Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Doudis19

Vánoční klasika, která každoročně boduje, jak přes otřesný dabing, tak i značnou hrozbu ohranosti. Svou kultovností a národním významem zaoceánská verze Mrazíka. ()

Motinski

Mám rád túto bláznivú rodinku ajkeď ich humor zďaleka nie je bezchybný. Vianočné prázdniny pozerám skoro každý rok pred vianocami a stále ma bavia. Majú kúzlo čo mi vyčarí úsmev na tvári a vytvorí pocit kľudu a pohody. Humorných situácii je dosť a ajkeď nepatria k tomu najlepšiemu v rámci žánru, tak je to stále kult a veľká klasika. Nenáročná a príjemná. A zub času jej nič nezobral. ()

Karush

Po týchto skvelých komentároch som čakala úžasnú komédiu s originálnymi vtipmi a hláškami, ale toto je niečo maximálne trápne a plné lacného humoru. Asi som divná, ale mne sa tento vynútený humor vôbec nepáči. Vianočnú klasiku si predstavujem trochu inak. ()

Týnkaa

Bez této komedie si nedokážu představit VÁNOCE... prvně jsem ji viděla snad před deseti lety na šumivé slovenské televizi a nemohla se přestat smát... a to trvá doteď, jen si na to vzpomenu :D:D... aneb: Ale teto Bettani, to jste nemusela... Coooo? Prdla jsem si snad? :D:D:D:D nezapomenutelná komedie :D:D ()

Mrkvič

Parádní vánoční komedie a že jich moc není. Chevy Chase je prostě úžasný v tomto díle mu navíc zdařile sekunduje Randy Quaid. Klasické jsou hlavně situace, takže u každého podobného filmu s vánoční tématikou si řeknete "nebylo tohle i u Griswoldů?". ()

skrblik007

Tak tohle byla trefa do černého! Kdybychom potřebovali mimozemšťanům vysvětlit, co to jsou Vánoce, můžeme jim pustit tohle. Nejlepší hlášky měli staříci. ()

JimmyII

Těžce nevtipná komedie, u níž mi bylo po celou dobu trapno za všechny zúčastněné. Jsem celkem tolerantní a ocením i "blbé" komedie a možná je to tím, že jsem tohle viděl až v roce 2013 ve svých 22, ale Vánoční prázdniny prostě nejsou vtipné. Sled nedotažených gagů, které humorem sotva smrdí, banda podivných a nepravděpodobných postav a scénárista na tripu. Nevermore. ()

Helmutek

WTF - pohádka o tom, jak americkej tatík dostane Vánoční prémie a koupí si za ně bazén? No, chvilku to vypadalo, že nedostane, ale nebojte - sice nejdřív chytí hysterák, při kterym seřve celou rodinu a rozkope půl baráku, ale nakonec jeho šéf prozře a ty prémie zaměstnancům přece jen vyplatí. Potom dokonce tatík šťastně a s vidinou onoho novýho bazénu zahlaholí, že život ani Vánoce ve skutečnosti vůbec o prémiích ani penězích nejsou, takže všechno je vlastně v pořádku a na svý si asi maj přijít i moralisti. V jednu chvíli jsem doufal, že Chasemu jebne úplně, tou motorovkou povraždí svojí rodinu, zapálí si barák, něco si uřízne nebo něco podobnýho a že začne bejt konečně nějaká sranda - jenže nezačla. Místo toho přišla scéna s veverkou, za kterou by si film zasloužil odpad, a kýčovitej konec bez jakýkoliv pointy. Jak se tady často píše, že ten film je skvělej, tak ne - neni. Těch 83% mi fakt uniká. Ale jo, abych nežral - dokoukal jsem to, a dokonce jsem se asi třikrát zasmál. ()

Ryuuhei

Bláznivá dovolená mi moc v žaludku nesedla a dle zdejšího hodnocení jsem čekal jakýsi zázrak od tohoto vánočního „spin-offu“. A zkrátka, pro mě to pořád zůstává jako taková podivná komedie. Extrémně protahované záběry, které člověka až nutí křičet „tak co teda bude?“, humor povedený jen místy, situace občas přepálené a premisa fungující s myšlenkou „smůla se ti lepí na paty, ale stejně jsi to podělal hlavně ty“ je ve výsledku stupidní. Z komedie nemám skoro nic. Vykulený Chevy Chase je klasika, ale zbytek postav mě nijak neoslovil. Vše to bylo tedy jen a pouze o hereckém výkonu Chasea a to pro opravdu dobrou a fungující komedii bohužel nestačí. Nevím, zda si mám tuto komedii vůbec připisovat na seznam každoročního vánočního „nutného k vidění“, ale aspoň jsem si doplnil další střípek z Griswoldovic ságy. 50% ()

Struhy

Americká rodina v obrovským baráku brečí, že táta v práci nedostane prémie na výstavbu bazénu. Konzumerismus level 100%. Vůbec nevadí, že jejich příbuzní žijou s dětma v karavanu. A do toho maj všichni paniku z veverky. [facepalm] ()

JayJay

Když jsme v létě káceli všechny stromy na zahradě, nikdy by mě nenapadlo, že špička nejvyššího smrčku skončí na Vánoce u nás v obýváku. A ,že to je sakra "stromek", skoro tak hezký jaký má rodina Griswoldů u sebe v obýváku.Je pravda ,že veverku jsem zatím ve stromku nenašel a hořet ještě taky nehořel, ale co není může být, času je do Štědrého dne pořád dost. Nemluvě o tom , že bratranec Eddie ještě nedorazil . ()

rockwoman

První kdo se mi vybaví je Lewiska s omrzlinama na řasách a obočí. :-) Taťka Clark ví nejlíp, jak přichystat svým milovaným Vánoce v duchu starých tradic. Takže žádné stresy, jen úsměv & pohoda & klídek & tabáček & výkop! :-) ()

noriaki

Jestli chcete vidět pohodovou vánoční komedii, a nemáte duši abyste ocenili Lásku nebeskou, nebo smysl pro humor aby vás pobavil Sám doma, tak je tohle asi nejpřístupnější možnost. Na mou svatou pětici nejlepších vánočních filmů ztrácí prakticky ve všem, ale když to porovnám s věcmi jako Rolničky, kam se podíváš, tak je to pořád slušná zábava. ()

zdenny

Tuto vánoční Griswaldovic komedii jsem se rozhodl zhlédnout podruhé. Bohužel, ať dělám, co dělám, nedonutím se k tomu, aby se mi tento film líbil tak moc jako většině uživatelů csfd. Nepřipadá mi to ani moc vtipné ani moc vánoční. Je mi to líto, ale když to srovnám s „Bláznivou dovolenou“, podle mě prostě tento film kvalit uvedeného snímku nedosahuje. ()

sskrblik

U Vánočních prázdnin jsem se vždy výborně bavil. Je to založený tak trochu na držkopádným humoru, ale ten v tomhle filmu funguje perfektně! Samozřejmě nejsilnějším charakterem komedie je Clark, kterému se ostatně stává i nejvíc potíží a trablí. Spousta trapasů, vtipů a krkolomných situací dělají tuto komedie opravdu jedinečnou. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)