Harry Potter a Kámen mudrců

• Velká Británie Harry Potter and the Philosopher's Stone (více)
Fantasy / Rodinný / Dobrodružný / Mysteriózní
Velká Británie / USA, 2001, 152 min (Special Edition: 159 min)

Před deseti lety položili čarodějové Brumbál, Hagrid a McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových miminko s jizvou na čele. Je to malý Harry Potter, syn Petuniiny zemřelé sestry. Dursleyovi se o něj sice starají, na rozdíl od vlastního syna Dudleyho mu však neprojevují příliš lásky. Když se blíží Harryho jedenácté narozeniny, zjistí ke svému překvapení, že dokáže mluvit s hadem. V den narozenin mu čaroděj Hagrid doručí dort a dopis. Harry se dozví, že jeho rodiče byli čarodějové a nezahynuli při obyčejné autonehodě, ale v boji se zlým Voldemortem. Jizvu na čele si odnesl z tohoto boje. Nyní má právo nastoupit do učení ve Škole kouzel a čar v Bradavicích. Hagrid mu pomůže nakoupit školní pomůcky, včetně kouzelnické hůlky, a potom ho pošle na nádraží, kde z tajného nástupiště 9 3/4 odjíždí expres do Bradavic. Ve vlaku se Harry skamarádí se sympatickou Hermionou a dobráckým Ronem. Společně se pak dostanou na prestižní kolej Nebelvíru. Díky mimořádnému talentu k létání se stane novým chytačem nebelvírského famfrpálového mužstva. Po zápasu čeká žáky Vánoční volno, kterého Harry, Ron a Hermiona využijí k pátrání po tajemství, které střeží v podzemí školy trojhlavý pes. (TV Nova)

damapo

První a bezkonkurenčně nejlepší díl HP. Tady to do sebe logicky zapadalo, hlavní hrdinové byli takoví skoro až roztomilí, všechno bylo nové a zajímavé. Žádné blbosti se ve filmu neobjevovali a film se mi líbil. Edit: Právě jsem viděl znova celou sérii a musím říct, že příběh je velmi propracovaný, žádné blbosti a nejlepší díly jsou ty poslední. ()

Metju96

Priznám sa, že ako malý som čakal v 11tich rokoch list od Rokfortu a tajne som dúfal, že sa tiež stanem čarodejníkom. Bohužiaľ realita bola iná a bol som z toho celkom smutný. Na tomto filme som ako malý bol snáď možno aj závislí. Dneska keď si ho pozriem znovu tak ma už až tak neohromuje aj keď je to skvelé dielo. Možno je to preto, že tento film mám už napozeraný naspamäť. ()

WWE

5 si to určite zaslúži. Je to fakt zábava pre celú rodinu. Pekné, dojímavé, zábavné. Ta atmosféra v prvej časti je neskutočná. Videl som to asi 10 krát no stále to ma to svoje čaro. ()

bratr_jezek

Velice krásný úvod do fantasy světa čarodějů je věrný knižní předloze, koncipovaný jako "detektivka", kde se pátrá po tajemném zloději pasoucím po kameni mudrců. Škoda jen, že hlavní hrdina je trochu toporný. Nejlepší postavou pak bude rozhodně Snape. ()

savEsk

Najozaj asi jedna s najlepších serií filmov aka tu kedy bola a dosť pochybujem že aj niekedy bude aspon taká ako je táto ... film je naozaj zaujimavý miestami napínavý, v podstate som natom vyrastal kedže sa to natáčalo v 2001 a naozaj to obdivujem v každom diele rovnaké postavy velka vdaka aj im že to vydržali a zaverečné finále série fakt dojímavé až mi bude za tým smutno :( ()

lavahorsecz

Najdeme málo filmů, které se drží knižní předlohy a zároveň se trefí do představivosti čtenáře. Tohle je klasika, hrozně mám rád celou serii HP, jak filmy, tak knihy. Ježíšek mi donesl celou sérii na blu-ray, konečně jsem viděl i první díly v originálním znění a v úžasné kvalitě. Musím dát 5*, je to moje srdcovka.. ()

Regeindy

Angličtí dětští herci by se mohli ledacos přiučit od takového Tomáše Holého. Když už ne herectví, tak alespoň přirozenost, protože v některých scénách jsou tyhle spratci fakt na facku. Naopak chválím obsazení Snapea, nikdo by ho nezahrál s takovým procítěním jako král všech záporáků Alan Rickman a Hagrida s profesorkou McGonagallovou jsem si taky představoval přesně takhle. Bohužel, kromě tohoto zdárného obsazení a efektů se žádný zázrak nekoná. Svižně a vtipně napsaná předloha si zasloužila o hodně lepší zpracování. ()

