Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

megacik

Vianočných Grizwoldovcov si vždy pustím, keď sa potrebujem odreagovať, zabudnúť na problémy a pripomenúť si čas vianočný. Môžem povedať, že to funguje. Kto by nechcel najlepšiu rodinu, najkrajšie vianočné osvetlenie na dome a najkrajšie vianoce....tento film má tak výnimočnú atmosféru, ktorá je ako keby z reálneho života. Možno sú niektoré scény trápne alebo málo vtipné, ale život je presne taký. V USA je tento film v top 10, resp. niekde aj v top 3 najlepších vianočných filmov vôbec. Tentokrát súhlasím s názorom 250 miliónov ľudí, pretože aj pre mňa je toto najlepší vianočný film všetkých čias. Milujem tento film. ()

maxi_tom

Moja najobľúbenejšia vianočná komédia. Púšťam si ju každý rok na Vianoce a ináč tomu nebude ani tentokrát. Skvelé scénky, humor a to všetko obalené do príjemnej a pohodovej vianočnej atmosféry. 5* (10/10) ()

MiselB

Skvělá rodinná komedie o tom, jak se vám o Vánocích může ledacos po*rat, ale když máte kolem sebe teplo rodinného krbu, může vám být docela fajn! BOMBA FILM! ()

padav94

No je to celkom dobrá komédia, niektoré scény boli dosť vtipné, je to jeden z tých lepších vianočných filmov, akurát čo my tam skazilo vianočnú atmosféru a dobrý pocit z filmu bola tota susedka čo bývala vedľa Griswoldovcoch, nepriemná,nesympatická bola, keby tam nebola, bolo by to aj za 4body no čo už. ()

Jirkacek

Série komedií o rodině Clarkových, která má vždy bůh ví proč smůlu, patří k tomu lepšímu, co bylo v tomto žánru natočeno. Jedním ze snímků o mamince, tatínkovi a dvou dospívajících je i ten odehrávající se během nejkrásnějších svátků v roce s názvem Vánoční prázdniny. Na rozdíl od jiných filmů zůstala tentokrát Clarkova rodina doma, aby tyto svátky náležitě oslavila. Bohužel pro ně a bohudík pro nás se k nim však nasáčkovalo příbuzenstvo, které také přispělo k řetězci událostí, která rozhýbala naše bránice - protože jak je u Clarkovy rodiny běžné, nic se nedaří tak, jak si hlava rodiny představuje a malér stíhá malér. Zkrátka vánoce v této rodině prostě nemohou proběhnout normálně - a to je dobře. Za to, že mne Clarkovi nezklamali a za slušnou zábavu uděluji pěkně nazdobené stromeček se třemi zlatými hvězdami ***. ()

andydufrsn

Druhý nejlepší díl Griswoldovské ságy. Pořád je to komedie balancující na hraně grotesky, a pořád se jí prolíná rodinná linka. Je to prostě prima komedie pro všechny ()

Dasulinda79

Tenhle film jsem si kdysi nahrála na VHS a můžu ho vidět kdykoli - v létě, v zimě, je to jedno, to asi svědčí o tom, že ho mám fakt ráda. Super humor a Chase je v téhle roli prostě boží, být jeho ženou, tak ho už dávno zabim :D :D Jediné, co mě opravdu mrzí je fakt, že existuje několik dabingových verzí, ta původní je nejlepší, protože v ostatních je vynecháno spoustu božích vtipů, takže pokud můžu doporučit, hledejte nejstarší dabing :) jednoznačně super zábava ()

r3musko

Tento film som dokázal naplno ceniť až s odstupom času. Ako malý som sa zasmial. Teraz som sa do toho dokázal aj vcítiť a pochopiť peoblémy a starosti hlavy rodiny. ()

GrooteLulu

...čekání Clarka na prémie a snažit se vytvořit tu nejlepší atmosféru pro svou rodinu k štědrovečernímu krocanu beru, jako nezapomenutelnou životní inspiraci do budoucna, kdyby náhodou :) ()

andreas_tool

Tohle je film, který musím vidět každý advent. To abych se psychicky připravil na Vánoce. A hlavně na návštěvy... Cizí neštěstí holt potěší, člověk v tom pak není sám :)) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)