Parta nezkušených, nešikovných a hloupých civilů, kteří vystudovali, aby se stali nezkušenými, nešikovnými a hloupými policajty, přichází ve svém třetím bujarém vystoupení se spoustou dobrého, bláznivého humoru. Rozpočet je v krizi a díky tomu může přežít jen jedna ze dvou státních policejních škol. Začíná tedy souboj o to, která z nich předvede lepší výkony a vyhne se tak zrušení. Mahoney (Steve Guttenberg), Hightower (Bubba Smith), Tackleberry (David Graf), Jones (Michael Winslow), Hooksová (Marion Ramsey) a Callahanová (Leslie Easterbrook) – vedení věčně zmateným velitelem Lassardem – se proto neuvěřitelně zmobilizují na obranu své staré dobré školy. Máte právo mlčet – nakonec ale budete řvát (smíchy). (Magic Box)

Dale

Touto časťou sa začína úpadok celej série. Je evidentné, že scenáristom došli všetky nápady. Po humore tu nie je ani stopy, viac sa zasmejete na „Schindlerovom zozname“. Film je poskladaný len z množstva nezmyselných trápnych scénok. ()

Marek1991

Opäť klesla kvalita v porovnaní s predchádzajúcou časťou. Ale aspoň ma stará dobrá partička dokázala pobaviť. najviac ako vždy Mahoney, takisto Jones, či vždy nejaká dáma tu ňou bola seržantka Callahanová, ale ani Tackleberry, Hooksová, Hightower či Lassard nesklamali. Ten boj dvoch policajných akadémii bol zaujímavou časťou scenára. Tento diel by som hodnotil niekde na úrovni toho v Miami, možno lepšie na takých 52%. ()

corpsy

Moja najobľúbenejšia časť z POLICAJNÝCH AKADÉMIÍ. Akčné, svižné a vtipné. Dokonalá komédia. Skutočný majstrovský kúsok z 80. rokov. ()

Kryton

Bohužel kopie jedničky nemá stejný humorný a zábavný efekt. I tak stále se drží - což další díly nedokazují. ()

Lokutus

V podstatě jen variace na první díl s očekávatelnými odkazy a variacemi původních scén a vtipů, ale díky většímu prostoru pro Zeda a jeho kulometné vokální dovádění nejde jinak než na ****. Po prvním díle jednoznačně nejlepší... ()

ArsenalEagle

Po jedničce můj nejoblíbenější film ze série Zed - moje nejvíc nejoblíbenější šílená postava vůbec Sweetchuck - prcek borec Nechci film prohlížet z jiných, než komediálních úhlů, protože v tom případě by se dalo psát opravdu hodně kritik.. Nicméně 85% ()

kaylin

Líbí se mi to víc než dvojka, je zde zajímavé soupeření, většina starých známých, někteří se vrací i z jedničky. Není to žádný zázrak. Vidět to letos poprvé, asi tomu dám tak dvacet procent, když já ale k těm postavám prostě už mám vztah a baví mě i po těch letech. ()

Helo

Dokud je tam Mahoney, tak je to pořád zábava. V dalších dílech už žel bohům není. Nejlepší je stejně ale Zed. ()

L_O_U_S

Spolu s dvojkou nejlepší díl. Nejraději mám scény z výcviku nováčků, zejména vykopávání dveří. A Zed se Sweetchuckem jsou skvělá dvojka. "Pane Zed, pane Zed, myslíte, že to bude fungovat?" (194.) ()

Colonist

Můj nejoblíbenější díl. Podařená předělávka jedničky, která přináší i něco nového. Kdyby série teď skončila, byla by to pohodová trilogie. ()

Aleee89

Tak si myslím, že úroveň těchto filmů začíná podle pravidla zase mírně klesat a filmy se horší... Ale na druhou stranu se na to stále dá dívat, je to vtipné a zábavné a docela kvalitní. Ano, trocha okopírování jedničky, provařené tváře a situace, ale co, já jsem jim to odpustila a film je vlastně docela fajn. Jen se obávám, co přinese čtyřka atd... ()

Petroff

Kdysi v 20.století, když ještě existovaly VHS kazety a videopřehrávače, tak v tomhle historickým období měl asi každej hrdej vlastník týhle kouzelný krabice doma kazetu s Policejní akademií. Jednička byla zkrátka hustá, stala se z ní svým způsobem kultovka a tak bylo pochopitelný, že se bude točit dál. Třetí díl byl tím posledním, kterej u nás doma, především díky sestře, semtam ovládl obrazovku. Postava "šílenýho feťáka a pankáče" je sice navýsost trapná, ale ve svý absurdnosti taky docela zábavná. ()

GILLWANDER

Čo nový diel, to úpadok z celkovej kvality. Tretí diel melie strašne pomaly a v závere aj z posledného. Vtipné dialógy sú menej vtipné a polovtipné dialógy sú mega trápne. Trápnosti a nezmyselnosti tu bolo až až, dalo by sa tým vysadiť celú záhradku v Grasalkovičovom paláci. "Ó, to je ale pekne zasvinený trávnik!"... 50% ()