Nově zvolená starostka rozhodla, že každý, bez ohledu na velikost, váhu, pohlaví, vzhled či fyzickou sílu, může vstoupit do místní Policejní akademie a po jejím absolvování se stát ochráncem pořádku. Když velitel akademie, major Lassard, spatří nové adepty na místa policistů, směsici roztodivných postaviček, podivínů, nemotorů a nekňubů, přikáže svým podřízeným, aby jim dali pořádně zabrat a vyhnali jim z hlavy přání být policisty. Každý totiž může kdykoli školu opustit. Z davu dychtivých čekatelů na policejní odznak postupně vystupuje do popředí několik svérázných figurek: mohutný a poněkud těžkopádný černoch Moses Hightower, háklivý na každou narážku týkající se barvy kůže, lehce trhlý imitátor zvuků Larvell Jones, drobná a nesmělá černoška Laverne Hooks s vysokým dětským hlasem, bojácný tlouštík Leslie Barbara, fanatický pistolník Tackleberry a samozřejmě zlodějíček a povaleč Corey Mahoney. Ten jediný nemůže ze školy odejít dobrovolně, skončil by totiž ve vězení. Může však být vyhozen. A tak je zcela jisté, že začíná válka nervů, kde na jedné straně stojí Mahoney, na druhé důstojníci akademie v čele s poručíkem Harrisem. Po náročném výcviku, se nezkušení nováčci ocitají v ulicích města... (TV Nova)

Bezda22

První díl mě vždycky pobaví. Mahoney byl můj nejoblíbenější vždycky, takovej týpek prostě. Škoda že v posledních dílech už nehrál, bez něj to nebylo ono. Výborná komedie, vždycky pobaví. Jako malej jsem na to koukal pořád. Tenhle film neumírá ()

topi80

Zub času zapracoval. Zatímco u některých infantilních komedií, které jsem jako malý hltal, se nasměji ještě dnes (např. Šimon a Matouš), tady v současnosti se zklamáním sleduji, že smát se není moc čemu. Ale abych byl spravedlivý, pár dobrých momentů tady je. Kultovní status rovněž nemůže být odpárán, a tak mé hodnocení budiž výsledkem mé značné rozpačitosti a neschopnosti vytvořit si objektivní názor. ()

RAFT

Velmi příjemná oddychová komedie, a také naprosto nezapomenutelná ,co se týče ,tak tenhle jediný díl je ze všech těch kousků ,ten nejlepší . ()

viky13

V česku jistě není nikdo, kdo by to po 10ti letních reprízách neviděl. A mě ty reprízy skutečně nevadí, ba právě naopak. Nikdy mě nepřestane bavit filmová komediálně stereotypní blbost policajtů. ()

Godhaj

,,Princezna? Mně připadá spíš jako princ.“ Tahle klasika nestárne a scéna v Modré ústřici se právem stala legendou a pojmem. Jinak má tento film vše, co má dobrá komedie mít, tedy spousty vtipu a málo hluchých momentů. Děj příjemně plyne a postavy jsou správně prdlé, např. Tackleberry je pro mě největší sympaťák a Lasard mi zase svou zmateností a ležérstvím hrozně připomíná Leslieho Nielsena v Bláznivých střelách. Zmínit musím také úvodní melodii, která se také stala notoricky známou jako taková hymna policie. ()

Shitonit

Po třiceti letech jsem se vrátil k něčemu, co by se mělo stát Návode pro příslušníky PČR při řešení neřešitelných situací. Nekonečná hromada smíchu a je fuk jestli v 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nebo x- tém dílu. Po třiceti letech jsem čekal, že to nějak vyšumí, ztratí to nebo tamto. Nestalo se, a výsledkem bylo nekonečně pohodový labůžo, zakončený celuloidovým organismem. Nebo orgasmem ?? ()

Clark_Kent

Jmenuji se poručík Harris, pokud to nevíte. Toto je seržanta Callahanová, pokud to nevíte. Jste četa D jako debilové. Výtečná oddychovka do všelijaké nepohody a navíc s nádechem raných osmdesátek. ()

papadoce

Toto môžete pozerať koľkokrát chcete. Ak sa vám to raz páčilo, už sa to nezmení. Môj osobný favorit je jednoznačne poručík Harris stvárnený G.W. Baileym. Pre mňa legendárna postava s ešte legendárnejším českým dabingom. Mrte hlášok, mrte zapamätateľných scén, mrte zaujímavých a vtipných vedľajších postáv a samozrejme životná rola pre Stevea Guttenberga. Päť hviezdičiek za old school classic comedy. Parádna záležitosť. ()

kolik27

Jako když sem byl malej dycky sem čekal na silvestra jen na tuhle komedii abych se pobavil a to se daří do teď ... ()

lord Ball

První díl serie o policejní akademii je jediný, který má aspoň trochu uroveň a vtip. Humorné zážitky nových uchazečů o policejní povolání jsou velmi dobré a vtipy maj šmrnc, takže cekově bych to an 4 hvězdičky v pohodě viděl. ()

Tominni

Velmi dobrá komedie, taková americká klasika, ale rozhodně pobaví i po několikerém shlédnutí. Ani se nechce věřit tomu, kolik let už uplynulo od vzniku filmu. ()

Chinese Ashio

úžasná komedia, ktorú si vzdy pozriem ked ide v televízii. Myslim si ze prave toto je skvely film v ktorom si moze kazdy prist na svoje. :D xoxo ()

rob_troy

Veškerý humor, který se se mnou spojuje, veškerá alegorie postav, prostě všechno tam bylo. Kultovka. Nic víc, nic míň. ()

Lebowsky

Toto je jeden z filmov ktoré nikdy neomrzia skvelý zážitok od začiatku do konca. Vtip na každom rohu. Tento film je jedinečný v tom že čím je starší tým je lepší. Skvelý scenár neskutočné hlody hudba k filmu je perfektná. ()

Za zvuků hudby... předěláváme

Za zvuků hudby... předěláváme