poster

O ztracené lásce (TV seriál)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2001, 9x52 min

Předloha:

Eva Trejtnarová-Hudečková (kniha)

Hrají:

Danica Jurčová, Zlata Adamovská, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Zdeněk Dušek, Arnošt Goldflam, Hana Gregorová, Jiří Krejčík, Jiří Langmajer, Svatopluk Skopal, Michal Sieczkowski, Simona Stašová, Agnieszka Wagner, Zuzana Vejvodová, Nikol Štíbrová, Lucie Bílá, Jan Vlasák, Kateřina Brožová, Jana Janěková, Michal Novotný, Alena Sasínová-Polarczyk, Kristýna Frejová, Radoslav Brzobohatý, Michaela Doubravová, Tereza Němcová, Daniel Margolius, Zuzana Norisová, Daniela Šinkorová, Kristina Bastienová-Kloubková, Otakar Brousek st., Martin Sitta, Eva Nosálková-Leinweberová, Apolena Veldová, Michal Przebinda, Ondřej Brousek, Chantal Poullain-Polívková, Zdena Studenková, Anna Cónová, Richard Krajčo, Roman Skamene, Václav Vydra nejml., Stanislav Šárský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Tereza Duchková, Sabina Laurinová, Pavel Vacek, Michael Beran, Pavel Nečas, Lenka Šindelářová, Dana Batulková, Norbert Lichý, Vladimír Čapka, Květa Fialová, Milena Dvorská, Jiřina Jirásková, Jaroslava Adamová, Jitka Sedláčková, Vladimír Marek, Sisa Sklovská, Vojtěch Štulc, Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Pavel Kočí, Kateřina Stryková, Jitka Malíková, Daniela Koutná, Marek Ronec, Dana Poláková, Jana Drgoňová, Pavlína Kafková, Adéla Šeďová, Josef Novák-Wajda, Tomáš Staněk, Miroslav Hruška, Ivan Feller, Nikos Engonidis, Markéta Viktorová, Veronika Týblová, Roman Hajlich, Jiří Krejčí, Petros Alexandridis, Wojciech Sieczkowski, Pavel Dytrt, Daniel Tůma
(další profese)
 • Agatha
  ***

  Ojedinělý pohádkový cyklus, jehož přednost tkví především v dobrém hereckém obsazení a napínavém ději, který je místy krutý jindy zase laskavý. Hudba dobře odděluje tyto dvě odlišné strany. Po herecké stránce to nemá chybu: hamižní rodiče Vladimír Dlouhý a Simona Stašová a jejich Honza v podání Danici Jurčové, tajemná pavoučnice Lucie Bílá, rázná Zlata Adamovská. Ale moment, který mi nejvíc učaroval byl ďábelský taneček Jiřiny Bohdalové a Jiřího Langmajera, to nemělo chybu. Z posledních dvou dílů by šel hravě udělat jen jeden a výsledek by tak byl lepší, ale budiž. Ale jako celek to působí originálně a atraktivně. Myslím, že nic podobného u nás zatím nevzniklo. Když jsem to viděl poprvé tak se mi to rozhodně zamlouvalo a ani podruhé jsem se u toho nenudil. Myslím že Mertaxův komentář není od věci: Tak divný, až je to zajímavý...(5.4.2008)

 • Jacinda
  ***

  První díly se mi hodně líbily. Velká Honza už tak roztomilá nebyla, stále šlo ale o pěknou a celkem originální seriálovou "pohádku". Dokonce se mi i líbily scény ve vězení. Sabina Laurinová i ostatní princezny byly dokonalé. Zlom přišel při záchraně Pravoslava a hlavně tuším předposlední díl (matějská pouť). Kvalitu pohádky to srazilo na kolena, pohled na pobíhající kočičí ženy nebo co to bylo, které na sobě měly oblečky jak pro děvky mě zrovna nenadchl. Ba naopak. Ale musím pochválit Jiřinu Bohdalovou coby noubenku Langmajera. Nechápu jak to dokázala zahrát, ale bylo to dokonalé :-D na tu "pohádku" bych se koukla znova jen kvůli ní.(14.1.2009)

 • lesumir
  odpad!

  Jedina pohadka co takhle z ceskych znam, zfilmovanych, ktera skoncila tak rozporuplne. Ale bylo hezke od Evicky Hudeckove, ze dala svemu manzeli jako dar k narozeninam pohadkovou knizku :)(10.7.2007)

 • stration
  **

  Jerčová je pěkná. Ale co to koho zajímá, když je to jediná věc, která nás na tomto počinu baví...(18.12.2008)

 • MMR
  ****

  Neřekl bych, že je to tak špatné. Já se na to díval rád, viděl jsem to asi třikrát. Když to dávali v televizi, strašně moc jsem se těšil na další díl. Velice zajímavé charaktery postav. Velice zajímavý příběh. Velice zajímavé rozzuzlení. Méně už zajímavé zpracování polsedních dvou dílů, ty bych si představoval malinko jinak. Přesto ovšem 4 hvězdy, hlavně za pavoučnici Sklepnici :-D(10.10.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace