• Isherwood

Hodiny se začaly točit nazpět a Brett Ratner se vrátil zpět do 80-tých let, vzal s sebou partu frajerů přes triky a natočil velkohubě údernou akční podívanou, která by jistojistě sama o sobě byla plnohodnotným filmem, kdyby se mermomocí nechtěla vázat na předchozí dva díly své série. Samotný námět a scénář (až na příšerné dialogy!) jsou OK, ale Rattner absolutně nepochopil smysl celé zápletky a tak si pouze hraje na vypravěče. Mutanti jsou postavy bez psychologie, historie a osobitého rozměru. Kvantum nových příchozích, z nichž většina nemá ani jméno, je kočírováno nepřehledně a jakékoliv jejich jednání je naprosto samoúčelné. Bez této osobitosti pak vyznívají jejich emoce vůči sobě samým buďto směšně a nebo (a to spíše) absolutně nepochopitelně. Pouze parta starých harcovníků z pole páně Singerova táhne snímek dopředu, ale ani oni nestačí k tomu, aby se mutanti (smutně) nepohřbili. Napoprvé pecka, napodruhé absolutní kolaps.(10.9.2006)

Přemutantováno, až z toho má Halle Berry vlasy jak Fabrizio Ravanelli.. I když pominu-li tu poslední půlhodinu od doby, kdy lenoch Magneto odmítl jet na Alcatraz jako normální turista lodí, přiblížili se X-Men: Poslední vzdor svou schopností bavit až nebezpečně blízko k předchozím dvěma dílům. Otázkou zůstává, jestli je to ostuda Singera nebo úspěch Ratnera.. Ten očividně dokáže pomocí telekineze vštípit do lidského mozku představu, že je dobrý režisér, ovšem jakožto mutant I. kategorie to zatím dokáže praktikovat pouze sám na sobě..(5.10.2009)

perfektní zakončení, takové jako bylo třeba po dlouhém rozvíjení a charakteristice postav v Singerových X-men eposech.. Brett Ratner si řekl, k čertu s tím, a předvádí nám finální film jako finální bitvu, od začátku až do konce strhující a wolverinovsky charismatickou.. Postavy se konečně všechny postaví tam, kde to s nima směrovalo, samozřejmě se objeví i plno nových, v tomto díle je jimi amerika doslova přecpána, žel nemají už takový šmrnc a zábavnost, o nějakém vybudování vztahu k nim nejde hovořit.. Ale to přesně sedí do ratnerovské vize.. Ano, pro mnohé to je zklamání, ale mně to nijak nepřekvapilo.. A dočkal jsem se vydatného kousku s pár nezapomenutelnými scénami. Nejakčnější díl(18.10.2008)

X-Meni se posunuli trochu jinam, než kde byly předchozí díly, ubyla jim trocha inteligence a přibyla spousta akce. Takže z mého pohledu malinký pokles kvality, ale přesto jde v žánru o hodně vysoký nadstandart a spolu s Batmanem jednoznačně o nejlepší komiksovou sérii.(7.12.2006)

Ačkoli jsem milovnicí komixů, ačkoli X-Meny miluji a nechci jim ubírat, tak je nemohu ani nadhodnocovat... Třetí díl je skvělý, je to převedení komixu do poboby filmu, která se velmi zdařila, shlédla jsem jej v multiplexu a byl to pro mě opravdu odpočinkový zážitek, ale troufám si tvrdit, že tam ten zážitek a pocit i zůstal...(29.5.2006)