Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže

• Česko Piráti z Karibiku 2: Truhla mrtvého muže (více)

V tomto dobrodružném a velkolepém pokračování filmového hitu z roku 2003, které vzniklo opět pod vedením producenta Jerryho Bruckheimera a režiséra Gorea Verbinskiho, je kapitán Jack Sparrow znovu lapen ve spletité síti záhrobních intrik. Prokletí Černé perly se mu sice podařilo zlomit, avšak nyní musí se svou posádkou čelit mnohem děsivější hrozbě - ukáže se, že Jack se upsal krví legendárnímu Davymu Jonesovi (Bill Nighy), který je vládcem oceánských hlubin a kapitánem tajemné lodě BLUDNÝ HOLANĎAN, jíž se v rychlosti a schopnosti rychlého zmizení nedokáže vyrovnat žádná jiná loď. Pokud se Jackovi nepodaří najít způsob, jak se z této faustovské dohody vyvázat, bude nucen strávit celý posmrtný život jako otrok v Jonesových službách. Překvapivý vývoj událostí přeruší svatební plány Willa Turnera a Elizabeth Swann, kteří se znovu ocitají ve víru Jackových dobrodružství, během nichž dojde na strhující souboje s mořskými monstry, nepřátelský naladěnými ostrovany a výstřední věštkyní Tiou Dalmou (Naomie Harris) a dokonce i na tajemné setkání s Willovým dlouho ztraceným otcem Štruplem Billem (Stellan Skarsgard). Mezitím si nemilosrdný lovec pirátů lord Cutler Beckett (Tom Hollander) z Východoindické společnosti začíná brousit zuby na bájnou Truhlu mrtvého muže. Dávná legenda praví, že ten, kdo se truhly zmocní, bude moci ovládnout Davyho Jonese a celou jeho posádku - a Beckett chce této obrovské síly využít k tomu, aby jednou provždy očistil Karibik od všech pirátů, kteří jej křižují. Časy se mění a skutečnými loupeživými piráty se pomalu stávají draví obchodníci a úředníci... zatímco staromódním bukanýrům jako je Jack, kterému jde především o dobrodružství a nespoutaný způsob života, hrozí vymření. (Magic Box)

liquuid

Pokud pominu, že je to tak nějako celé divně tarantinovsky poskládané, tak finálně to stojí za to. Já piráty co? Já je můžu! ()

Baudelaire

Zbytečně dlouhé, nezajímavý příběh, málo ucelené a vybalancované, neukončenost příběhu je spíš na škodu. Ale na druhou stranu to skvěle vypadá - propracované prostředí, kostýmy, herci zvládli (Depp pobavil - když se jeho nalíčená držka poprvé objevila přes celé plátno, tak mi to doslova rvalo oči). K tomu se přidaly skvělé efekty z počítačových dílen a nemálo výtečných a neokoukaných nápadů. Deppovy útěky a kousky mě dost pobavily, scéna s mlýnským kolem byla geniální. Noví Piráti z Karibiku jsou opět zábavnou směsí komedie a akce. ()

n562

Ještě horší než jednička! A to je co říct, jelikož u jedničky jsem se většinu času nudila. Depp byl opět jediný kdo tomuto filmu chvílemi přidával život, ale i jeho herecký výkon byl o poznání slabší.Slabý děj, slabé herecké výkony, celkově nijak zajímavý film a přitom se stal jedním z nejvíce naštěvovaných filmů v historii! Největší tržby za první tři dny, nejvíce lidí za pracovní pondělí, nejrychleji vydělaných 300 miliónů dolarů, nejdéle se držící na špičce navštěvovaných filmů v USA, nejvíce lidí za první den v Británii a za první tři týdny vydělal víc než první díl Pirátů za půl roku. Že by se opravdu lidstvo pomátlo???? ()

benyy

Ako pokračovanie rozhodne nesklamalo, prejavil sa však typický hollywoodsky fenomén (ako svojho času Star Wars), dobrý nápad, prečo z toho nevytrieskať viac, takže celých 150 minút dvojky je vlastne jeden dlhý trailer k trojke, aspoň že nás ušetrili hlášky typu To be continued...Niektoré postavy vytiahli zo záhrobia celkom zbytočne, čo celý dej len viac zamotáva, taktiež kládli občas zbytočný doraz na vývin charakteru postáv, jednotke nič nechýbalo, všetci boli spokojní, lebo to nemali s čím porovnať, no pre niekoho mohlo byť až zarážajúce, ako sa niektoré postavy v dvojke doslova "vyfarbili". Napriek všetkému je to úspešné pokračovanie, a ako letný trhák rozhodne nesklamalo ()

Pierret

Z kina jsem po shlédnutí tohoto "letního hitu" odcházel opravdu velmi zklamán. Jednička přinesla přeci jen něco trochu neotřelého a charakter Sparrowa zvlášť vynikl... dvojka ovšem omílá všechno znovu a ještě bláznivěji. První polovina filmu mě naprosto znechutila a poté z toho udělali tvůrci takový mišmaš, že jsem se málem pozvracel... Samosebou popcorn a cola hodí všechno do normálu a udělají z toho klasickou bezmyšlenkovitou záležitost. ()

chrustie

Slabší než jednička, Jack u mě přestává zajimavá postava, jak sem tady četl, je to překombinované. Pro mě zklamání. ()

forrest11

Pre mna vyrazne sklamanie po skvelej jednotke. Dvojka je zbytocne moc nahypovana a pretechnizovana efektami a genialny vykon Deppa nestaci na vyrovnanie celkoveho dojmu z filmu. Takze na kvalite dost ubera zbytocna akcnost a malo prepracovanych dialogov a vztahovych interakcii ako v jednotke. ()

Chladek

K. Knightley mě již po druhé od filmu Pýcha a předudek přesvědčila, že dokáže roli dát víc než přečíst si scénář, O. Bloom měl zde také cosi do sebe, ale tak co si budeme namlouvat že, J. Depp je jedinečný. Jeho nejoblíbenější role (jak sám řekl) dokazuje, jak se skvěle umí zamaskovat (porovnejte ho v Karlíkovi a továrně na čokoládu, Hledání země nezemě, či tady v Pirátech!) Počítačová animace byla trochu průhledná, nebyla nic moc, a některé Jackovi scény byly předem průhledné. Např. ta scéna s plovoucí rakví byla absolutně samozřejmá, a některá rozhodnutí taky. Co ale bylo na tomto filmu nejnádhernější byl Jackův konec. Samozřejmě že víme, že to není jeho konec, ale v danou chvíli byl. Ubohé sebeobětování je v každém filmu, ale toto Jackovo přijetí svého osudu, jeho pohrdání a sarkasmus i před smrtí.....tento hrdinův konec jsem postrádal v jakémkoliv filmu, zde jsem ho dostal. Prostě ten závěr, kdy sám skočil dovnitř s úsměvem na rtu............Pro mě ale film moc přeplácaný animačními prvky, navíc byla animace nepovedená. Jednička byla lepší. ()

missaak

na tenhle film sem cekal moc dlouho a taky sem se asi moc tesil-to byla ta chyba! rozdil od jednicky je dost velky treba dost senza pribeh najednou upada a podobne, cele to drzi Mr. Depp efekty a trocha legrace. btw a Kiera :-) ()

brabi

Tak nějak se mi zdálo, že druhý piráti nemaj takovej spád, jako jednička. Asi to bude tím, že jsou roztažený do dvou částí. Ale i tak si udželi slušnou úroveň a já se u nich slušně bavil. ()

KARLOS2

Zázrak se nečekal a přesto do jisté míry můžu říct, že se přeci jen konal. Rozšiřování mytologie pirátů se může zdát někomu nudné a zdlouhavé, ale já jsem se nenudil a čas u těchto scén utekl rychleji, než jsem schopen logicky vysvětlit… Samozřejmě v porovnání s koncem je to nesrovnatelné, prvotřídní akční nonstop scény se konají až v druhé části filmu. Ostatní věci ve filmu taky nijak neztrácejí na dechu. Depp je přece jenom zábavný, ostatní herci se zuby nehty drží na obstojné herecké úrovni a triky jsou zase perfektní, tak jak to od ILM každý očekává… ()

Stromek

Poněkud slabší než předchozí počin, ale pořad ještě zábavné, stylově dobrodružné a bohužel dost nudné, dlouhé a zmatené. Ani okoukaný Jack to nezachrání... ()

Goodmen

Velmi příjemné pokračování prvního dílu. Bravurní triky na lodi Bludný Holanďan, jednoduchý a místy trochu překombinovaný scénář. Johnny Depp pokračuje ve své krasojízdě a krade si skoro celý film pro sebe a krok s ním drží digitální kapitán Bludného Holanďana v úžasném podání Billa Nighyho. Tak Vypusťte Krakena. ()

Pavlin

Kouzlo prvního dílu pryč.Je to dost překombinované.Škoda nestřídmost se nevyplácí.Působí to jako přehlídka hezkých skečů,ale na celovečerní film je to slabé. ()

matoon97

Mne sa to dokonca páčilo viac ako jednotka. A to hlavne pre ešte lepšie príšery, tentokrát namiesto kostier morský ľudia krížený s rybami. Namiesto Barbarossu sa tu objavil diabolský chobotničí muž Davy Jones. A diabolsky sa mi páčil Krakeň, obrovská morská príšera s chapadlami, ktorá loďe sťahuje pod vodu. A aj Kiera bola znova krásna. ()

sirrgulo

Druhý díl pirátů mám ze všech nejradši. Na scéně se objevuje Davy Jones, Tkanička, lord Backet a Tia Dalma. Vše skvěle klape a Orlando už není tak nudný. O jeho filmové životní lásce se to však říct rozhodně nedá. Celé zvážnění filmu mi opravdu sedělo. Stejně tak přítomnost neviděného, ale smrtelně nebezpečného Krakena. Johnny se opět postaral o několik vtipných situací, ukázalo se, že je skutečným pirátem, kterému jde jen o sebe a v závěru, i když trošku proti své vůli se zachová jako opravdový hrdina ve velkolepém finále. Škoda jen, že trojku nekráčela ve stejných stopách. ()

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

Tetované a jiné holky pro Daniela Craiga

10.07.2011

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

Luxusní protivník pro Jacka Sparrowa

24.02.2010

Upřímně, po scénáristickém guláši v dvojce a trojce Pirátů z Karibiku budili Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides spíše obavy. Tím spíš, že i čtyřku napsali staří pachatelé Terry Rossio a Ted… (více)

S kolty na upíry

S kolty na upíry

18.12.2008

Tento týden jsme psali výhradně o komiksových adaptacích. Dnes tady pro změnu máme... ehm, komiksovou adaptaci. Korejskou „mangu“ Priest (u nás vyšla jako „Kazatel“ – pozor, nezaměňujte s Preacherem,… (více)

OSCARS - výsledky

OSCARS - výsledky