Parta nezkušených, nešikovných a hloupých civilů, kteří vystudovali, aby se stali nezkušenými, nešikovnými a hloupými policajty, přichází ve svém třetím bujarém vystoupení se spoustou dobrého, bláznivého humoru. Rozpočet je v krizi a díky tomu může přežít jen jedna ze dvou státních policejních škol. Začíná tedy souboj o to, která z nich předvede lepší výkony a vyhne se tak zrušení. Mahoney (Steve Guttenberg), Hightower (Bubba Smith), Tackleberry (David Graf), Jones (Michael Winslow), Hooksová (Marion Ramsey) a Callahanová (Leslie Easterbrook) – vedení věčně zmateným velitelem Lassardem – se proto neuvěřitelně zmobilizují na obranu své staré dobré školy. Máte právo mlčet – nakonec ale budete řvát (smíchy). (Magic Box)

Zagros

Třetí Policejní akademie znovu recykluje povedený formát jedničky, což na mě to funguje už méně. Možná pokud by člověk neviděl předchozí díly a byly pro něj všechny fóry úplně nové. Nebylo to ovšem úplně špatné. Také proto, že si všechny první tři díly udržely téměř celou kompletní sestavu herců. Nakonec nechávám slabší tři hvězdy s tím, že když si budu chtít zavzpomínat, dám přednost jedničce. Každopádně pro mě Policejní akademie třetím dílem končí a na další se raději nikdy nepodívám. ()

Paity

Policejní akademie, respektive její třetí pokračování, už zklouzává k vykrádání sebe sama. Stále se používají stejné vtipy, stejné "vtipné" scénky a už to prostě vtipné není. Z nostalgie ale dávám dvě hvězdy. ()

Hanys_

Hodně slabý díl, který nedokázal zachránit ani uřvaný Zed. Fakt jsem měl za to, že to kdysi bývala větší zábava... ()

farfalla

Jednu akademii mají zavřít. Mauser s Proctorem škodí, co můžou, i kdyby měli o obočí přijít. S Proctorem se podíváme zpátky do Blue Oyster klubu. Zed si najde nového kamaráda pana Sweetchuka (psy s baterkami). Nakonec o všem rozhodne honička na vodě. Zed je takový milý a citlivý kluk (test v plynové komoře), ale potkat bych ho nechtěla. ()

Prochy38

Bohužel musím pokračovat v sestupné tendenci. Prvnímu dílu to nesahá ani po kotníky. Druhému je blíž, ale obávám se, že už začaly převládat trapné nad vtipnými momenty.... ()

peetriss

Do třetice Policejní akademie a do třetice stejná šablona - nábor bláznivých nováčků, ještě bláznivější výcvik, úspěšně zakončená akce, která z nich udělá ty pravé policisty a samozřejmě nesmí chybět několik zlých policistů, kteří jim házejí klacky pod nohy. Skvělé gagy jsou střídány slabšími, celkově se však stále jedná o výbornou zábavu, která ale za kvalitou prvního dílu pokulhává. ()

Paldiny

Železo treba kuť za horúca a tým sa riadili tvorcovia až príliš pedantne. Posledný zmysluplný zárez tak prichádza s rokom 86´, aby sa oklieštený zoznam pôvodných hercov spojil s novou generáciou, ktorá je s výnimkou Zeda už iba odvarom. Námet konfrontácie dvoch akadémií o jednu licenciu je nevyužitý, vtipných situácií ubudlo, vydarený gag ako napr. ten pri identifikácii zlodeja sa dá ešte nájsť.. ()

Spectre

No nech si myslí kto chce, čo chce, trojka je stále vysoko na úrovni. Keby to ostalo ako trilógia, tak by to nemalo chybu. ()

videofil

Ze všech prvních čtyřech dílů, které jsem měl možnost vidět, se mi právě tento líbí ze všeho nejvíc. Hlavně ta závěrečná, několikaminutová honička na vodních skútrech. Dobré jsou také gagy, které jsou mezi Zedem a Sweetchuckem. Chtěl bych opravit jednoho uživatele, který napsal, že je to poslední díl se Stevem Guttenbergem. Není to pravda, zahrál si totiž ještě ve čtyřce. V malých rolích se zde objevili dvě budoucí seriálové hvězdy - David James Elliott (známý jako Harmon Rabb z JAGU) a herečka Shawn Weatherly (hrála v první sérii Pobřežní hlídky ). Co se týče dabingu, kvalita je stejná. I když v tomto díle nedabuje Guttenberga Pavel Trávníček, ale Gustav Bubník. Je to sice dobrý dabér, ale na Toma Cruise, Charlieho Sheena nebo Stephena Shellena se hodí víc. Ke Guttenbergovi moc nepasoval. ()

FunThomas

Kdo viděl jedničku, asi pozná, že už to není to, co to bývalo. Hraje tam sice zase ta osvědčená parta, ale prostě to není ono... ()

rsimonyi

Ač pokračování, stále výborná komedie. Návrat některých postav z jedničky akademii znovu oživil a napravil tak slabší dvojku. ()

thunnus

Můj nejoblíbenější díl. Je to sice víceméně směs scének a děje je tu málo, ale je to po čertech vtipné. ()

waits

Tak třeba, jak dal tatík synkovi ránu pěstí a on mu ji pak vesele vrátil, prej pozdravuj mámu. A tatík se otřepal, to byla rána, povidá. Nebo jak se legračně klepal ten velitel, když vzal do ruky ten mikrofon. Anebo jak šlápnul ten policajt vedle, když chtěl nastoupit do skůtru. Anebo..prominte...ale to je fakt dobrý, jak ten člověk, co všechno řeší strílením, prostřelil díru do telefonního automatu, když tý paní nechtěli vrátit čtvrták. Já vím, že to dávají každej rok dvakrát celý, ale stejně si to asi v trafice koupím. ()