Vánoční prázdniny

• USA Christmas Vacation (více)

Jediné, co si Clark Griswold celý život přeje, je spokojená rodina, a zoufale se snaží svou představu rodinného štěstí naplnit. Bohužel je však králem smolařů a vše, na co sáhne, končí katastrofou. Zatímco milující manželka Ellen se smířila s osudem a s vděčným pochopením přijímá veškeré manželovo snažení, jeho dvě děti Rusty a Audrey ztratily víru v tatínkovy schopnosti. Jeho sliby a plány je už předem přivádějí k zoufalství. Tentokrát se rozhodl zůstat pro změnu doma a prožít s rodinou Vánoce podle všech tradic a zvyklostí. Nic jej od této myšlenky nedokáže odradit. Ani stromeček, který svou velikostí rozhodně neodpovídá tradici, ani předlouhé elektrické svíčky, které nesvítí. Možná by Štědrý den nakonec nemusel dopadnout tak tragicky, kdyby se Clark nerozhodl pozvat na návštěvu ztřeštěného strýce Lewise, tetu Bethany a nesnesitelného bratrance Eddieho s manželkou. Už když se objeví, je jasné, že nemohou přispět k pohodě Vánoc. Navíc je tu Clark se svými nápady. (TV Nova)

Derek

vianocna klasika (patri do top 3 mojich oblubenych vianocnych komedii). chevy chase vo vrcholnej forme, nikdy som nechapal fakt ze clark pokukuje po predavacke ked ma doma nadhernu beverly d'angelo... ()

L_O_U_S

Vcelku sympatická komedie. I ty dojáky se nějak dají přežít, aniž by se vám tvář potila od studu a trapnosti. (103.) ()

Skip

Až na pár vydařených vtípků jsem se vůbec nebavil. Chtěl jsem dát jen jednu hvězdičku, ale když je zmiňován špatný dabing, který hodně vtipů zabil, a já viděl pouze dabovaný film v TV, dám dvě. ()

Vědma

Myslím, že se na to příští rok zase docela ráda podívám, ale patří to k americkým vánočním komediím, které podle mě nemají valnou hodnotu. Pobaví, navodí atmosféru, ale vyšumí. Tady tenhle humor, na rozdíl od Sám doma, je chvílemi taky až trapný. 18.12.12. No tak jo, je trapný, ale směju se mu, tak co :-) ()

*Elfík*

Tohle že má 84%? A nejste nemocní? Jelikož tato fraška by ani neměla být pojmenována jako film. Zřejmě mě všichni uškrtíte vánočním řetězem, ale já si to líbit nenechám. Celou dobu jsem netrpělivě čekala na závěrečné titulky. Když přišly, byla jsem nevýslovně unavená a naštvaná, že jsem se raději nedívala třeba na Vlastu Buriana, který v tu dobu běžel na jiném programu. Zde můžeme vidět, jaký je duch Vánoc příšerný. Vše se točí jen kolem peněz a když hlavní hrdina peníze nedostane, je z toho celý smutný, na rodinu je protivný, že nedostala vytoužený bazén a vůbec si nedělá starosti, že jeho manželka je velmi infantilní a velmi hloupá, jeho děti ho nenávidí (soudě podle zvláštních grimas dětských herců) a jeho dům je ,,rozstřílen'' na cucky. Vítej úklidová četo! Jeho sousedé jsou pro změnu antivánoční a ve filmu plní funkci chudáků, jež jsou jen terčem nepovedených šprýmů táty Clarka. Pokud je celý film jen nadsázka (a já doufám, že ano), pak je prostě příšerně natočený a režisér je typický americký člověk.... Ale pokud film nadsázkou není, pak by se měli jít všichni zahrabat a počkat, až je pes oslintá k smrti! ()

Dont

Soudě podle místního hodnocení jsem čekal daleko větší pecku. Chevy Chase má několik světlých momentů, ale dost často jsem se nudil (hlavně při pasážích s různými příbuznými v domě) a občas jsem se trochu divil, co všechno zřejmě tvůrci považovali za vtipné. Doba se změnila, humor taky, ok, beru to, ale že bych na tohle chtěl koukat každé Vánoce, to asi ne… Mimochodem Juliette Lewis to neslušelo už tehdy. ()

Fanucci

Velmi slabé a nudné s dlouho řadou gagů a hlášek, které jsou strašně předvídatelné! Navíc Chevy Chase je dle mého názoru idiot bez špetky nadání...a to filmu moc neprospívá:-) P.S. Teď jsem se dočetl, že měl hrát roli Spaceyho v Americké kráse:-) DÍKY BOHU ŽE TO NEVZAL! Zkurvil by celej film... ()

GILLWANDER

Tento film najčastejšie vídavam v TV, samozrejme cez vianočné sviatky. Teraz som si to pozrel v širokouhlom formáte. A zážitok - krásny. S rodinou to prežívate omnoho duševnejšie, bavíte sa a to je na takýchto filmoch najkrajšie. Krásna hudba, skvelý herci, dej so sviežimy zápletkami a predvianočná napätá atmosféra - to musí skvelý film o Vianociach mať. A tento film to samozrejme mal. Jeden z najlepších filmov s vianočnou tématikou. Kto nevidel musí vidieť! 90% ()

dyfur

.......absolútna vianočná klasika....bez Griswoldovcov to nejde :).....film námet,výkony,atmosféra - super....na Vianoce je tento film "skoro povinnosť" - ale bez problémov pozerateľné v hociktorú dobu počas roka :))))) super :) ()

Fíla

Což o to, vtipné to je. Chevy Chase tenhle film dělá, ale už se k němu nikdo jiný nepřidá. Klidně bych dal čtyři hvězdičky, proč ne? Ale musel by mi ten film dokázat že to není béčkově vtipný film o Vánočních svátcích. ()

easaque

zase si zahraju na kazisvěta, protože se mi to nelíbilo. Možná za to může i dabing, ale stejně mi to přišlo hloupý, kýčovitý a vtípky byly dost předvídavý. Tak akorát na 2 vánoční hvězdy, které začínají pohasínat. A jestli tohle je nejlepší z té série komedií, tak na další nemá cenu koukat. [ PŘÍBĚH: 1 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Chen

Jeden z filmů, na které se klidně podívám každý rok před svátky. Chevy Chase je jako nešika roztomilý, Beverly D´Angelo je jeho dobrým protipólem, děti jsou dokonalé a už vůbec nemluvím o Randy Quaidovi, který je skvělý. ()

M.i.k.e

jednoznačně nejlepší Chaseovina (spolu se Špiony jako my) a v současnosti už kultovní záležitost,kterou můžu vidět kdykoliv a kdekoliv bez ohledu na to,jestli sou vánoce,nebo ne... ()

rakovnik

Skvělý Chevy Chase dává tomuto filmu šmrnc. Nepřeberné množství absurdních situací a trampot rodiny o Vánocích, při jejichž sledování se vždy (naštěstí každoročně) skvěle bavím. Ta rodina stojí za to, navíc se psem a kočkou... :-) ()

SallyZen

Mám rád rodinku Griswoldových, ale stejně mě ta "Bláznivá dovolená" bavila více než tyhle Vánoce. Avšak je to hodně povedený film. Nechybí mu humor, krize ani skvělé herecké výkony. 75% ()

Martin741

Klasika, ktora patri k Vianociam tak, ako Sam Doma a peceny kapor. Kult, ktory neomrzi. Hoci teda Chevyho Chase- a nemam rad, toto asi bude jeho najlepsi film. Stale vsak plati, ze na yntelygentny humor takeho Steve-a Martina nema ani cely Chevy Chase. 100 % ()

Jufonka odpad!

Absolutně nechápu zdejší hodnocení. Vím, že to je jen vánoční film, navíc komedie a ještě k tomu z 80. let. Dokonce mám pro tyhle filmy ve vánočnim období docela slabost, jako ostatně skoro všichni. Ale tohle je prostě substance americký filmový trapnosti a nepovedenosti. Dobře, výjimka jsou asi ti, kteří maj tenhle film jako "srdcovku" z dětství - u nich chápu, že film hodnotí jinak, ale 5 hvězd stejně nikdy nepochopim. Nejhorší na tomhle filmu je hlavní postava otce. Jakmile tenhle herec hraje v komedii, můžete se vsadit, že to bude nejvíc trapná a odpudivá role dementního fotra, ze kterýho se vám dělá zle. Což o to, takovýhle postavy jsou v rodinnejch komediích docela často, ale tady u tohodle herce a jeho postavy se nezasmějete vůbec ničemu. Cca od konce první třetiny filmu jsem si říkala "Panebože, už ta kravina skončí?!" a měla jsem pocit, že Vánoční prázdniny maj stopáž asi tak 5 hodin. Bleh... Budu si muset spravit filmovou chuť nějakou americkou vánoční klasikou, kde jsou trapný postavy vtipný a kde mi nevadí Vánoce se Santou. Vánoční prázdniny never more :-). Btw tenhle film mě donutil po snad 2 letech napsat komentář na ČSFD, což mluví za vše :). ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Sousedský vánoční spor

Sousedský vánoční spor

11.04.2006

Spousty diváků určitě nezapomenou na památnou scénu z filmu Vánoční prázdniny, v níž snaživý tatínek Clark Griswold, v podání komika Chevyho Chase, vyzdobil rodinný dům tisíci žárovek, jen aby si… (více)