Ratner je důsledný a kvalitní režisér. Bohužel byl dostatečně důsledný i ve zničení odkazu předchozích dvou dílů, pečlivě zadupal čtyři hodiny budované postavy zpět do papíru a vytvořil tak snad nejzbytečnější vyvrcholení ságy pod sluncem. Ještěže Singer natočil průměrného Supermana, žeano.(3.6.2006)

X-Men: Poslední vzdor je klamavá reklama. Jak to myslím? Jednoduše. Znáte tu epizodu Simpsonových, kde si Marge otevře preclíkárnu? Preclíky nejdou zrovna na odbyt, tak si Homer najme pomoc Tlustého Tonyho a jeho mafie, aby ze Springfieldu odklidila všechny konkurenty v potravinách. Na konci dílu nemá Homer na zaplacení, tak ho přijdou mafiáni zabít. Ale místo toho dojde ke konfliktu mezi mafií Tlustého Tonyho a Yakuzou kterou si pro pomoc najaly děvčata se stánkem Pita chleba. Homer s Marge se koukají na to, jak se všichni řežou jako diví. Až na jednoho malého čínského chlapíka, co postává v pozadí, tváří se zle a nic nedělá. A Homer se třese, aby viděl, co ten chlapík udělá. Tak, vraťme se k X-Menům. Lákají na návrat a řádění Phoenix, jednu z nejmilovanějších figur téhle série. Ta se sice vrátí, ale většinu filmu postává zrovna jak ten Číňan. A to je zatracená škoda. Famke Janssen je v roli Phoenix božská i ďábelská, a ač je prý film celý o ní, je přitom zoufale nevyužitá. A to je velká chyba, která dělá ze třetích filmových X-Menů nejslabší díl. Přesto je to příjemná akční podívaná s docela hlubokým sociologickým přesahem, takže 70%(11.11.2010)

• arachneuss

Brett Ratner natočil ucházejícího Hanibala Lecktera. Brett Ratner dostal nabídku na třetí díl ságy X-Men. Brett Ratner začal brát drogy, opíjet se iluzí o tom že je dobrý režisér a nový Singer. Brett Ratner "zkurvil" vše co Singer udělal. X-Men 3 = překrásná forma s nulovým obsahem.(22.8.2007)

Ne tak emotivní a takřka dokonalé jako první díl a ne tak comicsové a ucelené jako díl druhý, přesto i přes změnu režiséra adekvátně x-menovské a nezaměnitelné. Wolverine s tváří tradičně nabroušeného Hugha je sázka na jistotu a nelze se divit tomu, že zůstal hlavní postavou. Ostatní za ním tentokrát až překvapivě zaostávají, což zamrzí zejména u tolik upřednostňované Storm, od které se žádného nového překvapení nedočkáme. O to větší škoda je pak nerozvinutí velmi zajímavých postaviček v pozadí (Angel a hlavně Kitty). Před Singerovým odchodem se slibovalo velkolepé finále celé mutantí ságy, což se nakonec překvapivě nekoná. Neměl jsem totiž pocit, že bych sledoval poslední díl, spíše snad jeden z finálních. Po prvních pár projekcích jsem hodnocení vlivem mojí lásky ke škole pro nadanou mládež viděl až někam k 90%, protože jsem po tříletém natěšeném čekání a následném strachu z výsledku cítil vysokou spokojenost s cestou, kterou se Ratner vydal. S odstupem to ale taková sláva není, hlavně kvůli zbytečně slátanému scénáři. Pro díl, kde se skloubí dvě velké zápletky v podobě řádění Phoenix a léku na mutaci, je škoda zahodit takové eso v rukávu jakým je Juggernaut. Jeden z nejkultovnějších záporáků komiksu mohl být tahákem dalšího dílu, takhle je jen řadovým nevýrazným pěšákem. S odstupem a porovnáním se zbývajícími díly (včetně Loganových sólovek, První třídy i Budoucí minulosti) je pak potřeba přiznat, že se skutečně jedná o nejslabší dobrodružství Dětí atomu. Naštěstí to pořád znamená jasnou výhru.(4.6.2006)

Ačkoli jsem milovnicí komixů, ačkoli X-Meny miluji a nechci jim ubírat, tak je nemohu ani nadhodnocovat... Třetí díl je skvělý, je to převedení komixu do poboby filmu, která se velmi zdařila, shlédla jsem jej v multiplexu a byl to pro mě opravdu odpočinkový zážitek, ale troufám si tvrdit, že tam ten zážitek a pocit i zůstal...(29.5.2006)