Bouřlivý příběh legendárního Jerryho Lee Lewise, hvězdy rokenrolu, která dobyla celý svět... Zpěvák, skladatel, pianista, významná americká rock’n’rollová legenda Jerry Lee Lewis (narozený 29. 9. 1935) byl velkým konkurentem Elvise Presleyho. Stále patří mezi velké osobnosti světové populární hudby, kterou výrazně ovlivnil. Díky síle jeho zvuku a dynamické hře je označován za zakladatele tzv. piano rocku. Někdy během svých bouřlivých vystoupení odkopnul stoličku, na níž seděl, a hrál ve stoje. Prsty nechal dopadat z velké výšky, což vytvářelo dramatický akcent. Občas hrál i nohama či se na klavír rovnou posadil... Film zachycuje Jerryho Lee Lewise od jeho nastěhování se do rodiny bratrance, s kterým chce prorazit u známého hudebního vydavatele Phillipse. Přichází vydání prvního úspěšného singlu a rychlé stoupání po americkém hudebním žebříčku, následuje tajný sňatek s třináctiletou Myrou, dcerou svého příbuzného a spoluhráče z kapely, u něhož bydlí. Dopad tohoto rozhodnutí však podstatně ovlivní jeho popularitu… Ve filmu Jerryho Lee Lewise ztvárnil známý americký herec Dennis Quaid. (Česká televize)

Valdorffun

V mých očích velmi parodický životopisný příběh rock’n’rollové legendy Jerry Lee Lewise. Nevím, jestli to bylo veselým rozpoložením, při kterém jsem film sledoval, ale hltal jsem každou scénku a obdivoval, jak to klape jako švýcarské hodinky. Sebeparodující Dennis Quaid, rozkošná Winonka ( já jí těch třináct let věřil!) a i ostatní nezaostávají. Asi se na to nebudu dívat víckrát, abych si nepokazil ten naivní feeling, který ve mně setrvává ()

A.Beech

Film o hudbe, nezvládnutej sláve a zakázanej láske. O tom je Great Balls Of Fire!. A k tomu treba pripočítať fantastický výkon Dennisa Quaida v hlavnej úlohe, ktorý robí tento film nezabudnuteľným (by som to osobne označil za jedno z najlepších zžití sa s úlohou). Jerry Lee Lewis je „hitmaker“ na začiatku svojej kariéry, ktorý súperí s Elvisom. Po stúpaní v hitparáde sa z Jerryho stala hviezda prvej kategórie. Zaujímavá je zápletka lásky rocknrollovej hviezdy a jeho 13 ročnej sesternice s ktorou sa oženil. Treba vyzdvihnúť hlavne Quaida na ktorom výkone film stojí a tiahne ho jednoznačne dopredu. Koncertné scény patria k najlepší vo filme a vedľajšia úloha Aleca Baldwina (aj napriek tomu že nedostal veľký priestor) len príjemne poteší. ()

Motinski

Jerry Lee bol vo svojich mladých rokoch veľmi svojský blázon ktorý mi ako človek nie je vôbec sympatický. Možno preto mi aj film nesadol až tak ako napríklad La bamba ktorá je spracovaním podobná. Dennis Quaid ale prekvapil, úprimne som od neho nečakal takto živelnú estrádu. Scenár stíha predstaviť všetko dôležíté, rýchlo to odsypa, retro funguje, no asi iba na jeden krát. Príbeh nebol tak pútavý ako si biografie pýtajú, klišé je tu až až, no a hlavne kvôli charakteru hlavnej postavy ma celok neoslovil. ()

hanagi

Už jenom za tu úžasnou muziku a zábavnou stylizaci, ke které patří i přehrávající Dennis Quaid v roli kontroverzního muzikanta, musím jít vysoko. Tady se nehodnotí morálka, ale kumšt. Někteří umělci prostě jsou hovada s talentem od pánaboha. ()

dANo

Nestihol som úvod filmu, ale ten zbytok ma až tak nepresvedčil... Možno tomu dám dakedy ešte druhú šancu ;o). ()

Pecival

O životě Jerry Lee Lewise jsem skoro nic nevěděl, což se ukázala jako jednoznačná výhoda, protože mě jeho vzestup a pád velmi zaujal. Rozhodně se nepovažuji za prudérního, ale přišlo mi to docela ujetý :) A to přesto, že Winona na 13 opravdu nevypadala (a taky jí nebylo, že), což nic nemění na faktu, že je prostě hot (ikdyž teprve zrála do krásy). Dennise Quaida mám rád, a ikdyž to s těma ksychtama občas docela přeháněl (předpokládám, že to má být pokus o autenticitu), docela si mě získal, už jenom pro svoji tvrdohlavost a odhodlání dělat si to prostě po svém. Winona tu svou holku hrála také dobře, a Alec zamlada nemůže nepotěšit. K čertu - a ta hudba je parádní. ()

farfalla

Film byl natočený podle knihy Myry Gail Lewis (Lewisovy bývalé manželky) a Murraye Silvera. Silver protestoval, že film se nedržel knihy a použil ji jenom volně. Režisér McBride připustil, že neměl v úmyslu se držet faktů a určitě by tento film nebral jako historický dokument. Jerry Lee Lewis později řekl, že knihu i film nenávidí, ale že se mu líbilo, jak se Dennis Quaid ´odvázal´. Bratranec Jimmy Swaggart (Alec Baldwin) se stal později také celebritou. Stal se známým jako televizní kazatel, který vybíral peníze na svoji misi, ale peníze přispěvatelů utrácel s prostitutkami. John Doe, který hraje J.W.Browna (bratrance Jerry Lee Lewise a otce Myry), založil v Los Angeles punkovou skupinu ´X´, ale v posledních letech se dal na country. Jeho skutečné jméno je John Nommensen Duchac a jeho rodina pochází z Čech. Ve filmu bylo vidět, že Dennis Quaid nezpívá, a hlas v písních zněl jako originál ,ale trochu jiný - Jerry Lee Lewis pro film znovu nazpíval všechny použité písně. Celkem se mi zamlouvalo, jak Dennis hraje Jerry Leeho, ale ke konci mi přišlo, že už trochu přehrává svými prkenými pohyby. Jerry Lee Lewise jsem viděla v roce 2009 na koncertě v Praze. tam už to byl velmi starý pán, který se jen s námahou přesunul za klavír. Když však začal hrát a zpívat, ožil, a zpíval jako za starých časů. Zazpíval však jenom pár písní, svoje největší hity. Většinu času z koncertu zpívala a hrála na piáno jeho sestra Linda Gail Lewis (tá malá z londýnského letiště). https://www.youtube.com/watch?v=um4GuAGytV0 ()

duddek

Film zachycuje jen krátký výsek ze života tohoto enfant terrible rock'n'rollu. Vlastně jen roky 1956–1959. což je trošku škoda, protože jako divák bych se třeba rád dozvěděl aspoň trochu i o jeho dětství, o tom, jak se naučil takhle na piano, a taky o dalším vývoji jeho kariéry a manželství s Myrou. Jeho život byl mnohem bohatší: už v 16 letech se oženil s dcerou kazatele, už v době, kdy děj filmu začíná, měl dvě děti (o kterých se tu vůbec nedozvídáme) a dvě děti měl i právě s Myrou. Jejich první dítě, které vidíme i na plátně, se utopilo ve 3 letech. Myra se s Lewisem rozvedla roku 1970 proto, že ji prý zneužíval všemi možnými způsoby a byl jí nevěrný. A tak by se dalo pokračovat dál a dál. P. S. Herec Trey Wilson (hrál producenta Sama Phillipse) se nedožil ani premiéry tohoto snímku, zemřel už ve 40 letech na krvácení do mozku. ()

kobe6

Jerry byl prostě magor. A to že byl magor ho stálo jak post krále rocknrollu tak celkově jeho hudební kariéru. Winona vypadá starší, ale i přesto se mi nedělalo dobře při pohledu jak ji nakládá její bratranec. Dennis Quaid nicméně geniálního Lewise zahrál skvěle. 75% ()

aLPaC

Nevím, jak moc je to "podle reality", protože o Lewisově životě toho mnoho nevím, nicméně filmově je to výborné, originální, nejede to podle zavedených postupů looser, star, problémy, pád. Dennis Quaid je vynikající, Winona Ryder sladká. ()

Murphy722

Vidět takovéhlo bouřliváka v akci je radost pohledět, že měl nějaké pletky s mladšíma holkama a taky si ji i vzal, to už mě v dnešním světě nepřekvapuje :-) Jsou naopak horší věci. Dennis Quaid zářil jak světlo nad čističkou ve svém projevu a byla radost ho sledovat!! Když jsem s odstupem sledoval uvedení Jerryho do rockové síně slávy, tak nic z jeho kouzla se neztratilo. Potvrdil to tím, že jak dohrál a dozpíval, tak se vší grácií ve svých 80 letech odkopl piánovou židličku kdesi do háje !! ()

arcticsky

Skvělý Dennis, Winona a Alec Baldwin, který se mi snad poprvé v životě líbil v až parodické roli křesťanského fanatika. Jo - vlastně podruhé....i v Beetlejuice ušel. ()

dezert

Film sám o sobě je tak na slabší 3 hvězdy, ale Dennis Quaid! Dennis Quaid je v tom filmu tak geniální, že musím jednu hvězdu přidat. On celej ten film táhne, ostatní jsou jen křoví. Minimálně nominace na Oscara ho minout neměla. Jinak ten biják vypadá trochu podfinancovaně, ve scénáři jsou docela velký mezery, který si člověk musí domýšlet a natočený to není bůhvíjak. Ale Dennis Quaid! ()

Chudobka

Rokenrolová hvězda mě neskutečně štvala. Předpokládám, že Dennis Quaid nepřehrával, myslím, že skutečný Jerry Lee Lewis byl opravdu magor. Třináctiletá manželka je přece jen příliš silný kafe. Bez ohledu na to, jak dobře ji hrála Winona Ryder. Drogy, alkohol, domácí násilí, sedm manželek...Tohle všechno sice ve filmu nebylo, ale to, co jsem viděla, mi stačilo. Nedokázala jsem si ho oblíbit. Ale zpěvák byl vynikající. ()

dawe787

Životopisný film o druhém králi rock´n´rollu Jerry Lee Lewisovi, který byl obdařen mistrovským talentem hraní na klavír. Příběh začíná od okamžiku, kdy navštíví nahrávací studio a jeho sláva začíná. Jenže nemá nekonečného trvání, protože se ožení se svou 13letou sestřenicí a to vyjde na povrch při turné po Anglii, kde mu to dají britové náležitě sežrat. Při letu do rodné USA to není lepší, až si sám říkám, proč jsou amíci tak pokrytečtí, když v některých státech dovolují tyto sňatky v mladém věku. Nicméně Jerry miluje svojí ženu více než slávu a nevzdává se jí ani ve prospěch kariery a tím příběh končí. Skvělá hudba a Dennis Quaid se opravdu vžil do role Lewise a u klavíru řádil jako Jerry v originále. ()

ink flo

Hudební čísla jsem musel od půlky přetáčet a další měsíc nechci slyšet klavír, to se fakt nedalo. Dennis Quaid s naondulovaným melírem v roli Jerry Lee Lewise přehrává podobně jako většina ostatních. Není úplně jasný, jestli nesympatičnost jeho postavy je záměr nebo omyl, každopádně je to spíš taková panoptikální karikatura. Prostě slizkej "bouřlivák", kterej si zničil kariéru tím, že si vzal za ženu svojí 13letou sestřenici, což považovali v té době za normální asi už jen v tom Mississippi. Celý je to hrozně přehnaný a otravný, ale jelikož tam hraje Winona, tak se to dá. Prý je to teda jeden z nejlepších hudebních autobiografických filmů, ehm. ()

strikeman

Amíci tyhle biografické hudební kousky umí natočit opravdu zručně a Great Balls of Fire není výjimkou (přestože se najde i pár ještě lepších žánrovek). Sice Dennis Quaid působil občas trošku křečovitě (nebo možná až příliš afektovaně) a osmnáctileté Winoně máte hraný věk (13) občas problém uvěřit, ale to jsou v zajetí skvělé muziky a svižného příběhu jen maličké vady na kráse... 75% ...Jo a pro zajímavost: http://www.youtube.com/watch?v=8yRdDnrB5kM ...nebo tohle: http://www.youtube.com/watch?v=YaFsysGHeqs ()

Není Kravitz jako Hendrix

Není Kravitz jako Hendrix