Za normálních okolností by krásní, mladí a zelení manželé Shrekovi po odstranění zákeřné Kmotřičky víly a jejího nemožného syna Krasoně ve druhém pokračování animované komedie Shrek žili nerušeně a hlavně šťastně až do smrti. Vzhledem k tomu, že se stali protagonisty nejúspěšnějšího animovaného filmu všech dob, nemají na pohodu nárok. Dobrodružství, která si pro ně kreativní scenáristé vymysleli tentokrát, jsou ještě vypečenější, než ta, která oba zlobříci prožili doposud. Posuďte sami: Král Harold má nakahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzívně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Zatímco Shrek, Oslík a Kocour v botách se vydávají na poměrně dobrodružnou expedici, osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít již jednou odpálkovaný Krasoň, který se chce za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi Za sedmero horami násilím. Fiona je ale především Zlobryně a až na druhém místě princezna, a proto se Krasoňovi a jeho zlé armádě postaví. Navíc není sama, v první linii s ní kromě královny Lilien kráčí i svůdné komando princezen (Sněhurka, Popelka, Růženka a další), které jsou odhodlány všechny své přednosti využít boji. Ve Shrekovi Třetím bude prostě pořádně veselo, a to jsme tu ještě nezmínili draslíky, roztomilé potomky Oslíka a Dračice, a jedno překvapení, které Fiona přede všemi tají. (Bontonfilm)

Dagoussek

Pokud chcete vidět spoustu malých roztomilých Šrečků, tak je to jediný důvod, proč to zřejmě natočili. Pár vtipných momentů se tu najde. ()

ghatos

Jednoznačně nejslabší díl, kde se to celé vydalo špatným směrem. Tady se to zvrhlo...už tam chyběl balanc...52%. ()

Kaja

Tezke zklamani..trilogie se ne vzdy povedou a tohle je dukaz. Par vtipnych mist,ale dohromady to nedosahuje ani pulky predeslych dilu ()

Death

Jednou to muselo přijít a já to tak nějak čekal. Ano, mluvím o poklesu kvality série o zeleném Zlobrovi. Shrekovi 3 už se bohužel nepodařilo, tak jak mnozí očekávali, udržet poměrně vysoko nastavenou laťku predchozích dílů. Nedá se říci, že bych se nepobavil, ale už to prostě nebylo ono. Scénaristi zkrátka ten pohádkový guláš přestávají zvládat. Nezachrání to ani osel s kocourem, kteří se pomalu ale jistě stávají ohranými(kocourovy smutné oči to nezachrání-i když :)), ani pár opravdu vtipných scének (bohužel tolik jich zas není). Mám pocit, že Shreků se dá natočit ještě minimálně tak padesát (pohádek je na to dost), ovšem dříve nebo později nastane pád do černých čísel. I když zázraky se dějí a tak si počkám na Shreka 4, třeba je prostě jen trojka prokleté číslo (tenhle rok to platí obvzlášť :)). ()

Nepi

Nevim, ale mě se i tenhle díl líbil. Je zde plno vedlejších postav, vtipných scén a dokážu odpustit i scénáristickou překombinovanost. Přece jen jde o moderní pohádku a tou Shrek i nadále zůstává. ()

Borat

Ano, není to ten starý dobrý Shrek, jak ho známe, je to už takový utahanější zlobr, ale mně se pořád líbí. Typicky "Shrekovské" gagy a humor tam stále je. Nic mi ve třetím díle nechybělo a stále jsem se dobře bavil. Možná trochu už omletější postavy, dělají ze třetího pokračování trochu nudu. O co se mohl ale Shrek opřít je opět špičková animace, krásné vykreslení krajiny, postav, no prostě všeho, to dělá ze Shreka to co je. Nejlepší moment nastal a když umíral král, tatínek Fiony. Jeho vykašlávání, skučení a hekání bylo tak srandovní, že mohlo jít o samostatný filmeček ve filmu. Jako námět na čyřku bych viděl něco z okolí Shrekovy rodiny, aby se trochu změnilo prostředí, ale i tak za Shreka třetího dávám 4*.|75%| ()

HomeAlone

V kutiku duse som cakal ze ma to nebude bavit a aj sa mi to potvrdilo . Zeby uz Shrek po tretikrat nemal co ponuknut ? Asi nie . Ale verim ze stvorka to aspon trocha napravi a dostojne to zakonci a to navzdy ()

spikey1

V nejlepším se má přestat, to se tvůrcům kteří měli po druhém díle už jen místo očíček dolarovky již do hlavinek nedobralo a tak byli rodiče donuceni vzít ratolesti do kina na bohužel už ne kvalitní humor pro všechny věkové kategorie, ale na barevnou taškařici bez hlubší pointy. ()

BuryGol

S každym dílem to jde trochu dolu. Ono co si maj taky tvůrci furt vymejšlet. I když některý gagy se fakt povedly a grafika jde nahoru. Nic to ale nemění na tom, že je to maximálně na klidnej večer s přítelkyní. Sám od sebe bych si to asi nepustil. ()

tommy187

Tak nebyť tohto pokračovania Shrek by bol ešte legendárnejší ako je teraz. Úplne "zničilo" geniálnu sériu milých filmov, ktoré nie sú vhodné len pre deti, ale aj pre dospelých. Pôvodné hodnotenie Shreka č. 1 bolo ***, ale po tomto dieli som ho zmenil rovnako ako u druhej časti na ****. Kvalita tu silne upadla a veľmi som sa nudil... 55%. ()

Soweek

Tak nejslabší Shrek ze serie to určitě je, ale přesto tato pohádka určena spíše pro dospělejší publikum je opět celkem dost vtipná a to je to, co jsem od toho čekal, takže bůhví jaké zklamání se u mě neprojevuje. Příběh taky není špatný, i když pravda, postrádá to trochu akce, ale to pouze potvrzuje fakt, že Shrek je film postavený na rozhovorech a vtipu. Za co se musí ještě přičíst plus je výborně zvládnutá animace. ()

3 AM Code

Zacatek pomalejsi ale je to prekvapive dobre. Po povetsinou neprejicich komentarich tady, sem byl skepticky - a zbytecne! V S3 je mozna i davka vtipu pro mladsi publikum, ale tech pro dospelaky je tam stejne dost a chvilek kdy se film "tahl" bylo zatracene malo. Proste stejne dobra jizda jako jednicka. Nektere gagy opet genialni, viz chuva-trpaslik: Where is the baby? :) ()

Chise

Co k tomu říct? Vařit z vody zkrátka nejde, to ví každý průměrný režisér. Ani nové postavy už nemohou zachránit do trapnosti se řítícího Shreka, který beznadějně zabředl sám do sebe se slepou vírou, že s tímto má šanci na úspěch. Tad jsme skončili, dámy a pánové. ()

sheilla

Co k tomu napsat. Se jen modlim, aby nenatocili ctyrku. Klasicky s pribyvajicimi dily klesa uroven. U Shreka me to opravdu mrzi. Nemuzu rict, ze bych se nesmala, ale na jednicku a i dvojku to proste nema. Trosku mi chybeli narazky na ostatni trhaky { teda jestli tam byli se moc omlouvam, ale sedet v kine plnem neomalych anglickych fracku neustale rusicich, jsem je treba nepostrehla } a jestli opravdu ne, aspon nevypadam jako trouba :-] ()

mozkomor

Nejsem zrovna velký příznivce předchozích dílů, ale tohle už je moc. Třetí Shrek je tak zbytečný, až to bolí. Ten film totiž NEMÁ VŮBEC NIC. Animace je ještě horší než v předchozích dílech, nové postavy jsou trapné nebo v lepším připadě dokonale nudné a o nějakém příběhu se snad ani nedá mluvt. Což bych dokázal tolerovat, kdyby to bylo alespoň trochu vtipné - tedy ne že bych se párkrát nepousmál, ale všechny vtipné momenty jsou buď vykradeny z předchozích dílů nebo byly v trailerech. Kvůli tomu hodinu a půl života opravdu zahazoval nemusím. Dělá se mi zle při pomyšlení, že takový hnůj vydělal skoro 800 milionů dolarů a tvůrci nás tudíž budou zásobovat dalšími díly. Já si je nechám klidně ujít. Raději ani nechci vědet, kam až je možné klesnout. ()

Mr.Nigga

Zábavných momentů, co by se za nehet vešlo, zbytek nuda a zase jen nuda. Naprosto tragický příběh, herecké výkony nehodnotím, bohužel jsem se díval na verzi s otřesným českým dabingem, který film strhává do ještě většího bahna, než je. Nedoporučuju ()

LadyVader

Bléé.. Jednička a dvojka byly super, tohle bylo strašné, takovej nevkus a nechutnosti jsem ani od zlobra nečekala.. Vážne se obávám toho, co přinese čtvrtej díl.. ()

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

Rozdáme si to počtvrté, bejby!

20.05.2007

Kdyby Mike Myers (ten komik, ne ten psychopat v bílé masce! ;-) tu a tam neposkytoval hlas tlustému zelenému ogrovi, svět by už pomalu zapomněl, že někdo takový kdysi svými filmy vydělával stovky… (více)