Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

hellstruck odpad!

Sotva film začne, už se modlíte, aby je všechny ta anakonda zabila..hlavně Lopez. To mluví asi za vše.Ale předpokládám,že když k tomu člověk něco "málo"vypije,vezme kamarády,tak to může být docela fajn podívaná :D ()

sud

Z počátku to vypadá docela slibně, ale požději je to strašně pitomý a úplně ztratíte šajn o co tu vlastně jde. Takovýhle filmů už USA natočilo bezpočet a tenhle jenom do tý řady zapadá. Jon Voight mě tu vůbec nezaujal, ale velice mě zaujala Jenifer Lopezová (vzhledem, ne herectvím). ()

Tyler

Tak zaprvé - už úvodní text je pěkná zhovadilost ,a to, co potom předvádí ta anakonda je ještě horší. Herpetologům museli vstávat vlasy znechucením. Za druhé - kde je nějaký charizmatický hrdina? Nebo aspoň nějaká komická figurka? A o hercích v čele s "krasavicí" Jennifer Lopez nebudu ani mluvit... ()

viperblade

Je to naivní, blbé a stupidní céčko, co si budem povídat. Ale nenudí to, zasmějete se u toho, jako u málokteré komedie (pardon to je vlastně Thriller a Horor..) Jinak Jennifer má dvě krásný, velký, kulatý .......... kukadla. A s POMEM tak trochu souhlasím, Jon Voight je hl. záporák filmu! Kam se na něj hrabal ten velkej had. ()

castor

Dámy mají rády pevné objetí, jenže tohle bývá zpravidla to poslední. A třeba taková Jennifer Lopez se bude zuby nehty snažit, aby to nebyl její případ. I když tuší, že z antropologicko-filmařské expedice v Amazonii, která pátrá po domorodém kmenu, zbude jen torzo. Tajemně přitažlivý deštný prales, pestré osazenstvo lodi, jeden posedlý lovec, gigantické nebezpečí ve vodě. Rozehrané by to bylo dobře, že by nevadil ani prostý příběh a hloupoučké dialogy. Jenže jakmile dojde na nějaký konflikt (ve vodě i mezi posádkou), podprůměrný tvůrce Luis Llosa netuší, co dělat. A nabízí jednu hloupost za druhou. Tehdy (1997) jsme nicméně hltali záběr z nitra hadího jícnu nebo efektní útok nad vodopádem. Triky jsou kolísavé kvality, dnes (2017) spíš úsměvné, ale dá se to snést. Celkově je to přímočaré, pokleslé a hlavně krátké. Pořád ale funkční. Z herců potěší snad jen pokroucený lovec Jona Voighta, zbytek je za statisty. Přepálené tři hvězdy. PS: Ten „obrácený“ vodopád je fakt cool. ()

ClintEastwood

Až po dnešní repríze jsem si uvědomil určitou spojitost postavy Jona Voighta, s kapitánem Achabem z Bílé velryby či Quintem z Čelistí. Já tyhle drsňácký a samotářský mořský vlky prostě můžu a tento dobrodružný popcorn mě rozhodně neuráží, i když je to pěkná (ana)kundovina. ()

MM_Ramone

Keď som pred rokmi videl dobrodružný film "Anakonda", v ktorom hlavnú úlohu stvárnila herečka Jennifer Lynn Lopez, tak som bol hodne sklamaný. Ohŕňal som nad tým nos a tvrdil, že je to nepodarok. Lenže teraz, keď som si ho niekoľko krát znova pozrel a hlavne potom, čo som videl množstvo béčkových horrorov o obrovských hadoch, musím skonštatovať, že Lopezovej "Anakonda" nie je až taká špatná. V rámci snímkov o vraždiacích plazoch je to nadpriemerná záležitosť. *** ()

Wacoslav1

Čistokrevný béčko v áčkovým hávu. Jasně je to kravina jak vyšitá, ale i tak mě to dost nízký hodnocení trochu zaráží. Co by jsme dneska za takovýhle monster horor s tak pěkně udělanou digitální anakondou dali. Danny Trejo zkape hned na začátku a na scénu přichází partička nadšených a vesměs otravných filmařů kterým nepřejete nic jinýho než, aby byli sežráni do jednoho. Teda snad s výjimkou Lopezky, která sice nikdy neuměla hrát a nehraje ani tady, ale aspoň se na ní v tý době dobře koukalo no a samozřejmě je tu démonický Voight který svou hereckou třídou strčí zbytek výpravy do kapsy. Ve finále trochu zamrzí SPOILER vysoký počet přeživších i když chápu, že Ice Cube by se tomu hadovi asi do žaludku nevešel. Aspoň, že na konci najdou kromě hladový anakondy i ty zpropadený Širišamy, když už kvůli tomu musela zařvat půlka štábu.65% ()

Xmilden

Několik opravdu málo solidních scén nemůže tento film dnes již zachránit. Škoda že nejznámějšího prodavače sekaček Treja sežere anakonda hned na začátku. To by se panečku děly věci, kdyby vydržel o něco déle. ()

-bad-mad-wolf-

Hm, prapodivné herecké obsazení, pár zajímavých okamžiků, anakonda, která vypadá spíš jako natlakovaná gumová hadice a chováním napodobuje kdejakou mytologickou vodní havěť, hezké prostředí Amazonie... fajn relaxační hovadina na jedno použití. Aspoň že je tam Voight. ()

Divočák

Další zbytečný horor bez atmosféry, snažící se svézt na úspěchu animálních hitů jako Čelisti, Piraňa nebo Aligátor. Voight je jako záporák sice slušný, ale ve filmu je v podstatě zbytečný, protože ten největší parchant je stejně ta přerostlá skoro nezničitelná Anakonda, kterou můžete třikrát střelit do hlavy a nebo vyhodit do povětří a ona se v klidu za chvíli objeví zase v plné síle připravená kdykoliv se vám zakousnout do zadku. Jako malý jsem z toho ještě dva dny nespal, ale v dnešní době mi na tom jako jediná opravdu hrůzostrašná věc přijde obří prdel Jenifer Lopez, která je tady nakynutá do opravdu děsivých rozměrů. ()

Phobia

Zmuchlaný půlnoční kovboj versus smrtící zmutovaná hadice od virtuálního vysavače! Ano, je to přesně tak blbé, jak to zní... ale stejně jsem tenhle film viděla dvakrát a v obou případech se u něj svým zvrhlým způsobem bavila. Ač vážně míněná a natočená, "Anakonda" je parodií sama na sebe. Doplním Gilmourův postřeh ke genitálním sloganům na plakátu: "Když už nemůžete dýchat, pravděpodobně vám smíchy zaskočila příliš velká hrst popcornu!" 40% P.S.: A víte co je zajímavé? Když kouknete na související a podobné filmy, tak zjistíte, že "Analkunda" je z nich nejlepší - jediná se nepohybuje ve smrdutých hlubinách černých čísel;-). Och, pardon, přehlídla jsem jednu grotesku - ultradebilní "Hadi v letadle" si kupodivu vedou o něco líp. ()

cheyene

Poměrně kultovní béčková záležitost, která jde zhlédnout, avšak nějak zvlášť záživná není. Něco, co tvůrci nevychytali: a) Ve scéně, v níž Jenifer Lopez vystřelí anakondě kus mozku z hlavy, je krásně vidět díra v její hlavě. Když však o chvíli později klesá pod vodu, tak díra je pryč. b) Když žijící posádka lodi uvolňuje loď, která uvízla, můžeme v pozadí vidět vodopád, v němž voda záhadně "padá" vzhůru. S největší pravděpodobností je to trik - film puštěn pozpátku. ()

Hrabka

Duel "Anakondy" s "Anakondou: Honba za krvavou orchidejí" končí až po prodloužení... Vítězství 2:1 pro Anakondu zajišťuje půvabná J.Lo! 40% ()

Jamal

Musím říct, že mě dokázal tento film párkrát v situacích kdy bych měl být hrůzou bez sebe, rozesmát. Tak ku příkladu jak toho lovce anakonda sežere, a pak ho vyplivne, on ještě chvilku stojí, pak jedním okem mrkne a spadne. To bylo fakt jak z nějaké parodie (( :: ()