The Omega Man

• USA The Ωmega Man (více)

Slunečný den. Vylidněným Los Angeles se v kabrioletu prohání doktor Robert Neville (Charlton Heston). Je posledním člověkem na zemi, je Omega man. Nebezpečná nákaza zachvátila svět a proměnila lidi na fotofobická monstra. Nezbavila je však schopnosti myšlení. Sdružili se tedy do uskupení s názvem Rodina a rozhodli se skoncovat se vší moderní technikou, kterou viní za vznik nákazy. Doktor Neville však stále pracuje na léku. Stihne jej vyrobit dřív, než ho Rodina dostihne? A stojí vůbec nakažení o lék? (TobRieper)

Han22

Viděno podruhé a těžko hodnotit. Heston je jiný typ herce než Price a úplně jiný než Will Smith, takže svou roli posledního muže na Zemi pojal jako hláškujícího akčního hrdinu, což nevím jestli je zrovna OK. K tomu ty opravdu příšerné masky nakažených a pěkná leč absolutně nehodícího se funky hudba. A také spousta akčních scén, které nebyly nijak zvlášť povedené. Jenže přes to všechno mě ten film i na podruhé nakonec chytl, pořád to je slušná atmosférická depka s povedeným koncem a pořád je to solidní sci-fi. ()

willis

Jediné slovo které mě napadá po sledování tohohle filmu je "nesourodý", ať už to znamená cokoli .:) Mám rád 70 léta, forda mustanga, postkatastrofické filmy. Místy dobrá atmosféra je bohužel srážena scénáristickými nedomyšlenostmi až kiksy. Na druhou stranu se tady ale najde i dost zábavných ( i když zřejmě nechtěně) scének takže tenhle pokus nemůžu ani úplně zavrhnout. ()

Mikino00

Zajímavý námět, který začínal opravdu slibně a po dějové stránce předloha asi nebude špatná. Bohužel se dočkala tohohle levného zpracování. Nejhorším jsou ve filmu členové rodiny, hlavně ten napudrovaný černoch opravdu vypadá k smíchu. Mám jen výhradu ke konci, copak tohle se dělá Hestonovi! ()

inutihar

Příjemná béčkově akční záležitost ze 70. let. Charlton Heston vypadá a mluví jako Arnoldovo dvojče. Ze tří adaptací románu R. Mathesona asi nejslabší, nicméně s největším guilty pleasure faktorem. ()

_-0-_

Za 3 zpacování knihy Richarda Mathesona "The Last Man on earth " (1964) a stejnojmenného "I am Legend" (2007) se "The Omega Man" povedl nejméně. Je škoda, že poměrně dobrá literární předloha byla srovnatelně zpackána ve třech pokusech. ()

Pokryvac

Zlí herci (nevynímajúc Charltona Hestona), zlé dialógy, slabý scenár a chlpatá hruď Hestona... Začína to dobre, ale je to čím ďalej tým viac otravnejšie. Celkom slabé béčko. ()

bakulator

Naštěstí mnohem lepší a výraznější než Já, legenda. Nedokonalé masky a nelogičnosti ve scénáři patří k době se vším všudy. Heston se více na člena KKK než na vědce a doktora:-) ()

patsandor

Když jsem zhlédl toto dílko, o to víc jsem ocenil Já, legenda Francise Lawrence s Willem Smithem. Nejde o útoveň triků, to se vzhledem k časovému odstupu nedá srovnávat, ale jde o to, že na to autoři rezignovali (asi šetřili náklady). Masky jsou stupidní a patos a to hrozný přehrávání postav je do očí bijící. ()

furrec

Tak náhodou nebolo to vôbec také špatné, dnešné rádoby scifi sračky bývajú oveľa horšie. Nie je to síce vrchol žánru ale komu sa podobné filmy páčia môže smelo po tomto kúsku siahnuť... ()

TylerD.

Ano, nakažení byli trochu levní a pořád blábolili o nějakým novým řádu a jejich odmítání pokroku bylo chorý. Ale já se ani na chvíli nenudil, do příběhu jsem byl zažranej a postavy se nechovali tupě což nemám rád. Až teda na jeden případ: "proč bych měl vzít ten samopal když na ně můžu 30 vteřin jen blbě koukat". Logika viru byla zvláštní. Pochytil jsem asi pět variant co s Tebou virus udělá - zběláš, nic, udusíš se, zběláš později, vadí Ti světlo. Jo a vjednom záběru v pozadí jezdí auta :) Ale jinak dobrý film (který za to půlkou samozřejmě vděčí předloze), který se dokonce nebojím doporučit. ()