Bryane Singere, nikdy ti neodpustím, že ses na "svoje" X-Meny takhle vyfláknul kvůli tomu teplouškovi v červených kozačkách. Brette Ratnere, nikdy ti neodpustím, jak jsi tuhle šanci provařil. Šmarijápano, a to to vypadalo tak nadějně...no, zas abych jen nekřivdil, v globálu je Last Stand slušný film a těží z potenciálu rozličných mutací taktéž hodně slušně. Jenže jako chystaný závěr legendární trilogie je to prostě provar! Ano, pár silných scén tu je, ale ŠLO TO SAKRA UDĚLAT LÍP, a ta, jež měla být tou nejsilnější, se mě opravdu příliš nedotkla. S Juggernautem je legrace, s Mystique moc ne, ale zato její postava prodělala slušný vývoj, Famke je naprosto zdrcující, ale...proč sakra vypadá jako Galadriel "passing the test"?? A proč největší bitevní scéna připomíná Matrix Revolutions? Osud matrixové trilogie sdílejí i X-Meni - třetí díl na úkor megalomanské řežby pohřbívá silné stránky svých dvou předchůdců, konec druhého dílu X-Menů byl pro mě naprosto zdrcující...tady je poslední scéna jako vystřižená z nějakého nedělně odpoledního selankového béčka, a může si Wolverine mít pejzy jak chce dlouhé. Tyler napsal svůj komentář den po tom, co jsme navštívili kino....u mě je to od zhlédnutí podstatně delší doba, ale dojmy přetrvaly, a nesdílíme jich ohledně X-Menů málo. Je to tak jak říká...průměrný řemeslník dostal do ruky skvělý materiál, takže dokázal vykřesat nadprůměrné dílo. I ten John Powell, schopný geniálních záležitostí jako Bourne Identity, tady komponuje jako by byl duchem nepřítomen. A co se ÚPLNÉHO konce týká...nevěřícný výraz přecházející do hodně negativních emocí. Konec, nazdar, 60%.(19.9.2006)

No tak Ratner me mile prekvapil, ale az zas takova bomba to neni. Akce je naprosto bombasticka s vynikajicima trikama (az misty na most a na mutanta s usekavanejma rukama), takovou rezbu uz sem dlouho nevidel, ale to je vse. Ratner z latky rozhodne moh vytezit vic (treba z rezby na mostu nakonec nic neni), ale udelal jen komiksovej film s vybornejma scenama, ale ne nic vic, jako to dovedl Singer. Clovek, pokud uz nezna postavy z minuleho dilu, tak se tu o nich nic noveho nedozvi. Zadna poradna zapletka nebo vysvetlovani dalsich tajemstvi okolo Wolverina, jen jednoduche rozliseni na hodne a zle mutanty. Sice tu je spousta novejch mutantu, ale vetsina z nich se ani poradne nepredvede a fungujou jen jako anonymni armada a tech par novejch dulezitejsich zname jen jmenem a udelaj jen jednu nebo dve akce a par mutantu je vylozene zklamani (Angel). Navic par scen je predvidatelnejch a par scen je jak vykradenejch z jinyho filmu a jsou tu i chyby z nepozornosti (Wolverinovo triko). Ratner zkratka vypravi film po svem a na to, ze existujou nejake dva predesle dily, kasle. Ale aspon to dela mega efektivne a mega cool, takze jsem se vubec nenudil a uzival si perfektni akci doplnenou o perfektni hudbu. Myslim, ze Ratner to v ramci svejch moznosti zvlad dobre a ackoliv je to slabsi nez oba dily od Singera, stejne musim dat 5*.(26.5.2006)

„Najlepší a najveľkolepejší diel série,“ vyhlasoval pred premiérou X-MEN: POSLEDNÉHO VZDORU Avi Arad (producent filmu a dôležitý muž Marvelu)... a boli to žvásty. Začnime tým druhým. Najveľkolepejší nie. Ak v predchádzajúcich dvoch dieloch sľubovaná "vojna medzi ľudstvom a mutantami“ bola v skutočnosti trápna pouličná šarvátka dvoch blbých bánd, ktorú nám mizerný režisér naservíruje vo finále, potom ďakujem pekne, Brett. Počítačové efekty už minule neboli kvalitné, ale boli použité šikovne (Nightcrawlerov nástup v Bielom dome v dvojke). V trojke, ktorú Singer opustil kvôli SUPERMAN SA VRACIA konkurenčných Warnerov a Foxovci na neho nemúdro odmietli čakať a nerozumne najalo Ratnera, sú však mizerné nielen efekty, ale aj scenár. Dobrý príbeh „s presahom“ (ľudská xenofóbia ako počiatok „nových Hitlerov“, mutantstvo alias homosexualita), kvalitné dialógy, chémia medzi kontrastnými postavami, prekvapenia v deji – to boli plusy predchádzajúcich scenárov. Teraz je všetko jednoduché, priehľadné., neškodné Nie je to odpad – akčné vsuvky väčšinou fajn (ale na „prepad školy“ z dvojky sa nechytá žiadna) a poteší zamordovanie mnohých dôležitých postáv. Ale pre fanúšikov prvých dvoch dielov je to sklamanie a „Fraser v modrom semiši" je dokonca trápny. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/159547/X-Men-Posledny-vzdor-60.html(23.12.2006)

Přemutantováno, až z toho má Halle Berry vlasy jak Fabrizio Ravanelli.. I když pominu-li tu poslední půlhodinu od doby, kdy lenoch Magneto odmítl jet na Alcatraz jako normální turista lodí, přiblížili se X-Men: Poslední vzdor svou schopností bavit až nebezpečně blízko k předchozím dvěma dílům. Otázkou zůstává, jestli je to ostuda Singera nebo úspěch Ratnera.. Ten očividně dokáže pomocí telekineze vštípit do lidského mozku představu, že je dobrý režisér, ovšem jakožto mutant I. kategorie to zatím dokáže praktikovat pouze sám na sobě..(5.10.2009)

"Podívej, Brette, do X-menů máme potenciál tak na další 3 pokračování. Jenže tohle není Harry Potter a oni nám v tom prostě už dál hrát nebudou. A bez nich na tom nevyděláme ani zlámanou grešli. Tak potřebujem, abys co nejvíc těch nápadů nacpal do toho jednoho filmu, lidem z toho půjde hlava kolem a zapomenou určitě na všechno ostatní. Hodil by se taky nějakej deus ex machina nejlépe postava, kterou by čekal málokdo, ať to má grády a vypadá na osudové vyvrcholení. Nějakou psychologií se nezdržuj, ať to frčí, jo a ten konec udělej samozřejmě bombastickej! A zbav se klidně koho chceš, už je stejně nebudeme potřebovat."(24.10.2006)