• MoRTy

Čekal sem cokoliv, ale že to bude až takováhle sračka to zas né. Oproti snowboarďákům který sem ještě zkousnul tohle nemělo vůbec ucelenej děj - je to jenom směska trapnejch, samoúčelnejch scének.(26.9.2007)

• 3DD!3

Ehm... asi jsem nepochopil pointu.(6.10.2007)

Scénář: Karel Janák, Tomáš Holeček, Jan Prušenovský .. Reklama na českou turistiku a pár sponzorských produktů. To jako hlavní zápor úvodem. Dále příběh - to samé co minule, jen v jiném balení a vodou tekutou, nikoli zmrzlou. Zápletka je jasná, být panic se nenosí a tak kluci vyráží zasunout, tentokrát k řece. Následné scény s holkami (nejhezčí z nich je Radka:)) jsou potom sice dosti naivní, ale některé trapasy určitě rozesmějí. Vtipných scén bylo mnoho, některé sice nefungují a ve výsledku působí hloupě, ale na několika místech jsem se vážně nasmál a upřímně, celkově jsem se dobře bavil a dá se říct, že o chloupek více než u Snowboarďáků. Hudební složka mi tentokrát nepřišla tak dobrá, zato spousta vedlejších postav rozhodně potěšila. Karel Janák je hravý režisér, ale tohle téma už je doufám vyčerpané a nedočkáme se eskapád kluků ještě na jaře a podzim. Z několika scén sice dýchá chlad loňského léta, během něhož film vzniknul, ale slunce tam také svitne a prohřeje atmosféru. Stejně je na tom i film jako takový - místy šedivý, místy krásně prosluněný.. 70%.(18.5.2006)

V době premiéry filmu jsem zrovna chtěl sbalit jednu osmnáctku co vypadala na třicet. V rámci poviného testování co všechno jsem ochoten pro slečnu udělat, jsme šli i na film Rafťáci. Samozřejmě, abych se dobře prodal dělal jsem, že tento film není pro mě, ale že jsem jí rád dělal společnost. Druhý den ráno jsem z její postele psal SMS kámošovi "Musíme jít na Rafťáky je to děsná zábava."(6.3.2007)

"Ty máš fakt kozy a bobra? A kde je pěstujete? Někde ve chlívku?" Jako zkušený zoolog odpověď na tuto otázku znám, ale s raftováním jsem neměl vůbec žádnou zkušenost a sledováním tohoto snímku se to nijak výrazně nezlepšilo. Protože ono o to raftování zase tolik nešlo. Šlo o jízdu na loďkách, trabantu, čtyřkolce, Klárce, Radce či Vendule a na tom všem bych se s těmi dvěma nadrženými trotly prohnal celkem s chutí. V mladším věku bych si však to puberťácké pnutí v kalhotách rozhodně užil rozhodně o něco více než nyní.(10.8.2016)

• - Ve scéně, kdy Honzík (Matyáš Valenta) stříká z hasičského děla vodu na okolní lidi, je v jednom záběru vidět hlava člověka, který dělo držel doopravdy hned za hlavou Honzíka. (Leachim_)

• - Při natáčení filmu se spolu seznámili Karel Janák a Veronika Kubařová (Darja), a započal tak jejich dlouholetý vztah. (JoranProvenzano)

• - Když Milan Šteindler uviděl peřeje, kterými měl na raftu projet, nevěřil svým očím. "Všichni se ale tvářili tak samozřejmě, že mi bylo blbý říct, že zase takovej vodák nejsem..." vysvětluje herec. (Specs)