Vencik89

Tak, a teď si jsem naprosto jistej,že tímhle hodnocením nekoho třeba trochu rozčílím,ale já nemůžu dát víc. Mně se to nelíbilo... jsem divnej? Asi to momentálně nebyla dobrá volba filmu,uznávám,že je možný ze chyba je ve mně,ale od takhle hodnocenyho a favorizovaného filmu jsem prostě a jednoduše čekal víc..sorry kraliku ()

Drakenovec

Woow. Začátek filmu byl sice takový zdlouhavý a zmatený, ale jak postupně ubíhal děj, začínalo to být čím dál víc zajímavější. Jake Gyllenhaal nezklamal, scénář, hudba - všechno bravůrní. Ale samotný konec mě asi dostal nejvíc. Opravdu šokující. ()

Franquearse

Išla som do toho s minimálnym očakávaním, no o to viac som zostala prekvapená. Celé to bolo jednoducho nádherne tajomné. Hudba sa mi dostávala pod kožu, tak ako aj pohľad schizofrenického Gyllenhaal-a. Dokonalé. ()

cm hardy

Nejprve jsem chtěl dát tomuhle filmu 4 hvězdy, ale ta poslední desetiminutovka byla výborná a k tomu ještě celkem dobře zvolená písnička... Jinak příběh byl originální (chvilkama mi přišlo, že z toho něco okopírovali tvůrci Osudového doteku)... ale jinak dost dobrý ()

Torgal

Konečne som si doplnil tento filmársky rest, ale úprimne povedané kultovosť tohto filmu tak úplne nechápem. Proti réžii ani výkonu Gyllenhaala nemôžem povedať krivého slova, ale scenár - akokoľvek zručne vystavaný a pútavý - mi neprišiel ani zďaleka tak geniálny ako som dúfal že bude. 8-/10 ()

bubblebobble

Prvý krát za dlhé obdobie sa mi stalo, že vôbec netuším aké hodnotenie by som mal dať. Videné 2x a 2x s iným zážitkom. Prvý bol lepší. Bol som z toho celého paff a dostavil sa známy WTF moment. Druhý krát bol už ten efekt civilnejší. Na koniec ale dávam 5* z prvotného nepochopenia a z dobrého pocitu vidieť po čase film, ktorý spĺňa dôležité kritérium. Je iný. ()

miawallacova

Film jsem našla čirou náhodou ve stažených, pustila jsem si ho, aniž bych aspoň tušila co je to za film a naprosto mě dostal! Atmosféra, charaktery postav, hudba... Je to celé tak uhrančivé, má to hloubku i myšlenku. Je to prostě geniální ()

P. J. D.

Abych řekl pravdu, film jsem moc nepochopil. Je dobře zpracován, má něco do sebe, obsazení je skvělé, ale ta myšlenka. Ta myšlenka mi pořád uniká. Namísto ní mám mnoho hypotéz, teorií a různých názorů, co se každým okamžikem liší. Možná, že tohle byla ta hlavní myšlenka, avšak s tím nejsem nijak spokojen. Právě kvůli ní nemůžu film hodnotit všemi pěti hvězdičkami. ()

feryk

Tyhle filmy, kde nic není jasné a smysl vám uniká, tak ty mám rád. Nutno shlédnout alespoň dvakrát. Začátek a konec perfektní, jen ten prostředek upadá do průměru, ale i tak dávám pět hvězdiček. Jen více takových filmů. ;) ()

BaronDevil

Donnie Darko... Nazev nic nerikajici, obsah velmi dobry a soundtrack naprosto spickovy. Kdo envidel, neuveri a kdo videl, dost casto nechape. Za me silnejsi 4 hvezdicky. ()

Plechpetr

U Donnieho jsem se celkem slušně zasekl. Snímek je to parádní, ale ten zatracenej mindfuck je fakt zarážející. Sám jsme si ho vyložit neuměl, a tak jsem musel pohledat se strejdou Gůglem a našel jsem fakt spoustu odpovědí. Některé zarážející až hloupé, a některé, podle kterých jsem se zařídil. No všem vřele doporučuji vidět. ()

horovska

Pointa filmu založená na časové smyčce mne nedokáže uspokojit, neb je tam vždycky zásadní problém v logice událostí. S tím se nedá dělat nic. A celý předchozí děj, který k tomu směřoval tedy krom pár chvilek ze školních prostředí, kdy byl v celku zábavný, nepřinesl nic. Ani tajemno, mystično či jiné kvality. Hrdina byl plochý a jediné, co mne uchvátilo je hodnocení, které takový blábol dokázal ukořistit mezi uživateli čsfd. Jsem asi mimo, ale pro mne jen a jen ztracený čas nad klasickou americkou pitomostí. ()

AloeB

Ve své podstatě výborný film ke kterému mám dvě připomínky. Začátek filmu krásně navnadil na psychologické komorní drama, jak se z toho stal souboj o osud vesmíru je mi záhadou. A abych si o filmu udělal lepší obrázek, musel bych to shlédnout znovu. Tak snad někdy. ()

junxi91

Viděl jsem poprvé a rovnou tu režisérskou prodlouženou verzi a film dělím na dvě složky. Samotná osobnosti Donnieho v podání Jaka Gyllenhaala, která mi byla velice sympatická svou psychickou poruchou, vidinami, halucinacemi, upřímností až prostořekostí. Souhlasil jsem s ním v tom, že emoce nelze dělit jen mezi lásku a strach, základních emocí je totiž asi pět - strach, zhnusení, nenávist, překvapení a láska. A jak myslí na Ženatého se závazky a hlavně na to, jak by šukal Christinu Applegate, to máme taky dost společné. Za to dávám pět hvězd. Avšak má hlava skopová moc nepobrala ta poselství o konci světa, padající motory od letadel, odporné králíky jako přítele Franka, cestování v čase, malé červí dírky před hrudníky, a jakoby zacyklený/uzavřený příběh. Nic z toho jsem plně nepochopil a měl jsem z toho špatný pocit jako při nedávném sledování Lynchova Lost Highway. Za to dávám tři hvězdy. No a dohromady to dává prosím pěkně výsledné čtyři hvězdičky. ()

Razzor_82

"Proč nosíš ten pitomý kostým králíka?" Žádná reklama na Azurit ale zapeklitě mysteriózní dílo s působivou pointou. Mazácký výkon mladého Gyllenhaala v roli psychicky narušeného kluka. Labyrint myšlenek a finální mozkolam co vám dokonale zamotá hlavu. 8/10 ()

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz