Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Mr.Dark

Je to zvláštní,že taková spousta lidí,včetně mě,si tuhle parádní komedii pouští o vánocích každý rok a stejně jako já,se u ní pořád řechtá...Mám rád Chevy Chease a je to snad jedinej herec,který ať hraje v jaké komedii chce,tak vím že se budu válet smíchy...ale tahle je asi NEJ...ale pozor,neni dabing jako dabing.Dabing na Primě by sundal tak dvě hvězdy... ()

zurivymlok

Výborná komedie, kterou by mohli dávat každé vánoce. Už úvodní písnička a titulky navodí výbornou vánoční atmosféru (klidně i uprostřed léta) a pak už si jen užívám jeden dobrý vtip za druhým. Hlášky typu "hajzl už byl plnej" byly v dalších dvou namluveních zmírněny, takže postrádají tu údernost, ale i přesto bezvadná komedie na kterou se určitě ještě mnohokrát podívám. Navíc - tento film mě vždy spolehlivě vrátí do mého dětství, které je nenávratně pryč - a to se vždy cení, když má film pro člověka sentimentální hodnotu. Kdyby to šlo, dám ještě o hvězdičku více./// Jak mě ostatní díly série nijak nezaujali, tak o to mi tento díl připadá geniálnější. ()

Joanna

Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších komedií, na kterou se ráda podívám nejen o Vánocích. Celá rodinka je úžasná, ale bezkonkurenčně vede Randy Quaid jako strýc a jeho pes. Takle má vypadat komedie. ()

montel

Rodina Griswoldových a jejich hlava rodiny Clark (Chevy Chase) se chystají na vánoční svátky jak se sluší a patří. Clark chce mít pořádný vánoční strom,nejlépe nasvícený dům a své rodině přichystat ty opravdové vánoce. Nevyhne se ovšem starostem,zmatkům a různým nehodám. Zvlášť když očekává zbytek svých příbuzných, včetně svého potřeštěného bratra...Pro mě ta nejlepší vánoční komedie jakou jsem kdy viděl. Ani po desáté se to neohraje a na vánoce je tato bláznivá komedie takřka nutnost. Bravo 90% ()

Olafa

Spousta nezapomenutelných scének, které v naší rodině zlidověly. Za všechny jmenuju třeba ukradení stromku až po jeho rozdělání v obýváku. :D ()

LOVE VOLE

Dobře udělaná komedie, která z minuty na minutu graduje až do velkého finále. Že jsou tam místa, kdy kroutíte hlavou, že tohle není možné snad ani ve filmu? No a? Úkol tohoto snímku je pobavit na vánoce, a to se rozhodně podařilo. ()

Standey

Jedna z nejlepší a nejzábavnějších vánočních komedií co znám. Dnes už si neumím představit vánoční svátky bez Clarka a jeho rodinky. Bohužel i zde se odporným způsobem podepsal český novodobý fenomém v předabovávání skvěle namluvených filmů. Naštěstí jsem si stihnul zálohovat původní verzi a POZOR, i slovenská verze stojí za shlédnutí. ()

Phoeniyx

Tohle si pouštíme na vánoce každý rok vždycky rodinu přesvědším a nakonec se u toho šíleně nasmějeme téměř dokonalé! ()

Flipko

Pre mňa najlepší americký vianočný film. Neviem si už ani predstaviť Vianoce bez neho. Len škoda,že to slovenské televízie ho tento rok nezaradili do vysielania, lebo so slovenským dabingom je pre mňa ešte lepší ako originál. Zaslúžených 5 hviezdičiek. :) ()

P@\/EL

Skvělá vánoční komedie, která si mě získala kupou povedených srandovních situací, jimiž je film prošpikován skrz na skrz. Moc se mi taky líbilo, jak se Clark dokázal vztekat, když se mu něco nedařilo. Děj má pořádný spád a čiší z něj pohodová vánoční atmosféra. I když postupně dojde k mírnému uklidnění děje, tak závěr mi potvrzuje nápaditost tohoto filmu. ()

Tomulka

Tato komedie je tak vtipná, že pokaždé se musíte smát jak blázen. Rodinná pohoda, kterou se snaží vytvořit Clark je naprosto sabotována buď náhodou nebo jeho rodinou. ()

agent_barton

Tak takto by asi vánoce vypadat neměly, aneb jedna z nejlepších komedií Ch. Chase, která narozdíl od jiných filmů se v období vánočních svátků neomrzí. ()

zero_zelo

osobně myslím, že z celý serié životních výletů týhle rodinky je právě vánoční jízda nejvydařenější. a taky si myslím, že by se s předabováváním starý klasiky mělo nakládat opatrně, neb jazyk a dialogy originálu se určitě změnit nemohly :))) ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)