Mrtvá nevěsta Tima Burtona

• Česko Mrtvá nevěsta (více)

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou mrtvou nevěstou. Jeho skutečná nevěsta Viktorie na něj mezitím čeká ve skutečném světě. Přestože se život v Zemi mrtvých ukáže být mnohem barvitější, než jeho striktní viktoriánská výchova, dospěje Viktor k závěru, že v tomto ani v dalších světech neexistuje nic, co by ho udrželo odloučeného od jeho skutečné lásky... (oficiální text distributora)

Laputa

Smutný příběh. Zajímavé a zábavné postavy, které udiví svou neskutečnou různorodostí. Pěkná hudba doprovázená zpěvem není vůbec na škodu. Skvěle vyobrazení rodiče, kteří jdou jen po penězích a slovo jako láska je pro ně sprosté slovo. Naprosto odlišné od ostatních anime (kromě vánoc T.B.). Pěkně zpracovaná Viktorie, zajímavý Viktor a trochu kostnatá, ale pěkná mrtvá nevěsta. Pro mě nečekaně vyvíjející se děj z mnoha zvraty. Temný svět prolínající nadějí, která do něj vdechuje vidinu šťastného manželského života, který se naštěstí nakonec naplní. ()

campix

Pro mě je Mrtvá nevěsta nejspíš nejlepším Burtonovým filmem. Díky nádherné animaci, které nezchází nápad. Typické Burtonovské hravé podání a temné barvy dělají z tohoto filmu nezapomenutelnou záležitost. Potěšilo mě zapojení písniček do děje, což poté rozvedl Burton ve Sweeney Toddovi. Mrtvá nevěsta je sice animák, ale především díky Burtonovi je úplně jiná a nachází se úplně mimo všechy známé tabulky a pro tu svoji odlišnost je jedinečná a nádherná. ()

Martrix

Většina z nás zná Střihorukého Edwarda, někteří viděli Velkou rybu, nebo Batmana. Téměř všechny filmy Tima Burtona, jsou o „Jiných“ lidech, kteří mají dost problémů sami se sebou, natož aby ještě před „normálními“ lidmi, obhajovali své právo na existenci. Burtonovi filmy nekritizuji, jen ukazují věci očima těchto „divných“ lidí. Tentokrát to bude svět mrtvé nevěsty a i když to zní morbidně, většina romantických dušiček si i tady příjde na své. V samotném příběhu je jen jedna záporná postava, několik „normálů“, par bizarních postaviček a tři do morku kostí kladní hrdinové. Viktor a Viktorie jsou ohavně dokonaly pár. A pak je tady Emily, mrtvá nevěsta, krutě oklamaná, zrazená... . Zombie-barbie pro kterou svatební slib, nejsou jen slova. Když potká Viktora, "ožívá" s nadějí, že teď bude všechno jak má být. Existuje výraz, který vůbec nemám rad, ale přesně chápu, co znamená. Citová vyprahlost. Téměř všechny postavy v Mrtvé nevěstě byly citově vysušené, až na kost. Možná proto, jim tolik lidí rozumí a film se jim líbí. Mrtvá nevěsta, je především o tvorech s neopětovanými city. Poznáte je snadno. Jsou smutní, zamračení, ale třeba i hystericky veselí a často mají partnery, nebo manžely, manželky… . ()

emo

Tento rok už druhý animák, ktorý s prehľadom valcuje hranú konkurenciu. Naschval som nepísal rozprávka, lebo Corpse Bride rozprávkov v pravom zmzsle slova ani nie je. Je v nej toľko životných právd a skutočných citov, ako som už dlhé roky na plátne nevidel. Tim Burton svoj najnovší projekt vypiplal do najmenšieho detailu. Či už je to vizuálna štylizácia flmu, krásny príbeh, herci ktorí prepožičali svoje hlasy filmovým postavám, alebo krásna hudba Dannyho Elfmana... A koniec je tak dojímavý, že mi ušla aj nejaká tá slzička.... ()

WolfR

Mrtvá nevěsta nabízí zajímavé téma – smrt, skvělou výtvarnou stylizaci, Burtonovskou osobitost, solidní hudbu a příběh. Nicméně ač je to výborný film stejně jako podobné Ukradené Vánoce. Tak jejich kvalit nedosahuje, je to prostě slabší, 4 hvězdy. ()

KajusaK

I přes to, že je od cca poloviny filmu jasné jak dopadne, tak dávám 5*. Už jen vymyšlené postavy by zasloužily 5* - skvělý nápad. Krásná hudba, zpěv, animace ani nemluvě.. ()

animaxis

Loutky jsou prostě Burtonovi nástroje. Tento film není moc moudré porovnávat s Ukradenými Vánoci, ale i tak se nemůžu zbavit dojmu že místy je tento film ještě temnější než A Nightmare before Christmas. Zápletka je úžasná a songy také. Ze všech charakterů se mi zamlouvala nejvíce "Mrtvá nevěsta" a celá říše mrtvých byla úžasná a hlavně o dost živější než svět živých. Ve filmu jsou opět dějové zvraty a i když by už si jeden na Burtonovi zvraty zvykl, tak váš pořád překvapí. Opět dokonalý konec, ale přece se mi zamlouval víc v Ukradených Vánocích. Ale v podstatě nechápu proč to srovnávám. Každý Burtonův film je jedinečný a odemyká po kousku jeho duši. Pět hvězdiček. ()

majo25

Po príbehovej stránke originálny a nápaditý animák; s tematikou, ktorá je Timovi Burtonovi veľmi blízka. Remeselne je to tiež kvalitka, aj keď s detailami sa tu veľmi nepáralo. Škoda, že toho humoru je poskromne, hlavne toho nápaditého. ()

angel74

Nepatřím mezi velké příznivce Tima Burtona, ovšem tahle temná romance říznutá jeho pověstným ostrovtipem mi celkem padla do noty. Příběh je sice trochu slabší, ale forma téměř dokonalá a za tu úžasnou klavírní scénu mileráda odpouštím drobné nedostatky. (80%) ()

Flyer

I přes to, že se mi Mrtvá nevěsta vcelku líbila, čekal jsem od ní poněkud více. Animace, hudba a atmosféra je sice výborná, bohužel se však snímek nevyhnul několika slabším momentům, stejně tak trochu uspěchanému a předvídatelnému závěru. 70% ()

AdaMM

váhal jsem, jestli dát pět - ale už dlouho se mi něco tak nelíbilo a taky jsem viděl nejhezčí herecké výkony za dlouhou dobu. mrtví hrajou dobře!! super hudba, super atmosféra, super stopáž (kdo chce tři hodiny dřepět nad filmem? radši ať to má spád). nemám co bych vytknul, snad jen velmi velmi jednoduchý děj, herci měli na víc :) ()

PADDY

Uzasne.Pribeh mozna jeste o trosku lepsi nez Nightmare before christmas za to pisnicky trosku slabsi ale celkovy dojem stejne krasny.Typicka pohadka Tima Burtona jeste strasidelnejsi nez Nightmare. ()

smrt.ka

Jedna z mých nejoblbenějších pohádek. Je mi vážně líto, že se Burton už tolik neangažuje coby animátor. Skvělá hudba (obzvlášť jazzující kostlivec). Skvěle napsané postavy (až na mírně nudnou Viktorii, ale tam to chápu). Krásné prostředí (a navíc má oblíbená viktoriánská doba). K tomu všemu humor, roztomile navrhnuté postavičky a průměrně okouzlující příběh. Plus má Burton také pro konec - dokonale tím rozdělil diváky na dvě skupiny; ty, pro které je konec happyend a ty, pro které je konec naopak smutný. A ať žije Elfman! ()

tomeek

Dokonalá animace, mám to mnohem radši, než Nightmare... Animace je opravdu na takové úrovni, že se až nechce věřit, že nejde o CGI animák. ()

czejny

Jak krásné je to po smrti! Jak deprimující je život nás živých lidí. ANO! To je svět podle Tima Burtona! Kouzelný animák, který mě dostal, takže si toho važ Time! :-) Dekadentní podívaná plná absurdních burtonovských kontrastů (pochmurný,černobílý svět živých, barevný, živý svět mrtvých). Nevím, co dřív bych měl chválit. Výborně zvládnutá atrmosféra, technické provedení, humor, hudba. Nasedl jsem do rozjetého vlaku jménem Tim Burton a již není cesty zpět, fantazie tohoto chlapíka mě uchvacuje...Pokoušel jsem se o objektivní názor, tak snad nikdo nepoznal, že právě tento režisér je můj oblíbenec. :-) ()

Medwídek

Ha.. Tim Burton .. já prostě ty jeho depresivní filmy miluju :) a tady jsem se dosti pobavil. Zajímavé grafické pojetí, zajímavý námět a bravůrní provedení. Doporučuji 4,5* ()

3n3my

Burtona veru nemusím a ani tento animák nie je výnimkou. Pre mňa fádne, ľahko predvídateľné, postavy morbídne a sympatický mi bol snáď len červík. A hoci ani muzikály veľmi nepozerám, myslím že piesne to u mňa vyhrali. Od Burtona je nevesta zjavne stávkou na istotu. ()

SoolenJV

Burtonovsky vtipně - morbidní, podkreslené výbornou hudbou Dannyho Elfmana s perfektními songy - zvlášť ta jazzová vypalovačka v hospodě mrtvých nemá chybu. Navrch skvělá animace a dabing. ()

Del Toro natočí vysněného Pinocchia

Del Toro natočí vysněného Pinocchia