Anakonda

Do hlubin amazonského pralesa se vydává výprava dokumentaristů, vedená profesorem Stevenem Calem, aby našla tajemný indiánský kmen Širašama. Cestou expedice neplánovaně získá dalšího člena, lovce Paula Saronea, který chytá hady pro zoologické zahrady a jeho loď uvízla v hustých kořenech. Paul jim vypráví indiánskou legendu o obrovském hadovi, události v džungli však dávají tušit, že by nemuselo jít jen o mýtus. Krátce po vyplutí se Steven ocitne v ohrožení života, když při pokusu uvolnit zaseklý lodní šroub vdechne vosu. Sarone provede tracheotomii. Zachrání mu tak život, znamená to však, že se výprava musí vrátit a dopravit Stevena do nemocnice. Sarone navrhne plavbu zkratkou, kterou prý dobře zná, a výprava v tísni neochotně souhlasí. Nový směr plavby se jim však stává osudným. (TV Nova)

Fiftis

Naozaj ďalší z tých prihlúplych katastrofických filmov, kde v hlavnej úlohe je zvieratko. Takýchto filmov ako je Anakonda už tu bolo veľa (o krokodílovi, pavúkoch, včelách, žralokoch a neviem čo ešte) a ani jeden nestál za bohviečo. Snáď keď uviedli prvý diel Čeľustí, tak sa do kín nahrnuli tisíce ľudí, pretože to bolo v čase, kedy sa u nás nepúšťalo veľa hororov a vlastne ani v zahraničí nie. Možno by stálo za zamyslenie, prečo sa stále chodia ľudia baviť na takéto filmy. ()

Shakers

V dobe vzniku som nemal pocit, že je to niečo extra, no po dvadsiatich piatich rokoch musím uznať, že tento film nie je vôbec taký zlý a toto hodnotenie si nezaslúži. V prvom rade musím pochváliť technickú stránku, pretože Anakonda aj po skoro tridsiatich rokoch vyzerá veľmi dobre a vizuálne efekty sú stále celkom v pohode v kombinácii s animatronickým modelom sa pekne dopĺňajú. Dnešné survival horory sa spoliehajú hlavne na CGI a vyzerá to strašne. Za ďalšie chválim príbeh a casting a znova ho porovnám s dnešným horormi. Zatiaľ čo dnes vidíme všade teenagerov a no name tváre, tu sme dostali niekoľko známych xsichtov ako JLo, Ice Cube, Owen Wilson, Dannny Trejo, či nechutný, ale perfektný Jon Voight. Atmosféra, kamera, hudba, či brazílske dažďové pralesy sú super. Videl som zle filmy a ešte horšie a Anakonde musím po rokoch s prižmúrenými očami zvýšiť o chlp hodnotenie, pretože aj dnes ma stále čo ponúknuť a oproti iným filmom sa nej čas moc nepodpísal. 75% - 4* ()

lamps

Tu obrovskou kritiku tohoto snímku jsem nikdy tak úplně nepochopil. Je pravda, že efekty stojí za staru bačkoru a ani příběh si s kvalitním scénáristou zřejmě nepotykal, ale jinak je Anakonda poměrně svěží a místy dokonce i napínavá dobrodružná podívaná, která hraje víceméně jen na efekt. Ať už je to efekt v podobě zabijáckého hada, jenž je i přes svůj digitální vzhled poměrně často na očích, nebo v podobě krásného pozadí Jennifer Lopez, jejíž skrovný obleček dostane pořádně zabrat. Největším esem je ale z mého pohledu ďábelský výkon Jona Voighta, z jehož záporáka mi až přebíhal mráz po zádech a okamžitě si získal všechny mé sympatie. Bohužel, anakonda v roli zloducha ani zdaleka nedosáhla na jeho úroveň a celkový dojem paradoxně hodně kazí. I tak ale naprosto poctivých 60%. ()

Pepinec

...na druhou stranu dokázala Anakonda to, co se mnohdy nepodaří ani oscarovým flákům. A sice, že na ní jen tak nezapomenu. ()

Boogeyman

U podobných filmů mi vždycky vadilo, že kromě nějakého monstra jdoucího po partě dobrodruhů, se ve skupince vždycky najde i nějakej záporák, kterej jim boj s nestvůrou ještě zkomplikuje. Scénáristická berlička pro zvýšení napětí, množství akce a hlavně aby mohla nestvůra pěkně sežrat nějakýho padoucha! No a Anakonda není výjimka ani omylem, spíš naopak. Hrozný film, jedna hvězdička za tehdy ještě krásnou Lopezovou a druhá za výtečný slogan na plakátech „Když nemůžete dýchat, nemůžete ani křičet.“, nebo tak nějak. ()

