Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

iHyik

Tady někdo zapomněl, jak se dělá dobrej animák .... eeee.... pokračování. Radši mě nechte spát, s tímhle nechci mít nic společného. Volám po lepších zítřcích. ()

Jango_Fett

Sranda musí být, a scénka s praštěným Merlinem prostě nemá chybu. Jinak jasně chybí tomu už šťáva, na druhou stranu nemůžu říct že bych se v kině nebavil. ()

kombajn

Něco mezi ** a ***, ale každopádně zklamání. Pár dobrých scén, jedna taková nejistá - city těžko kombinovat se smíchem a tak vlastně nevím, co chtěli smrtí žabáka tvůrci docílit. Jinak se bohužel Shrek 3 nevyhnul mnoha klišé a hlavně se v něm začalo zpívat příliš často, aby to bylo snesitelné. Artie je smutná postava a celý ten scénář je tak moc chabý. Spousta věcí je nevyužitá, viz postava Merlina a záměna těl kocoura a osla. V jedničce by z toho vytřískali kopec zábavy. Závěrečný kolážovitý videoklip taky docela nuda. ()

Meridius

Čekal jsem větší průšvih. Tohle ještě ušlo, ale dvojce a jedničce je to na hony vzdálené. Některé vtípky dobré, většinou se ale jednalo o recyklaci těch starých. Po hudební stránce také horší. Písničky i instrumentálky Harryho Gregsona-Williamse postrádají švih původních dvou filmů. Ještě ušmudlané *** ()

HappySmile

Tak narozdíl od předchozích dvou dílů, tenhlen je určený spíše dětem. Předešlí Shrekové se drželi velmi vysoké úrovně, tohle už je však průměrný dětský animák s trošku přeplácaným a zmateným dějem, který ztratil velkou část vtipu... Tady evidentně platí: Do třetice všeho nejhoršího. ()

lekr

Tak tohle už ale opravdu ne!! Nulová akce, natvrdlý příběh a dementní hlášky.....Shreka mám rád ale že se dočkámaž takovéhleho úpadku to mět eda hodně nepříjemně překvapilo..čtyřky se už opravdu začínám hoodně bát.... ()

rakovnik

Ale jo, proč ne. Stále jsem se dobře bavil, mnohé vtipy byly opravdu vychytané, i když jsem už občas cítil, že to není ono... ()

SallyZen

Ou.. Tak málo %? To se mi sakramentsky nelíbí. Opravdu skvělé pokračování této animované pohádky. Dokonce se mi "Shrek 3" líbil více než-li druhý díl. Vynikají tu hodně i vedlejší postavy a že jich tu není málo. Vtipné gagy a hlášky ještě neuhasly, takže si každý přijde na své, ačkoli to tak podle hodnocení nevypadá :-) 80% ()

William_

4.5/10. Třetí Shrek měl před sebou těžký úkol. Po úžasném a fantastickém druhém dílu navázat a alespoň se předchozím dvoum filmům kvalitou a dějem vyrovnat, nebo se alespoň přiblížit. To se absolutně nepovedlo. Začala takzvaná ždímačka na peníze, a tak se pod silnou značkou zrodilo toto. Pár scének kdy jsem se zasmál to mělo, ale ta hravost, rozmanitost a originalita co zdobila předešlé 2 díly je najednou pryč a místo toho jsme dostali nesympatickou postavu - Artuše. Obrovské zklamání a není divu té nenávisti vůči tomuto filmu. ()

vydumnica

Ó taká škoda!!! Shrek a Shrek 2 sú výborné a vtipné, na moje sklamanie Shrek the Third (prečo nie 3?) nie je ani vtipný (zasmiala som sa asi len raz a to na Pinocchiovi) a už vôbec nie zaujímavý, pútavý a tak správne "shrekovský". Je to celé také ZVLÁŠTNE, podľa hodnotení vidím, že nie som sama, kto má taký pocit. Akoby to ani nebol Shrek, miestami to nemalo hlavy ani päty, humor taký na silu, dejovo slabé. Oproti prvým dvom filmom som tento pozerala s dabingom, ale neverím, že to bude len tým. Hudba tiež nula bodov. A pre malé deti je toto absolútne nevhodné (umieranie kráľa - žaby, priam hororový sen Shreka, časté narábanie mečom, rôzne dospelé narážky, atď.)!!! Naozaj milujem rozprávky, pri ktorých sa cítim ako dieťa. Tu som sa tak necítila. Nie je to ten "feel good movie", moje pocity sú skôr opačné. A vrcholom všetkého boli tie princezné. Až ma striasa, keď si to predstavím. Moje obľúbene Disney princezné. Chcem čo najrýchlejšie zabudnúť na tieto tu!!! Čo to akože malo byť? Ja nechápem, prečo. Nenechám si pokaziť vlastnú predstavu o Snehulienke či Popoluške. Mrzí ma, že musím klesnúť z 5* na 2, ALE NEDOSTALA SOM TO, ČO SOM OČAKÁVALA!!! ()

Rodriguez

Shrek třetí byl naprosto úžasný jako oba dva předchozí díly. Jen mě zarazila stopáž filmu, která je něco kolem 80 minut?! Podle toho také strašně trpí děj filmu a má spoustu černých děr. Zase na druhou stranu to dopadlo daleko lépe než u Pirátu3! Chtěl jsem původně dát jen 2*, ale konec filmu mě dostal (myslím tím malé shreky) a proto nakonec dávám 3*. ()

xjane

Oproti předchozím dílům je to opravdu slabé pokračování, stejné vtípky, špatný scénář, ale přesto jsem se nenudila...60% ()

Petoss1

Zabudnite, tak zhovadiť pre niekoho kultovú záležitosť, veď nič smiešne tam nebolo ! Dúfam že nebude Shrek Štvrtý lebo to už bude pekný animovaný odpad. 40% ()

Rocky88

Vysoká odmocnina předchozích dílů. Stále je to vtipné a šrekovské, ale zkrátka tomu chybí šťáva, samotné vtípky pak vinou krátké stopáže a z ní vyplívající uspěchanosti zaniknou (nejvíce je to asi cítit na Shrekových dětech). Škoda, snad to příště bude lepší. ()

Nautila

Hm...tak jedna * za to, že je tam hodně Hooka...i když není kudrnatej, jak by měl. A druhá * za ...hm...já něco vymyslím...ale za "vtipnost" fakt ne. ()

Streeper

Druhý díl a dost! Pokračování Shreka je blbost. Postrádá smysl i dějovou linii, jediné, co se mi na tom filmu líbilo byli zlobří batolata. ()

4daPeace

Verdikt: Na tento film poslete radeji Vase ratolesti samotne, od minulych dilu uz by meli byt dost velke, aby kino zvladli sami. Pro vsechny ostatni Shrek Treti prinasi opet mene vtipu, mene napeti, mene zabavy a zadny duvod, proc prave za toto utracet listek do kina. Jedine plus - zakomponovani pisne 9 Crimes od Damiena Rice. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)