X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

D||X

Na třetím dílu je ze třech úvodních dílů nejpatrnější problém krátké stopáže a příliš velkého množství postav. Člověk se jednoduše nedokáže sžít s jednotlivými postavami a děj rychle začne, rychle vygraduje a ještě rychleji skončí. Snímek sám o sobě se dle mého vyrovná kvalitě prvního dílu. 4* ()

zeromen

X-meni jsou čím dál tím lepší, každým dílem se laťka posune mírně na horu. Uvidíme jak dopadnou další díly. ()

B.e.r.n.y

KOMENTÁŘ MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Je pravda, že třetí díl je někde jinde, než předchozí dva. Nicméně z mého pohledu mu to na zajímavosti příliš neubírá. Děj má docela šmrnc, takže mě v průběhu filmu nenechal příliš přemýšlet, jak snímek působí jako celek. Škoda odepsané postavy Mystique těměř v začátku filmu... Postava Juggernauta mě také příliš neoslovila a způsob jakým byla zlikvidována je poměrně směšný. Jinak po technické stránce je film špičkový. Krásné efekty i hudba. Zamrzí občasné logické "kiksy". 78% ()

dave91

2* za efekty.Na mě v tom je příliš mnoho nadpřirozena.To opravdu nezkousnu.Nemám chuť jít do jiných X menů. ()

Frosty_CZ

Konečně aspoň nějaký bossfighty! Ikdyž, vzhledem k rozpočtu filmu mohly bejt sakra lepší, ale budiž. Nudný tlachací scény s nudnejma postavama. Upřímně, nutim se se dívat na tenhle film a všechny ostatní jen proto, abych pochopil příběh Days of the Future Past. Jedno klišé, navíc předvídatelné, vedle druhého. No more movies like this, please. Už jen První Třída a mám to z krku. Uf. Nedoporučuju trilogii, pokud ovšem nechcete jak blbec (jako já) vědět příběh. Fuck me. ()

house336

Neměl takový propracovaný děj ani příběh jako první dva díly, nicméně nebyl horší. Byl poměrně oddechový, nijak komplikovaný a relativně svižný. Je pravda, že zde umírá celkem dost postav bez jakýchkoliv emocí, které by to ve vás mělo vzbudit, což by Singer bezpochyby dokázal. V konečném důsledku nakonec spíše litujete těch záporných postav než kladných. Ale mám ten díl rád. ()

Rikku

Navázat na dějový cliffhanger, kterým skončili X-Men 2? Ratner není Singer a je to vidět. Potenciál nevyužit. A ten závěr? ...Ne, ne a ne. Velké zklamání. ()

romero24

Stále zatracovaný Brett byl rozhodně lepší volba než jakýkoliv další režisér samostatných filmů s Wolverinem. ()

Vladimus

Keby som bol absolútne skalným fanúšikom prvých dvoch X-Menov a spôsobu, akým boli spracované, tak by ma tento film asi poriadne naštval. Ale pre mňa boli X-Meni 1 a 2 len pekné filmové verzie komiksu, ktoré sa síce celkom úspešne snažili byť viac než bezduchou akciou, ale zase tej akcie, ktorá bola ozaj spektakulárna bolo málo. Preto hodnotím tretie pokračovanie rovnako ako prvé dva diely. Posledný vzdor je scenáristicky a režijne o dosť odfláknutejší než prvé dva filmy, ale trikovo a celkovo vizuálne je najlepší. Čo už. Opakujem, keby som bol veľkým fanúšikom, predpokladám, že by som to videl inak. Takto len ďalší príjemne efektný komerčný film - absurdné efektné kúsky superhrdinov a Powellova buch-buch hudba. Pre mňa možno aj na viac ako jedno pozretie. 75% ()

Wartord

Zapomeneme na předchozí díly a vrhneme se do akce rovnou po hlavě! Tak to má přece každý dneska rád a tak to je přece dneska cool! Co příroda nechtěla, vytvořila přetvořence, který je k ničemu, jenom aby si ho všimla vláda a začala z jeho DNA extrahovat lék proti zlobivým chromozomům. Ještě mírně upravit scénář, ták, necháme z očí metajícího lejzry hrdinu zoufale rozprsknout pod vlivem jeho bejvalky, která se konečně odvázala a sundala pás cudnosti! Vyvalily se vlny zdola a objevila se Jean holá, ehm totiž úplně oblečená a úplně mimo! A opět se k tomu plíživým krokem připletl magnetický veležid, který se ujal role jejího nabíječe. Zatímco on pro ni trhal mosty, přemisťoval je způsobem, že to viděly i baktérie na Marsu, ona jen mlčky vpíjela jeho chtíč do svých audiovizuálních efektů. Prostě teď jsem si uvědomil, jak citlivá byla Singerova režie, a jaký měl smysl pro realitu, což tady výrazně chybí. Až teda do posledních sekund poslední scény, kdy svitla naděje, že po tom všem starý magnet ještě někoho bude přitahovat. ()

chosan

Film má sice vše co jsem od něho očekával akci, napětí i trochu romantiky, dobrou zápletku ale já nevím stále to nějak není ono. Nesedí mě asi tento druh filmů. 60%. ()

Cigalone

Exemplárny príklad našej zadubenosti, apriórnym predsudkom voči všetkému novému a boju zbraňami proti tomu, s čím nesúhlasíme. Inak sci-fi, na zanimovanom komikse ktorého som vyrastal, brutálna mentálna energia a sila Jean a samozrejme trhákové zakončenie - jej zabitie platonicky zamilovaným Wolverinom, ktoré by ani Shakespeare nanpísal lepšie. Teraz naozaj..celá tá trojdielna sada je fajn, aj keď sci-fi som videl aj lepšie, bez niekoľkých drobných chýb, no niet nad klasiku nadčloveka a konečne zazneli aj triedy mutantov. Všetko podeľme, komunizmus nesmie zvíťaziť ! "Demokracia predsa nemôže existovať,ak sa dá myšlienkou pohnúť celé mesto ! " ()

malyLibor

Tenhle díl se až tak moc nepovedl. Nějak jsem to nepochopil.. Proč Wolverine Magneta jen promění na člověka, ale Jean zabije? Jako takových kravin tam bylo víc, ale tohle je tak kravské, že mne to fakt naštvalo. ()

CheeseFigure

Nie je to zlé, ale oproti predošlým dielom je to slabé (alebo slabšie). Moc tomu neprospelo miešanie viacej komiksových predlôh (Dark Phoenix + príbeh o lieku), keby sa držali len jedného príbehu, bolo by to o dosť lepšie. I tak sa ale jedná o celkom pozerateľnú popcornovku, ktorú si človek užije. ()

Danny.cz

Co jste to, proboha, udělali?! To musela být úmyslná sabotáž, protože něco takového nelze provést omylem. Vyprávěl jsem u minulého dílu něco o výborných sympatických postavách? Skvělé, zabili mi je, nebo z nich udělali idioty. Mluvil jsem o skvělém příběhu? Udělali debilní. O epických scénách? Těm je konec, ale hlavně že to tam hodně vybuchuje. O kvalitních dialozích? Od teď už asi nejsou potřeba. Líbila se mi ta "uvěřitelnost" a logika? No tak to mám teda smůlu! Celý film je uspěchaný, neustále se něco mění bez ohledu na předchozí události, spoustu souvislostí a faktů je doplněno, protože se to právě hodí, ačkoliv s nimi předchozí díly očividně nepočítaly (psychologie a výjimečnost Jean, třídy mutantů). Postavy neustále jen tak umírají nebo se pro změnu jen tak vrací, scénář je naproso chaotický a ničí všechno, s čím jsme se dosud setkali, akční scény jsou prvoplánové, samoúčelné a nepřehledné. Místy jde téměř o dadaismus. Proč se veřejné mínění i politika mění podle počasí? Proč jsou všichni úplně nepředvídatelní? Proč vlastně probíhala celá ta megalomanská bitva, když Jean celou dobu uměla, co uměla? Před a potitulková scéna jsou potom čirý výsměch. To snad nemůže být pravda! Tahle série by měla pokračovat? Jak?! Co z ní zbylo?! - 51% ()

Mistr119

Tak tenhle film stojí za to! :) Magneto šach mat! Nebo jen šach? Když dáma pořád ještě zůstala na tahu? :) Zajímavé spojení šachů a otázek etiky + sebeobětování pro dobro. :) ()

Bragi66

Evidentně nejsem cílovka, nevydržel jsem ani do poloviny. Je tam sice spousta genderově vyvážených X-žen, mnoho přepointovaných akčních animací, ale žádné napětí, žádné tajemno. Připadá mi, že tam, kde se herci snažili hrát city nebo vlastenectví, tak to bylo velmi šmírácké. Neumějí to zahrát uvěřitelně? Nebo to těm mladým dneska takhle stačí? A myšlenka, že mutanti jsou také lidi, to volá po korektním politickém vyvážení a povolení sňatků se zvířaty, když už mají ty drápy nebo křídla. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain