Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

Hansolo35

Po porovnání všech čtyř dílů se mi jednoznačně jeví nejlepší jednička a dvojka. V tomhle díle je pár (hodně) logických nesrovnalostí, ale jinak na to rád koukám a udrží to v napětí od začátku do konce. Chtělo by to ovšem trošku upravit a okleštit dialogy. Kolikát se plká úplně o ničem. No na ukecanost trojky to zatím ještě nemá. Naštěstí. ()

ondro1511

Deep zase humorná kopa ktorá rozosmeje nejedným činom. Jedna myšlienka a trochu dlhý film. Najviac ma dostali tie gulaté klietky hojdajúce sa z útesu v doprovode klasickej hudby, potom už len obyčajný film a kde tu pokus o smiešno ale pozerať sa to dalo. ()

Darriel

Zdlohavost je vykompenzována Deppovým hraním. Mě osobně asi nikdy neomrzí. Navíc scéna v domorodé vesnici a boj o klíč k truhle jsou dostatečně zábavné, aby si s nimi skromný divák vystačil. ()

macejo

Tento diel je moj najoblúbenejší diel z celej série Pirátov, zrejme aj preto že je skvelo napínavý do začiatku až do konca sprevádzaný skvelým humorom- či už Deppa, Pitntella a Ragettiho, Gibssa či Martyho... film sa končí dramaticky aby sa mohol velmi zábavne skončit- nečakaný prichod Kapitána Barbossu v podaný skvelého Geofreyho Rusha a jeho opičiaka. Samozrejme skvelá hudba Hansa Zimmera, skvelý výkon Deppa a Rusha aj Jacka Davenporta a Toma Hollandera alias Lorda Becketta- celosvetovo jeden z naúspešnejších filmov všetkých čias.. ()

karloskiller

OCENĚNÍ -///-Oscar 1 - vizuální efekty; nominace: výprava, střih zvuku, mix zvuku-///- -///-Zlaté glóby - nominace: herec v muzikálu/komedii (J. Depp)-///- -///-BAFTA - vizuální efekty; nominace: kostýmy, masky, výprava, zvuk-///- -///-Hollywood Film Festival - vizuální efekty-///- -///-Satellite Awards - vizuální efekty-///- -------------------------------------------------------------------------------- :::(Tržby v USA za první víkend: 132 028 000 $:::) : :::(Náklady na výrobu: 225.000.000 $ )::: ----------------------------------------------------------------------------- Jínak mně se to líbilo, protože je to Fantasy dobře spacovane tak i dorbodružností. Má to skvělé vizuální efekty i hudba se mi líbila. Možná ještě trochu víc spandy a citu, ale másky jseu vítečné a Johnny Depp má velice dorbou roli ke, které se mu hodí. Proto jsem hodnotil 4*. ()

The Count

Hezká podívaná, ale už to jenom prostě drží směr, kvalitu a tak. Co mi tady ale přišlo hodně velká škoda je muzika. Nebo přesněji, že tak skvělá muzika se doslova zahazuje u takovýho filmu. Když si člověk pustí samotný soundtrack, tak úplně vidí (no spíš slyší :)), že něco takovýho se dalo využít mnohem mnohem víc. ()

clubland odpad!

Strašná nuda, ako celá x-lógia Pirátov z karibiku. Dokonca som v kine zaspal, kamaráti ma budili, že vraj som chrápal a oni sa hanbili... No čo už, proste nesadlo :) ()

bratr_jezek

Depp se ukázal jako pan herec, který dokáže dát šťávu i na poli, kde jiná zvučná jména jako piráti propadli. Po takovém výkonu se vyrojila spousta nápadů na další díl a bylo jich tolik, že vzniká jen vratká lávka mezi prvním a třetím dílem. Paradoxně s jedničkou spojují film jen hlavní postavy, protože padouchů z jedničky jsme se zbavili (až na ty "komické"), rychle proto vyrobit loď ještě větším padouchem. Bludný Holanďan není špatný nápad a Davy Jones působí děsivě. Jeho "rybí" posádka bazíruje naopak spíš na hraně parodie. Film má plno akce, jen trochu natažené, aby pak zyblo dost stopáže pro trojku. Konec vyrazí dech všem fanouškům. Jack jde z cesty do útrob bestie, Elizabeth ho "nepochopitelněů líbá, Will žárlí a již jednou mrtvý kapitán z jedničky je znovu na scéně. Některé scénáře by zasloužily přísnější "vyškrtání". ()

majorzeman13

Není to sice nejlepší díl série,ale prozatím druhý nejlepší - dle mne. Po vizuální stránce bych řekl,že je to o něco lepší než jednička,ale selhává zas někde jinde. Posádka Davyho Jonese a jeho samotného je opravdu mimořádně skvělá,super práce digitálních kouzelníků z ILM a proto též ten OSCAR po zásluze!!!!!!!!!Johnny Depp je tradičně skvělý a šarmantní Jack Sparrow k tomu ty exteriéry - krásné,pěkné............ ps:abych nezapomněl na mlýnské kolo - jedna z nejlepších sekvencí filmu!! Hans Zimmer opět nezklamal a zabodoval. pss: a bitevní scény na moři též moc dobré,fajn,velkolepé ()

Vonter

Hej ty! No ty, co čteš tyhle řádky! Jsem Davy Jones a a mám pro tebe návrh. Já ti teď a tady dám 15 bodů. Jo jen tak, nechci nic věcnýho na oplátku. Nechci měnit body a ani to není žádná bouda. Ne, neboj se, nedostaneš se na žádný seznamy naháněčů bodů, přátel, nebo čehokoliv jinýho. Bude tě to stát jenom maličkost. Za patnáct let si pro tebe přijdu. Tedy, přesněji řečeno pro tvoji duši. No neděs se! Podívej se na to, kolik lidí mám v posádce. A víš proč? Protože já, moje loď a posádka je to nejlepší a nejzábavnější, co ve světě Pirátů z Karibiku najdeš. Proto u mě chce sloužit tolik lidí. Bez nás by to bylo tak na dvě hvězdy, ale s námi? Když jsme na scéně my, tak se nudit nebudeš. Jo tady to podepiš, tady. Tak si to užij. A naviděnou. ()

Milabusek

No už sem si myslel že dám tří hveždy ale první scéna s Jackem mně hnedka přemluvila na 5 * myslím že není co dodat asi jen to kdo má rád Jacka pardon kapitána Jacka Sparouwa ( těd nevím jak se to píše) tak si opatřete kapesníčky a poslední scénky si trošku oplačte . ()

Sandai

Totéž co jednička. Karibik, piráti, plachetnice, kráska, trocha fantasy, akce, milostný trojúhelník, humor, famózní Johny Depp.....prostě luxus. Co nespraví rum, spraví víc rumu :-). ()

Danny71

Vynikající dobrodružný film, kterému nechybí akce ani humor. Moc se mi líbil děj, jenž byl parádně propracovaný a celkově dobře vymyšlený. Film má vynikající atmosféru, která je místama velmi tajemná až děsivá. Jednotlivé scény rozhodně nejsou odbyté a skvěle na sebe navazují. Jednou z nejimpozantnějších scén je potom souboj naších hrdinů s krakenem. Z postav se mi nejvíce líbil Jack Sparrow, jelikož jeho vynalézavost a vypočítavost jsou prostě fascinující ()

Johny_Blaze

Chvíle napětí, chvíle legrace i smutku ale bohužel i chvíle kdy kroutím hlavou a říkám si proč tak složitě? Depp samozřejmě nezklame to je hlavní tahou Pirátů ale jinak mám vice a více rozporuplné pocity. Co bude dál? To je to co mě děsí.... ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky