně dolů. ()

Mablis

¨Fantasy pohádka pro celou rodinu, plná skvělých efektů.Po shlédnutí má člověk pocit,jako by svět čar a kouzel opravdu existoval. ()

Barney

Možná je to tím, že v době příchodu Potterománie mi bylo už 25, ale ať dělám co dělám, nějak jsem tomu nikdy nedokázal přijít na chuť. Pochopím, že to může chytit desetileté dítě (případně poslední díl série 20-leté dítě, které s Potterem vyrůstalo), ale mi to všechno přijde jako infantilní pohádka. Bez náznaku humoru. Vcelku slušně zahrané, sem tam dobrý efekt, ale celkově jen nuda, nuda, nuda... Být Arabela natočená o 20 let později a v USA, neštěkl by po Harrym Trottelovi ani pes. ()

Torcida.hr

Když J.K.Rowling psala tenhle příběh, určitě ani v nejmenším netušila, co to udělá :) z fantasy filmů je to můj nejoblíbenější film - celá série Harryho Pottera. Které dítě, co se na to dívá, by nezatoužilo chodit do Bradavic a mít takové fajn kamarády, kteří by za něho pomalu i život položili? Přiznám se, že i já (a to už dááávo nejsem dítě), bych se do Bradavic také ráda podívala. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood