O ztracené lásce (TV seriál)

Pohádka / Rodinný

Česko, 2001, 9x52 min

Předloha:

Eva Trejtnarová-Hudečková (kniha)

Danica Jurčová, Zlata Adamovská, Jiřina Bohdalová, Vladimír Dlouhý, Zdeněk Dušek, Arnošt Goldflam, Hana Gregorová, Jiří Krejčík, Jiří Langmajer, Svatopluk Skopal, Michal Sieczkowski, Simona Stašová, Agnieszka Wagner, Zuzana Vejvodová, Nikol Štíbrová, Lucie Bílá, Jan Vlasák, Kateřina Brožová, Jana Janěková, Michal Novotný, Alena Sasínová-Polarczyk, Kristýna Frejová, Radoslav Brzobohatý, Michaela Doubravová, Tereza Němcová, Daniel Margolius, Zuzana Norisová, Daniela Šinkorová, Kristina Bastienová-Kloubková, Otakar Brousek st., Martin Sitta, Eva Nosálková-Leinweberová, Apolena Veldová, Michal Przebinda, Ondřej Brousek, Chantal Poullain-Polívková, Zdena Studenková, Anna Cónová, Richard Krajčo, Roman Skamene, Václav Vydra nejml., Stanislav Šárský, Kateřina Kaira Hrachovcová, Tereza Duchková, Sabina Laurinová, Pavel Vacek, Michael Beran, Pavel Nečas, Lenka Šindelářová, Dana Batulková, Norbert Lichý, Vladimír Čapka, Květa Fialová, Milena Dvorská, Jiřina Jirásková, Jaroslava Adamová, Jitka Sedláčková, Vladimír Marek, Sisa Sklovská, Vojtěch Štulc, Jiří Sedláček, Vladislav Georgiev, Pavel Kočí, Kateřina Stryková, Jitka Malíková, Daniela Koutná, Marek Ronec, Dana Poláková, Jana Drgoňová, Pavlína Kafková, Adéla Šeďová, Josef Novák-Wajda, Tomáš Staněk, Miroslav Hruška, Ivan Feller, Nikos Engonidis, Markéta Viktorová, Veronika Týblová, Roman Hajlich, Jiří Krejčí, Petros Alexandridis, Wojciech Sieczkowski, Pavel Dytrt, Daniel Tůma

Nevím proč, ale tento seriál s Danicou Jurčovou v hlavní roli "hloupé" Honzičky mám hrozně ráda.Líbí se mi staré pohádky a tak to mě samou celkem děsí,protože tahle novodobá pohádka vůbec nemá nic společného s těmi starými.Honza dostala do vínku nejen bystrost ale i pracovitost.Celé dětství vyrůstala (v očích okolí) jako kluk-tudíž je to později žena,která zastane práci i za chlapa.Bohužel tu její moudrost a šikovné ruce trochu vyvažuje neštěstí,které se na ni sype v podobě závistivých a zlých lidí,kteří jsou všude kolem nás a také proto,že aby byla šťastná musí prožít velkou spoustu životních zkoušek.Nejen Danica ale i perfektní Lucie Bílá jako pavoučnice sklepnice nebo Jiřina Bohdalová,Jiří Langmajer apod....Perfektní fantasy seriál,který nikdy nepřepínám,když běží v televizi :-).(24.7.2012)

Seriál dříve vysílán na ČT 1. Trocha napětí a mírně hororová muzika. Aspoň tak to přijde mě. Líbilo se mi.(5.9.2010)

První díly byly super, ale když vymřely všechny mě sympatické postavy (rodiče Honzy, slý sedlákův syn...) tak to začalo být nudné, ale sladké čičulíny, nebo co to bylo za příšery - to už přehnaly. A vysněný princ byl taky pěkně na nic!(10.9.2008)

Hodně kolísavá úroveň jednotlivých dílů, přílišnou depresivnost některých částí vyrovnává roztomilá Danica Jurčová. Seriál opravdu spíš pro dospělé, pro děti možná příliš ponuré...(25.7.2007)

Nečekaně dobrá pohádka. Když jsemnahlížel do knihy Evy hudečkové, tak mě zaskočilo, jak jí věty nejdou, jak jsou statické, a jak nevypsaně píše. Ovšem tenhle seriál je profesně nebýval dobře natočený, a dělal se v ostravě, kde bych to už vůbec nečekal. Pro mě jde nepochybně po změně režimu o nejlepší seriál o lidech, o jejich chamtivosti, lakotě, sobectví, touze po majetku a jako protipól je zde hledání lásky, užívání si jich a i herci, co jsou jinde tak špatní, tak zde jsou nečekaně dobří. Důvodem bude patrně režijní vedení a pochopitelně dobrý scenář, takže i běžní herci pak nemohli už nic pokazit. Obzvláště vyzvedávám výkony M.Dlouhého a S. Stašovou. Jejich manžeství je spokojené, neb je spojuje láska k penězům, udělají proto vše, a přece skrz svou neopatrnost přijdou o své veškeré jmění...(29.9.2010)