TheBlizard

Je to srdcová záležitost z doby, kdy mi bylo deset let a do dnes si vzpomínám, jak jsem se u scén v lese bál. To byly časy. A tak možná působí nostalgie, 90%. Jo a muzika je také výborná a poctivá práce pana Williamse, který byl tehdy stále v perfektní formě! ()

kalimero25

Točit film podle knižního bestselleru není lehký oříšek a to se projevilo i v tomto kousku ze světa kouzel určeného pro všechny věkové generace. Kniha dokonale popisovala kouzelnický svět,což je trochu v rozporu se stopáží a proto se najdou tací, kteří budou postrádat spousty scén které nedostanou prostor ale s tím se nedalo bohužel nic dělat.Celkově je to ale pěkná pohádka na které se nešetřilo a je to i vidět, ovšem ve srovnání s dalšími díly mi Kámen mudrců příjde nudnější, určený spíše mladší generaci. ()

L.O.T.R

Nepamätám si už presne kedy som prvý diel Harryho Pottera videl po prvý krát, no som si istý že som mal vtedy menej než 10 rokov. Vtedy som to bral naozaj ako super podívanú. Dnes sa ale rád vrátim späť do detstva a pozriem si asi najlepší film o kúzelníkoch aký som kedy videl. Harry Potter a Kameň mudrcov bol jednoznačne perfektný štart do sveta kúziel a silno pochybujem o tom že sa niekomu podarí niekedy napísať ešte tak úžasný príbeh, nie to ešte ho preniesť na plátno. ()

Annienkaaa

Prvý diel zo ságy Harryho Pottera považujem za jeden z najlepších a hlavne najobľúbenejších. Film je takmer vernou kópiou knihy J.K.Rowlingovej. Neskutočne kúzelná atmosféra ,zoznamovanie sa s postavami ,svetom mágie a kúzel a čoraz viac otázok, to všetko prvý diel ponúka. Jediné čo tomuto filmu chýba je temný nádych ,ale to všetko tvorcovia dobehnú v ďalších dieloch. Ďalším plusom sú skvelé herecké výkony najmä Alana Rickmana (Severus Snape) a Ruperta Grinta (Ron Weasley).100% ()

Danny71

Zábava pro celou rodinu. První Harry Potter přitáhne a zaujme. S vydařeným příběhem, výbornou hudbou, několika dobře vykreslenými postavami vás krásně provede celým snímkem. Jasně, zub času se podepsal na efektech, vševysvětlující závěr není nejlepší tečkou... Ale jelikož zanedlouho zamíří do kin poslední díl, rozhodl jsem se projet celou sérii (jsem Potterovský neznaboh) a rozhodně nelituji. Minimálně ne po prvním dílu. ()

Tylos

Po sté a stále kvalitní - první potterovský díl je oproti předloze svižnější, nicméně co do kvality si s ní nezadá - poprvé nás zavede do graficky úžasných Bradavic a poprvé nám poodhalí příběhy hlavních charakterů. Herci byli přepečlivě vybíráni a je to poznat, do svých postav prostě pasují! za výčitku snad stojí některé slabší dekorace ,,studiovky,, a v některých pasážích zrychlený děj oproti předloze - ale to by bylo na dlouhé debaty. První díl ságy je výborný! ()

ferda12

Mé první setkání s touto sérií se neslo v duchu mého mládí (ano, zestárl jsem o dost) a byl jsem úplně "hotovej" z těch efektů. Když se na to podívám dnes, tak už nejsem takový optimista. Myslím si, že tohle byl ten jeden ze dvou dílů, který mě doopravdy zaujal. ()

Klokly

Kouzelný filmek pro malé i velké diváky který dobil svět a začátek jednoho velkého dobrodružství tří nerozlučných přátel a také začátek hvězdných kariér hlavních protagonistů. Přiznám se že fantasy mě nikdy nelákalo, od jakživa jsem neměl rád filmy s draky, hobity, skřítky a už vůbec ne filmy kde se vyskytují kouzla až do doby, než jsem poprvé viděl tento snímek. Harry Potter je veskrze moderně pojatý a poutavý příběh, během kterého snad každý z nás alespoň na chvíli zatouží být také studentem školy čar a kouzel v Bradavicích. ()

BR23

čooo, to som tomuto ešte nedal koment? ved na tomto som vyrastal, citoval som film aj knihu (aspoň prvú) spamäti ako dieťa. Je to moje detstvo- s Harrym som mal približne rovnaký vek, istú dobu. Harry ma naučil čítať. Filmy síce slabšie ale jednotka bola the BEST aj film aj kniha. Film je super... hľadať v tom chyby je myslím vskutku malicherné, hráte sa na odborníkov? čo tým, komu chcete dokázať? :D ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood