Khumbac

Soundtrack. Alternativní muzika co vás nabije, přiláká mladé obecenstvo i starší diváky. Ty kostýmy a sledovat to pozadí a detaily to bylo něco. Bavilo mě to i když jsme byli v místnosti 4 lidi a během filmu jsme debatovali o čemkoli. Pustím si to znovu, kvůli oněch detailu v pozadí. ()

Belbo

Marie Antoinetta ,i když to tak nevypadá, není historický film. Ztvárnění dospívající dívky postavou krátkého života francouzské královny, hledání sebe sama v světě, zvyklostech a kultuře ji nevlastních, které přetrhaly dřívější vazby a strhly růžové brýle dceři Marie Terezie. A ona si je celý film chce nasadit. Spíš, aspoň pro mne, Sofia natočila trochu jinou variaci Smrti panen. Jen ta kráska ztratí hlavu po titulcích. ()

Blacks

Nejak tomu nerozumim. Kostymy, interiery, exteriery parada, Marie velmi dobra. Ale proboha co ten zbytek? Josef druhy - zvykajici, venkovsky frajer, co te ochotne poplaca po zadech, diskoteky, pařby a to vsechno tak podivne splacane... ()

st.verka

Zpracování mi připadlo velmi povrchní a na životopisný film zaměřené příliš jednostranně. Hudba mi do doby, kdy se děj odehrává nějak nezapadla. Historie se mi zde naprosto ztrácí a film bych zařadila spíš do kategorie Romantický. ()

plechulka

V jednotlivostech zajímavé, jako celek příliš nefungující.... samozřejmě výprava a kostými úžasné, Kirsten v roli dívky/ ženy, která se musí rozhodnout, co udělat se svým životem, když Vám ho sešněrovává přísná dvorská etiketa, ale přesto jsou před Vámi lány nudy, docela uvěřitelná.... ale i když budu v menšině, moderní muzika mi moc neseděla... ()

Samuel7

Marie Antoinetta je v tomto filmu úplně jiná, než se říká. Lidé si holt vždy vyberou někoho, na koho svedou všechny své problémy. Film je natočený s jemností, odpovídající Mariině duši. Jen je škoda, že to nejzajímavější bylo pouze lehce nakousnuto. Kdyby byly zobrazeny i ty nejdramatičtější události související s Velkou francouzskou revolucí, získal by příběh mnohem větší hloubku. Takto si z toho člověk zapamatuje spíše scény z plesů a večírků. Trochu více historie, a byl bych spokojen. ()

TO

Esteticky vytříbený historický příběh s úžasnou náladou, nechává vyniknout kráse obrazu, nádherným interiérům, kostýmům, účesům, hudbě dobové i moderní. Jak sluncem zalitá procházka lesem, bez zbytečných řečí. Těžko lze odolat ()

Beky

Slušný!!..konečně někdo zase natočil odlehčenou formou historický film, ve kterém podává velmi kvalitní výkon ( myslim, že se jí tahle role hrála velmi dobře:) jedna z mých oblíbených hereček!!... dalším velkým plus je obsazení Jasona Schwartzmana co by Ludvíka XVI...skvěle si poradil s bezradností, která zdobí konkrétní historickou postavu...jenom velká škoda, že režisérka nedokázala logičtěji vylíčit přechod mezi neomezenou radostností z paření a užívání si královské smetánky k postupné degradaci a nesnášenlivosti pouhým prostým lidem....3/4 filmu na mě působila Marie jako kladná postava!!!!!!!!!..horších 80%!! Jednou větou: Ve filmu se tolik chlastá, žere a paří, až si budete myslet, že se v těchto dobách téměř nic jiného nedělalo!! ()

elle

Tento film jsem rozhodně chtěla vidět kvůli Sofii Coppole a i celkem kvůli Kirsten Dunst. Dlouho jsem s tím ale otálela kvůli rozporuplným reakcím a dle mého zveličování faktoru moderní hudby v historicko-ahistorickém filmu. Přiznám se, že mě příběh a jeho citlivé zpracování natolik zaujmul, že jsem o hudbě příliš neuvažovala. Vnímala jsem, že film mnoho věcí prostě neřeší a některá fakta odmávne, ale vše se děje s takovou lehkostí a vše je naprosto podřízeno jemné niternosti a vizuální vnější pestrosti vyprávění, že jsem tomu byla i ráda. Síla příběhu je ve výpovědi o člověku, který pro vlastní bolest a osamění, opomněl přemýšlet o okolním světě a zaplatil za to. Vím, že bych nechtěla být v kůži Marie Antoinetty ani minutu v reálu, ale tento náhled nebyl nezajímavý. Nesnažil se analyzovat, nakolik Marie Antoinettta opravdu sehrála osudově negativní roli a jak to s ní dopadlo pak, řeší pouze příběh zprvu mnaďounké vřelé dívenky, která je náhodou dcera Marie Terezie a jak se snaží vyrovnat se životem, který si nevybrala. Její pohled na rozhoučenou s radovánkami, mluví za všechny ty další šílené roky, které ji čekaly. ()

July

Hned na začátku mě nepříjemně překvapil silně moderní hudební doprovod u titulků - později v samotném filmu působil většinou přijatelně, někdy dokonce opravdu dobře, ale nepřipraveného diváka asi zaskočí. Snímek byl přehlídkou tehdejší módy, pastelu, hazardu a královské nudy... To vše bylo zobrazeno bezchybně, ovšem chyběla mi tam větší hloubka - a především konec. Chápu sice, že se Sofia Coppola chtěla soustředit na jiné období než skoro všichni ostatní, ale i tak závěr působí useknutě, Velká francouzská revoluce je až na svůj úplný počátek zcela vynechána. Přitom je to období, kdy Marie Antoinetta měla možnost nejvíce prokázat svůj charakter, o němž se mnohým zdálo, že jí schází. Chybělo málo k 4*. ()

venison

Nádherné kostýmy, skvělá atmosféra, ale bohužel mi celý film přijde jako módní přehlídka bez kapky šťávy.. Na to, jak se tam "nic neděje" je stopáž až příliš dlouhá.. ()

terunka003

Historické, poutavé, nenásilné, barevné × dlouhé. A místy trochu moc zmatené a nudné. Vybarvení historie kolem francouzské královny Marie Antoinetty byl neobvyklý svou doprovodnou hudbou, která byla moderní (možná proto i ty tenisky ve scéně při výběru bot). Film je tímto způsobem trochu odlišným od ostatních historických snímků. Kirsten Dust, ač jsem se toho obsazení zprvu zalekla, předvedla, že je schopná zrealizovati takovéto role. Po celou dobu děje žila opravdu velmi hýřivým životem, konec už byl trochu napjatější. Film pro každý klidnější večer. ()

Thommie

Souhlasím s Civalem. Když dáte dohromady zdánlivě neslučitelné věci a ještě velmi málo kvalitní, neznamená to, že nemůže vniknout něco, na co se dá koukat. ()

Pavlínka9

Tenhle film je tak nudný!!! :D Pamatuji si, že jsem kvůli němu před 7mi lety jela do jiného města, abych ho mohla shlédnout a odcházela jsem neskutečně unuděná a zklamaná. Možná si Sofia Coppola vzala inspiraci ze života Marie Antoinetty, jelikož její život byl sice určitým způsobem vzrušující, ale zároveň i neskutečně nudný, jako je vidět i ve filmu a celý snímek se neskutečně vleče a téměř nic se tam neděje. Po dlouhém zhodnocení, jsem filmu ze svého předešlého - odpad! dals 1* - pro výkon Kirsten Dunst, která svoji "panenskou vyvolenou" zahrála skvěle od počátku až do konce a její mnohá životní období ( nevinná dívka - vynucená manželka - neuspokojená manželka - matka - milenka - matka - žena zářící štěstím - unuděná k smrti...) zvládla bravurně a také pro barvitost oblečení a pochutin a všeho, čeho na zámku užívali v hojnosti. Chápu, že se Sofia Coppola rozhodla film pojmout z mladistvého a "buřičského" hlediska, zvýrazněný ještě současnou hudbou, ale sakra, na co tam tedy na tom maškarním plese tancovali? :D ()

Brandon

Jeden z mála filmů, ve kterém se opravdu nic neděje, žádné zvraty (nebo jsem to nepostřehl), jen přehlídka přepychu a dovádění na královském dvoře. Ale přesto na konci vládla spokojenost. Jak řekl kamarád, byl to takový nekonečný žůr :-) Kirsten Dunst byla roztomilá a vůbec, já bych Marii Antoinette přirovnal k cukrové vatě, taková nadýchaná, růžová, na jazyku se hned rozpustí, nezasytí, nezůstává po ní nic, jen sládká chuť jahod. ()

Saku

Obsah / Info nelze, ale bohuzel se mi nepovedlo s hlavni hrdinkou nejak sympatizovat, zminena nuda pak provazi druhou pulku filmu. Vypichnul bych soundtrack, velkym prekvapeni byly 2 skladby od Aphex Twina :)) ()

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky