Casino Royale

• Velká Británie Casino Royale (více)
Velká Británie / Česko / USA / Německo / Bahamy, 2006, 144 min (Alternativní 139 min)

Casino Royale pojednává o začátcích Bondovy špionážní kariéry. V rámci své první mise s pověřením "007" se má dostat na kobylku Le Chiffreovi (Mads Mikkelsen), který se stal bankéřem světového terorismu. Aby jej mohl zastavit a rozložit tak teroristickou síť, musí Bond Le Chiffrea porazit v pokerovém turnaji s astronomickými sázkami, který Le Chiffre pořádá v Casino Royale. Zprávu, že se s ním na misi vydává okouzlující účetní ministerstva financí Vesper Lynd (Eva Green), která má zajistit finanční prostředky na pokerové partie a poté na vládní peníze dohlížet, přijímá s krajní nevolí - avšak poté, co společně přežijí řadu smrtících útoků ze strany Le Chiffrea a jeho nohsledů, se mezi nimi vyvine vzájemná přitažlivost. Ta je nakonec zavede do ještě nebezpečnějších situací, které navždy změní Bondův život. (oficiální text distributora)

Rob Roy

Na konci mi bylo smutno, že budu muset čekat další cca dva roky na další Bondovku s Craigem. To už něco znamená...a Eva Green - no comment. Takže novému trendu oba palce nahoru P.S. Úvodní titulková sekvence včetně písně je vynikajicí. ()

Fr

V minulosti mě postava 007 nechávala naprosto v klidu. Jednoduše mě to nebralo. Jestli ovšem dostala tato série nový impuls, který ji vydrží dalších X let, rád se stanu členem fanclubu. Velice dobrý film, ve kterém ani tolik nejde o postavu Bonda jako spíš o akci a napětí. Jen tak dál Jamesi - vlastně D.Craigu! ()

mandes

rozpočet : $150 million otvárací víkend : $40,833,156 tržby celosvetovo : $594,193,947 /// ano ano ano aj pre mňa najlepší BOND aky bol kedy natočený,a to sa týka aj filmu aj hlavného predstavitela ()

TheMaker

::::::::::::::::::::::::::: Bondovky s Brosnanem stáli za ho...vno, ale vidím, že se blýská na lepší časy. :::::::::::::::::::::::: ()

Nathalie

POT, KREV a SLZY. James Bond Begins aneb Mr. Martini coby zelenáč. Britské impérium vrací úder a Novozélandaň s kšiltovkou Martin Cambell vrací agenta 007 z bezkrevné figurky zpět do těla z masa a kostí a místo technologických hraček mu dává do vínku duši. Casino Royale je syrové, tvrdé a nekompromisní. Návrat ke kořenům symbolizuje odklon od brosnanovského stylového product placementu, tenhle nadupaný vůz má pod kapotou akční(rvačka na schodech, honička na výstavě) i mírné (niterná sprchová scéna, rafinované mučení nenápadně zlým Madsem Mikkelsenem, pokerová partie) koně. Coby koňská síla fungují geniální hlášky a suchý humor. Třešničkou na dortu je královská disciplína parkour by Sebastian Foucan..... Daniel Craig nastavuje tvář,v níž se buldočí zabijácké rysy střetávají s ruskými geny, ale charisma z něj prýští na plátně jako láva z vybuchlé sopky. Není úniku. Věřím mu všechny polohy- zlomeného Romea, neotesaného drsňáka i ačního hrdinu. BOND with NO BOUNDS. ()

Dever

Soundtrack David Arnold: 1. African Rundown [6:52] ,2. Nothing Sinister [1:27] ,3. Unauthorised Access [1:08] ,4. Blunt Instrument [2:22] ,5. CCTV [1:30] ,6. Solange [0:59] ,7. Trip Aces [2:06] ,8. Miami International [12:43] ,9. I'm the Money [0:27] ,10. Aston Montenegro [1:03] ,11. Dinner Jackets [1:52] ,12. The Tell [3:23] ,13. Stairwell Fight [4:12] ,14. Vesper [1:44] ,15. Bond Loses It All [3:56] ,16. Dirty Martini [3:49] ,17. Bond Wins It All [4:32] ,18. The End of an Aston Martin [1:30] ,19. The Bad Die Young [1:18] ,20. City of Lovers [3:30] ,21. The Switch [5:07] ,22. Fall of a House in Venice [1:53] ,23. Death of Vesper [2:50] ,24. The Bitch is Dead [1:05] ,25. The Name's Bond... James Bond [2:49], ()

EvilPhoEniX

Ve Skyfallu, byl určitě lepší záporák... Ale tenhle díl byl, zase vyjímečný tím Pokerem, já sám Poker hraji, a přišlo mi to skvěle Atmosféricky a herecky Zahrané.. Craig je Třída! Parkour na začátku byl úchvátný! A akce taky moc nebylo, na to že film trvá dvě hodiny 15... Ale je to prostě Zážitek! ()

novoten

Byla to tehdy hrozná rána. Po čtyřech dobrodružstvích s elegánem Brosnanem přišel drsňák Craig, nekompromisní ostrostřelec, krvácející rváč, mučený jízlivec a neotesaná hora agentského potenciálu. Před jeho charizmatem jsem z respektu málem zalezl pod sedadlo, ale k dosavadnímu vnímání bondovské značky mi neseděl. Suché hlášky zůstaly, technické hračky ustoupily špinavé akci a já až dlouhých čtrnáct let po premiéře v rámci revize konkrétní "regenerace" prohlédl, jak dokonale vyvážená nakonec černohorská karetní podívaná je. Od černobílého úvodu až po italskou střelu. ()

tron

„Nepotrebujete čas?“ – „Je mŕtva. Načo čas.“ Po megalomanskom "sci-fi" Dnes neumieraj sa asi vážne nedalo nijakým rozumným spôsobom v sérii pokračovať a tak nečudo, že došlo k drsnému, ale asi jedinému možnému (a logickému, a nevyhnutnému) rozhodnutiu: všetko zmiesť zo stola, tváriť sa, že sa nič z toho nestalo a začať od nuly. Casino Royale je teda prequel. S prižmúrenými očami nadpriemerná jazda, ktorej veľa dáva dravé, dynamické tempo novozélandského veterána Martina Campbella, ktorý si tým pádom pripísal na svoje konto unikátny rekord: dva razy sa mu podarilo reštartovať bondovky (prvý raz samozrejme v Zlatom oku). Hoc snímka oproti Dnes neumieraj skutočne pôsobí ako realistická komorná dráma, faktom je, že produkcia rozhodne na ničom enormne nešetrila: Casino Royale stálo fajnových 150 miliónov, čo je v skutočnosti ešte o 8 miliónov viac, ako preklínané Dnes neumieraj. Rozdiel je  "len" v tom, že kým Dnes neumieraj napriek masívnemu rozpočtu na celom svete zarobilo "len" 271 miliónov, Campbellov reštart ich nahanobil až geniálnych 600. Ono, scenár je skutočne revolučný a v rámci možností realistický, čo znie šialene, ale funguje to, aj keď nejaké chyby by sa určite našli. Zamilovaný Bond, kto to kedy videl? A čo "to" s mučením??? Ono obecne mali bondovky s Craigom nejeden raz šokujúce nápady, aké by ešte pár rokov dozadu v žiadnej bondovke nemohli byť. Našťastie, niektoré trademarky boli dodržané, takže na výpravu je spoľah, záporák je extra charizmatický ("plačúci" Mads Mikkelsen) a i zvyšok kastingu je parádny (okrem cholerického Craiga určite ešte Dench, Wright, Eva Green a sympaťák Giannini). Pri všetkej tej bondovskej revolúcii prekvapivo nechýba poctivé starosvetské napätie (príjemne dlhý kartový súboj), ale pochopiteľne ani monštruózna akcia (strhujúca naháňačka s "atlétom"). Táto bondovka vymenila brosnanovskú eleganciu za craigovskú modrookú, šľachovitú špinavosť. ()

B!shop

Osobne bondovky moc nemusim, ale vsemozny recenze rikajici, ze je tahle bondovka v uplne jinym stylu, vsude skvela hodnoceni atd. me docela navnadily a o to vic jsem byl zklamanej. Po uvodnich titulkach a akcicce na ambasade jsem si rikal, ze je vse v pohode a tesil se na akcni jizdu, jenze poradna akce pak uz neprisla do konce filmu. Navic tim, ze z Bonda udelali drsnyho rvace bez trosky elegance, kterymu sem tam neco nevyjde, se sice vic priblizili realite, ale na druhou stranu uz neni poznat, ze se jedna o bondovku a zustal lehce nadprumernej akcni film bez akce. A i kdyz Daniel Craig nehraje vubec spatne, moc mi na Bonda nesed, hodnekrat vypadal spis jako tupej zabijak. Mnohem vic se mi libil zaporak v podani Madse Mikkelsena. A pribeh taky neni nejlepsi, obcas se stane, ze tvurci neco nakousnou a nedokonci a misty je film krapet zmatenej a nedava smysl. Jako kdyby se Fleming pri psani prvni bondovky teprve zahrival a ze samy radosti, ze vymyslel Bonda, ho zacal hazet do ruznejch situaci bez vyraznejsiho deje. Taky by filmu pomohla kratsi stopaz, kdyz uz tu nejsou akcni sceny. Uz jsem videl horsi bondovky, ale taky jsem uz videl dost daleko lepsich akcnich filmu. Slabsi 4*. Po druhym skouknuti, kdy jsem uz tolik necekal, tak vicemene spokojenost, je to podarena "bondovka". ()

Gimli

První dvě třetiny jsou výborné - výborná akce, výborný Bond, výborný humor, napětí, prostě dokonalost sama. V poslední třetině se nějak podivně začne vytrácet tempo a objevuje se rozvláčnost a tak nějak divně do sebe zapadající scény. Přijde mi, jakoby z poslední třetiny na poslední chvíli násilím vystřihli kus filmu. Nevím. Nezdá se mi, že by se Casino Royale výrazně lišilo od předchozích např. Brosnanovek. Bonda prostě po deseti letech hraje někdo jiný, doba a možnosti pokročily a film se tomu přizpůsobuje. Avšak to, co dělá Bonda Bondem tu je stejné jako před třiceti lety. Jinak asi nejlepší úvodní Bondovská píseň. UPDATE (23. 5. 2009): Odvolávám řeči o poslední třetině. Ten film je skvělý, úplně celý. Takže 100%. ()

Slasher

Pro mne dokonalá bondovka. Už jsem měl po krk brosnanovek na efekt, tohle působí mnohem lepším dojmem. Daniel Craig si Bonda přetvořil už nejen v drzého, ale i profesionálnějšího drsňáka bez větších emocí, což nakonec paradoxně znamená mnohem lidštější charakter, stejně jako je lidštější celý film. Za zmínku stojí také výborný záporák Mikkelsen a zajímavá Eva Green. ()

movie

Musím vidět ještě jednou, abych se ujistil o pěti hvězdičkách. Zatím snad jen že Daniel Craig je jako James Bond skvělý a vysoce předčil očekávání. ()

Lateef

Touto bondovkou získává celá dlouhá série zcela nový rozměr. Konečně totiž našla uvěřitelného Jamese Bonda! Daniel Craig, jenž na sebe vzal tu přetěžkou úlohu, byl na roli perfektně připraven, jak po fyzické, tak po duševní stránce a proto je Bond chladnokrevně nekompromisní, ale zároveň lidsky chybující. Pokud se Vám zamlouvala záchodová bitka v předtitulkové scéně, tak Vás dostane i celé Casino Royale, protože se odehrává ve stejném duchu - reálném! Jak mě první scéna nakopla, tak mě následující sprint staveništěm alá free runing s černým běžeckým ďáblem naprosto ohromil. A takhle bych mohl pokračovat dál - automobilová honička na letišti, schodištní souboj v kasínu nebo řítící se dům v závěru jsou do detailu promakané a velmi náročné parádičky, které od bondovek sice čekáte, ale s jakou precizností a reálností jsou zde provedené, mě opravdu nadchlo. Osobní souboje jsou ostré jako Rambův nůž, scény v kasínu správně vypjaté, automobily slušivě nablýskané a bondgirl samozřejmě krásná. Záporák s krvácejícím okem je ďábelský, lstivý a úskočný, při scéně Bondova mučení patřičně odporný a mráz nahánějící. I když stopáž vysoce převyšuje délku ostatních bondovek, ani jednou jsem se nenudil a nejednou jsem se přistihnul, jak mi atmosféra filmu napnula všechny svaly v těle. Daniel Craig je nejlepší, nejpřirozenější a nejreálnější Bond ze všech dosavadních herců, jenž se o tuto roli podělili a s velkým nadšením jsem přijal zprávu, že se upsal na další dva díly. 150 miliónů dolarů(rozpočet)/594 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/147 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

Jara.Cimrman.jr

"Pokud prohrajete, bude naše vláda přímým sponzorem terorismu." Bond. James Daniel Bond je jiný. Je tvrdej, nemá velkej smysl pro humor, ovládá tajemství rychloléčby, chlubí se svým vytvarovaným zadkem a co je nejhorší - je mu zcela jedno, jestli je Martini protřepaný nebo zamíchaný. Je to vůbec ještě Bond? Je! A baví mě. Svým hodnocení tak vyjadřuju hlavně spokojenost s jeho karetním dobrodružstvím, ale taky kvituju pohyb v důvěrně známejch lokacích a zejména to, že si v tom s Bondem nenápadně zaštěkalo spousta mých kamarádů. Jeden se dostal i do titulků. ()

EdaS

Nejsem purista, takže pohrávání si s bondovským mýtem mě potěšilo. Už úvodní píseň se mi moc líbila - jednak mám Cornella rád, jednak takhle uvolněná rocková píseň se k netypickému nulanulasedmičkovému filmu skvěle hodí. Daniel Craig jako trošku neotesaný, výbušný, emocionální a ne vždy zrovna úspěšný agent byl zvolen opravdu skvěle. Má velké charisma a po Brosnanovi se mi vůbec nestýskalo. Příběh je zajímavý, škoda snad poněkud křečovitějšího rozuzlení a taky milostných vyznání u vody. Eva Green je skutečně krásná a sympatická a úplně chápu, že i drsný agent s povolením zabíjet pro ni může ztratit hlavu. :o) Casino Royale mi udělalo radost a nejspíš si ho dám ještě jednou. P.S. Je dobře, že nepovedené digitální triky od minule byly nahrazeny poctivou "ruční prací". P.P.S. Update po dvou letech: pořád to vidím stejně a nemůžu se dočkat Quantum of Solace ()

H34D

Casino Royale se téměř nehlásí k odkazu Jamese Bonda, je pojaté spíše jako samostatný áčkový akční film a to je lepší, než se snažit vyvařit 007 z daleko více než 7x provařené vody. V necelých dvou a půl hodinách je sice možno vyhrabat nějakou dějovou trhlinku, zejména romantickou vsuvku v předzávěrečné fázi hodnotím jako zbytečně utahanou. I tak se ale jedná o perfektní akční film s vynikajícím vizuálem a charismatickými postavami. Zhruba první polovina hraničí až s dokonalostí, je extrémně přitažlivá, rychlá a speciálně úvodní honička patří k tomu nejlepšímu z akčního žánru vůbec. Pak se trochu povolí na tempu, ale ani to není vůbec špatně. I poker má svou atmosféru a dialogy jsou napsány poměrně ostře a stylově. 9/10 ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

28.10.2019

Staří známí v novém Bondovi

Staří známí v novém Bondovi

08.12.2018

Režisér zatím nepojmenovaného pokračování Bonda Cary J. Fukunaga (Temný případ, Maniac) před pár dny v rozhovoru uvedl, že se mu velice líbil příběh započatý ve filmu Casino Royale a momentálně při… (více)

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze

Skladatel Hvězdné brány a bondovek v Praze