Indiana

Je to docela zábavné, hrajou v tom slušní herci (Jon Voight, Ice Cube, Owen Wilson), výprava je slušná, hudba dokáže ve člověku vyvolat trochu toho napětí a anakonda je udělaná (na tu dobu) celkem dobře, takže já to vidím na slušné tři hvězdičky. ()

Kusko.t2

Bohužiaľ najhoršie na tomto filme je práve anakonda, jej vizuálna stránka a miestami sa mi nezdalo aj jej správanie. Taktiež správanie posádky mi miestami nesedelo. Len minimum sa toho vydarilo, napr. sa mi asi najviac páčilo to rozrezávanie hrdla po štipnutí tej morskej včeličky alebo čo to bolo, a pekné bolo aj to ako anakonda v závere prehltáva toho lovca hadov (tam kde bol ten záber z vnútra anakondy). A to je asi tak všetko. Tradičný jednoduchý príbeh, pri ktorom je asi najlepšie moc nemyslieť a ktorý neohúril ani svojou vizuálnou stránkou. Taká blbôstka. ()

Sysel_CZ

Anaconda je solidním zářezem do žánru amerického trikového hororu. Vlastně by se dnes dal označit za jednoho z průkopníků nové vlny. Co k němu říct: Anakondy se neleknete, pokud nejste plašmušky, na druhou stranu film poskytuje řadu pěkných momentů a scén - a navrch, pokud jste si tohle půjčili/koupili a tedy jste příznivcem - několik opravdu napínavých okamžiků. Co dodat, filmový podprůměr, monster-hororový průměr. ()

kingik

Anakonda kouše, saje, rdousí, ale na Jennifer Lopez je zdá se krátká. Námět na subžánr eco hororu je příznivý, prostředí atraktivní a herecká parta adekvátní. Nejvíc vyčuhuje maniakální Jon Voight, který to taky v závěru od anakondy slízne, a vyvržen natrávený z jejích útrob vypadal solidně. Má to pomalejší rozjezd, svižný prostředek, a solidní dojezd. Digitální anakonda v některých záběrech působí přesvědčivě a v některých uměle, a do reálného hada ji něco málo chybělo. Když zaútočila na své oběti, bylo na co se dívat. Když to srovnám s horory s podobným námětem, rozhodně tenhle patří asi k tomu lepšímu, co bylo v daném žánru natočeno. Tady opět spolehlivě trůní na dně tabulky, ačkoliv vysokou metu měl na dosah. Nejslabší článek filmu bych viděl asi v tom, jak chtěl být moc dobrý a když ho zpětně rekapituluji, přece jen je tak nějak fádně natočený, ale co čekat od bývalého filmového kritika Luis Llose. Poznal, jak je lehké kritizovat a natočit nějaký super film se mu nepodařilo, a tak od režie moudře upustil. Tohle je jeho nejlepší film. 70% ()

Anderton

Prerastené plazy a jaštery, to bol v 90tych rokoch iba Jurský park. Anakonda nech zalezie spať do Amazonky. Ak by som si to pozrel dnes, možno by to bol už odpad. ()

Frajer42 odpad!

Ale jo, pospal jsem si u toho hezky. Za zmínku stojí snad jen ty dvě kočky na lodě plné otravných kokotů. V čele všemu vévodí Jon Voight, který by zashluhoval nějak negativně ocenit, za tuhle jeho maximálně otravnou roli. Neskutečně mě ten člověk iritoval tím jeho debilním výrazem, který se za celý snímek nezměnil. Anakonda jako taková ušla. Možná mi to tak však přišlo pouze proto, že se s hady mazlit zrovna nemusím. Jen vraždila neskutečně stereotypním způsobem. Akce tedy nebyla marná. U ní se člověk alespoň tu a tam zasmál. Vyloženě debilní byl ovšem kompletní zbytek, a proto se neubráním odpadu. Strašná sračka. ()

Mariin

Typický brak, ale nudné to není, pokud se díváte poprvé. Čekáte totiž další a další absurdity a jak to dopadne. Prostě volovina, rodokaps k pobavení... ()

nash.

Nudná variace na stále totéž téma, která minimálně o dvacet let prošvihla vlnu podobných, ovšem tehdy zábavně pokleslých béčkových ptákovin, kde bylo lidstvo zkrmováno vším možným od žraloků po žižaly. ()

klerik

Slabotina s peknými trikmi a kopou biologických prešľapov. Snaha o napätie vyšla len občas a čuduj sa svete, najlepšie z celého filmu vychádza štek Dannyho Treja... ()