Agent bez minulosti

Die Bourne Identität

Agent bez minulosti

Akční / Mysteriózní / Thriller

USA / Německo / Česko, 2002, 119 min

Matt Damon svým chlapeckým zjevem nezapadá do škatulky superagent, na první pohled vypadá jako obyčejný týpek, ale když poodkryje své bojové schopnosti, člověk vidí, že se v něm šeredně zmýlil. O to víc mu člověk fandí a dokáže se s ním sžít. Znamenitý thriller, který se obejde bez vybuchujících aut a kupících se mrtvol. Souboj v hand combatu v Bournově bytě je jeden z nejlepších, jaké jsem dosud viděl. A nezmínit se o skvělém soundtracku Johna Powella by byl neodpustitelný hřích. PS:Po opakovaném zhlédnutí jsem nucen tu pátou * přihodit, tahle sympatická "akčńárna" má všechno, co si takový snímek žádá. A navrch s promyšleným scenářem, s několika zajímavými neokoukanými momenty.(2.3.2003)

Solidní zástupce svého žánru, kterému až příliš chybí nějaké strhující překvapení. Na druhou stranu si to režisér kompenzuje výbornou syrovou atmosférou a snahou o co největší autenticitu. Škoda, že se na konci veškerá inovace vytrácí jak pára nad hrncem.(25.9.2005)

Původně jsem dal tomuhle filmu dvě hvězdy, alezřejmě jsem film viděl ve špatným rozpoložení. Některé výtky stále zůstávají, např. záporáci někdy útočí neskutečně amatérsky (zvlášť Clive Owen), ale jinak má film slušnou atmosféru a výbornou akci. Damon navíc předvádí jak hereckej výkon, tak slušnou fyzičku. Takže opravuji na 4*.(11.7.2007)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $121,661,683Tržby Celosvetovo $214,034,224Jason Bourne zatienil na plnej čiare aj Jamesa Bonda! _Matt Damon v životnej úlohe. /90%/(18.5.2005)

Skvělý špionážní akční film s moc pěknou atmosférou a sympatickými hlavními hrdiny. Tomuhle filmu tak nějak nevím, co bych mohl vytknout - všechno šlape tak, jak má. Náběh na pět hvězd se jednoznačně konal, nakonec ale není celkový dojem zas až tak silný, uvidíme příště... Už se těším na druhý díl.(27.8.2008)