Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

JohnSmith

Už to bohužel není ono. Vtip se téměř vytratil a nahradila ho trapnost.Jestli budou u Dreamworks připravovat čtyřku,tak by u toho měli scénáristi trochu myslet. ()

Aven

Bojím se napsat, že jde o špatný film. Jen mi třetí Shrek nepřipadal dost "shrekovitý". Tohle je totiž film pro děti, teda ne že první a druhý díl není, ale tohle je JEN pro děti - žádné odkazy na jiné filmy, žádné narážky pro dospělé, prostě nic! Jen dětská zábava s roztomilými zelenými animovanými postavičkami co prdí. Jo, děti si přijdou na své, pro ostatní smůla. ()

Master19

Krom pár záchvěvů v podobě povedených scén a několika sebevykrádaček zde můžeme nalézt pouze "hloupý" gagový humor pro děti. Je to škoda, třetí Shrek si zasloužil větší piplačku se scénářem, zvlášť když ten není v podstatě ničím omezován. Nezklamala grafika, ale ta už dnes - jak je vidět i z mnohých jiných příkladů - celý film nedělá. Bez čtyřky bych se klidně obešel, ale nebude mi to, jak se zdá dopřáno... ()

hroubek

Zbytečné zniční vynikající trilogie.V Dreamworksu by si měli říc že trochu uberou přestanou do každého filmu spát popkulturní naražky které jsou obačas vtipné ale na celý film nevystačí. ()

Danny F.

Tento zelenáč už není tak nepřekonatelný jako předchozí díly. Velmi polevil ve svém humorném běsnění. Za akční princezny a hlášky hodnotím štědře. 80% ()

popkec

Na předchozí díly si už moc nevzpomínám ale tohle mě docela bavilo, dokonce jsme se u toho i párkrát od srdce zasmál. Škoda jen že to bylo místy tak strašně trapný :) ()

yeniczek

Toto si Shrek nezasloužil... Ani trochu... Jeden jediný vtípek s troubením odjíždějící lodi a možná umírající žabák opravdu film nezachrání. 4/10 ()

venalce

Zbytečné pokračování. Jestli dvojka posunula laťku o něco výš, tak trojka ji srazila na dno. Nepamatuji si jedinou hlášku. Vtipný byl snad jen závěr s malými zlobříky. Mladý Artuš byl nesympatický, Merlin až moc ujetý. Celkově slabé. ()

IdentityS73

Tohle je oproti jedničce o dost horší, ale pořád to není tak děsný, jako čtyrka, aby si to zasloužilo odpad. Ještě pořád tam jsou skvělý scény, vtipný hlášky atak...:-) ()

VanTom

Mně Shrek Třetí nepřišel nijak nepovedený, jen takový nevýrazný, jednoduchý, krátký a ploužící se na neutrál. Nicméně velmi s povděkem jsem kvitoval, že se snažil zůstat nepřeplácaný a dětinské záchodové humory omezil na nezbytné minimum. ()

Sany33

Milujem Shrekovo univerzum a pre to ma tento diel urazil na plnej čiare. Chýba tomu vtip, hlášky, príbeh, postavy, skrátka chýba tomu všetko. Je to ako príbeh rozprávaní od A po Z s úplne idiotskou zápletkou a v podstate mi to pripadá tak, že zas chce niekto vymačkať posledné doláriky so známej a overenej značky a tým tú značku celú skurví. Pozitívom beriem že sa tam aspoň objavili známi hrdinovia Shrek, Oslík a Kocúr. ďalej je pozitívne to, že sa v príbehu posúvame k tomu, že si Shrek začína budovať rodinu, čo posúva príbeh do iných rovín a dáva dobrý rozbeh druhému dielu. Ak by to bol diel na rozbeh je to obstojné ale nakoľko sa jedná o diel tretí je to nanajvýš úbohé. 31% ()

Brain-D

Oproti prvním dvou dílům značný propad, ale i přesto jsou zde scény, které mě svým humorem naprosto odzbrojili. Takže pro mě pořád nadprůměrná animovaná zábava. ()

smolicek04

Neľutujem že som si tento film uprostred vypol.....lebo ma z neho išlo priam......nič tak stupídne ako je Shrek 3 som ešte nevidel a ani nechcem......Oproti dvojke je to slabota...jediné čo na tom bolo dobre boli nejaké tie humorné scény aj to iba raz za čas! ()

-ELFKA-

Shrek Tretí sa nevydaril a je naozaj ZLÝ!! Nemôžem inak, čakala som na zázrak, ale ten sa nekonal. Bolo to pomalé, nudné, ufňukané. Overené scény ako napríklad nevinné mačacie oči už v tretej časti pôsobili otrepane, to všetko sme už videli, dokonca dva krát! Chcelo by to prísť s niečím novým, ale nápady zrejme došli. Jediná vtipná scéna Pinocchiovho vykrúcania nemôže zachrániť inak odfláknutý film. Keď sa musíte so spolusediacim v kine štekliť aby ste sa počas filmu vobec zasmiali to už niečo o kvalite daného snímku hovorí. Ani neviem za čo dávam tú 1*, snáď len za to že je to Shrek.. Čo dodať.. ()

PollyJean

Velké zklamání...úsměv vyvolalo jen využití songů Paula McCartneyho a Led Zeppelin. Ale kde je lehkost a vtip předešlých dílů? ()

mirec88

Bolo to oveľa slabšie nielen ako prvé dva perfektné diely, ale aj ako väčšina iných animákov, ktoré v poslednej dobe vznikajú. . Je síce pravda, že som sa často smial, ale aj som sa nudil. Príbeh bol taký nemastný-neslaný, väčšina vtipov tu už bola a nových bolo len pár (spočítam na prstoch jednej ruky). Škoda, táto trilógia nemala šťastný koniec. Ehm, trilógia to asi nebude, lebo som si teraz všimol, že sa chystá "Shrek: Zvonec a konec". Celkom vtipný český názov, uvidíme aký bude film. ()

Siri69

Toto je rozhodně nejslabší díl z celé série... Není tam už takové velké množství vtipných scén,příběh už není takový zajímavý a propracovaný jako v předchozích dílech a je tam i pár nudných částí... Ale i přesto si myslím že to taková tragédie neni,jak tu někteří píší... Rozhodoval jsem se mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami,ale když vidím to poměrně nízké hodnocení tak přidám... 3,5* ()

Dagoussek

Pokud chcete vidět spoustu malých roztomilých Šrečků, tak je to jediný důvod, proč to zřejmě natočili. Pár vtipných momentů se tu najde. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)