O ztracené lásce (TV seriál)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2001, 9x52 min

Předloha:

Eva Trejtnarová-Hudečková (kniha)

Danica Jurčová, Zlata Adamovská, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Zdeněk Dušek, Arnošt Goldflam, Hana Gregorová, Jiří Krejčík, Jiří Langmajer, Svatopluk Skopal, Michal Sieczkowski, Simona Stašová, Agnieszka Wagner, Zuzana Vejvodová, Nikol Štíbrová, Lucie Bílá, Jan Vlasák, Kateřina Brožová, Jana Janěková, Michal Novotný, Alena Sasínová-Polarczyk, Kristýna Frejová, Radoslav Brzobohatý, Michaela Doubravová, Tereza Němcová, Daniel Margolius, Zuzana Norisová, Daniela Šinkorová, Kristina Bastienová-Kloubková, Otakar Brousek st., Martin Sitta, Eva Nosálková-Leinweberová, Apolena Veldová, Michal Przebinda, Ondřej Brousek, Chantal Poullain-Polívková, Zdena Studenková, Anna Cónová, Richard Krajčo, Roman Skamene, Václav Vydra nejml., Stanislav Šárský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Tereza Duchková, Sabina Laurinová, Pavel Vacek, Michael Beran, Pavel Nečas, Lenka Šindelářová, Dana Batulková, Norbert Lichý, Vladimír Čapka, Květa Fialová, Milena Dvorská, Jiřina Jirásková, Jaroslava Adamová, Jitka Sedláčková, Vladimír Marek, Sisa Sklovská, Vojtěch Štulc, Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Pavel Kočí, Kateřina Stryková, Jitka Malíková, Daniela Koutná, Marek Ronec, Dana Poláková, Jana Drgoňová, Pavlína Kafková, Adéla Šeďová, Josef Novák-Wajda, Tomáš Staněk, Miroslav Hruška, Ivan Feller, Nikos Engonidis, Markéta Viktorová, Veronika Týblová, Roman Hajlich, Jiří Krejčí, Petros Alexandridis, Wojciech Sieczkowski, Pavel Dytrt, Daniel Tůma

Seriál dříve vysílán na ČT 1. Trocha napětí a mírně hororová muzika. Aspoň tak to přijde mě. Líbilo se mi.(5.9.2010)

Nečekaně dobrá pohádka. Když jsemnahlížel do knihy Evy hudečkové, tak mě zaskočilo, jak jí věty nejdou, jak jsou statické, a jak nevypsaně píše. Ovšem tenhle seriál je profesně nebýval dobře natočený, a dělal se v ostravě, kde bych to už vůbec nečekal. Pro mě jde nepochybně po změně režimu o nejlepší seriál o lidech, o jejich chamtivosti, lakotě, sobectví, touze po majetku a jako protipól je zde hledání lásky, užívání si jich a i herci, co jsou jinde tak špatní, tak zde jsou nečekaně dobří. Důvodem bude patrně režijní vedení a pochopitelně dobrý scenář, takže i běžní herci pak nemohli už nic pokazit. Obzvláště vyzvedávám výkony M.Dlouhého a S. Stašovou. Jejich manžeství je spokojené, neb je spojuje láska k penězům, udělají proto vše, a přece skrz svou neopatrnost přijdou o své veškeré jmění...(29.9.2010)

Hodně kolísavá úroveň jednotlivých dílů, přílišnou depresivnost některých částí vyrovnává roztomilá Danica Jurčová. Seriál opravdu spíš pro dospělé, pro děti možná příliš ponuré...(25.7.2007)

Neřekl bych, že je to tak špatné. Já se na to díval rád, viděl jsem to asi třikrát. Když to dávali v televizi, strašně moc jsem se těšil na další díl. Velice zajímavé charaktery postav. Velice zajímavý příběh. Velice zajímavé rozzuzlení. Méně už zajímavé zpracování polsedních dvou dílů, ty bych si představoval malinko jinak. Přesto ovšem 4 hvězdy, hlavně za pavoučnici Sklepnici :-D(10.10.2011)

První díly byly super, ale když vymřely všechny mě sympatické postavy (rodiče Honzy, slý sedlákův syn...) tak to začalo být nudné, ale sladké čičulíny, nebo co to bylo za příšery - to už přehnaly. A vysněný princ byl taky pěkně na nic!(10.9.2008)

• - Jelikož je představitelka Honzy Danica Jurčová Slovenka a v době natáčení seriálu neovládala dobře češtinu, v postsynchronech ji nadabovala Jitka Ježková. Představitelé Pecivála Michal Sieczkowski a Lásky Agnieszka Wagner jsou zase Poláci, a proto je předabovali Saša Rašilov a Veronika Gajerová. (funhouse)

• - Natáčení probíhalo na Kopicově statku v Českém ráji, v městečku Úterý a v Telči. Natáčelo se také ve skanzenu v Přerově nad Labem, Třebízi, na hradě Kost a Pernštejn. (M.B)