X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

Desmond04

To je vše? Já vám nevim...mě přijde tahle série strašně urychlená. Materiál by dal na tolik filmů, a tady je to všechny smrsknuto do nějákých 350 minut. Poslední vzdor mě příjde odfláknutý. ..."posílena o dva nové bojovníky Šelmu (Kelsey Grammer) a Anděla (Ben Foster) a budou to vážně potřebovat. X-meni musí rozpoutat nejstrašlivější válku jakou kdy svět viděl, jen aby mohli navždy ukončit všechny ostatní.." To bylo ono? Nejstrašlivější válka, kterou kdy svět viděl? No to teda nevim. A ty nový postavy? Jo Šelma byla dobrý, ten tam seděl jak prdel na hrnec, ale Ben Foster... hrál tam ten kluk vůbec, nebo jsem si ho jen nevšiml? Abych jen nehejtil. Poslední vzdor je samozřejmě daleko lepší než jednička, úvodní sekvence se dokonce vyrovnají i dvojce, ale čím film dál postupuje, tím kvalita klesá a klesá. Tohle má bejt rozloučení s Xavierem a Magnetem? To jako vážně? ()

HellsAngel

Odklon od nastolenej Singerovej vízie nie je paradoxne tým najväčším problémom Posledného vzdoru. Oveľa viac filmu podráža kolená priam trestuhodná neschopnosť podať kľúčové okamihy príbehu takým spôsobom, že majú hmatateľný dopad na diváka. Ratner do snímky zapracoval najväčší počet úmrtí a finále vyhypoval až po maximálny strop únosnosti, no to všetko ma jednoducho nechalo úplne chladným. Aj keď sa na to z remeselného hľadiska pozerá dobre, pri X-Menoch som predsa len zvyknutý na silnejšiu kávu. ()

Grimaldi

Slovo, které se nejvíc hodí k popisu tohoto filmu, je zklamání ! Oproti fajn jedničce a skvělé dvojce přichází u trojky s výměnou režiséra ledová sprcha. Tak uspěchaný a zkratkovitý děj jsem i na poměry komiksového filmu už dlouho neviděl . Bohužel ani akce, která je sice velká měřítkem, nenadchne. Vše co bylo na předešlých dílech tak skvěle, od politické linky, akci až po digitální triky, tady prostě vše selhalo. Nejhorší film původní trilogie který si pravděpodobně znovu nepustím. ()

Longhorn

Brett Ratner hodně mluví a málo koná. To co řekl bylo sice pěkné, ale nic z toho mu nevyšlo. X-Men: Poslední vzdor je velice chudým bratříčkem původních dílů, do kterého narval spíše náznaky různých dějových epizodek než než epizody vůbec. Ratner se též nestará o mytologii a v jeho filmu mutanti nepůsobí jako běžná součást světa, a to je od Singera veliký rozdíl!!! Až na vizuální stránku, je to drobný podprůměr. ()

gonzo

Dobrý to bylo! Celý film jsem si užíval. Občas to zaskřípe, někdy člověka zamrazí, jindy je divák úplně pohlcen děním na plátně. S hodinovým odstupem času už na filmu nacházím nějaké mouchy, skoro masařky, ale zaleží na tom? Sto minut během projekce jsem byl s tímhle filmem maximálně spokojený. I přes jeho nedokonalost stojí za vidění. Neplatí pro nefandy prvních dvou dílů. To, že Rattner bude horší než Singer, bylo jasné od začátku. Ale tenhle režíjní král průměrnosti se i tak nebývale vyšvihl. Dokáže sice natočit nevěrohodné scény plné patosu, ale stejně tak dobře dokáže rozpoutat i kulervoucí peklo, při kterém jsem zarýval prsty do sedačky. První "MOC" scéna se odehraje v domě Jean Greyové. V jedné scéně zde probíhají hned tři bitky a všechny stojí za to. Juggernaut efektivně mrská Wolverinem přes zeď, Storm dokáže být pěkně nasraná a Callisto je jí důstojným soupeřem. A co se děje v třetím pokoji domu už nechci prozrazovat, ale má to pořádnou sílu. Podobně je na tom finální ultimátní mutantní souboj, který ač před slabá místa, dokáže diváka přikovat. A Magnetovi hrátky s mostem.. Bez komentáře. Musíte vidět. Trojka je sice slabší než předchozí díly, ale povedla se a za vidění v kině stojí. Ale je fér zmínit, co mi na filmu nesedlo. Storm - nemám rád Hale Berry, nelíbí se mi její herectví. Před natačením si vydupala větší prostor pro svou postavu, což má za následek, že pronáší ty nejtrapnější repliky ve filmu (samé mirkodušínovské "musíme držet spolu"). Angel - zbytečná, prázdná, ubohá, trapná postava, která pronese dvě věty a pak ve filmu sem tam proletí nad děním. Juggernaut - je výborný, dokud nepromluví. Nezvádl to úplně špatně, ale ty hlášky jsou megatrapné. Acrlight (?) - mutant, který vypadá jako prostitut z Pohlavního Nádraží. Jinak na něm nic špatné není. :) Závěr - čekal sem něco monumentálnějšího, než pohled na šťastného hrdinu na balkoně s blonďatým andělem nad hlavou. Na závěr trilogie měli dát něco pořádného, co by se mne snažilo emocionálně strhnout. Sentinel - klidně to pokládejte za spoiler, ale kromě hlavy, která se objevila na netu, neuvidíte opravdu nic víc. No a poslední, co bych vytknul, je ignorování některých, dříve populárních postav. Někdo zemře, jiní se prostě ve filmu skoro neobjevují. Mají to sice zdůvodněné ve scénáří, ale nelíbilo se mi to. Našlo by se ještě spousta negativních věcí, ale nemá to cenu. Jestli se vám líbili předchozí díly, stejně na tohle půjdete a většina určitě nebude litovat. Rattnerovi nikdo nevěřil, ale i když nepředvádí přímo orgie, X3 je rozhodně zábavný a koukatelný film. ()

Valigar

Po shlédnutí jedničky a dvojky, jsem se těšil na třetí díl a hodně od něho očekával. Nemohl jsem uvěřit vlastním očím Nový mutanti, grandeözní scény – např. S Golden gate bridge a následné házení aut s ohnivým jazykem na vojáky s umělými pistolemi + ještě Xavierovi mutanti proti Magnetově armádě-úža. I přes mé nadčení mám k tomuto snímku pár výčitek( jen malých). Do filmu bych zařadil víc scén s mutantem „Andělem“. Když Magneto přenáší most nad Alcatraz je světlo a když most dopadne je tma, jak v pytli-možná jsem něco nepostřehl, ale ta tma se mi prostě nezdála. ()

zaack

Našlapaný popcornový biják, který postrádá kvality svých předchůdců. Akce sice přibylo (a stojí za to), ale psychologie je ta tam. Čtvrtý díl by už dělat neměli, jinak by taky tato série mohla skončit v pěkné žumpě. ()

Olafa

Došlo k tomu, k čemu došlo i dalších "trojek" (hl. Spider-man 3) - příliš mnoho hi-tech serepetiček, stráááášně moc padouchů a nových postav a co příběh? Kde nic, tu nic. Hodně mě rozhořčil i fakt, že z postavy Angela, kterého jsme mohli vidět v každé reklamní kampani na X3 bylo věnováno příliš mááálo času (ačkoliv začátek byl slibný). Prostě a jednoduše, tu spoustu zbytečných mini-příběhů si mohli tvůrci odpustit. ()

njuska

Myslím, že Brett Ratner odvedl solidní práci. "Třetí díl" na mě působil svižněji a co se týká vizuálních efektů propracovaněji. Nenašel jsem snad ani krátkou pasáž, kdy bych se nudil. Celkově jsem byl tedy téměř na 100% spokojen. ()

matracak42

X-Men mě hodně potěšil. Chtěl bych být pan Magneto a pohrávat si s kovem jak on. Příběh je docela nedůležitý,důležitá je přítomnost těchto abnormálů. Parada ()

Fanfán

Efekty samozřejmě parádní, nic jiného se od komiksového spektrálu nedá ani čekat... ale postavy mi nedávali důvod někomu v tom filmu fandit a já fandím strašně rád ()

Eddy178

Dobre sa zacne, dobre pokracuje a skvele skonci. Ten "Poseldny vzdor" v Alcatraze sa mi strasne pacil. Najlepsie bolo to prenasanie mosta. Ja davam 90% ()

hanzi_111

Povedený akční film, ale na Singerovy první dva díly to nemá, něco tomu chybí... Ale wolverine je brutální, snad jenom škoda Scotta ()

shinlove

Tak doufám, že posledním vzdorem skončí tato série, protože pomalu, ale jistě uvadá. Efekty skvělé,co si budeme povídat, ale už to není ono. Z tohoto filmu je jasně cítit účelovost a touha vidělat co nejvíc peněz na značce, kterou každý zná a která se dobře prodává :( 3* ()

CuriousGuy

Ne úpně perfektní zakončení ságy. Po skvělém druhém dílu, který se zabýval postavami celkem do hloubky, se nám naservírovala pop-cornová akční zábava. Hvězdičku jen za tu poslední rubačku. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain