Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

prochy10

tohle je naprostá klasika, bez toho si Vánoce už skoro nedokážu představit, dokud neuvidím tohle Vánoce nejsou!! :D :D ()

Haloo5

S rodičmi sme na to narazili raz na Vianoce a odvtedy tento film nemôže v našej filmotéke na Štedrý večer chýbať. Komédia, tak bláznivá a vtipná, že aj po rokoch neomrzí, sa len tak často nevidí. Na prvé sledovanie nezabudnem, pri všetkých tých scénach som často až plakal od smiechu.. ()

haffen

Pre niekoho to je Popoluška, pre mňa sú to Vianočné prázdniny, bez ktorých si neviem predstaviť Vianoce. Takže už len zo sentimentu 5*. ()

Miro_CZ

U nás doma každoroční vánoční klasika, na kterou se nikdy nezapomene. Jedna z těch naprosto bláznivých komedií, ale i přes to mě skutečně baví i když už jí všichni známe nazpaměť. Jen to chce sehnat verzi se správným dabingem. ()

Miagy

"...uvidí ho neskôr, zamrzli jej oči..." Som rád, že mne nezamrzli a pozriem si tento dokonalý vianočný film aj tento rok. S úžasným slovenským dabingom, vtipnými scénkami, pravou vianočnou atmosférou... ()

kyLuke

Film,jenž se pro mě stal z vánočních komedií kultem a svým humorem mě naprosto dostal.Takto geniální gagy jsem totiž v nenáročné komedii dlouho neviděl.Dokonce si troufám tvrdit že i scénář se hodně vydařil. ()

Judy24

Ani po druhém shlédnutí nejsem schopná tenhle film ohodnotit. Na jednu stranu chápu, že je to pro spoustu lidí srdcová záležitost, na druhou si nemůžu odpustit kritiku, protože ten film je tak šíleně americky přehnaný, že se doopravdy nedá sledovat častěji, než jednou za (alespoň) 3 roky. Všechno, co vás napadne do další scény nebo záběru jako blbej vtip, tak přesně to se tam stane. Když už má Clarkovi klouzat kovová mísa na sněhu, udělá kvůli tomu pohromu v celém lese, profičí skrz dvě osady a ještě rozhodí dopravu. Když zapne Clark dekorativní žárovky na domě, málem z toho všichni oslepnou. Když chce Clark pořádný strom, vezme větší, než je ten na Staromáku atd. atd. Někdo má tenhle styl humoru rád, někdo méně. Na mě to prostě nějak nefunguje. ()

ANTYCHRYST

Nedovedu si představit vánoce bez tohoto kultovního bijáku :) pro mě jednoznačně nejlepší vánoční film na který se každý rok pravidelně koukám a těším. Griswoldovic rodina prostě patří k vánočním svátkům. Tomuto filmu se říká - vánoční klasika a přiblblej TV dabing radši nekomentovat. ()

TommyDiamond

Tento vánoční film z roku 1989 není špatný. Líbil se mi, pobavil a trochu víc naladil na vánoce. Když se zamyslím..........tak postupem času se natočili lepší filmy o vánocích než jsou Vánoční prázdniny. Vánoční filmy se staly speciální disciplínou. Ať už to komedie, animáky či hrané pohádky. Všechny patří do jednoho velkého pytle, který má datum upotřebení 20.12-31.12. Tyto filmy dávají každý rok v tento čas a každý si jistě našel své oblíbence. U mě ovšem vládne na vánoce pevnou rukou český film. Vánočním prázdninám tedy dávám tři hvězdy. Chevy Chasem se mi víc líbila Bláznivá dovolená z roku 1983. ()

JimDeNiro

Pro mě nejlepší vánoční komedie, kterou ještě nikdo netrumfnul a nenechám si jí nikdy ujít. neskutečně vtipné a o Vánocích to má ještě více kouzlo... Více takových komedií, ne jen na Vánoce... Přece jen na těch 80-tkách něco bylo... 100% ()

Daginka

,,To je, co? Spadne po hlavě do studny, a šilhá. Kopne jí mezek, a hned se dívá normálně. No, tak nevim." Není nad Vánoce strávený s pár buranama, vybuchujícím septikem, znechucenýma sousedama a kung-fu veverkou! ()

Scraffy

Vianočná klasika, ktorá je až po okraj nabitá humorom a atmosférou. Vianočné prázdniny, Sám doma a Rysavá jalovica tvoria moju svätú trojicu vianočných filmov, ktoré si musím pozrieť každé vianoce. Paráda! ()

Shitonit

Griswold je kokordů král !!!! :-) Jediný co mě sere, a to jako fakt, že nemám tohodle pičuse ve sbírce svejch kámošů. Já bych ho snad i pronajímal :-) ()

Arccos

Vánoce, jaké si určitě nepřejete, a sousedé, jaké určitě nechcete mít... S přehledem nejlepší komedie s visačkou National Lampoon. A jedna z nejlepších vánočních komedií vůbec. Jestli ji někdy přestanou dávat v TV, budu si ji muset pouštět sám, bez ní už to nejde :). ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)