Saw 2

• USA Saw II (více)

Génius děsu rozjíždí druhé kolo hrůzostrašné hry s životem a smrtí. Zamkne do uzavřeného prostoru osm nešťastníků, jejichž úkolem je dostat se ven dřív, než se nadýchají nervového plynu a zemřou. Musejí však být ostražití - cesta ke svobodě je poseta smrtícími pastmi, které jim rafinovaný Jigsaw přichystal. Když je nalezena mrtvola s charakteristickými známkami Jigsawova vražedného rukopisu, nastává čas, aby se do hry zapojil i detektiv Matthews. Rozbíhá se pátrání po vrahovi, jehož brutalita volá po zákonné odplatě. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

stargate17

Už to není ono. Pasti jsou pořád dobrý, ale nové postavy člověka nudí a nijak mu nepřirostou k srdci. Aspoň že ten konec stál za to... Asi byla hloupost doufat, že by se to mohlo vyrovnat jedničce. ()

Morrigen

Až po shlédnutí Saw II jsem dokázala plně ocenit důmyslnost a strhující závěr prvního filmu. Krása totiž spočívá v jednoduchost a obzvlášť vyniká vedle přeplácanosti, jíž dvojka bezpochyby trpí. Dvojnásobek hráčů, dvojnásobná porce násilí, dvojnásobný hrací prostor a dvojnásobek pastiček (což nebylo až tak na škodu). Ovšem mistrovsky vybroušený plán hry není vypilovaný do těch nejjemnějších detailů jako je tomu v jedničce a tuhle chybu se snaží napravit rádoby strhujícím rozuzlením, což se povedlo jen z části. Celou dobu se film sice snaží působit zcela průhledně, jenže vy prostě tušíte, že tam něco nesedí. I přes to se ale pořád jedná o v podstatě dobře zvládnutý film, který jen nesplnil vysoko posazená očekávání náročných diváků :) ()

kratajirka

Po velice úspěšném úvodním snímku je tu druhé pokračování, které nám odhaluje a otvírá další nevyřešené hádanky. Film plně navazuje na předchozí snímek. Jsou zde trochu předvidatelné momenty, nicméně to nic nemění na faktu, že je to zdařilý počin, který jen tak nekončí. 70% ()

DavidAAAA

Kvalita příběhu velmi opadla. Brutalita je zde samoúčelnější, děj není nijak překvapivý. Sice je vše stále stejně tajemné a syrové tak, jako v předchozím díle, ale už to není ono. Opět je zde vcelku překvapivý závěr a filmem se vine jediné poznání - když budeš JigSawa poslouchat a uděláš, co chce, nestane se ti nic zlého. Náš hlavní hrdina to nepochopil.. 50% ()

Pollini

Tento díl se mi líbil ještě víc, než ten předchozí. Už sice nebyl tak nepředvídatelný, ale zpracování mě doslova uchvátilo. Až teprve po čtvrtém shlédnutí jsem si všimla jistých drobných nelogičností a trochu moc běhání po chodách. Skvěle jsem si to užila. ()

slender123

Druhý díl této série už není tak dobrý jako jednička. Jak už bylo hodně zmiňováno, ta brutalita atd. je tam předvídatelná. Herecké výkony byly nic moc. Ale i tak to pořád není tak moc špatné, protože některé pasti (např. propast plná stříkaček) byly hodně dobré. Kamera taky celkem dobrá. Ten konec jsem trochu už čekal. Chyby se tam prostě najdou a už to není to, co byla jednička. 59% ()

HoncPe

Tohle pokračování se nevyvedlo. Je drsnější a více nechutné... to by mi zas tak nevadilo. Problém nastává pokud se podíváme na průběh celého děje. Celou dobu víceméně obyčejný krvák inspirovaný prvním dílem. Říkal jsem si že jestli to skočí takhle tak tomu dám snad jedinou hvězdu. Naštěstí neskončilo a ke konci přišel dlouho očekávaný zvrat, který mi nepřišel ani špatně vymyšlený (zvrat z jedničky ale nemá ani náhodou). Ve finále to vypadalo tak že jsem se celou dobu díval na normální krvák a posledních 10minut jsem sledoval to co považuji za SAW a to je film plný překvapení a nečekaných zvratů. Nebýt jedničky tak tomu dám 3* ale opravdu mě našrvalo jak do*rali pokračování tak super filmu jakým jednička byla. Dávám 2* (jednička dostala 5). ()

Mountain

Sofistikovanější a propracovanější než první díl, narozdíl od něj bez logických nonsensů. Jednu chybu však tento film přece jen má. Musíte ho vidět nejméně dvakrát. Teprve, když už jste si jistí, kdo je skládačkový vrah, začnou vám některé věci zpětně dávat smysl. A vyznění té scény v jámě se stříkačkami to změní úplně. Skládačkový vrah si dealera pěkně vychutnává a protilátku najde až tehdy, když už je pozdě. Sehrála to dobře, holka. ()

Toombar

Jednička byl super thriler.Dvojka taková není.Brutalita zase až taková není ale co se týče pastí tak taky nuda.Vlastně celý film byl tk nějak unuděný a nezáživný občas až moc brutální a násilný.Ano někdo by namítal že lidi co viděli jedničku říkají že jednička byla taky brutální a že dvojka už víc brutálnější být nemůže.Tak to jste ji asi neviděli.Jediné co to zachránilo byla scéna se stříkačkama a hodně překapivý konec končící ve stejné lokaci kde se odehrávala jednička. 6/10 AŽ MOC NÁSILNÉ (nemyslím tu scénku kde teče krev) ALE TU JAK JE TAM TEN CHLAP NAHÁNÍ. ()

pekkanik

Toto DVD som si s nádejou kúpil a až potom som si všimol, že tie dva odrezané prsty znamenajú dvojku. Poctivo som si zohnal a pozrel jednotku a pekne po poriadku konečne aj dvojku. Už to nie je také prekvapujúce, pribudlo postáv, zabitých postáv, Bell je herecky slušný, o niečo horšie ako jednotka, ale na štyri odrezané prsty to stačí. ()

PanIncognito

Saw 2 má rozsáhlejší objem. Usiluje se zde o zdokonalení osnovy a více se míří na jednotlivé osoby. Krom odkrývání a pojítek ve filmu s chutí sleduji i krvavé scény. Scénář je sice místy sofistikovaný, ovšem režie je dobrá. :) (viděno s dabingem) ()

Foltest

Snímek je o dost horší než první díl. Člověk se u toho už ani moc nebojí. Výrazně ubylo dramatických momentů a napětí. Celému filmu bych nejradši dal jednu nebo dvě hvězdy. Je zde však jistý prvek, který Saw 2 vytahuje na tři hvězdy. A to je naprosto famózní a fenomenální poslední desetiminutovka. Takové překvapivé a skvělé zakončení jsem snad ještě neviděl. Naprosto úžasný zážitek. Bohužel zbytek filmu byl opravdu velmi špatný. Nefungovala ani zápletka s hledáním unesených, ani samotná hra o přežití. Třeba nechápu, proč ten jeden svalovec vraždil, když to všichni měli akorát napsané zezadu. Nemohli si to snad vzájemně přečíst. Konec byl ale naštěstí perfektní. ()

andy60

Podle mě to nebylo horší, než předchozí díl. Výměna režiséra je znát, film je natočen trochu jiným stylem. Sledujeme střídavě skupinu lidí uzavřených v nějaké budově, snažíc se z něho uniknout a Jigsawa, hrajícího s policajtem rovněž hru, ale ve verbální rovině. Bavilo mě sledovat obojí, takže spokojenost a už se těším na pokračování. ()

Jirkacek

Snímek s poněkud divným názvem Saw 2 z roku 2005 jsem si koupil nedlouho po jeho natočení na DVD a disk pak putoval do šuplíku, kde vydržel dalších přibližně 14 let. Teprve po takto šíleně dlouhé době se na něj dostala řada, nicméně to jsem se na něj už docela těšil, i když zrovna horory nijak nevyhledávám. Dokonce tento druh filmového žánru nemám příliš v lásce, nikoliv snad protože bych se při nich bál, ale ty krvavé mi připadají ubohé a čím více červené tekutiny při něm vyteče, tím horší hodnocení pak ode mne ten horor dostane. Naopak mne velice baví ty duchařské s pořádným napětím a když se děj odehrává v nějakém opuštěném domě, starém příbytku, sirotčinci potažmo psychiatrii, moje filmové srdce jásá a těší se na jeho shlédnutí. Po uplynutí 93 minutového napínavého hororu Saw 2 jsem nabyl dojmu, že jsem dostal filmového jedu dostal namícháno tak akorát a celkem spravedlivě jsem popíjel spravedlivě namíchaný koktejl hrůzy, napětí, krve a nechybělo ani jakési detektivní pátrání. Film začal probuzením informátora Michaela Markse (Noam Jenkins) v potemnělé místnosti s maskou na hlavě, jenž byla plná ostrých hrotů. Vzápětí se z videokazety dozvěděl, že aby mohl masku odemknout, musí si vypíchnout oko, v němž měl schovaný klíč. Poté se rozběhl časovač, přičemž záhy našel skalpel, ale nemohl se k zákroku donutit a tak se po šedesáti sekundách maska ​​zavřela a on zemřel. Na místo činu pak dorazila policistka Allison Kerryová (Dina Meyerová) a detektiv Eric Matthews (Donnie Wahlberg), aby zločin spáchaný skládačkovým vrahem vyšetřili. a zavolá mu. K Ericovi a Kerry se pak připojil důstojník Daniel Rigg (Lyriq Bent) z týmu SWAT a společně vnikli do továrny, která vyrobila zámek z Michaelovy pasti. Tam našli a zatkli Johna Kramera, zabijáka který měl rakovinu. Zároveň objevili několik počítačových monitorů, na nichž bylo osm lidí uvězněných v domě, včetně Amandy Youngové (Shawnee Smith), která jako jediná unikla v prvním díle ze zabijákovy pasti a Ericova syna Daniela. Dalšími oběťmi byli Xavier (Franky G), Gus (Tony Nappo), Jonas (Glenn Plummer), Laura (Beverley Mitchell), Addison (Emmanuelle Vaugier) a Obi (Timothy Burd). Všichni byli zavření v domě, kde se nacházel vypuštěný nervový plyn, který měl všechny zabít do dvou hodin, pokud se jim odtud nepodaří uniknout, nebo najít injekce z protijedem, poschovávané po domě. John ujišťoval Erica, že pokud bude dodržovat pravidla své vlastní hry a budou spolu dvě hodiny mluvit, tak znovu uvidí Daniela. Na naléhání Kerry Eric souhlasil s tím, aby byl přivolán technický tým pro vystopování videosignálu a aby se zabijákem mluvil, kvůli získání času. Osm zavřených lidí brzy našlo diktafon, z něhož se dozvěděli o ukrytých injekcích, přičemž jeden byl prý v sejfu pro jehož otevření bylo potřeba získat osm čísel, přičemž měl jedno každý napsané vzadu na hlavě. Xavier ignoroval varovnou poznámku a použil klíč dodaný s kazetou a skryté zařízení vystřelilo kulku skrz kukátko, když se Gus díval skrz něj a zabilo ho. Po otevření dveří hledalo sedm lidí v domě další injekce, ale bez úspěchu. Poté, co objevili dveře, skupina odešla do suterénu, kde se všichni dozvěděli, že Obi pomáhal s jejich únosy. Pak vlezl do pece, aby získal dva protijedy a neúmyslně aktivoval past a byl spálen. Než ho ostatní mohli zachránit, byly zničeny i protijedy. V další místnosti měl Xavier jít do jámy plné jehel a za dvě minuty vytáhnout klíč k dalším dveřím, ale místo toho do jámy hodil Amandu. Pod časovým tlakem prohledávala jímku až konečně vytáhla klíč, který dala Xavierovi, ale došel mu čas a dveře se navždy zavřely. V průběhu hry oběti diskutovaly o souvislostech mezi nimi a zjistili, že každý z nich byl předtím ve vězení s výjimkou Daniela. Mezitím John trávil čas v rozhovoru s Ericem a prozradil, že přežil vlastní sebevraždu poté, co mu byla zjištěna rakovina a poté začal zkoumat lidské chování při jeho hrách. Poté přijel technický tým a zabiják detektivovi prozradil, co všechny lidi v domě spojovalo - tedy vězení, do něhož je dostal právě Eric. Když opustil ostatní, vrátil se Xavier do bezpečné místnosti a našel na zadní straně Gusova krku barevné číslo. Poté, co si uvědomil odpověď na kód k sejfu, zabil Jonase pálkou s hroty a začal lovit ostatní. Laura podlehla nervovému plynu a zemřela. Poté, co našel stopu odhalující Danielovu identitu, Addison a Amanda ho opustili, ale Amanda se vrátila poté, co našla Jonasovo tělo. Addison našla skleněnou krabici obsahující protilátku, ale její paže se zachytily v dírách, které byly lemovány skrytými čepelemi. Xavier vstoupil do místnosti, přečetl si její číslo a nechal ji zemřít. Amanda a Daniel našli tunel v bezpečné místnosti, která vedla do koupelny z prvního filmu. Daniel se zhroutil uvnitř těsně předtím, než je Xavier našel. Amanda podotkla, že nedokáže přečíst své vlastní číslo, a tak si uřízl kus zadní části krku. Když se blížil k Amandě aby ji zabil, vzbudil se Daniel, který předstíral kolaps a sekl ho pilou do krku, takže Xavier zemřel. Když viděl pronásledovat svého syna, Eric brutálně napadl Johna a přinutil ho, aby ho vedl do domu. On souhlasil a pouze oni dva sjeli výtahem dolů a odjeli do domu, přičemž technický tým vysledoval zdroj videa a tak Rigg vedl svůj tým do domu, kde našli videorekordéry přehrávající dříve zaznamenané obrázky. Když si Kerry uvědomil, že se hra odehrála „předtím“ než našli Johna, časovač vypršel a otevřel se velký trezor, v němž byl svázaný Daniel, dýchající do kyslíkové masky. Eric vstoupil do domu sám a nakonec našel koupelnu, kde byl napaden maskovanou postavou. Probudil se připoutaný k trubce a magnetofon zanechaný Amandou odhalili, že je Johnovým spolupachatelem a hodlala v práci pokračovat i poté, co on zemřel. Amanda se najednou objevila ve dveřích a křičela Game Over. Pak utěsnila dveře a nechala Erica umřít. A byl konec děsivého příběhu, který mi však moc nepřipomínal horor, jako spíše vyšetřování ohavných zločinů policií a poté jedním detektivem. Podle mého názoru režisér Darren Lynn Bousman nenatočil úplně špatný film, ale na první část rozhodně neměl tu správnou tajemnou atmosféru. Přesto se na jeho průběh dalo určitě dívat a nebyl jsem nijak výrazně zklamán. Suma sumárum, snímek Saw 2 ode mne získal tři otrávené hvězdy ***. () (méně) (více)

Hitman2019

Hudba u tohoto filmu nejde prostě vytknout (zvláště ta co hraje nakonec), je dokonalá. Připomíná něco zlověstného a tajemného. Děj filmu, který je tak skvělý hlavně díky Tobinu Bellovi (Jigsaw). Co dodat zápletka ještě rafinovanější než v prvním díle a konečné odhalení... Není prostě co dodat prostě geniální film. ()

HAMLOCK

Ach jo tím to filmem to začalo ,v podstatě díky tomu to snímku vznikl žánr D.B.H (debilní ,brutální ,hovna). Jediná inteligentní věc je zadupána do země bud´ hrozným scénářem nebo scénami ,které jsou odporné (i když chápu ,že se na něj někdo kouká ,kvůli kill-countu ). ()

Příští rok dorazí jedenácté Saw

Příští rok dorazí jedenácté Saw

12.12.2023

21.02.2007

Hračky bývají plačky...

Hračky bývají plačky...

06.06.2006

...říkávaly nám babičky, když jsme něco přeháněli. Společnost Lionsgate asi nemá babičku. Málokterý jiný filmový žánr v Americe dává často vzniknout řadě pokračování, prequelů, sequelů, remaků a… (více)