poster

Agent bez minulosti

 • USA

  The Bourne Identity

 • Německo

  Die Bourne Identität

 • Slovensko

  Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $60miliónovTržby USA $121,661,683Tržby Celosvetovo $214,034,224Jason Bourne zatienil na plnej čiare aj Jamesa Bonda! _Matt Damon v životnej úlohe. /90%/(18.5.2005)

 • Morien
  ****

  Zrovna jsem dokončila popis řetězu svých myšlenek u Bournova mýtu (Bourneovo ultimátum zase hodnotím jako maximálně zbytečný blábol motivovaný pouze touhou točit další filmy, dokud je postava Bourna in a cool, loutkovitost postav a nastavovanost zápletky to jen potvrzují, takže ten mi za přílišné zamýšlení nestojí), a trochu jsem si během toho utřídila myšlenky i ohledně tohohle filmu, "který to všechno začal". Možná se pletu, ale mám takový dojem, že panuje obecný názor, že to je špičkový akční thriller, který kazí jen ta romantická linka. Já osobně to cítím tak, že právě ta romance jediná má smysl, protože je to hnací motor změny Bournova charakteru, dává mu důvod pokračovat s žitím, nabízí cestu ke spáse a vůbec, prostě kdyby tam nebyla, tak je film zaměnitelný s jakýmkoliv dalším filmem, kde muži pobíhají po městě, vozí se auty a střílí po sobě, aby "zjistili pravdu".(21.9.2014)

 • Segrestor
  *****

  S odstupem času musím přesto konstatovat, že se jedná o jeden z nejlepších akčních filmů vůbec. Pravda, Damon s tváří nevyzrálého adolescenta tomu moc nenasvědčuje, ale je to ideální zmatená hlavní postava, jaká může být. V akčních scénách, šikovně střihnutých, se to jen potvrzuje. S odstupem času a zhlédnutí dalších pokračování nacházím v příběhu a filmu jako takovém spoustu chyb, ale copak by se mohl člověk zlobit? Vždycky jsem chtěl být jako Hulk nebo Superman, ale po zhlédnutí tohoto filmu chci mít schopnosti jako Jason Bourne.(21.6.2011)

 • Dellamorte

  Precízne naplánovaná, dobre mierená paľba medzi divákove oči od prvej minúty jedničky po tú poslednú v trojke. TrojBox je žánrovo neoceniteľný. Globálne 3násobná akčná 5ka, len taký rachot !(23.9.2014)

 • Douglas
  *****

  4 a půl hvězdičky za nabušenou špiónskou jízdu, která ve mně vyvolala vzpomínky na milovaná první bondovská dobrodružství, kde atmosféra je mnohem důležitější než epileptické klipové akční scény a přehnaná cool fasáda. Už se mooooooooc těším na druhý díl.(2.8.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace