X-Men: Poslední vzdor

• USA X-Men: The Last Stand (více)

Mutanti  – bez Jean Greyové (Phoenix), která zahynula v jezeře, a bez Scotta Summerse (Cyclopse), jenž se její smrtí trápí – trénují simulaci boje s lidmi. Eric Lehnsherr (Magneto) je stále na útěku. Vědcům se mezitím podaří vyvinout v laboratořích Worthington lék na potlačení genu X. Jeho zdrojem je mutant Jimmy (Leach). Profesor Charles Xavier s Ororo Munroeovou (Storm) navštíví doktora Hanka McCoye (Beasta), mutanta a ministra pro záležitosti mutantů, který jim o léku vypráví. Americký prezident pronese projev před laboratořemi, které lék vyrábějí. Je přesvědčen, že může mutanty osvobodit. Storm je rozhořčena. Tvrdí, že nejde o lék, protože nejsou nemocní. Řada mutantů je odhodlána proti medikamentu bojovat.  Cyclops ve svém žalu odjíždí k jezeru a slyší, jak ho volá Jean. Když se to profesor Xavier dozví, pošle k jezeru Wolverina a Storm. Najdou Cyclopsovy sluneční brýle a živou Jean. Xavier brzy zjistí, že v rozdvojené osobnosti Jean převládl Phoenix bojující za svobodu. Zabila Cyclopse, který ji miloval. Když se Jean probere, žádá Wolverina, aby ji zabil, než ona zabije někoho jiného. Wolverine to však odmítne.  Když se Raven Darkholmeová (Mystique) po výstřelu stráže změní působením léku v člověka, Beast obviní prezidenta, že si lidé udělali z léku zbraň. Prezident je však přesvědčen, že někteří z mutantů představují hrozbu. Magneto začne v ilegalitě budovat armádu. Protože je Jean opravdovou hrozbou, vydají se Xavier s Magnetem za ní. Jean však Xaviera zabije. Magneto si ji odvede do vojenského tábora v lesích. Nechce ji omezovat. Oznámí, že boj za svobodu mutantů začíná... (TV Prima)

corpsy

Zmenu na režisérskom kresle spozoruje snáď každý. Odklonilo so od občasných seriózne dramatických pasáží a duplo sa na plyn. Gigantická akcia sa valí z plátna mierou vrchovatou. ()

Marek1991

Tento film nie je zlý, je to však skôr akčný film, nedáva nám veľa odpovedí, veľa vecí ani nenačrtne, proste sa jedná len o veľa efektov, veľa akcie v bojoch a nakoniec si z toho po krátkom čase ani veľa nepamätám. Pri tomto diely nestojí za reč sa ani rozpisovať, lebo niet, čo veľmi vyzdvihovať a kritizovať tiež nie, keďže tam veľa vecí chýbalo, to je vlastne najväčšia kritika. ()

Crazer

Více mutantů, více vzrušení, více efektů... mě osobně se tato třetí série ze všech X líbila méně než druhá. Výrazně lepším krokem byl však zvýšit počet mutantů za což tleskám. Skvělá zábava a akce. Dávám 4*. ()

Torision

Tak tohle je letní blockbuster jak víno. Nemohlo mě to zklamat,to prostě nepřipadalo v úvahu, ale že mě to takhle nadchne, to jsem moc nečekal. Já Rathnerovi narozdíl od spousty z vás fakt věřil a vyplatilo se. Dal filmu drive, akci, udržel skvělou atmosféru a taky přidal cool nový postavy. Takovej Beast je prostě masér a měl tam bejt od prvního dílu, zato třeba holku procházející zdí tam vůbec dávat nemusel,každopádně se tam objeví další desítky frajerů, takže o nějaký předvídatelnosti nemůže bejt řeč. Prostě nářez ve všech směrech a doposavaď nejlepší Ratnerovo dílo. Ten film má koule ()

Lama.Lama

Jsem prostě blázen do sci-fi a fantasy, takže není divu, že X-Meny prostě žeru. Líbí se mi představa, že mají něco navíc, nějakou schopnost. A i když zápletka není vždycky nijak extra originální a film spíše bazíruje na akčních scénách, nechám se vtáhnout do děje a prostě si to užívám. ()

ConanVJ

Závěrečný díl mutantské trilogie pod taktovkou nového režiséra rozpoutá válku mutantů proti lidem hlavně díky léku proti genu x. Jedni v něm vidí osvobození od nechtěných schopností a jiní zas zbraň lidí proti mutantům. Do toho všeho tvůrci volně zadaptovali comics Dark Phoenix. Sice jde o slabý odvar toho, co Dark Phoenix v comicsu dokáza (i celkově místo konání a průběh celého příběhu chybí), ale příběh perfektně sedí s předešlými filmy. Celkově je poslední díl nadupaný akcí, efekty a spousty nových mutantů, ale i tak mi to přijde trošku slabší. Celkem mě zamrzelo, že zde chybí Kurt Vágner. Nadruhou stranu přibyl McCoy, Angel, Jugernaut, trošku víc byl vidět Colosus. Jako závěr série je filmek určitě povedený, ale určitě bych snesl delší stopáž. Za mě 90% :) ()

Astaroth12

Je tu veľa nových postáv, ktoré ale vobec nič nové neponúkli. Dobrých x-menov tu nebolo až tak veľa a starý zomierali. Triky sú stále úžasné, ale príbeh je už strašne prehnaný, nezáživný a vidieť, že scenár je prispôsobený len zisku a nie ako v prvých dvoch častiach na pôsobivosť a zaujímavosť. Tak táto časť išla nie úplne, ale čiastočne mimo mňa, lebo mi dosť prekážala forma spracovania príbehu a podla mňa je jeden z najslabších x-menov, aké som zatiaľ videl.Videné v rámci Season Chalenge Tour 2015. ()

spaceboyCZ

Zatim nejslabsi clen X-menu. Prisel mi velice zmateny, takovy samorost, co nevi, kam by kterou vetev nechal prorust... Navic nechat zabit Xaviera uz v polovine filmu, ts ts ts...panove...tohle se preci nedela. ()

hous.enka

Dalsi film z uspesne serie. zatimco v nekterych seriich je citit "nastavena kase" (Spiderman), X-men obstal i v dalsich pokracovanich (nejnoveji v roce 2011 s First Class). Neni to sice zadny extra film, ale postavy vam rychle prilnou k telu a jejich nasledna umrti malem obrecite. Ach. ()

draggo

Odchod Bryana Singera je sice poznat, ale Poslední vzdor mě i tak potěšil. Zejména myšlenkou, že ne každý svojí mutaci miluje a považuje jí za něco super. A že někteří by byli nejradši, kdyby se jí zbavili. Z tohoto pohledu je pro mě nejzajímavější postavou Rogue, jejíž konečné rozhodnutí bylo hodně odvážné. Hlavní příběhová linka mi ale zas tak dobrá nepřišla, zejména pak proto, že mě přímo vybízela k fandění Magnetovi, jehož pohnutky byly zcela pochopitelné, zatímco ti "hodní" X-Meni tam byli trochu jako kůl v plotě, když hráli roli jakýchsi hodných a domestikovaných, jakože se snažících dokázat, že soužití mezi nima a lidma může fungovat (v tomhle ohledu mě obzvlášť rozčilovala ta modrá opice). Ale triky byly fajn a akce výborná, takže pořád v zásadě spokojenost. /80% a 4*/ ()

Adasin

Sice to není jako první dva díly od Singera (a Budoucí minulost - a rozhodně ne jako Apocalypsa), ale vyložená tragédie to taky není, vlastně je to docela dobrý film a jako zakončení trilogie naprosto dostačující, jen se tu asi nemělo míchat víc linek z různých komiksů. Už jen kvůli tomu, že jsem třetí X-Meny měla jeden čas hodně ráda, s hodnocením níž jít nemůžu. 7/10 ()

Lokutus

Při vysokých očekáváních a Rattnerovu rutinérismu je nejlepší přistupovat k X3 s co nejchladnější možnou hlavou. A možná se tak vyvarovat zklamání, ba dokonce se dočkat i mírného příjemného překvapení. X3 by skutečně prospěla o pár desítek minut delší stopáž, ostatně stejně jako by X2 prospělo vyhození pár vcelku zbytečných scén. Stejně jako X1-2 ani třetí díl není dokonalý. Vytrácí se Singerovská invence i vrstevnatost postav. Pyro je prostě svině a naprosto postrádá nějaké opodstatnění i mnohoznačnost, která byla výborně provedena ve druhém díle. Scéna Mystique/Magneto patří k tomu nejlepšímu, i když je škoda, že se ve své "lidské" podobě Mystique objeví jen tak krátce. Rádobydefinitivnost bere prostřednictvím posledních záběrů za své a tak by bylo velmi překvapivé, kdyby za pár let přecejen nenásledovaly i X4 - ale opravdu spíš už raději ne! Nebo alespoň ne pod Rattnerovým bezinvenčním vedením - vcelku překvapí kopírování dokonce i Vysoké hry patriotů! ()

mis-ko

Nechodím do kina s očakávaniami, chodím do kina vstrebávať atmosféru a baviť sa, rozjímať, alebo plakať. Z nových X-Menov sklamaný rozhodne nie som, lebo som nečakal, že budú niečo viac ako by mali byť. Funguje akcia, fungujú aj emócie, nečakajte psychologickú sondu do duše mutanta, toto je akčný comics. Konfrontácia Phoenix s Xavierom je fantastická, "rande" Kitty s Juggernautom je správne hravé, Wolverine a Beast sú pri záverečnej obrane skutočne beštiálni. Že má Angel málo priestoru? On nie je ťahúň filmu, on je katalyzátor pre dej, ktorý nasleduje. Juggernaut je nezastaviteľný kolos, ten nepotrebuje premýšľať a môže si tak dovoliť byť plochý ako hruď (a herecký potenciál) Paris Hilton. Porovnávať Rattnera so Singerom je márne, ale keď už to chcete, tak nadávajte Singerovi ktorý "zavrhol" svoje Marvelácke ovečky a podvádza ich s konkurečným DC-čkarom Supermanom. Rattner sa so svojou úlohou vysporiadla zdarilo a ja som tak v kine našiel presne to čo som hľadal - atmosféru. ()

depony

Zklamání, které mi film zanechal ... je hodně velké. Zpracování bylo nedotažené, rozvinuto několik nadějných dějových línií a nakonec vše ukončeno v mrtvém bodě. Oproti jedničce nebo dvojce jsem neměl možnost se vcítit do postav, které byly jiné, nelidské. Storm se naučila lítat, Jean rozkládat ostatní na molekuly, Rouge prchla před sebou samotnou ... Je prostě poznat, že film netočil člověk, který sám dost dobře je schopen se vcítit do jednání jedinců z "minority", jak tomu bylo v předchozích dvou dílech. Škoda. Líp jak za 2 dát nemohu. ()

ladko

Nadupaný akčný film(jeden z tých lepšie zadaptovaných komiksov). Najlepšia bola akcia v hlavnej roli s Magnetom, keď odhadzoval autá a tá v lese s Wolwerinom. Bavil som sa na výbornú. ()

VojinRyan

Zmena režiséra tu očividne úplne neprospela. Pre mňa osobne najhorší diel zo série X-Men. Veľkolepý boj o mutantov síce priviedol najväčší počet mutantov na jednom metri štvorcovom, ale čo z toho, keď ani jeden nemohol byť poriadne predstavený. A to nehovorím o slabých záporákoch, ktorý sú v podstate stále rovnaký ale príbehovo nedostali nič, o čo by sa mohli poriadne obuť a čo by mohli poriadne hrať. Vidieť, že Ratner nie je Singer. A je to veľmi cítiť. 65% - 3*. ()

Korbitch

Pro mě velké zklamání. Je to nezáživné, zbytečně moc emotivní a málo promyšlené. Doufám, že to byl poslední x men. ()

Alqarin

S každým dalším zhlédnutím se mi třetí X-Meni líbí míň a míň. Ratner (ač proti němu vůbec nic nemám) vzal Singerovy skvěle napsaný postavy a rozehraný příběh a uplácal z toho jednu velkou mastnou kouli, na který se sice nažere spousta hladovců po akčním nářezu, ale pak zbyde jen ta hnusná pachuť z prázdnýho scénáře. Tady prostě nikdo moc nemyslel, jak jinak lze vysvětlit fakt, že na scénu nám v tomhle díle nastoupila hromada trapných klišé, hlášek, zvratů a totálně plochých a nezajímavých postav, zejména pak na straně Bratrstva. Když koukáte na souboj party fajn charakterů a skupinky pofidérních postaviček s divnými schopnostmi, z nichž polovina vypadá jako karikatury EMO a sto procent z nich jen blbě čumí, nutně vás musí napadnout, že tu něco sakra nehraje.. Nebýt základů z předchozích filmů, celkem fajn vyvrcholení a dobrých triků, nedalo by se na Poslední vzdor vůbec dívat. ()

SaNcHeZ_cz

Tak, a ta tam je budování. Singer je pryč a s ním i téměř celá sofistikovanost a sympatičnost. Ratner se rozhodl látku uchopit v digitálnějším rozmáchlejším hávu, nicméně se mu to ani trochu nepovedlo. V chodu totiž třetí x-meni naprosto fatálně nefungují a dějově vedle předchozích dvou dílů vypadají jako digitální onanie infantilního dítěte. Bohužel. Snaha sice je, nicméně tupost, nelogičnost a hlavně nezajímavost svrhávají tento díl do hlubin pekelných. Pokud považuji jedničku a hlavně dvojku za skvělou adaptaci komiksu na stříbrné plátno, mohu jednoduše považovat trojku za ukázkový příklad selhání režisérského individua a chlapců stojících za scénářem. To že je film od začátku do konce protkán trikovou akcí ještě nepovažuji za filmařské umění, zvláště když to nemá hlavu ani patu. Omlouvám se, ale tentokráte mě iritoval snad i Ian McKellen coby Magneto. Ratner na kříž a v životě už jej nepustit ke komiksovým adaptacím. Kdybych nechtěl být objektivní přihlédnu k univerzu a obsazení a napálím tří hvězdy, nicméně za hromadu WTF momentů a ukázkové zprasení rozjeté série nemůžu jinak než lepší dvě hvězdy. ()

Další Kingsmani a reboot Kick-Ass jsou na cestě

24.08.2018

Z Jamese Franca bude nový X-Men

Z Jamese Franca bude nový X-Men

24.11.2017

Mutantí série to v posledních letech zkouší se spin-offy a rozhodně v nich hodlá pokračovat. Po úspěchu Logana a Deadpoola totiž dostane vlastní film nejen Gambit, ale i Multiple Man, jehož by si měl… (více)

X-Meni vs. Jessica Chastain

X-Meni vs. Jessica Chastain