Podceňovaná comicsovka, která se povedla mnohem víc, než jak by se dalo z pověsti Bretta Ratnera vytušit. Jistě, některé dějové zvraty jsou příliš uspěchané a pár psychologických momentů by si zasloužilo hlubší prokreslení, ale po technické stránce jde i po letech o špičkový blockbuster, rozmáchlejší víc než Thor se Singerovým Supermanem dohromady a ve zlomových pasážích (vlastně všechny scény s Jean Grey) vyloženě strhující. Po Wolverinových soĺovkách dvojnásob cenná popcornovka.(22.11.2013)

Ha. Nech si hovori kdo chce co chce, ja to povazujem za vinikajuce vyvrcholenie trilogie. Iste chybi v scenari sa najdu, to ano, a je to viac menej iba akcnak, ale bavil som sa skvelo a to mi moze ponuknut len malo ktora americka popkornovka.Uz tolko neplacte nad tym ake uzasne by to mohlo byt, keby to reziroval Singer. Skustesi radsej predstavit ako hrozitansky to kludne mohlo dopadnut.A skvely old skool koniec..... Brett Ratner na plnej ciare prekvapil. 8/10(17.11.2006)

Za Ratnera DÍK!(13.9.2006)

Zo "zatiaľ" trilógie najslabší kúsok, ktorý ale s prehľadom uhasí chuť po poriadne chladenom, letnom, blockbusterovskom koktejle. Až na pár detajlov vzorový príklad dokonalej komixovej adaptácie, ktorá trochu "trpí" (z pohľadu diváka a hlavne kritika) svojími nadčasovými predchodcami. Rattner ruluje!(10.8.2006)

Ratner vykastroval v prvních dvou dílech pečlivě budované vztahy postav, několika z nich existenci šmahem ukončil, a cestu kupředu si razí téměř výhradně pomocí vizuálních efektů a hromotluka Juggernauta. Víc mi v hlavě nezůstalo. Pravda, Magnetova fatalita s Golden Gate Bridge nebo "smuchlování" a odhazování auťáků na dálku vypadá výborně. Jinak všechno vyčpělo na průměrný akční film se samoúčelným a série X-men nedůstojným scénářem. 210 miliónů dolarů(rozpočet)/459 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)(3.10.2006)